Mükemmel Blog Adını Bulmak İçin En İyi 8 Blog Adı Jeneratörü

en iyi ücretsiz blog adı üreteçleri


En iyi blog adı üreticilerini mi arıyorsunuz? Blogunuz için bir ad seçmek önemlidir. Ancak, her zaman harika bir blog adı bulduğunuzda, zaten başka biri tarafından alınmış gibi görünüyor.

Bu makalede, blogunuz için en iyi adı bulmanıza yardımcı olacak en iyi blog adı üreticilerini inceleyeceğiz. En iyi bölüm: Bu blog adı üreticilerinin tümü ücretsizdir!

Blog Adı Oluşturucu Nedir?

Bir blog adı üreteci kolayca blog adı fikirleri bulmanıza yardımcı olacak bir araçtır. En iyi şey, bir blog adı oluşturucusunun yalnızca kullanılabilir değil aynı zamanda harika görünen bir blog adı bulmanıza yardımcı olmasıdır..

Tek yapmanız gereken bir blog adı oluşturma aracına gitmek ve istediğiniz blog nişiyle ilgili 1 veya 2 anahtar kelime belirtmek.

Bir Blog Adı Nasıl Gelir

Bir blog başlatmak istiyorsanız, ilk adımlardan biri bir blog adı seçmektir. Mükemmel blog adını seçmek zor olabilir ve içine çok fazla düşünce koymak zorundasınız. Bir blog adı seçtikten sonra, onunla bir tür sıkışıp kalırsınız. Yani, blog adınızın sadece markanızı ve kim olduğunuzu temsil etmesi değil, aynı zamanda gelecekteki blog okuyucularınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Blogunuzun başarısı kısmen en iyi blog adını seçmeye dayanır, bu yüzden akıllıca seçin.

Blogunuz için en iyi adı seçmek için bazı ipuçları şunlardır:

 • Kısa tut – İyi bir blog adı kısa olmalıdır. Kitlenizin yazması ve hatırlaması daha kolaydır.
 • Yazım Kolaylığı – Blog adınızın hecelenmesi çok zorsa, insanlar sizi çevrimiçi bulmaya çalışırken muhtemelen yanlış yazacaktır. Bu nedenle, çift harf, özel karakter ve sayı eklemekten de kaçının.
 • Anahtar Kelimeleri Kullan – Bahçecilik hakkında blog yazıyorsanız, blog adınızda “bahçecilik” anahtar kelimesini kullanmayı deneyin, böylece kullanıcılar sizi web’de kolayca bulabilir.
 • Çok Dar Yapmayın – Blog odanızı büyütecek bir ad seçin. Örneğin, makarna tarifleri hakkında blog yazmaya başlar ve blogunuza “Günün Makarna” adını verirseniz, gelecekte tatlılar hakkında blog yazmak istediğinizde, adınız tatlı tarifleri arayan insanları çekmez.
 • Brandable Yap & Benzersiz – Blog adınız okuyuculara göze çarpmalıdır, bu yüzden dikkatlerini çeken ve onlarla yapışan bir ad seçin.

Blogunuz için nasıl iyi bir ad seçeceğinizi bildiğinize göre, sizin için en iyi blog adını bulmanıza yardımcı olmak için en iyi blog adı jeneratörleri listemize girelim..

1. IsItWP Alan Adı Üreticisi Aracı

isitwp-alan-adı-jeneratör

Kendi aracımız olan IsItWP’nin Web Sitesi Adı Oluşturucu, çevrimiçi olarak kullanılabilen en iyi blog adı üreticilerinden biridir. Blogunuz veya web siteniz için mükemmel adı bulmak için kolay aracımızı kullanabilirsiniz. Sadece 1 veya 2 anahtar kelime girin, İsimler Oluştur ve voila! Anında, istediğiniz anahtar kelimeleri içeren çok çeşitli blog adı fikirleri sunulur.

