Küçük İşletmeler için En İyi 10 Web Sitesi Oluşturucusu Karşılaştırıldı (2020)

en iyi web sitesi kurucuları


Bir geliştirici tutmadan kendi başınıza bir web sitesi kurmak ister misiniz? O zaman kendinizi kolayca çarpıcı bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan en iyi web sitesi oluşturucuyu seçmeniz gerekir.

Yetenek setinize bakılmaksızın kendi başınıza bir web sitesi kurmanıza yardımcı olan düzinelerce web sitesi oluşturucu bulabilirsiniz. Ne yazık ki, seçim ile karışıklık geliyor, bu nedenle, bu yayında, yeni başlayanlar için en iyi web sitesi oluşturucularından bazılarına daha yakından bakmanıza yardımcı olacağız. Ayrıca, benzersiz ihtiyaçlarınıza göre doğru web sitesi oluşturucuyu nasıl seçeceğiniz konusunda size yol göstereceğiz.

Web Sitesi Oluşturuculara Karşı Geliştirici Geliştirmek

Profesyonel bir web sitesi oluşturmak için sizin için profesyonel bir geliştirici tutmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ama hiç gerekli değil. Bugün mevcut olan web sitesi oluşturucularla, herkes – hatta yeni başlayanlar bile – bir kod satırına dokunmak zorunda kalmadan mükemmel görünümlü, işlevsel bir web sitesi kolayca oluşturabilir.

Web sitenizi başlatıyorsanız, bir web sitesi oluşturucunun yardımıyla kendiniz yapabilirsiniz. Web sitesi oluşturucuları blogcular, fonlanmamış girişimler, soloprenenler, hobiler, yeni işletmeler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için mükemmeldir.

Web sitesi oluşturucularının artılarına ve eksilerine bir göz atalım:

Web Sitesi Oluşturucu Artıları

 • satın alınabilir: Temel olarak ücretsiz bir web sitesi yapabilir ve ayda 2- $ 5 gibi düşük bir fiyata barındırabilirsiniz.
 • Harika tasarım: Web sitesi oluşturucularla, önceden tasarlanmış şablonlar ve sürükle bırak üreticileri sayesinde birkaç dakika içinde harika bir web sitesine sahip olabilirsiniz.
 • Hızlı: Web sitenizi oluşturduğunuz gün çalıştırabilir ve çalıştırabilirsiniz.
 • Kullanımı kolay: Web sitesi üreticilerinin çoğu kullanıcı dostudur. Web sitenizi çok az veya hiç bir web sitesi oluşturma bilgisi olmadan oluşturabilirsiniz.

Web Sitesi Oluşturucu Eksileri

 • Çaba: Bir web sitesi oluşturucu ile işi kendiniz yapmanız gerekir.
 • Benzersiz değil: Web sitesi oluşturucuları olan şablonlar kullandığınız için, başka birisinin sizinkine oldukça benzeyen bir web sitesi olabilir. Ancak, benzersiz bir görünüm için özelleştirebilirsiniz.

Şimdi, bu asla bir web sitesi tasarımcısı tutmamalısınız demek değildir. Yılda 250.000 dolardan fazla gelir üreten başarılı bir şirketiniz varsa, çok rekabetçi bir sektördeyseniz veya işlem başına 5000 dolardan fazla kazanç sağlayan yüksek işlem değeri olan bir işletmeniz varsa, bir uzmanı işe almak sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. ve gelişmiş ihtiyaçlar.

İşte bir geliştirici işe artıları ve eksileri:

Geliştirici Profesyonelleri İşe Alma

 • Eşsiz tasarım: Profesyonel bir geliştirici kiraladığınızda, size% 100 benzersiz ve tam ihtiyaçlarınıza uygun bir web sitesi tasarımı elde edersiniz.
 • Tasarruf Zamanı: Bir geliştirici sizin için tüm işleri yapacak.

Geliştirici Eksilerini Kiralama

 • Yüksek Başlangıç ​​Maliyeti: Nitelikli bir web sitesi geliştiricisi 10.000 ABD dolarına mal olabilir.
 • Daha Uzun Süreç: Bir geliştirici tuttuğunuzda web siteniz aylarca hazır olmayabilir.
 • Kontrol eksikliği: Bir web sitesi geliştiricisi, aşık olmadığınız bir site tasarlayabilir.
 • Mülkiyet Yok: Bazı geliştiriciler veya tasarım firmaları size sitenin sahiplik haklarını vermiyor

Gördüğünüz gibi, bir web sitesi oluşturucu ile, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan, bir gün içinde çalışan ve çalışan uygun fiyatlı, profesyonel görünümlü bir web siteniz olabilir..

