Neden Şimdi Bir E-posta Listesi Oluşturmalısınız (& Nasıl Yapılır)

neden günden itibaren bir e-posta listesi oluşturmak


Bir e-posta listesi oluşturmak istiyor musunuz? Sitelerine henüz yeni başlayan yeni başlayanların çoğu, liste oluşturmayı gerçekte olduğu kadar önemli görmüyor. Çok geçmeden, bir e-posta listesinin değerini ve web sitelerinde veya bloglarında daha fazla gerçek ziyaretçi almalarına nasıl yardımcı olabileceklerini fark ederler. Ve işletmeniz için önemli olduğunu düşündüğünüz kişilerin bir listesini oluşturmaya başlamak asla ‘çok geç’ olmasa da, neden işe başlamıyorsunuz??

Bu makalede, neden bir e-posta listesi (hemen) oluşturmanız gerektiğini ve kendi e-posta listenizi nasıl oluşturabileceğinizi göstereceğiz.

E-posta Listelerine Giriş

E-posta listeleri hakkında konuşurken, bilmenizi istediğimiz şey, potansiyel müşterileriniz veya ziyaretçileriniz hakkında veri toplama sürecidir. Bu veriler adlarını, e-postalarını, telefon numaralarını vb. İçerir..

Bu verileri toplamak ve kendi e-posta listelerinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır. İnternette ayrıca, e-posta listelerinizin verilerini depolamanıza ve tüm abonelerinize kolayca kişiselleştirilmiş e-postalar göndermenize yardımcı olabilecek birçok en iyi e-posta pazarlama hizmeti bulacaksınız. Bu e-posta pazarlama hizmetleri, işletmenizi tanıtmak ve gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için oluşturulmuştur.

Örneğin, abonelik formuna düzenli güncellemeler, promosyon içerikleri ve karşılamalar göndermek için bir onay seçeneği ekleyerek kullanıcılarınızdan izin alabilirsiniz..

Ayrıca, en iyi e-posta bülten eklentileri konusunda uzman seçimlerimize göz atın.

Neden Bir E-posta Listesine İhtiyacınız Var? (Derhal)

Birçok araştırma çalışması, e-posta pazarlamanın bir kazan-kazan fırsatı olduğunu kanıtlamıştır. E-posta listenize isteyerek katılan ve onlara e-posta göndermenize izin veren web sitesi ziyaretçileri, markanız veya hizmetinizle tamamen ilgilenir. Bu aboneler e-postalarınızı okuyacak ve web sitenizi ziyaret edecek.

Ayrıca, onlarla oluşturduğunuz güven nedeniyle abonelerinizi müşterilere dönüştürebilirsiniz. E-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması gibi diğer tüm promosyon yöntemlerinden daha kişisel ve faydalıdır.

Spam olmayan yolla nasıl e-posta oluşturacağınıza ilişkin eksiksiz kılavuzumuza göz atın.

Aşağıda, bir e-posta listesinin önemine ilişkin bazı önemli noktaları listeleyeceğiz:

Özel E-postalar: Bir e-posta pazarlama hizmeti kullanarak, aboneleriniz için etkileşimli, özelleştirilmiş e-postalar oluşturabilirsiniz. Bu e-postalar, açılış sayfalarınıza daha fazla ilgi ve trafik çekmenize yardımcı olur. Bir promosyon kampanyası yürütürken özelleştirilmiş e-postalardan da yararlanabilirsiniz..

E-posta bülteninin nasıl oluşturulacağına ilişkin bu adım adım kılavuzu kaçırmayın.

Hedeflenen Kullanıcılar: Basit. Sizden satın almak isteyenlere satış yapın. Kendi ilgi alanınıza giren abonelerinizin listesine katılan web sitesi ziyaretçileri en gerçek kitlenizdir ve işletmeniz için onlara ihtiyacınız vardır. Çekici bir fırsat oluşturmanız ve bunu abonelerinizle paylaşmanız kolaydır. Yine bir kazan-kazan.

Kişiselleştirilmiş İçerik: E-postalar kişisel ve doğrudan. Seçtiğiniz pazarlama yazılımı, abonelerinize e-postanın konusundaki adlarını belirten e-postalar göndererek sizin için sihir yapar. E-postanızda adlarının açıldığını gördüklerinde güçlü bir etki yaratır. Bu abonelerin, kişiselleştirilmiş e-postanızı bir sosyal kanaldaki herhangi bir genel tanıtım içeriğinden daha fazla okuma olasılığı daha yüksektir.

E-posta daha etkilidir: Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarında herhangi bir şeyi tanıttığınızda dikkat çekebilir, ancak bir e-postayla göreceğiniz sonuçlarla aynı değildir.
Aslında, DreamGrow’a göre, e-posta sosyal ağ sitelerinden daha etkili bir satış ve iletişim kanalıdır.

sosyal-medya-vs-posta

Artık bir e-posta listesine sahip olmanızın neden önemli olduğunu bildiğinize göre, öğrenmeniz gereken bir sonraki şey nasıl bir tane oluşturacağınızdır..

Bir E-posta Listesi Nasıl Oluşturulur (Adım Adım)

Başlamadan önce, bir e-posta listesi oluşturmanın zaman alabileceğini bilmelisiniz. Bu devam eden bir süreçtir ve sabırlı olmanız gerekir. Web sitesi veya kişisel blog, e-posta pazarlama yazılımı, abonelik formları, dönüştürülebilir optin pop-up pencereleri gibi kendi e-posta listenizi oluşturmak için de birkaç araca ihtiyacınız olacak..

