Grammarly vs. Hemingway vs. Jetpack (Karşılaştırmada En İyi Yazım Denetimi)

en iyi yazım denetleyicileri


En iyi dilbilgisi denetleyicisi yazılımını mı arıyorsunuz? İster küçük işletme web siteniz için blog yayınları yazıyor, ister kopya yazıyor olun, mükemmel dilbilgisi ve noktalama işaretlerinin olması önemlidir. Kötü dilbilgisi ve noktalama işaretleri, web sitenizin profesyonel görünmesini sağlayacaktır. Herkes güçlü bir yazımcı değil ama sorun değil. En deneyimli yazarlar bile hata yapar. Neyse ki, size yardımcı olacak bir dizi ücretsiz yazım denetimi aracı var.

Bu yazıda, en iyi dilbilgisi denetleyicisi yazılımının bazı artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz ve Grammarly ile Hemingway ve Jetpack arasındaki savaşta hangi aracın zirveye çıktığını göreceğiz.

Başlayalım.

Grammarly

grammarly-best-dilbilgisi denetleyicisi-yazılım

Grammarly, çevrimiçi olarak sunulan en popüler yazım denetleyicisi ve dilbilgisi denetleyicisi aracıdır. Grammarly’nin yapay zeka destekli yazma asistanı siz yazarken yazma hataları bulur ve bunları düzeltmenin yollarını önerir.

Bu dilbilgisi denetleyicisi aracı, hatalarınızı kırmızıyla vurgulamaktadır. Daha sonra hatayı düzeltmek için öneriler almak için kelimenin üzerine gelebilirsiniz ve 1 tıklama ile araç hatayı düzeltir.

Ayrıca yardımcılarını kullanarak belgenizdeki hataları düzeltebilirsiniz. Bu, yazımınızdaki tüm yazım ve dilbilgisi hatalarının ayrıntılı bir özetini almanızı sağlar ve hatalarınız için daha ayrıntılı açıklamalar ve çözümler sağlar.

grammarly-asistanı

Grammarly’ye kaydolduktan sonra, aracı tam ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Yazınızın çoğunun iş, okul veya diğer projeler için olup olmadığını seçebilirsiniz. Yazma beceri düzeyinizi başlangıç, orta veya ileri düzeylerden de seçebilirsiniz.

grammarly-kişiselleştirme

Bu kişiselleştirme, tam olarak ihtiyacınız olan yazma yardımını almanızı sağlar.

Özellikleri

Yazarken yazım ve dilbilgisi hatalarınızı Grammarly düzeltmekle kalmaz, 150’den fazla dilbilgisi hatasını anında bulur ve düzeltir, aynı zamanda standart sürümlerinde ve gelişmiş sürümlerinde de bir dizi başka harika özellik sunar:

Standart özellikler:

 • Dokümanlarınıza birden fazla cihazdan erişin
 • Bağlamsal yazım ve dilbilgisi hatalarını yakalama
 • Dil bilgisi kurallarının açıklamalarına bakın
 • Kişisel sözlüğünüze kelimeler ekleyin
 • Tanımları ve eş anlamlıları çift tıklatarak görün
 • Performans istatistiklerini e-posta ile alın

Gelişmiş özellikler:

 • Noktalama, dilbilgisi, bağlam ve cümle yapısı için 100’den fazla gelişmiş kontrol
 • Türe özgü yazma stili kontrolleri
 • Kelime dağarcığı önerileri
 • 16 milyardan fazla web sitesini kontrol eden intihal dedektörü

Entegrasyonları

Grammarly kullanmanın en büyük avantajlarından biri, hayal edebileceğiniz hemen hemen her uygulama veya platformla entegre etme yeteneğidir. Bu, çevrimiçi nerede yazıyor olursanız olun, Grammarly’ın dilbilgisi denetleyicisi yazılımının sizin için yazma hatalarınızı bulmak için orada olacağı anlamına gelir.

grammarly-entegrasyonlar

Aşağıdaki gibi uygulamalar ve platformlarla dilediğiniz gibi sorunsuz bir şekilde entegre olur:

 • Gmail
 • Görünüm
 • Facebook haberci
 • Yahoo
 • Gevşek
 • Microsoft Word
 • Google Dokümanlar
 • LinkedIn ve Twitter gibi sosyal medya platformları
 • WordPress
 • Ve daha fazlası

WordPress’te bir blogunuz veya web siteniz varsa, Grammarly’nin WordPress ile entegrasyonu harika. WordPress Post Editor’da bir blog gönderisi oluştururken veya web sitesi sayfalarınız için bir kopya yazarken, Grammarly yazım ve dilbilgisi hatalarınızı sizin için yakalayacaktır. Herhangi bir yazı hatasıyla bir blog yayını yayınlamak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Uzun bir makale yazıyorsanız bu sorun yaratabilir, çünkü araç çubuğundaki herhangi bir aracı kullanmak için en üste geri gitmeniz gerekir.