En İyi Web Sitesi Oluşturucu Seçimi-Ne Bakmalı?

İhtiyaçlarınız için en iyi web sitesi oluşturucu seçerken dikkate almanız gereken birkaç şey var. Onlardan bazıları:

Yetenek Seti:

Yetenek kümeniz bir web sitesi oluşturucu seçerken dikkate alınması gereken önemli faktörlerden biridir.

Mutlak bir acemi iseniz, kullanımı kolay bir sürükle ve bırak üreticisi ile birlikte gelen bir çözümü düşünebilirsiniz. Sürükle ve bırak özelliğini kullanarak web sitenizi hızlı bir şekilde çalışır duruma getirebilirsiniz.

Öte yandan, barındırma, yedeklemeler ve güvenliği rahatça halledebiliyorsanız, sağlam bir web sitesi oluşturucu, tercihen WordPress.org gibi kendi kendine barındırılan bir çözüm seçmek isteyebilirsiniz. Bir sürükle ve bırak oluşturucu bir web sitesi kurmayı süper kolaylaştırırken, olumsuz tarafı çoğu inşaatçının web sitenizin büyümesini engelleyen sınırlı işlevsellikler sunmasıdır..

Özellikleri:

Web sitesi oluşturucunuzdan istediğiniz özelliklerin bir listesini yazın. Özellikler hakkında fikir edinmek için kendinize birkaç soru sormanız gerekir:

 • Web sitenizin amacı nedir?
 • Web sitenizde hangi üçüncü taraf entegrasyonlarına ihtiyacınız olacak?
 • Bir web sitesi oluşturmak için karşılayabileceğiniz bütçe nedir??
 • Eksiksiz bir e-Ticaret mağazasına ihtiyacınız olacak mı??

Şimdi sizinle en iyi web sitesi oluşturucular listemizi paylaşacağız. Web sitesi oluşturucularının her birine genel bir bakış:

En İyi Web Sitesi Oluşturucuları

Web Sitesi OluşturucuDereceFiyatlarÖzelleştirme Özellikleri
1. WordPressEn iyi web sitesi oluşturucuBluehost ile $ 2.75 / ay5/5
2. Sabit İletişim Web Sitesi OluşturucuEn kolay web sitesi oluşturucu0 – 20 $ / ay3/5
3. timsahEn ucuz site oluşturucu3,46 ABD doları – 8,30 ABD doları / ay4/5
4. SiteBuilder.comTek noktadan web sitesi oluşturucu5.50 $ – 10 $ / ay4/5
5. ShopifyEn iyi çevrimiçi mağaza oluşturucu29 $ – 299 $ / ay5/5
6. BigCommerceZengin özelliklere sahip çevrimiçi mağaza oluşturucu$ 29.95 – $ 249.95 / ay4/5
7. WeeblyÜcretsiz sürükle ve bırak site oluşturucu0 – 25 $ / aylık4/5
8. KareHepsi bir arada sürükle bırak site oluşturucu12 $ – 26 $ / ay4/5
9. WordPress.comÜcretsiz blog platformu48 $ – 300 $ / yıl4/5
10. WixBasit web sitesi oluşturucu5 $ – 17 $ / ay4/5

1. WordPress: En İyi & En Popüler Web Sitesi Oluşturucu

wordpress.org

Kendinden barındırılan WordPress olarak da bilinen WordPress.org, var olan en popüler web sitesi oluşturucusudur. Hobi bloglarından haber yayınlarına ve küçük web sitelerine, kurumsal işletmelere kadar, internetin neredeyse% 30’u WordPress kullanıyor.

WordPress’in iki farklı sürümü vardır: WordPress.com ve kendi kendine barındırılan WordPress. İkisi arasında kafa karıştırmak kolaydır. Daha fazla ayrıntı için, WordPress.com ve kendi kendine barındırılan WordPress arasındaki farklar.

WordPress ile, Beaver Builder ve Divi gibi sürükle ve bırak özellikli bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan düzinelerce web sitesi oluşturucu eklentisi bulabilirsiniz.