Bu araçla, Bluehost ile blogunuz için alan adı kullanılabilirliğini anında kontrol edebilirsiniz. Bu, başkalarının çalma şansına sahip olmadan önce bu blog adını hızlı bir şekilde kapatabileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca Bluehost, IsItWP okuyucuları için harika bir fırsat sunuyor. Ayda yalnızca 2,75 ABD dolarından başlayan ücretsiz alan adı, SSL sertifikası ve indirimli barındırma hizmeti alabilirsiniz. Bu tatlı anlaşma ile blogunuza bugün başlayabilirsiniz! Bluehost ile bu özel anlaşmayı almak için buraya tıklayın.

IsItWP Alan Adı Oluşturucu ile Blog Adı Fikirleri Alın »

2. Adı

Nameboy-best-blog-ad-jeneratör

Nameboy dünyanın en eski ve en popüler blog adı üreticisidir, bu nedenle blogunuz veya web siteniz için mükemmel adı bulmak için kullanmak için harika bir araçtır. Nameboy 1999 yılında başladı ve hedefleri, insanların fikirleri gerçeğe dönüştürülebilmeleri için şirketleri, ürünleri veya blogları için yaratıcı işletme adları bulmalarına yardımcı olmaktır..

Nameboy’nin blog adı üreticisi, alan adı arama alanına girdiğiniz anahtar kelimeleri analiz eder ve size en iyi blog adı fikirleri için öneriler sunar. Ayrıca, Bluehost ile alan kullanılabilirliğini kontrol etme ve en iyi blog adını seçme konusunda uzman ipuçları sağlama olanağı sunar.

Nameboy ile Blog Adı Fikirleri Alın »

3. Shopify İşletme Adı Oluşturucu

Shopify-iş-name-jeneratör

En popüler e-Ticaret eklentilerinden birinden Shopify İşletme Adı Oluşturucu, mükemmel blog adını bulmak için kullanabileceğiniz başka bir harika blog adı oluşturucusudur..

Bu ücretsiz işletme / blog adı üreteci ile blogunuz için doğru ismi kolayca bulabilirsiniz. Blogunuza / işletme adınıza eklemek istediğiniz bir kelimeyi girebilir, İsimler oluşturun düğmesini tıklayın ve alan adı kullanılabilirliği için kontrol edilen bir sürü blog adı fikri alın.

Daha sonra en çok beğendiğiniz blog adı fikrine tıklayabilirsiniz ve araç size Shopify’da adı ayırma adımları verir. Blogunuzda ürün satmayı planlıyorsanız bu seçenek mükemmeldir. Ayrıca bu blog adını alıp başka bir siteye kaydedip satın alabilirsiniz..

Shopify İşletme Adı Oluşturucu ile Blog Adı Fikirleri Alın »

4. Domain.com

domain-best-blog-ad-jeneratör

Domain.com’da blogunuz için mükemmel bir ad bulabilir ve alan adınızı 1 yerde satın alabilirsiniz. Alan adı arama alanına bir blog adı fikri girerek başlayın. Tercih ettiğiniz blog adı alınırsa, Domain.com size bir sürü benzer blog adı fikri sunacaktır. Blog adı fikirleriyle birlikte, blog adlarının fiyatını da gösterirler.

Beğendiğiniz bir blog adı bulduğunuzda, bunu sepetinize ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan, bilgisayar korsanlarından ve virüslerden korumak için blog adınız, güçlü web barındırma, SSL sertifikası ve bir SiteLock planı ile eşleşen bir Google G Suite e-postası satın alma seçeneğiniz vardır..

Böylece, mükemmel blog adını bulabilir ve web sitenizi bir kerede oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Domain.com ile Blog Adı Fikirleri Alın »

5. GoDaddy.com

godaddy-blog-ad-jeneratör

GoDaddy, bir blog adı ve web barındırma satın almak için iyi bilinen ve popüler bir seçimdir, ancak aynı zamanda blogunuz için harika bir ad bulmanıza yardımcı olacak harika bir işletme adı oluşturma aracına sahiptir. Arama alanına birkaç anahtar kelime yazın ve Arama buton. Örneğin, “örgü” anahtar kelimesini girerseniz, araç size knitting.com alan adının zaten alındığını söyler ve ardından size “örgü” anahtar sözcüğüyle kullanılabilen bir ton ad seçeneği sunar.

