GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi: (aka Web Siteleri + Pazarlama)

godaddy web siteleri + pazarlama incelemesi


Bir web sitesi oluşturucu mu arıyorsunuz? GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’nun buna değip değmediğini merak ediyorum?

Alan adı kaydı ve web barındırma söz konusu olduğunda GoDaddy ünlü bir markadır. GoDaddy incelememizde, bir demo sitesi oluşturarak kullanılabilirliğine ayrıntılı bir şekilde bakacağız, böylece bunun hype’a değip değmeyeceğini anlayabilirsiniz.

Adım 1: GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama ile Ücretsiz Hesap Oluşturma

Ücretsiz bir hesap oluşturmak için GoDaddy Websites + Marketing’in resmi web sitesine gitmeniz ve Ücretsiz Başlayın buton.

Ardından GoDaddy ile yeni bir hesap oluşturmanız istenecek yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Ayrıntıları buraya girin ve Hesap oluştur başlama seçeneği.

Hesabı oluşturduktan sonra, aslında görsel bir oluşturucu olarak çalışan web sitesi oluşturucu kurulum sayfasında olacaksınız. Sağ taraftaki alanlara web sitenizin sektörünü ve adını girebilirsiniz. Solunuzdaki alana yansıdığını göreceksiniz..

Sayfanızı daha fazla düzenleyebileceğiniz bir sonraki adıma geçmek için devam et düğmesini tıklayın.

2. Adım: GoDaddy’nin Web Sitesi Oluşturucu ile düzenleme

Şimdi sağdaki düzenleme seçeneği ve solunuzdaki değişikliklerin gerçek zamanlı görünümü ile görsel sayfa oluşturucuda olmalısınız. Burada temanızı özelleştirmek için 4 farklı seçenek göreceksiniz.

İlk seçenekle başlayalım. Tıkla Tema seçeneği. Mevcut tüm temaların solunuzda göründüğünü göreceksiniz.

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama, her biri benzersiz bir görünüme sahip 20’den fazla farklı tema sunuyor. Şimdi en çok beğendiğinizi seçin. Ekrana sığacak şekilde otomatik olarak genişler ve sağda düzenleme seçeneklerine sahip olursunuz.

Burada tema renginizi, yazı tipi stilini ve boyutlarını değiştirmeye çalışabilirsiniz. Bu daha sonra başlıklarınız, bağlantılarınız ve düğmeleriniz için kullanılacaktır. Ancak, herhangi bir özel yazı tipi ekleyemezsiniz, çünkü bunun için seçeneği yoktur.

İşiniz bittiğinde, Önizle ve Yayınla düğmesinin hemen altındaki Ana Sayfa simgesini tıklayın. Bu sizi 4 özelleştirme seçeneğiyle ana sayfaya götürür.

Artık kendi içeriğinizi eklemek için İçerik seçeneğini tıklayabilirsiniz. Yine bu sekmede sizin için 4 seçenek olacak.

İçerik ayarları godaddy web sitesi oluşturucu

İçeriğinizi eklemek istediğiniz bölüme bağlı olarak seçeneği belirleyebilirsiniz. Eğer Ana Sayfa Ana sayfa seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Ardından, ekranınızın sol tarafında ana sayfanızı görüntüleyen kendi içeriğinizi eklemeye başlayabilirsiniz..

Ana sayfa sekmesi, ana sayfanıza ekleyebileceğiniz tüm öğeler üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Bu resmin altında kapak resminizi değiştirebilir, yeni bir renk ekleyebilir, hizalama üzerinde çalışabilir, logonuzu değiştirebilir, CTA düğmeleri ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Kapak resmini değiştirmek için gerçek zamanlı düzenleyicinizdeki Güncelle düğmesini kullanabilirsiniz. Ardından yeni bir resim yüklemek için Değiştir düğmesini kullanın. İsterseniz stok görüntü kitaplığına da göz atmanızı sağlar.

Daha gelişmiş değişikliklere ihtiyacınız varsa gelişmiş düzenleme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Ana sayfada çalışmayı bitirdikten sonra tekrar ana sayfa sekmesini tıklayabilirsiniz. Artık Üstbilgi, Hakkımızda sayfanız ve Altbilgi üzerinde çalışabilirsiniz.

Ancak, bu seçeneklerin her birine yalnızca sınırlı sayıda öğe ekleyebilirsiniz. Dolayısıyla, tasarım konusunda tam esnekliğe sahip olmak istiyorsanız, bu web sitesi oluşturucusundan memnun olmayabilirsiniz..

Örneğin, başlıkta logonuzu, bir tanıtım banner’ını, CTA (harekete geçirici mesaj) düğmesini ve iletişim numaranızı ekleyebilirsiniz. İçerik kapsayıcısını hareket ettirmenin bir yolu yoktur ve yazı tipi boyutunu, rengini veya stilini özelleştirme seçeneği yoktur.