Artıları:

WordPress, istediğiniz gibi bir web sitesi oluşturmak için size sonsuz olanaklar sunar. WordPress temalarını ve eklentilerini kullanarak web sitenizin görünümünü ve işlevlerini kolayca genişletebilirsiniz. Ayrıca web siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz.

Eksileri:

 • Bir web sitesi kurmak, diğer barındırılan çözümlerle olduğu kadar kolay değildir.
 • Ücretsiz bir web sitesi oluşturamazsınız (bir alan adı ve web barındırma için bütçe ayırmanız gerekir).
 • Yedekleme ve güvenliği kendiniz yönetmeniz gerekir.

Kimin için?

WordPress, yeteneklerine bakılmaksızın bir web sitesi kurmak isteyen herkes için en uygunudur. Yeni başlayanlar için en ucuz web sitesi oluşturucusudur, ancak siteniz üzerinde daha fazla özellik ve tam kontrol sağlar. Daha fazla ayrıntı için bu WordPress incelemesine göz atın.

Fiyatlandırma:

WordPress ücretsiz bir web tasarım yazılımıdır, ancak bir WordPress web sitesi başlatmak için bir alan adı (yılda 14,99 $) ve web barındırma (ayda 7,99 $) satın almanız gerekir. Bir web sitesi oluşturmak için sürükle ve bırak çözümüne ihtiyacınız varsa, tek yapmanız gereken bir sayfa oluşturucu eklentisi kurmaktır.

Hem alan adının hem de barındırma işleminin toplam maliyeti oldukça fazla göründüğünden, IsItWP kullanıcıları için Bluehost ile bir anlaşma yaptık. WordPress barındırma hizmetinde ücretsiz bir alan adı, ücretsiz SSL ve% 60’tan fazla indirim alırsınız. Ayda sadece 2,75 ABD doları ödemek zorundasınız.

Diğer platformlardan WordPress’e her zaman kolayca geçiş yapabilirsiniz. Örneğin, Medium’dan WordPress’e nasıl geçiş yapılacağıyla ilgili bu kılavuza göz atın.

İşletmenizin bir Facebook sayfası var, ancak henüz işletmeniz için bir web sitesi oluşturma şansınız olmadı mı? Bu size tanıdık geliyorsa, Constant Contact Website Builder’ı kontrol etmek isteyebilirsiniz..

2. Sabit İletişim Oluşturucu: AI Powered Web Sitesi Oluşturucu

sürekli iletişim web sitesi oluşturucu

Constant Contact Website Builder, girişiniz olmadan da yayınlanmaya hazır bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken web sitesi oluşturucuyu Facebook sayfanızla senkronize etmek. Birkaç dakika içinde, inşaatçı Facebook’tan iletişim bilgilerini, resimleri ve metni çekecek ve sizin için bir işletme web sitesi dolduracak.

Tabii ki, işletme web sitenizi daha sonra özelleştirebilir veya sıfırdan kişiselleştirilmiş bir web sitesi bile oluşturabilirsiniz..

Artıları:

 • Çabuk ve kolay: Bir web sitesi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
 • Bedava: Ücretsiz sınırlı bir plan var. Prim planı aylık 10 $ ‘dan başlıyor.
 • Zorunlu özellikler: Analiz ve blog entegrasyonundan e-Ticaret mağazası entegrasyonuna kadar, web sitesi oluşturucu tüm temel özelliklerle birlikte gelir.

Eksileri:

 • Zengin özellikli değil: Tam teşekküllü bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Constant Contact Builder sizin için uygun değildir.
 • Uzantıları: Herhangi bir üçüncü taraf uzantısını bu oluşturucu ile entegre edemezsiniz.
 • Bir alan adı bağlama: Diğer tüm ücretsiz web sitesi oluşturucuları gibi, sitenize bir alan adı bağlamak istiyorsanız ücretli bir plana geçmeniz gerekir.

Kimin için?

Zaten bir Facebook sayfanız varsa ancak bir web sitesi oluşturma şansınız yoksa veya bir web sitesi oluşturmanın roket bilimi olduğunu düşünüyorsanız, Constant Contact Web Sitesi Oluşturucu sizin için en iyi seçenektir.

