Ninja Form Alternatifi: WPForms ve Ninja Formlar (Karşılaştırma)

WPForms ve Ninja Formları


WordPress siteniz için mükemmel form eklentisini mi arıyorsunuz? Biraz çevrimiçi araştırma yaptıysanız, muhtemelen WPForms ve Ninja Formları en iyi WordPress blogları tarafından tavsiye ediliyor. Şimdi hangisini seçeceğinizi merak ediyorsunuz!

Öyleyse, size yardımcı olmak için buradayız. Bu makalede, WPForms ile Ninja Formlar’ı karşılaştıracağız ve size önemli farkları göstereceğiz, böylece hangi eklentinin siteniz için mükemmel çözüm olduğuna karar verebilirsiniz.

2 eklentiyi aşağıdaki 5 noktaya göre karşılaştıracağız:

 1. Genel Bakış
 2. Kullanım kolaylığı
 3. Özellikleri
 4. Fiyatlandırma
 5. Destek

1. WPForms ve Ninja Formları – Genel Bakış

WPForms Nedir?

wpforms-bakış-temas-form-eklentisi

WPForms, piyasadaki en başlangıç ​​dostu WordPress iletişim formu eklentisidir. WordPress sitenizde kolayca güzel iletişim formları oluşturmanıza olanak tanır. Çok basit, sezgisel bir kullanıcı arayüzü sağlar, böylece birkaç dakika içinde kendiniz çok çeşitli WordPress formları oluşturabilirsiniz.

WPForms eklentisi, ücretsiz bir Lite sürümü ve çeşitli premium sürümlerle birlikte gelir. WordPress.org’da 1 milyondan fazla aktif kurulumu var. Eklenti, WordPress.org’da aldığı 3000+ oydan 5 ortalama kullanıcı derecelendirmesine sahiptir. Kullanıcılar onu seviyor!

WPForms, en büyük resmi olmayan WordPress kaynak sitesini çalıştıran aynı kişiler tarafından oluşturuldu, WPBeginner. Bilmediğiniz durumda: WPBeginner en iyi, farklı WordPress konularında başlangıç ​​dostu eğitimleriyle bilinir.

WPForms incelemesinin tamamını inceleyin

Ninja Formları nedir?

ninja-form ev

Ninja Forms, bugün mevcut olan en popüler WordPress form eklentilerinden biridir. WordPress’te iletişim formları oluşturmanıza izin vermek için kullanımı kolay bir sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte gelir. Bu eklenti ile sınırsız formlar oluşturmak için dahil edilen kapsamlı form alanlarını kullanabilirsiniz.

WPForms gibi Ninja Forms da hem ücretsiz hem de premium sürümlerde geliyor. Ayrıca WordPress.org’da 1 milyondan fazla aktif kurulum var. Ninja Forms, WordPress.org’da aldığı 900+ oydan 5 ortalama kullanıcı derecelendirmesine sahiptir. İki eklentiyi ortalama kullanıcı incelemelerine göre karşılaştırırsanız, WPForms Ninja Forms’ın önünde durur.

Ninja Forms, WP Ninjas olarak adlandırılan WordPress profesyonellerinden oluşan bir ekip tarafından oluşturuldu.

Ninja Forms incelemesinin tamamını inceleyin

2. Kullanım Kolaylığı

WPForms ile Form Oluşturma

Oluşturmanın en büyük hedefi WPForms WordPress form oluşturmayı olabildiğince kolay ve basit hale getirmekti. Bu nedenle, basitlik ve kullanıcı dostu olma konusunda WPForms kalabalığın arasından sıyrılıyor.