Fiyatlandırma

Standart plandaki tüm özellikleri içeren Google Chrome, Firefox ve Microsoft Edge için Grammarly’nin tarayıcı uzantısını ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Gelişmiş özelliklerine erişmek istiyorsanız Premium hesaplarına kaydolabilirsiniz. Premium hesap için ödeme sıklığını seçebilirsiniz.

grammarly-best-dilbilgisi denetleyicisi-yazılım

Aylık olarak 29,95 $ / ay, üç ayda bir 59,95 $ / çeyrek (19,98 $ / ay) veya Yıllık 139,95 $ / yıl (11,66 $ / ay) için aylık ödeme yapabilirsiniz..

Bugün Grammarly ile Başlayın »

Hemingway

Hemingway-best-dilbilgisi denetleyicisi-aracı

Hemingway başka bir iyi bilinen çevrimiçi yazım denetleyicisi aracıdır. Bu dilbilgisi denetleyicisi aracı web tabanlıdır, bu nedenle WordPress veya başka bir uygulamada kullanamazsınız. Ne yazık ki, bir blog başlatmak istiyorsanız, bu yazım denetleyici aracıyla yazılarınızı WordPress kontrol panelinizden okuyup düzenleyemezsiniz.

Hemingway’i kullanmak için metninizi kopyalayıp uygulamalarına yapıştırın; araç yazımınızda yazım ve dilbilgisi hataları olup olmadığını kontrol edecektir..

Aracın dikkat dağıtmayan arayüzü, hataları hızlı bir şekilde bulmanıza olanak tanır, böylece parlak içeriğinizi mümkün olduğunca hızlı yayınlayabilirsiniz.

Özellikleri

Hemingway yazınızı yalnızca yazım ve dilbilgisi hataları için denetlemekle kalmaz, aynı zamanda bir stil denetleyicisidir. Bu araç, cümle cümlelerini, karmaşık kelimeleri, pasif sesi ve zarfları göstermek için göz alıcı, renk kodlu bir sistem kullanır..

Örneğin, Hemingway yazınızı daha güçlü hale getirmek için zarfları kaldırmanızı ve zarfları mavi renkte vurgulamanızı önerir..

en çok dilbilgisi denetleyicisi-yazılım-Hemingway

Hemingway, size okunabilirlik puanı vererek yazınızın okunabilirliğini artırmanıza ve iyileştirme önerileri sunmanıza yardımcı olacaktır..

İçeriğinizin kolay okunabilmesi önemlidir, aksi takdirde kimse okumak istemez. Bu nedenle, bu dilbilgisi denetleme aracı, blogunuz veya web siteniz için okuyucularınız tarafından kolayca anlaşılabilecek içerik yazmanıza yardımcı olmak için mükemmeldir..

Fiyatlandırma

Yazınızı ücretsiz olarak kontrol etmek için web tabanlı Hemingway uygulamasını kullanabilirsiniz – çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisi yazılımını kullanmanın herhangi bir maliyeti yoktur.

Ancak, Windows ve Mac için bir masaüstü sürümünü yalnızca 19,99 $ karşılığında satın alabilirsiniz..

Hemingway fiyatlandırma

Hemingway’in masaüstü sürümünü satın almak, doğrudan WordPress’e mesaj göndermenize, aracı internet bağlantısı olmadan kullanmanıza ve Microsoft Word gibi diğer programlardan kolayca içe ve dışa aktarmanıza izin verecektir..

Hemingway’e Bugün Başlayın »

Jetpack

jetpack-best-dilbilgisi denetleyicisi-yazılım

Jetpack, tüm zamanların en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Tasarım, pazarlama ve güvenlik için hepsi bir arada eklentidir. Ama aynı zamanda en iyi dilbilgisi denetleyicisi yazılımlarından biri olduğunu biliyor muydunuz??

Jetpack dilbilgisi denetleyicisi yazılımlarını çağırıyor Son Tarih Sonrası ve Jetpack eklentisinin içinde mevcut.