Fiyatlandırma

Sabit İletişim Web Sitesi Oluşturucu ücretsiz sınırlı bir plan sunuyor. Bir alan adını sitenize bağlamak için Başlangıç ​​planına geçmeniz gerekir.

Herhangi bir planla, sitenize bir e-Ticaret mağazası ekleyebilirsiniz. Sınırsız ürünler ve işlem ücretinden feragat etmek için aylık 20 ABD Doları karşılığında Business Plus planlarına geçebilirsiniz.

3. Gator: HostGator tarafından kullanımı kolay Web Sitesi Oluşturucu

gator

Gator, ünlü bir web barındırma şirketi olan HostGator’un yepyeni bir web sitesi kurucusudur. Gator muhtemelen bir web hosting şirketi tarafından sunulan en zengin özelliklere sahip web sitesi üreticileri.

En iyi şey, Gator’un ziyaretçilere süper hızlı web deneyimi sağlamak için kurum içinde geliştirilmesidir..

Artıları:

 • Cheap tanıtım fiyatı
 • Web sitesi analizi tüm planlara dahildir
 • Kapsamlı şablon koleksiyonu mevcut

Eksileri:

 • Hizmeti denemek için ücretsiz bir plan yok
 • Öncelikli destek yalnızca Premium veya daha yüksek planlarda sunulur
 • e-Ticaret entegrasyonu yalnızca e-Ticaret planıyla kullanılabilir

Kimin için?

Güvenilir bir web barındırma şirketinden bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Gator sizin için en iyi seçimdir.

Fiyatlandırma

3 plan vardır: Başlangıç, Premium ve e-Ticaret. HostGator ile bir anlaşma müzakere ettik, bu nedenle bir IsItWP kullanıcısı olarak, tanıtım fiyatlarında özel bir indirim alacaksınız. Aşağıdaki tanıtım fiyatlarına göz atın.

Başlangıç: 3,46 ABD dolarından başlayan fiyatlarla (Tüm özellikler dahil)

Premium: 5,39 ABD dolarından başlayan fiyatlarla (Öncelikli destek ile)

e-Ticaret: Ayda 8,30 ABD dolarından başlayan fiyatlarla (e-Ticaret entegrasyonu)

4. SiteBuilder: Küçük İşletme Web Sitesi Oluşturucu

SiteBuilder.com

SiteBuilder, kendi web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. 3 kolay adımda bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. İşaretle ve tıkla aracı, web sitesine metin, medya dosyaları ve diğer modülleri hızlı ve kolay bir şekilde eklemenize yardımcı olur.

Artıları:

 • Özel Şablonlar: Bir siteyi hızlı bir şekilde başlatmak için yüzlerce önceden oluşturulmuş şablonla birlikte gönderilir.
 • Ücretsiz konaklama: Web hosting planlarının her biri ile ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 • Bütçe planları: Profesyonel fiyatlandırma planları her bütçeye uygun.

Eksileri:

 • Alan adı: SiteBuilder ile ücretsiz bir alan adı sunulur, ancak alan adı yenileme fiyatı pahalıdır.
 • Email: Alan adınızla oluşturduğunuz tüm e-posta adresleri için ayrıca ödeme yapmanız gerekir.
 • Sınırlı analiz: Analiz ve kullanıcı bilgileri özellikleri diğer platformlardan daha az.

Kimin için?

Bir servet harcamadan bir web sitesi oluşturmak için tek elden bir çözüm arıyorsanız, SiteBuilder ihtiyacınız olan her şeyle mükemmel bir seçimdir.

Fiyatlandırma:

SiteBuilder, e-Ticaret siteleri için bir özet planı da dahil olmak üzere 3 plan sunar. Başlangıç ​​planları aylık 5,50 ABD dolarıdır ve yıllık faturalandırılır.

Ayrıca ücretsiz web sitesi barındırma ve alan adı içerir. Alan adı ilk yıl için ücretsizdir ve bundan sonra yenileme için normal ücretleri ödemeniz gerekir.

5. Shopify: e-Ticaret Web Sitesi Oluşturucu

Shopify, e-ticaret işletmeleri için özel olarak tasarlanmış tam teşekküllü bir web sitesi oluşturucusudur. Herhangi bir koda dokunmanıza gerek kalmadan birkaç dakika içinde bir çevrimiçi mağaza kurmanızı sağlar. 1 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla yarım milyondan fazla işletmeye güç veriyor.