WPForms ile yeni bir form oluşturmak için şu adrese gidin: WPForms »Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizden. Orada, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi önceden hazırlanmış şablon göreceksiniz.

wpforms form şablonları

Hızlı bir şekilde başlamak için bir şablon seçebilirsiniz. Önceden hazırlanmış forma daha fazla alan eklemek isterseniz, alanları sol taraftaki alanlar panelinden sağ taraftaki form düzenleyicisine sürükleyebilirsiniz.

wpforms vs surveymonkey kullanım kolaylığı

Her alanı, Alan Seçenekleri.

alan seçenekleri-wpforms

Form adını, reCAPTCHA’yı, anti-spam honeypot’unu, bildirimleri ve onay e-postalarını Ayarlar. Formunuzu MailChimp’e mükemmel bir alternatif olan Constant Contact gibi e-posta pazarlama platformlarına bağlayabilirsiniz. Pazarlama seçeneği. PayPal ve Stripe’i, ödemeleri kabul edecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ödemeler seçenek.

İlişkili: MailChimp için En İyi Alternatifler

wpforms ayarları

İşte bu kadar kolay. Formunuza alan eklemeyi bitirdikten ve tüm ayarları inceledikten sonra, Kayıt etmek düğmesini tıklayın..

save-form-wpforms

Kaydet düğmesinin yanında bir Göm seçeneği. Buna tıklarsanız, formu eklemek için sitenizdeki herhangi bir yere yapıştırabileceğiniz yeni formunuz için bir kısa kod alırsınız..

Yazı editörü menüsünde bulunan WPForms widget’ı ile WordPress yazılarınıza ve sayfalarınıza WPForms eklemek kolaydır. Bir gönderiye veya sayfaya iletişim formu eklemek için yayını veya sayfayı açmanız ve WPForms widget simgesini tıklamanız gerekir.

add-form widget sonrası editör-wpforms

Ardından, eklemek istediğiniz formu seçin.

seçmek-form-wpforms

Ve bu kadar! Artık formunuzun sitenizde nasıl canlı göründüğünü görüntülemek için bu sayfayı yayınlayabilir veya güncelleyebilirsiniz. Aşağıda basit bir iletişim formunun neye benzediğinin bir ekran görüntüsü verilmiştir:

iletişim halindeki-bir örnek-wpform

Formunuzu kenar çubuklarında veya widget’a hazır herhangi bir alanda göstermek istiyorsanız, WPForms widget’ını Görünüm »Widegts.

wpforms-Widget

Widget’ı formu görüntülemek istediğiniz widget’a hazır herhangi bir alana sürükleyebilirsiniz.

Ninja Formları ile Form Oluşturma

Ninja Forms, daha kullanıcı dostu hale getirmek için arayüzünü birkaç kez güncelledi. Şimdi, WPForms’unki gibi oldukça benzer bir form oluşturma arayüzü var.

Ninja Forms ile yeni bir form oluşturmak için şu adresi ziyaret etmeniz gerekir: Ninja Formları »Yeni Ekle kontrol panelinden. Orada, boş bir form da dahil olmak üzere, başlamak için bir dizi form şablonu görürsünüz..

ninja-form şablonları

Bir şablon seçebilir ve hemen başlayabilirsiniz; ancak, en pahalı planlarını satın almadıysanız, öne çıkanların tümünü kullanamayabilirsiniz. Ninja Formlar, erişiminiz olmayanlar da dahil olmak üzere mevcut form şablonlarının tümünü gösterir, bu da biraz kafa karıştırıcı ve karmaşık hale getirir.

Öte yandan, WPForms yalnızca yüklediğiniz plana göre gerçekten kullanabileceğiniz şablonları gösterir. WPForms’u güzel ve düzenli tutar.

Bir şablon seçtikten sonra, aşağıda gösterilen form oluşturma arayüzünü görürsünüz. Formunuza yeni alanlar eklemek için Ekle ikon.

oluşturmak biçimli-ninjaforms

Ardından, tüm alanların sağ tarafta göründüğünü göreceksiniz. Şimdi bunları sol taraftaki form düzenleyicisine sürükleyebilir ve formunuzu oluşturabilirsiniz.

edit-form-ninjaforms

Ekrandaki bildirimleri, onay mesajlarını ve başarı e-postalarını yapılandırabilirsiniz. E-postalar & Hareketler seçeneği. Ekran ayarlarını, kısıtlamaları ve hesaplamaları ileri seçenek.

ninja-form ayarları

Formunuzu oluşturup özelleştirdikten sonra, Yayınla.

