Kolayca Bir Site Oluşturmak için En İyi Wix Alternatifleri (Karşılaştırma)

en iyi wix alternatifleri


Wix için popüler alternatifler mi arıyorsunuz? Yeni başlayanlar ve yeni başlayanlar için en popüler web sitesi oluşturucularından biri olan Wix, kullanımı kolay sürükle ve bırak platformu ile bilinir. Wix’i kullanarak yalnızca birkaç dakika içinde temel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ancak, web sitenizi genişletmek istiyorsanız, pahalı premium uzantılarını satın almanız gerekir. Wix çok pahalı hale geldikçe, piyasadaki diğer web sitesi kurucularını aramanız gerekebilir.

Bu makalede, kullanabileceğiniz en popüler 11 Wix alternatifini ve rakibini paylaşacağız.

1. WordPress

WordPress

WordPress ücretsiz bir içerik yönetim sistemi (CMS) ve web sitesi oluşturucusudur. Dünyadaki web sitelerinin% 32’sinden fazlası tarafından kullanılıyor ve bu da onu dünyanın en çok kullanılan platformu haline getiriyor. Pek çok üst düzey marka, web siteleri için WordPress’i aktif olarak kullanıyor.

WordPress ile, barındırılan bir çözüm olan WordPress.com’u değil, kendi kendine barındırılan WordPress.org’u kastediyoruz. Herhangi bir karışıklığı önlemek için, farklılıklarının tam listesi için WordPress.com ile WordPress.org arasındaki derinlemesine makalemizi incelemenizi öneririz..

WordPress, Wix’e mükemmel bir alternatiftir. Yan yana tam bir karşılaştırma için Wix vs WordPress’deki rehberimizi okumaktan çekinmeyin. WordPress, başka herhangi bir web sitesi oluşturucusunda olmayan esneklik ve özelleştirme sunar. WordPress deposundaki temalar ve eklentiler, beceri seviyenizden bağımsız olarak ihtiyacınız olan web sitesini tasarlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, internette ek ücretsiz ve premium kaynaklar bulabilirsiniz.

E-Ticaret siteleri oluşturmanız gerekirse, WordPress’i kullanmak da rekabete ayak uydurur. WordPress için WooCommerce eklentisinin kullanımı ücretsizdir ve kolayca çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza izin verir. WooCommerce ile çevrimiçi işletmenizin işlevselliğini arttırmak için diğer WordPress eklentilerini kullanabilirsiniz.

WordPress topluluğu tüm dünyada. Sitenizle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, forumlarda ve sosyal kanallarda sorununuzu sorabilirsiniz. En kısa sürede çözümü alacağınıza bahse gireriz. Daha fazla özelleştirme seçeneği için IsItWP’nin Snippet’leri bölümüne de bakmalısınız..

Bu tam WordPress incelemesine göz atın.

Diğer platformlardan WordPress’e her zaman kolayca geçebilirsiniz. Örneğin, Ortadan WordPress’e geçiş yapmayı öğrenin (kesinti olmadan).

2. Sabit İletişim Oluşturucu

sabit temas-vs-wix

Constant Contact, üstün e-posta pazarlama hizmeti ile daha iyi bilinmesine rağmen; Constant Contact ayrıca AI tarafından desteklenen en iyi web sitesi oluşturma deneyimlerinden birini sunar. Bu, birkaç soruyu cevaplayarak anında bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır ve geri kalanı yapay zeka ile ele alınır.

Sürekli İletişim, sitenizde görsel olarak çekici sayfalar oluşturmanıza olanak tanıyan Unsplash ile entegre edilmiştir. En hızlı yükleme deneyimini sağladığını iddia ediyorlar, bu da herhangi bir web yöneticisi için gerçekleşen bir rüya.

Constant Contact ayrıca dijital ürün indirmeleri, vergi yönetimi, ürün filtreleme, mağaza analitiği, çevrimiçi ödemeler, mobil optimizasyon ve hepsine ücretsiz olarak izin veren sağlam bir e-ticaret çözümü ile birlikte gelir. Evet, doğru okudunuz, bu platform sizin tarafınızdan herhangi bir taahhütte bulunmadan cömert bir ücretsiz plan sunuyor.

Wix’e alternatif olarak Sabit İletişim kullanarak, hareket halindeyken sorunlarınızı çözmek için ücretsiz SSL ve 7/24 e-posta desteği de alırsınız.