Artıları:

Eksiksiz bir e-Ticaret platformu olmasına rağmen, Shopify, e-Ticaret işinizi büyütmenize yardımcı olacak web tabanlı bir web sitesi oluşturucu ve blog platformu sağlar. Tüm Shopify temaları tamamen duyarlıdır, yani müşterileriniz cihazlarından bağımsız olarak tutarlı bir alışveriş deneyimi yaşar.

Herhangi bir üçüncü taraf hesabı olmadan, Shopify’da ödeme kabul etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, 100’den fazla üçüncü taraf ödeme ağ geçidini destekler ve web sitenizle, Facebook sayfanızla vb..

Eksileri:

Çok düzeyli kategoriler ve daha fazla ürün ayrıntısı eklemeniz gerekiyorsa, Shopify doğru seçim olmayabilir. Harici bir ödeme ağ geçidi kullanırsanız,% 0,5 ile% 2 arasında değişen ağır bir işlem ücreti alınır..

Kimin için?

Shopify, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için en iyi e-ticaret platformlarından biridir. Diğer çevrimiçi mağaza üreticilerine kıyasla Shopify, ücret yapılarıyla şeffaftır.

E-Ticaret mağazanız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, WooCommerce gibi kendi kendine barındırılan bir e-Ticaret platformu seçmek isteyebilirsiniz. WooCommerce ile çevrimiçi mağaza oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fiyatlandırma:

Shopify’ın temel planı ayda 29 dolara mal oluyor. Buna ek olarak, temel plan sizden% 2 işlem ücreti alır. İşlem ücretini% 1’e düşürmek için daha yüksek bir planı ayda 79 $ ‘a yükseltebilirsiniz. Gelişmiş planda ihtiyacınız olan tüm özellikler bulunur ve% 0,5 işlem ücreti alır. Gelişmiş planın ücreti aylık 299 $.

6. BigCommerce: Yine Başka Bir e-Ticaret Sitesi Oluşturucu

Bigcommerce

BigCommerce, tonlarca kullanıma hazır özelliklerle gelen popüler bir çevrimiçi mağaza üreticisidir. Tıpkı Shopify gibi BigCommerce de bağımsız bir e-Ticaret platformudur. Bu, BigCommerce’de bir mağaza kurabileceğiniz veya mağazayı WordPress sitenize entegre edebileceğiniz anlamına gelir.

Artıları:

 • SEO seçenekleri gibi temel özellikler standart bir özellik olarak sunulur.
 • Rakiplerinden çok daha fazla yerleşik özellik sunar.
 • BigCommerce, kuponlar, ürün önerileri ve hediye sertifikaları gibi tonlarca pazarlama özelliğiyle birlikte gelir.

Eksileri:

 • Tasarım seçenekleri rakipleri kadar geniş değil.
 • Arayüzü düzenlemek çok sezgisel değil.
 • Mobil uygulama yok

Fiyatlandırma

BigCommerce’in Temel planı ayda gerekli tüm özelliklerle birlikte 29,95 ABD dolarından başlar. Artı planı, birçok dönüşüm optimizasyon özelliği elde edeceğiniz aylık 79,95 ABD dolarıdır. Profesyonel planları ile aylık 249,95 $ için gelişmiş özellikler elde edersiniz.

Kimin için?

Tam teşekküllü bir e-Ticaret mağazası oluşturucu arıyorsanız, BigCommerce sizin için doğru seçimdir.

7. Weebly: Sürükle & Site Oluşturucuyu Bırak

weebly logosu

Weebly, sürükle bırak ile güzel bir web sitesi oluşturmanıza izin veren başka bir web sitesi oluşturucusudur. Weebly, özel, adım adım rehberliği ile işe alımları kolaylaştırır. Weebly ile kolayca bir blog ekleyebilir veya bir mağazası web sitenize entegre edebilirsiniz.

Artıları:

Weebly, sürükle bırak, önceden tasarlanmış düzen seçenekleri, web sitesi istatistikleri ve daha fazlasını içeren güzel bir web sitesi oluşturmak için güçlü araçlarla birlikte gelir.

Weebly ayrıca, Weebly.com’un ücretsiz bir alt alan adını kullanmanıza izin veren ücretsiz bir plana sahiptir. Kullanıcılar, özel alan adı desteği, site istatistikleri, site araması vb. Gibi ek özellikler için kolayca premium plana geçebilir..