Bir web siteniz veya blogunuz varsa, devam edip bir abonelik formu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ancak, yeni başlıyorsanız, bir web sitesini nasıl oluşturacağınız veya nasıl blog başlatacağınızla ilgili kılavuzlarımıza göz atın.

1. Adım: Abonelik Formu Oluşturun

Abonelik formu, web siteniz veya blogunuz aracılığıyla e-posta listenizi büyütmenin kolay bir yoludur. Çevrimiçi olarak başka web sitelerine göz atarken bir abonelik kutusu görmüş olabilirsiniz.

Abonelik formu

Normal kullanıcılarınız büyük olasılıkla bir abonelik formu kullanarak e-posta listenize abone olur. Bu form, yalnızca ad ve e-posta alanları dahil olmak üzere basit olabilir.

WordPress sitenizde bir abonelik formu oluşturmak için siteyi yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. WPForms Eklenti. WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuza göz atın.

WPForms en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir ve MailChimp, Constant Contact, SendinBlue, AWeber ve GetResponse gibi çoklu e-posta pazarlama hizmetleriyle kolayca entegre olur. E-posta listenizi oluşturmak ve toplu e-postalar göndermek için bu hizmetlerden herhangi biriyle bağlantı kurabilirsiniz.

2. Adım: Abonelik Formunuza bir E-posta Pazarlama Hizmeti bağlayın

Bir e-posta pazarlama hizmeti sizin için birden çok şey yapabilir.

Bir kullanıcı web sitenizdeki abonelik formunu doldurduğunda, verilerini düzgün bir şekilde depolar ve kullanıcının bilgilerini abone oldukları listelere göre yönetir. Listedeki tüm kullanıcılara tamamen özelleştirilmiş e-postalar göndermenizi sağlar.

Eposta pazarlama

Ayrıca kaç tane e-postanın açıldığını izleyebilir ve daha etkili e-postalar göndermek için özel raporlar oluşturabilirsiniz. En iyi e-posta pazarlama hizmetlerinden bazıları, aboneleriniz tarafından hangi tür e-postaların açılma olasılığının yüksek olduğunu bulmak için A / B testi yapmanızı sağlar.

WPForms ile sorunsuz çalıştığı için en popüler e-posta pazarlama yazılımı olan Constant Contact’ı kullanmanızı öneririz. Ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunarlar, bu da hizmetlerini ödemeden bir ay boyunca test edebileceğiniz anlamına gelir. Sürekli İletişim ile rahat ederseniz, ilk aydan sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Ve eğer değilse, sürekli Temas’a bu alternatifleri her zaman kontrol edebilirsiniz. Ve değilse; Agile CRM ayrıca e-posta listelerini ve müşteri ilişkilerini yönetmek için daha iyi bir yol sağlar.

Oluşturma konusunda bu kılavuza göz atmalısınız. WPForms kullanarak Constant Contact ile kayıt formu.

3. Adım: Daha Fazla Abone Almak için Optin Popup Ekleyin

Birçok web sitesi sahibi bir abonelik formu oluşturduklarını iddia ediyor, ancak yine de bir e-posta listesi oluşturamıyorlar. Neden?

Çünkü kullanıcılar web sitenizi bir kez ziyaret etmiş ve e-posta listenize abone olmamışlardır. Bunları bir daha web sitenizde göremeyebilirsiniz. Bu, sitenizden ayrılmadan önce işlem yapmanız gerektiği anlamına gelir. İşte kurtarmaya son derece dönüştürülebilir optin pop-up’lar geliyor!

Dünyanın en iyi potansiyel müşteri oluşturma ve optin form yazılımı OptinMonster’ı kullanmanızı öneririz. Abonelik formunuzun kullanıcılara görünme biçimini değiştirir. OptinMonster, bir ışık kutusu açılır penceresi, kayan çubuklar, sürgülü kaydırma kutusu, tam ekran karşılama minderi ve daha fazlasını içeren birden fazla seçeneğe sahiptir.

OptinMonster kampanya türleri

Ayrıca, abonelik formunuzu kullanıcılara nasıl görüntülediğinizi tam olarak özelleştirebilirsiniz. OptinMonster, insan davranışlarını belirlemeye ve kullanıcılarınıza aradıklarını göstermeye yardımcı olur.

En iyi WordPress açılır pencere eklentileri hakkındaki bu makaleyi kaçırmayın.

Daha fazla yardım için, WordPress’te nasıl optin formu oluşturacağınıza ve pop-up formu nasıl oluşturacağınıza ilişkin kılavuzlarımıza göz atmalısınız..

Bir E-posta Listesi Oluşturduktan Sonra Yapılması Gerekenler

Bir e-posta listesi oluşturmak uzun vadeli bir süreçtir ve bir e-posta listesinin sürdürülmesi ömür boyu sürer. Bir sürü e-postanız olduğunda, onlara yeni ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında düzenli güncellemeler göndermekten çekinmeyin. E-posta pazarlamasında, işletmenizin gelişmesi için tutarlılığı korumanız gerekir.

Daha fazla e-posta abonesi almak için 23 etkili ipucuyla ilgili bu makaleye kesinlikle göz atmak isteyeceksiniz.

Bu kılavuzun, neden hemen bir e-posta listesi oluşturmanız gerektiğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, en iyi içerik pazarlama araçları ve iş telefonu hizmetleri konusunda uzman seçimlerimize de göz atmalısınız..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map