Formu WordPress yayınlarınızda ve sayfalarınızda kullanmak için sayfa / yayın düzenleyicideki Ninja Formları widget’ını kullanabilirsiniz. WPForms’a benzer bir arayüzü var.

Bir gönderiye veya sayfaya iletişim formu eklemek için yayını veya sayfayı açmanız ve Ninja Formlar pencere öğesi simgesini tıklamanız gerekir..

add-form widget sonrası editör-ninjaforms

Eklemek istediğiniz formu seçin ve o sayfayı güncelleyin.

seçmek-form-ninjaforms

Ardından formunuzun nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Temel formunuz şöyle görünecek.

İletişim-form-exmple-ninjaforms

WPForms gibi, sitenizdeki kenar çubuklarında ve widget’a hazır diğer alanlarda kullanabileceğiniz bir widget da vardır. Widget’ı şurada bulabilirsiniz: Görünüm »Widegts.

ninja-form eklendi

kazanan: WPForms. Yalnızca erişiminiz olan şablonları gösteren temiz arayüzü için. Artı, onun Göm sitenizdeki herhangi bir yere kolayca form eklemenize izin veren bir kısa kod seçeneği.

3. Özellikler

Gücü WPForms ödeme formları, kullanıcı kayıt formları, anketler ve anketler, haber bülteni abonelik formları gibi basit iletişim formları oluşturma yeteneğidir. WordPress’de çok amaçlı formlar oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir..

İşte WPForms’un başlıca özelliklerinden sadece birkaçı:

 • Anti-spam bal küpü ve reCAPTCHA ile Spam Koruması
 • Akıllı koşullu mantık
 • AWeber, MailChimp, Drip ve diğer popüler servislerle e-posta pazarlama entegrasyonu
 • Anket ve anket eklentisi
 • Tüm girişleri tek bir yerde görüntülemek için kontrol panelinde daha iyi giriş yönetimi
 • PayPal ve Stripe ile ödemeleri ve bağışları kabul edin

Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde WPForms’u WordPress formları için eksiksiz bir araç haline getirir.

Öte yandan Ninja Forms, sizin için özel olarak hazırlanmış güçlü özelliklere de sahiptir. Bununla birlikte, özelliklerinin çoğu sadece uzantılar biçiminde mevcuttur. Her bir uzantıyı ayrı olarak satın almanız veya premium bir plan aracılığıyla edinmeniz gerekir.

Özellikler açısından WPForms üzerinden Ninja Formları seçmenin başlıca 2 dezavantajı vardır:

1. Uzantıları ayrı olarak satın alırsanız, daha fazla para yatırmanız gerekir. Uzantıların çoğu her biri 49 ABD doları olarak fiyatlandırılır, bu yüzden aceleyle maliyetli olur.

2. WPForms eklentileri sadece bir tık ötede, Ninja Forms eklentileri ise her eklentiyi yüklemek için tüm WordPress eklentisi yükleme işlemini izlemenizi gerektirir. Bu, uzantı dosyasını indirmeniz, kontrol panelinize yüklemeniz, yüklemeniz ve ardından etkinleştirmeniz gerektiği anlamına gelir..

Mevcut özelliklerin yanı sıra, Ninja Forms oldukça esnek ve genişletilebilir. Geliştiricilerin özel işlevler oluşturmak için kullanabileceği yüzlerce işlev, eylem kancaları ve filtrelerle oluşturulmuştur.

kazanan: Bir kravat. Bununla birlikte, WPForms çoğu özelliğin kullanımını daha kolay hale getirir ve eklentiler sadece 1 tık ötede.