Eksileri:

 • Yerleşik özellikler sınırlıdır.
 • Yalnızca sınırlı sayıda entegrasyon sunar.
 • Weebly sitenizi başka bir platforma aktarmak oldukça zor olabilir.

Bir Weebly kullanıcısıysanız ve daha fazla özellik istiyorsanız, web sitenizi Weebly’den WordPress’e nasıl taşıyacağınızla ilgili bu makaleyi izleyin.

Kimin için?

Bir WordPress sitesini hızlı bir şekilde oluşturmak için bir sürükle ve bırak çözümüne ihtiyacınız varsa, Weebly’i denemek isteyebilirsiniz.

Fiyatlandırma:

Weebly yeni başlayanlar için ücretsiz sınırlı bir plan sunuyor. Sitenize ayda yalnızca 4 ABD doları karşılığında özel bir alan adı bağlayabilirsiniz. Sitenizdeki Weebly marka reklamlarını kaldırmak için, planınızı aylık 8 ABD doları olan Başlangıç ​​programına yükseltmeniz gerekir..

Tam teşekküllü bir e-Ticaret mağazası oluşturmak ve işlem ücretinden feragat etmek istiyorsanız, aylık 25 ABD doları karşılığında İş planını seçin.

8. Squarespace: Küçük İşletmeler için Premium Site Oluşturucu

kare logo

Squarespace güzel bir web sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız tüm araçlarla birlikte gelen tam özellikli bir web sitesi oluşturucusudur. Ayrıca siteniz için düzinelerce web sitesi şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. Her şablon yüzlerce özelleştirilebilir özellik ile birlikte gelir. Yıllık Squarespace aboneliğinizle ücretsiz olarak bir alan adı da kaydedebilirsiniz.

Artıları:

 • Kapsamlı yerleşik site şablonları koleksiyonundan seçim yapın.
 • Herhangi bir planla sınırsız bant genişliği ve sınırsız depolama alanı elde edersiniz.
 • E-Ticaret temel veya gelişmiş planları ile e-Ticaret işlemleri için herhangi bir işlem ücreti alınmaz.

Eksileri:

 • Çoğu web sitesi üreticisinin aksine, Squarespace ücretsiz bir plan sunmaz.
 • Başlangıç ​​planı diğer inşaatçılara göre biraz pahalı.
 • Üçüncü taraf uygulamalara veya uzantılara izin verilmez.

Kimin için?

Bir üçüncü taraf hizmetine kaydolmanıza gerek kalmadan kolayca bir web sitesi sıfırdan oluşturmanıza olanak tanıyan hepsi bir arada bir web sitesi oluşturucusunun peşindeyseniz, Squarespace en iyi seçim olabilir. Gerekli tüm araçlar kullanıma hazır olduğundan, şablonlar, eklentiler veya diğer hizmetler için fazladan ücret ödemeniz gerekmez..

Ayrıca, Squarespace’ten WordPress’e geçişle ilgili adım adım kılavuzumuza göz atın

Fiyatlandırma:

Kişisel plan size aylık 12 $ maliyeti, sınırsız bant genişliği ve depolama ile sınırsız sayfalar oluşturmanıza olanak tanır.

Squarespace web sitenize bir e-ticaret mağazası eklemek için, İş planını ayda 18 ABD doları karşılığında seçebilirsiniz.

Çevrimiçi mağazanızdaki işlem ücretinden feragat etmek için, aylık 26 ABD dolarına mal olan Temel Çevrimiçi Mağaza planına geçebilirsiniz.

WordPress.com: En İyi Ücretsiz Site Oluşturucu

wordpress.com blog platformu

WordPress.com, WordPress.org’un arkasındaki aynı kişi olan Automattic tarafından işletilen ücretsiz bir blog ve web sitesi barındırma hizmetidir. WordPress.com, barındırma, güvenlik veya yedekleme gibi bir web sitesini yönetme tekniklerinden endişe etmeden içeriğinize odaklanmanızı sağlar. WordPress.com, bütçesine bakılmaksızın herkesin çevrimiçi yayın yapmasını kolaylaştırır.