Sadece ücretsiz Jetpack eklentisini indirin. Kurulduktan ve etkinleştirildikten sonra, Ayarlar. İçinde yazı bölümünde, Yazım, stil ve dil bilgisini denetleme buton. Açtıktan sonra, aracın kontrol etmesini istediğiniz şey için ek seçenekler de seçebilirsiniz..

jetpack-best-dilbilgisi denetleyicisi-yazılım

Yazım denetleyici ayarını açıp tercihlerinizi ayarladıktan sonra, WordPress düzenleyici araç çubuğuna eklenen bir onay işareti düğmesi görürsünüz. Blog gönderisinde veya sayfasında yazım ve dilbilgisi hatalarını kontrol etmek için düğmeyi tıklamanız yeterlidir.

jetpack-best-dilbilgisi denetleyicisi-yazılım

Daha sonra, aracın yazım veya dilbilgisi hatasını düzeltmek için önerileri görmek üzere bulduğu her renk kodlu, altı çizili hatayı tıklayabilirsiniz.

jetpack-öneri

Jetpack’in dilbilgisi denetleyicisi yazılımının tek dezavantajı, şu anda yeni Gutenberg WordPress editörüyle çalışmamasıdır. Gutenberg düzenleyicisiyle, ekranınızda artık klasik düzenleyicide olduğu gibi yazım denetimi işareti simgesi yoktur ve Jetpack eklentisi yazarken hataları almaz.

Bu nedenle, blog yayınlarınızdaki ve WordPress web sitenizdeki hataları bulmak için Jetpack’i kullanmak istiyorsanız, Gutenberg’i devre dışı bırakmanız ve WordPress’teki klasik düzenleyiciye geri dönmeniz gerekir..

Bunun nasıl yapılacağıyla ilgili adım adım talimatlar için şu kılavuzu inceleyin: Gutenberg nasıl devre dışı bırakılır ve WordPress’te klasik editör nasıl tutulur.

İlgili: Jetpack Alternatifleri

Özellikleri

Jetpack’in dilbilgisi denetleyicisi yazılımı, özellik setinde oldukça basittir, çünkü dilbilgisi denetleyicisi yazılımı bu eklentinin ana odağı olmadığı için.

Ancak özellik kümesi temel olsa da, eklenti hala blog yayınlarınızı hatalar için kontrol etmeyi kolaylaştıracak bir dizi özelliğe sahiptir:

 • Yazım, yanlış kullanılan kelimeler, dilbilgisi ve stil hatalarını kolayca tanımak için renk kodlaması.
 • Bir yayını yayınlamadan veya güncellemeden önce prova okuyucuyu otomatik olarak çalıştırma seçeneği.
 • Hataları 1 kez veya her zaman göz ardı etme yeteneği.
 • İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca dillerinde mevcuttur.
 • Önyargı dili, klişeler, çift negatifler, pasif ses, kaçınılması gereken ifadeler ve daha fazlası gibi gelişmiş dilbilgisi denetimi seçenekleri.

Fiyatlandırma

Jetpack ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Böylece, dilbilginizi ve yazımınızı hiçbir ücret ödemeden kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, bir dizi gelişmiş özelliğe erişmenizi sağlayan bir dizi ücretli plan sunarlar. Bu planlar arasında aylık 3,50 ABD doları için Kişisel, aylık 9 ABD doları için Premium ve 29 ABD doları için aylık.

jetpack fiyatlandırma

Jetpack ile ücretli bir plana yükseltme, size gelişmiş dilbilgisi denetimi özellikleri sağlamaz. Ücretli planlar, performansı, güvenliği, trafiği ve geliri, site etkinliğini ve destek özelliklerini artırmak içindir.

Bu eklentiye daha ayrıntılı bir bakış için tam Jetpack incelememize göz atın..

Jetpack’e Bugün Başlayın »

Grammarly vs. Hemingway vs. Jetpack: En İyi Dilbilgisi Denetleyicisi Yazılımı?

Karşılaştırmamızdan sonra Grammarly’nin genel olarak en iyi dilbilgisi denetleyicisi yazılımı olduğuna inanıyoruz.

Hemingway ve Jetpack’in her ikisi de büyük dilbilgisi denetleme yazılımı olsa da, her ikisinin de Grammarly’nin yapmadığı bazı sınırlamaları vardır.

Grammarly’i birçok farklı platform ve uygulama ile kolayca entegre etme yeteneği, bu dilbilgisi denetleyicisi aracını diğerlerinin üzerine koyan en önemli avantajlardan biridir. WordPress’te bir blog yayını yazıyor ya da LinkedIn profilinizi güncelliyor olsanız da, Grammarly herhangi bir yazma hatasını yakalamak için orada olacak.

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun dilbilgisi denetleyicisi yazılımını seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Şimdi web siteniz için yazmak ve blog gönderileri yazmak çok kolay olacaktır. Bu yayını beğendiyseniz, WordPress için en iyi içerik pazarlama araçları ve eklentileri hakkındaki diğer makalemize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me