GoDaddy ayrıca blog adının maliyetini de görüntüler. Sizin için doğru olan blog adını bulduktan sonra, bunu sepetinize ekleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz. Kontrol ederken, GoDaddy size GoDaddy web sitesi oluşturucusunu ücretsiz denemeleriyle web sitenizi hemen başlatma seçeneği de sunar.

GoDaddy ile blogunuz için mükemmel blog adını bulup satın alabilir ve web sitenizi hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz, böylece blogunuzu 1 saatten daha kısa bir sürede hazır hale getirebilirsiniz.

GoDaddy ile Blog Adı Fikirleri Alın »

6. NameCheap.com

namecheap-blog-ad-jeneratör

NameCheap.com, mevcut en iyi blog adı üreticilerinden biridir. Zaten bir blog adınız varsa, bu araç en iyisidir. Kullanmayı düşündüğünüz blog adını yazabilirsiniz ve NameCheap size alan adının mevcut olup olmadığını söyleyecektir.

Tercih ettiğiniz alan adı zaten alınmışsa, NameCheap size kullanılabilir alan adı uzantıları için seçenekler sunar. Örneğin, Fishing.com zaten alınmışsa, bu araç size Fishing.online veya Fishing.fun gibi fikirler verecektir. Her ne kadar, en iyi bilinen, güvenilir ve kolayca hatırlanacağı için .com uzantısına sadık kalmanızı öneririz.

İstediğiniz blog adını bulursanız ve kullanılabilirse, bunu sepetinize ekleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

NameCheap.com ile Blog Adı Fikirleri Alın »

7. DomainWheel

domainwheel-blog-ad-jeneratör

DomainWheel , çevrimiçi kullanıma sunulan yeni blog adı üreticilerinden biridir. Arama alanına 1 veya 2 anahtar kelime girin ve Alan Adında Ara buton. DomainWheel size bu anahtar kelimelerle ilgili mevcut en iyi blog adı fikirlerini sunar..

İlgili blog adı fikirlerinin yanı sıra, DomainWheel size rastgele blog adı fikirleri de sunar. Ayrıca, size daha fazla ilham vermek için girdiğiniz anahtar kelimelerle tekerleme yapan fikirlerin bir listesini sağlarlar. Hangi blog adını seçeceğiniz konusunda gerçekten sıkışmışsanız, bu denemek için harika bir blog adı oluşturucusudur.

DomainWheel ile Blog Adı Fikirleri Alın »

8. InstantDomainSearch.com

anlık-alan-arama

InstantDomainSearch.com en iyi blog adı üreticileri için listemizdeki sonuncudur. Bu blog adı oluşturucu ile, arama alanına anahtar kelimelerinizi yazarken blog adı arama sonuçları anında görünür.

Arama sonuçlarında, istediğiniz blog adı için kullanılabilir uzantıları, jeneratör bölümünde yeni blog adı fikirlerini ve satılık ilgili blog adlarını görebilirsiniz.

Beğendiğiniz bir blog adı bulursanız, sitedeki sizi GoDaddy’ye yönlendiren bağlantıyı tıklayarak satın alabilirsiniz..

Bu harika blog adı üreteçleriyle artık blogunuz için mükemmel bir ad bulma sürecine başlayabilirsiniz. Bu araçlarla en iyi blog adını bulmak sadece kolay değil, aynı zamanda eğlenceli olacak. Bu makaleden hoşlanıyorsanız, Yeni Başlayanlar için En İyi Blog Platformları hakkındaki diğer yayınımıza göz atın (Karşılaştırıldı).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map