Multivendor Pazarları için 6 En İyi e-Ticaret Platformu

en iyi e-ticaret platformları multivendor pazarları


Amazon benzeri bir çoklu satıcı pazarı oluşturmak için en iyi e-Ticaret platformunu mu arıyorsunuz??

E-Ticaret web sitenizde birden fazla satıcı olması, kullanıcılarınıza çeşitli ürünler sunmak için harika bir yoldur. Satıcıların her biri farklı niteliklere sahiptir ve birçoğu aynı ürünleri rekabetçi fiyatlarla sunacaktır. Satıcılar arasında rekabet oluşturmak, kullanıcıları için en iyi fiyatları sunmaya teşvik eder ve bu da sonuçta kullanıcılarınıza fayda sağlar. Çok satıcılı bir pazarla, her satışta iyi bir komisyon kazanabilirsiniz.

Bu makalede, çok satıcılı pazar yerleri için en iyi 6 e-ticaret platformunu paylaşacağız.

1. WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce, çok satıcılı pazarlar için endüstrinin en iyi e-ticaret platformudur. Bir eklenti olarak WordPress ile yan yana çalışır, yani mümkün olan en iyi web sitesini oluşturmak için WordPress’in tüm özelliklerini ve esnekliğini kullanır. Diğer kullanışlı WordPress eklentileriyle de entegre olabilir. WC Bayileri, multivendor pazarınızı oluşturmak için. WC Satıcıları, e-Ticaret mağazanıza daha fazla özellik eklemek için birden fazla WooCommerce uzantısını destekler.

Çevrimiçi mağazanızı tasarlamak için güzel bir WooCommerce teması ekledikten sonra, yeni satıcıların basit bir formu doldurarak pazar yerinize kayıt olmalarına izin vermek için WC Satıcılarını kullanabilirsiniz. Satıcılar ürünlerini web sitenize ekleyebilir ve WordPress kontrol panelinden yönetebilir.

Ayrıca, WC Satıcıları, web sitenizden para kazanmanıza yardımcı olan esnek bir komisyon yapısına sahiptir. Komisyon yapısını her satışta satıcılardan sabit bir yüzde alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, ürünlere bağlı olarak ek bir ücret talep etmenizi sağlar. Hem WooCommerce hem de WC Satıcılarının WordPress’te kurulumu kolaydır.

Fiyat: WordPress ve WooCommerce ücretsizdir. WC Satıcıları eklentisinin maliyeti 199 $ / yıl. Veya WC Satıcıları için ömür boyu lisansını 599 $ karşılığında satın alabilirsiniz (tek seferlik ücret).

2. BigCommerce

Bigcommerce

BigCommerce, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için mükemmel bir e-ticaret oluşturucusudur. Bir ile geliyor Çok Satıcılı Pazar Yeri Tamamen işlevsel bir multivendor pazarına e-ticaret mağaza dönüştürmek için uygulama. Diğer pazarlarda olduğu gibi, satıcıların BigCommerce mağazanızdan kaydolmalarına izin verebilirsiniz. Satıcıları kendiniz de ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra, çok satıcılı pazarınızı yönetmek için gerekli tüm seçeneklerle hesabınızı bir yönetici kontrol paneline dönüştürür. Gösterge tablonuzda satıcıları, ürünleri, siparişleri ve daha fazlasını görebilirsiniz. Satıcıları ve ürünleri tam olarak kontrol etmenizi sağlar, yani bir ürünü web sitenizde yayınlanmadan önce onaylayabilirsiniz.

Diğer popüler pazarlardan farklı bir komisyon yapısına sahiptir. Bu uygulama, satıcılar için abonelik / üyelik planları oluşturmanızı sağlar. Bir satıcının ürünlerini e-Ticaret mağazanızda satmak için bir plan satın alması gerekir. Ayrıca, satıcının üyelik planına göre her satıştan komisyon talep edebilirsiniz.

BigCommerce vs WooCommerce arasındaki karşılaştırmamızı kaçırmayın.

Fiyat: BigCommerce’ın maliyeti aylık 29,95 ABD dolarından başlarken, Multi Vendor Marketplace uygulaması aylık 10 ABD dolarına mal olur. Uygulama ayrıca 10 gün boyunca ücretsiz deneme sürümüne sahip.

3. Shopify

Shopify

Shopify, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için başka bir popüler e-ticaret yazılımıdır. Aynı Çok Satıcılı Pazar Yeri e-Ticaret dükkanınızı bir pazara dönüştürmek için BigCommerce olarak uygulama. Shopify, web sitenizin ön ucunu hızlı ve kolay bir şekilde tasarlamak için bir sürükle ve bırak oluşturucusuna sahiptir. Göz alıcı bir e-Ticaret mağazası tasarlamak için birden fazla hazır tema içerir.

Multi Vendor Marketplace uygulamasıyla, web sitenize birden fazla tedarikçi eklemek için tamamen işlevsel bir pazar oluşturabilirsiniz. Sınırsız tedarikçi, sınırsız ürün eklemenize ve diğer e-Ticaret mağazalarındaki ürünleri senkronize etmenize olanak tanır. Bunu Shopify’ın özellikleriyle birleştirdiğinizde, güçlü özelliklere ve seçeneklere sahip sağlam bir yönetici gösterge tablosu elde edersiniz.

İlişkili: Ayrıntılı Shopify İncelemesi.