Artıları:

WordPress.com SEO dostu bir yayıncılık platformudur. WordPress.com alt etki alanı ile ücretsiz bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Kutunun dışında, web sitenizi oluşturmak ve büyütmek için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklerle birlikte gelir. Sitenizde Google Analytics izleme, özel alan adı kurulumu, eklentiler, destek vb. Gibi gelişmiş işlevler istiyorsanız, premium plana geçmeyi düşünebilirsiniz..

Eksileri:

Premium planları ile birçok gelişmiş özellik elde etmenize rağmen, yine de kendi barındırdığı WordPress’ten yararlanabileceğiniz işlevlerden yoksundurlar. Bir premium plana abone olsanız bile, WordPress.com’un Hizmet Şartları’na uymanız gerekir; diğer bir deyişle, ödemeleri kabul edemez, AdSense reklamlarını barındıramaz veya bağlı kuruluş pazarlaması yapamazsınız..

Kimin için?

Sürükle ve bırak oluşturucu üzerinden güvenilir bir yayıncılık platformunda bir web sitesi oluşturmayı tercih ediyorsanız, WordPress.com sizin için en iyi seçimdir. Siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız, bunun yerine WordPress.org’u kullanmak isteyebilirsiniz..

Fiyatlandırma:

Sınırlı özelliklerle gelen temel plan ücretsizdir. Özel bir alan adı bağlamak ve WordPress.com reklamlarını kaldırmak için yılda 48 ABD doları tutarında Kişisel plan seçebilirsiniz. Sitenizden para kazanmak istiyorsanız, Premium plan için yıllık 96 ABD Doları ödemeniz gerekir..

Sınırsız depolama alanı, eklenti yüklemesi, Google Analytics entegrasyonu gibi gelişmiş özellikler için İş planını yılda 300 ABD Doları karşılığında seçebilirsiniz.

10. Wix: En Popüler Freemium Site Oluşturucu

wix logosu

Wix, her tür web sitesini kolayca oluşturmanızı sağlayan bir sürükle ve bırak oluşturucusudur. Her tür işletme için yüzlerce tasarımlı önceden oluşturulmuş şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Tek bir kod satırına dokunmak zorunda kalmadan, paralaks, animasyon ve video arka planlarıyla çarpıcı web siteleri oluşturabilirsiniz..

Artıları:

 • Bedava: Wix, sürükle ve bırak özellikli bir web sitesi oluşturmak için sınırlı işlevlere sahip ücretsiz bir planla birlikte gelir.
 • Gelişmiş özellikler: Bir e-Ticaret mağazası gibi gelişmiş özellikleri sitenize kolayca entegre edebilirsiniz.
 • Mobil cihazlar için uygun: Wix web siteleri mobil uyumludur, yani siteniz tüm cihazlarda harika görünür.

Eksileri:

 • Premium sürüme geçmedikçe web siteniz Wix markalı reklamlar gösterir.
 • Sitenizi özelleştirme yeteneği sınırlıdır.
 • Hareket etmeye karar verirseniz başka bir platforma geçmek zor.

Kimin için?

Wix, bir web sitesi oluşturmak için sürükle ve bırak çözümüne ihtiyaç duyan başlangıç ​​seviyesi kullanıcılar için en uygunudur. Premium bir Wix planıyla kendi alan adınızı kullanabilir, Wix reklamlarını kaldırabilir ve web sitenizi Google Analytics’e entegre edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ancak, siteniz üzerinde tam kontrol sağlayan bir web sitesi oluşturucu istiyorsanız, bunun yerine kendi kendine barındırılan bir WordPress web sitesi kullanabilirsiniz..

Fiyatlandırma

Wix, Wix markalı bir alt alan adı ile sınırlı bir ücretsiz plan sunar. Bir alan adını aylık 5 ABD Doları karşılığında bağlayabilirsiniz. Kombo planlarının aylık maliyeti 11 ABD dolarıdır, bu size ücretsiz bir alan adı verir, sitenize bağlamanızı sağlar ve Wix marka reklamlarını kaldırır.

Sitenize aylık 17 ABD doları karşılığında bir e-Ticaret mağazası ekleyebilirsiniz..

Bu makalenin, ihtiyaçlarınıza en uygun web sitesi oluşturucularını seçmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Ayrıca, en iyi WordPress e-Ticaret eklentileri listemiz sitenizi geliştirmek için oldukça kullanışlı olacaktır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, nasıl web sitesi oluşturacağınızı da kontrol edebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map