Benzer şekilde, Altbilgide, yalnızca Telif Hakkı, altbilgi notunuzu ekleyebilir ve sosyal bağlantıları ekleyebilirsiniz. Bir satış ortağı bağlantısı veya bu türden herhangi bir şey eklemek istiyorsanız, bunu kullanmak can sıkıcı olabilir.

Adım 3: GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu’da Site Gezintisini Ayarlama

godaddy

Bir sonraki seçenek Site Gezintisi’dir. Burada web sitenize yeni sayfalar ekleyebilir ve harici bir web sitesine bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu öğelerin her ikisi de altbilgi ve başlığınızda görüntülenebilir.

İsterseniz bir açılır menü de ekleyebilirsiniz. Yeni bir sayfa ekleyelim. Yeni Sayfa seçeneğini belirleyin ve sayfanızı yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi adlandırın. Şimdi yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. Şimdi tıklayın Bölüm Ekle buton.

Bu, sayfa tasarımınızda çalışmak için çeşitli seçenekler sunacaktır. Ana sayfaya kıyasla buradaki seçenekleri biraz daha esnek bulacaksınız. Sayfanızın düzeni, içeriğinizin hizalanması, resim ve galeri, CTA’lar, takvimler, sosyal bağlantılar, referanslar ve daha pek çok şey üzerinde çalışabilirsiniz. Sayfanıza çevrimiçi bir mağaza da ekleyebilirsiniz.

Ayrıca ses ve videoları da destekler. Ne eklemek istersen, dosyanızı destekleyen doğru düzeni kullandığınızdan emin olun.

Adım 4: GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama ile Çevrimiçi Mağaza Kurma

Çevrimiçi mağaza oluşturmak için Çevrimiçi mağaza seçeneğini tıklamanız yeterlidir; sayfanın sizin için yüklenmesi birkaç saniye sürer. Daha sonra ekranınızda aşağıdaki sayfa olacak.

GoDaddy Builder Online Mağazası

Tıklayabilirsiniz Ürün Ekle düğmesine basın. ‘+’ Mağazanıza yeni bölümler eklemenizi sağlar.

Mağazanızda kişisel girişlere, derecelendirmelere veya önerilen öğelere ekleme yapmanıza da izin vermez.

Genel olarak, bir çevrimiçi mağaza kurma seçenekleri çok basit.

5. Adım: Ayar Seçeneklerini Kontrol Etme

Dördüncü seçenek Ayarlar seçeneğidir. Mevcut tüm seçenekleri görmek için Ayarlar düğmesine tıklayabilirsiniz. Temel site bilgilerini, SEO, Analytics, sosyal bağlantılar, bir favicon vb..

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Fiyatlandırması

godaddy web sitesi oluşturucu fiyatlandırma

GoDaddy, Web Siteleri + Pazarlama platformu için 3 plan sunuyor.

 • Temel: Aylık 10 $
 • Standart: Aylık 15 $
 • Ödül: Aylık 20 $
 • E-ticaret: Aylık 25 $

Tüm planlar 1 aylık ücretsiz deneme sürümüyle gelir. En iyi yanı, platformlarına kaydolmak için bir kredi kartı gerekmemesidir. Temel planla 7/24 destek, özel bir alan adı, PayPal düğmesi entegrasyonu, GoDaddy Insights’a erişim ve ayda 100 e-posta pazarlama gönderimi gibi tüm temel özelliklere sahip olursunuz..

Bir e-Ticaret mağazasını da entegre etmek istiyorsanız, onların E-ticaret planını seçin.

GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Satın Almaya Değer mi? – Kararımız

Genellikle, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu kullanıcıları rakiplerine GoDaddy markasını tercih edenlerdir. GoDaddy bir alan adı kaydetmeyi kolay ve ucuz hale getirir, bu nedenle yeni başlayanlar bu alan adıyla bir web sitesi oluşturmayı kolay bulur.

GoDaddy’ye bir etki alanı adı kaydetmek ve her şeyi GoDaddy hesabınızla yönetmek istiyorsanız, Web Siteleri + Pazarlama olarak da bilinen GoDaddy Web Sitesi Oluşturucusu’nu tamamen buna değer bulabilirsiniz..

En iyi şey, Web Siteleri + Pazarlama sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için gereken her şeyi ile geliyor. Diğer tüm site oluşturucuları gibi birçok sınırlaması olduğu doğrudur.

Sitenizi oluşturmak ve büyütmek için sonsuz olasılıklarla daha ucuz bir fiyata profesyonel bir blog oluşturmak istiyorsanız, WordPress.org’u seçmeyi düşünebilirsiniz..

 • WordPress nedir? Neden ücretsiz? Yakalama var mı?
 • Neden WordPress kullanıyorsunuz? Mükemmel Site Oluşturucu Olmasının 9 Nedeni
 • WordPress incelemesini tamamlayın: Bir siteyi başlatmadan önce okunmalıdır
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map