Satıcılar için birden fazla komisyon yapısı oluşturabilirsiniz. Küresel bir komisyon planı, bireysel satıcı komisyonu ve kategoriye dayalı komisyon içerir. Süper esnek ve kurulumu kolaydır.

Ayrıca, Shopify ve WooCommerce karşılaştırmamıza göz atın.

Fiyat: Shopify’ın maliyeti aylık 29 ABD dolarıdır ve Multi Vendor Marketplace uygulamasının ücreti aylık 10 ABD dolarıdır. Her ikisinde de 14 günlük ücretsiz deneme.

4. Magento

Magento

Magento, şaşırtıcı özellikleri ve eklentileri olan popüler bir e-ticaret platformudur. Adlı bir uzantı var Pazaryeri güçlü bir multivendor e-ticaret mağazası oluşturmanıza yardımcı olur. Marketplace, satıcıların web sitenize kaydolmalarını sağlamak için Magento ile entegre olur. Satıcının isteğini onayladıktan sonra, devam edebilir ve ürünlerini ekleyebilirler.

Marketplace, satıcılarınıza eksiksiz bir gösterge tablosu sunar. Bu gösterge tablosu, bir satıcının ürünlerini yönetmesi, müşteri yorumlarını görmesi, istek listelerini, bülten aboneliklerini ve daha fazlasını görmesi için gereken tüm seçeneklere sahiptir. Ayrıca her satıcının bilgilerini görüntülemesi için bir profil sayfası da içerir. Bu profil sayfası ayrıca müşteri yorumlarını ve derecelendirmelerini herkese açık olarak gösterir.

Magento Marketplace esnek bir komisyon sistemi sunar. Ürünlerine bağlı olarak her satıcıdan farklı bir komisyon almanızı sağlar. Veya komisyon yapısını tüm satıcılar için aynı olacak şekilde düzeltebilirsiniz.

Fiyat: Magento ücretsizdir. Ancak, Marketplace uzantısının maliyeti 349 $ (bir kerelik ücret).

5. CS-Cart Çoklu Satıcı

CS Cart Çoklu Tedarikçi

CS-Cart Multi-Vendor, kendi pazarınızı oluşturmak için özel olarak tasarlanmış tam teşekküllü bir çok satıcılı pazar platformudur. Pazarı çalıştırmak için başka uygulamalara veya uzantılara ihtiyaç duymaz, bu da bir çok satıcı platformunun tüm özelliklerini kapıdan çıkartacağınız anlamına gelir. Satıcıların e-Ticaret sitenize kaydolmalarını ve bir gösterge tablosuna erişmelerini sağlar.

Gösterge tablosu istatistikleri, gelir durumunu, sipariş sayısını, satışları, vergi ayrıntılarını ve daha fazlasını gösterir. Tedarikçiler miktar ve fiyat da dahil olmak üzere gerekli tüm detaylarla ürünlerini ekleyebilirler. CS-Cart, kullanıcıların satın aldıkları ürünler hakkında geri bildirim bırakmalarını sağlayan bir inceleme sistemine sahiptir. Bir satıcı ürünleri için inceleme sistemini etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir. Kullanıcıların en sevdikleri ürünleri bulmaları için satıcıya özgü güçlü bir arama özelliğine sahiptir.

Komisyon sistemi basittir. Her satışta sabit bir ücret alabilir veya satıcılar için bir yüzde belirleyebilirsiniz. Herhangi bir satıştan elde edilen tüm para önce size gelir ve komisyonunuzu çıkardıktan sonra satıcıya dağıtabilirsiniz..

Fiyat: Maliyet 1450 $ / ömür boyu başlar.

6. Paylaş

Sharetribe

Sharetribe, eşler arası bir pazar platformudur. Satıcılarınızın sadece ürünleri satmasını değil aynı zamanda hizmet ve kiralama satmasını sağlar. Bu yaklaşım, Sharetribe’ı makaledeki diğer e-ticaret platformlarından biraz farklı kılar. Tam teşekküllü bir çevrimiçi mağaza olmaktan ziyade tek tek satıcılara odaklanmıştır.

Satıcılar için basit bir kayıt süreci vardır. Kayıt olduktan sonra, ürünlerini ekleyebilir ve ürün listeleri oluşturabilirler. Müşteriler ürünleri bulmak için arama çubuğunu kullanabilir. Ayrıca ürünleri fiyat, etiket ve kategorilere göre filtreleyebilirler. Ayrıca yerel satıcıları bulmak için bir harita görünümü içerir. Öte yandan, işletme konumunuzu görüntülemek için web sitenizdeki en iyi Google Haritalar eklentilerinden de yararlanabilirsiniz.

Diğer tüm özellikleri farklı olsa da, komisyon yapısı diğer e-ticaret pazar platformlarına oldukça benzer. Sabit bir ücret, her satışta bir yüzde veya her ikisini birden alabilirsiniz. Komisyon doğrudan PayPal hesabınıza aktarılacak ve ödeme işlemlerine dahil olmanız gerekmeyecek.

Fiyat: 1000 satıcıya kadar ayda 149 dolar. Ayrıca bir seferde 6 ay ödeme yapabilir ve ayda 30 ABD doları tasarruf edebilirsiniz.

Bu kadar.

Bu kılavuzun, çok satıcılı bir pazar için en iyi e-Ticaret platformunu bulmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Ayrıca, en iyi e-Ticaret barındırma şirketleri listemize göz atmak ve çevrimiçi bir pazarın nasıl oluşturulacağı konusunda rehberlik etmek isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map