3. Gator Web Sitesi Oluşturucu

timsah-vs-wix

Gator Website Builder, bir siteyi başlatmak için gerekli tüm özelliklerle birlikte gelen Wix’e zengin özellikli bir alternatiftir. Dünyanın önde gelen web barındırma şirketlerinden HostGator tarafından başlatıldı. Sürükle ve bırak özelliği ile bir siteyi istediğiniz gibi kolayca oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bloglar, e-Ticaret, portföy ve küçük işletme web siteleri için tamamen özelleştirilebilir web sitesi şablonları ile birlikte gelir. Tek yapmanız gereken bir şablon seçmek ve bir web sitesini sıfırdan başlamak yerine üzerinde çalışmaktır, böylece zaman kazanabilirsiniz.

HostGator, sektördeki şaşırtıcı müşteri destekleriyle tanınır. Aynı kalitede Gator Web Sitesi Oluşturucu’da da mevcuttur.

E-Ticaret planlarıyla, envanter yönetimi ve vergi hesaplaması bile sağlarlar.

Daha fazla bilgi için Gator Builder incelememizin tamamını inceleyebilirsiniz..

4. Weebly

Weebly

Weebly popüler bir web sitesi kurucusudur. Anında bir web sitesi oluşturmak için tonlarca tasarıma sahiptir. Tamamen barındırılan bir çözümdür, yani sitelerini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Weebly, web sitenize metin, resim ve diğer içerik eklemek için bir sürükle ve bırak oluşturucusuna sahiptir.

Ayrıca bir çevrimiçi mağaza açmanıza ve ürünlerinizi satmanıza olanak tanır. Web siteniz gibi, e-Ticaret işiniz için harici web barındırma veya bant genişliği gerekmez. Weebly’nin sitesinde her şey mevcut ve sadece mağazanızla ilgili ayrıntıları girerek başlayabilirsiniz. Web sitenize veya çevrimiçi mağazanıza daha fazla özellik eklemek için bol miktarda ücretli uzantı sunuyorlar.

Weebly, sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacak güçlü bir destek ekibine sahiptir. Web sitesi oluşturma ile ilgili sorunlarınızın herhangi birine bir çözüm bulmak için topluluk bölümünü de kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Weebly incelememizin tamamını inceleyin.

5. Kare

Squarespace

Squarespace, kendi kendine barındırılan bir web sitesi ve e-Ticaret mağazası oluşturucusudur. Fotoğrafçılar, çevrimiçi portföy siteleri, restoranlar, müzisyenler ve daha fazlası için birden fazla web şablonu vardır. Bu şablonlar son derece profesyoneldir ve web sitenizi başlatmadan önce çok az değişiklik gerektirir.

Ayrıca güçlü bir e-Ticaret çözümü ile birlikte gelir. Farenizi yalnızca birkaç tıklamayla Squarespace ile tamamen işlevsel bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. Ürün sayfaları resim, açıklama ve diğer bilgileri eklemek için özelleştirilebilir. Premium ödeme çözümlerini güvenli işlemler için kullanabilirsiniz.

Squarespace e-posta kampanyaları, web sitenizin trafiğini artırmanıza yardımcı olur. Erişiminizi genişletmek ve daha fazla çevrimiçi ziyaretçi almak için güçlü araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu Squarespace alternatiflerine göz atın ve Squarespace’ten WordPress’e nasıl geçileceğini öğrenin.

6. BigCommerce

BigCommerce

BigCommerce, çevrimiçi iş mağazaları oluşturmak için kullanılan bir e-ticaret platformudur. Daha fazla iş elde etmek için ürünlerinizi Facebook, Amazon ve diğer en iyi sosyal / iş ağlarında listelemenizi sağlar. Bu birinci sınıf bir çözüm, ancak yazılımlarını test etmek için ücretsiz bir deneme ile başlayabilirsiniz.

Wix’in e-Ticaret oluşturucusuyla kolayca rekabet edebilir. BigCommerce küçük işletmeler, B2B, işletmeler ve büyük çevrimiçi mağazalar için çözümlere sahiptir. Güçlü bir mağaza oluşturmak için premium araçlar sunar. Uygulamaların entegrasyonu sitenize daha fazla özellik ekler ve ayrıca onlara herhangi bir ücret ödemeden çevrimiçi ödemeleri kabul edebilirsiniz.

7. Shopify

Shopify

Shopify piyasadaki en popüler e-ticaret platformudur. Çevrimiçi mağazanızı kurmadan önce yazılımı tanımak ve her şeyi test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır. Shopify’ı çevrimiçi olarak, sosyal medyada, Amazon’da veya başka bir ağda satmak için kullanabilirsiniz. Kodlama becerisi gerektirmeyen yeni başlayanlar için uygun bir çözümdür.

Wix ile bir e-ticaret mağazası oluşturmayı planlıyorsanız, Shopify’ı da düşünmelisiniz. Shopify ile sınırsız ürün ve envanteri yönetebilirsiniz. Ayrıca siparişlerinizi ve büyüme trendlerinizi takip etmenizi sağlar, böylece rakiplerinize karşı nerede durduğunuzu bilirsiniz.

Web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda, Shopify renkleri, yazı tiplerini, arka planları ve ürün sayfası şablonlarını değiştirmek için tamamen özelleştirilebilir. Kredi kartı ödemelerini kabul edebileceksiniz ve diğer çevrimiçi ödeme çözümleriyle de entegre oluyor.

Ayrıca, Shopify alternatifleri ve rakipler listemize göz atmak isteyebilirsiniz.

Shopify incelememizin tamamını okuyun.

8. Webnode

Webnode

Webnode mükemmel bir web sitesi oluşturucu ve Wix’e bir alternatif. Bir web sitesi oluşturmak için ücretsiz ve premium planlarla birlikte gelir. Ücretsiz planın temel özellikleri vardır ve Webnode etki alanı adında bir site oluşturmanıza olanak tanır. Özel bir alan adı kaydetmek ve diğer faydalı özelliklere sahip olmak için ücretli sürümlerine ihtiyacınız olacaktır.

Sitenizi tasarlamak için 50 web şablonu vardır. Bu şablonların Webnode üzerinde kullanımı ücretsizdir. Gerektiğinde ücretsiz olarak başlayabilir ve premium planlarına geçebilirsiniz. Premium sürümde form oluşturucu, Google Analytics, e-posta hesapları vb..

Webnode’un herhangi bir premium plana dahil olan kendi web barındırma hizmeti vardır. Daha fazla barındırma alanı için planınızı yükseltebilirsiniz. Ücretsiz sürümde daha az alan var, ancak küçük bir web sitesi için yeterli.

9. Web Başlangıçları

Webstarts

WebStarts, ücretsiz bir web sitesi oluşturucusudur. Hem ücretsiz hem de premium planları var. Ücretsiz sürümlerini kullanmaya başlayabilir ve daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa daha sonra premium bir plana ölçeklendirebilirsiniz. WebStarts, web sitenizi anında başlatmak için bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ile birlikte gelir. Yeni başlayanlar için mükemmel olan ucuz bir çözümdür.

Barındırılan bir platformdur ve bir web sitesi oluşturmak için dış kaynaklara ihtiyaç duymaz. Vurgulanan özellikler üyelik eklentileri, SEO araçları, iletişim formları ve daha fazlasını içerir. WebStarts web sitenizle ilgili sorularınıza yanıt almak için canlı destek ekipleriyle konuşabilirsiniz..

WebStarts bir blog veya çevrimiçi mağaza oluşturmak için de kullanılabilir. Tüm özellikleriyle, çevrimiçi bir varlık kazanmak için bu platformu kullanabilirsiniz. Daha fazla uygulama entegrasyonuna sahip Wix ve diğer en iyi web sitesi oluşturucularına bir alternatif.

10. Mozello

Mozello

Mozello mükemmel bir web sitesi oluşturma çözümüdür. Ücretsiz bir alan adı kaydetmenizi sağlar. Mozello ile bir web sitesi, blog veya çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. Premium planlarında pazarlama ve SEO için tonlarca şaşırtıcı araç var. Ayrıca, kendi dilinizde bir web sitesi oluşturabilmeniz için çok dilli destek içerir.

Bu makaledeki diğer web sitesi üreticileri gibi Mozello, sitenize hızlı bir şekilde öğe ve özellikler eklemek için basit bir sürükle ve bırak modülü ile birlikte gelir. Web sitenizi istediğiniz şekilde özelleştirmek için güzel, profesyonel tasarımlara sahiptir..

11. Jimdo

Jimdo

Jimdo, bir web sitesi oluşturmak için güçlü özelliklere sahip başka bir web sitesi oluşturucusudur. Yapay zekaya dayanır ve kullanıcıların gereksinimlerini akıllı bir şekilde anlar. Jimdo, premium planlarıyla ücretsiz bir alan adı sunuyor. Mükemmel destek ekibi web sitenizle ilgili tüm sorularınız için yardımcı olacaktır.

Bu platform çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için de kullanılabilir. Ürün eklemenin sınırı ve işlem ücreti yoktur. Jimdo’yu kullanırken satışlarınızın tam karını elde edebilirsiniz. PayPal ve kredi kartları gibi popüler ödeme çözümleriyle harika çalışıyor. SEPA Direct Card’ı çevrimiçi ödemeler için de entegre edebilirsiniz.

Bonus: Başarılı hediyeler oluşturmak için en iyi WordPress hediye eklentisine göz atın.

Bu makalenin en popüler Wix alternatiflerini ve rakiplerini keşfetmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca en popüler WordPress alternatifleri hakkındaki kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map