4. Fiyatlandırma

Hem WPForms hem de Ninja Forms ücretsiz ve premium sürümler sunar. Lite sürümlerini doğrudan WordPress.org eklenti dizininden sitenizin kontrol paneline yükleyebilir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Gelişmiş özellikler ve eklentiler için premium planlarına geçmeniz gerekir.

WPForms 4 ana fiyatlandırma planı vardır. Başlayan işletmeler için, Temel maliyeti 39,50 $. Ancak, TÜM WPForms’un özelliklerini ve eklentilerini kullanmak için en pahalı planı satın almanız gerekir, Seçkinler, 299 dolar.

wpforms fiyatlandırma

Ninja Forms’un özelliklerini ve uzantılarını kullanmanıza izin veren 3 ana fiyatlandırma planı vardır veya ayrıca bireysel uzantıları satın alabilir ve ücretsiz planlarıyla kullanabilirsiniz.

ninja-form fiyatlandırma

En temel Ninja Formları planı, Kişiye özel, maliyeti 99 $; ve en pahalı plan, Ajans, maliyeti 499 $. Fiyat aralıkları WPForms’unkinden çok daha yüksek.

WPForms ile daha az parayla alacağınız birçok özellik var. Örneğin, Lite sürümü de dahil olmak üzere herhangi bir WPForms planıyla çok sütunlu formlar oluşturabilirsiniz; ama satın almanız gerekecek Düzen ve Stiller addon veya Kişiye özel Ninja Forms ile aynı özelliği kullanmayı planlayın.

Benzer şekilde, Sürekli İletişim tüm WPForms sürümleriyle ücretsiz entegrasyon sağlar, ancak ayrı bir uzantı satın almanız veya Kişiye özel Ninja Forms için bu fonksiyonun kilidini açmayı planlayın.

Kazanan: WPForms. Çok makul bir fiyata güçlü özellikler sunar.

5. Destek

WPForms eklentiyi nasıl kullanacağınıza dair yüzlerce başlangıç ​​dostu eğiticiye sahiptir. Hemen hemen tüm sorularınızı belgelerinde bulabilirsiniz..

Lite sürümünün kullanıcıları sorgularını WordPress.org’a gönderebilir. Kullanıcı derecelendirmelerinin gösterdiği gibi destek ekipleri çok duyarlı. Premium sürümün kullanıcıları e-posta yoluyla destek biletleri açabilir ve kişiselleştirilmiş destek alabilir.

Ninja Forms ayrıca en sık karşılaşılan sorunlarda size yardımcı olacak ayrıntılı belgelere sahiptir. Eklentiyi kullanmak için basit eğitimler alabilirsiniz. Teknik desteğe ihtiyacınız varsa, bir destek bileti açarak iletişim sayfasından onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Kazanan: Bir kravat.

Sonuç

WPForms, WordPress için harika bir form oluşturucu eklentisidir. Form oluşturmak için gerçekten basit, kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Kolayca kullanabileceğiniz eksiksiz bir özellik setine sahiptir. Eklenti küçük işletmeler için de çok uygun.

Ninja Forms aynı zamanda güçlü bir WordPress form oluşturucu eklentisidir. Arayüzü kullanıcı dostudur; ancak, WPForms’un temiz arayüzü ile karşılaştırılamaz. Ninja Forms eklentisi, kullanışlı bulabileceğiniz tabloya gelişmiş özellikler getiriyor, ancak hepsini elde etmek oldukça maliyetli.

bundan dolayı, WPForms kullanıcıların bakış açısından açık kazanır. Ancak, gelişmiş geliştiriciler, geliştirici dostu seçenekleri nedeniyle Ninja Formlarını daha yararlı bulabilir.

Bu makalenin siteniz için WPForms veya Ninja Forms arasında karar vermenize yardımcı olmasını umuyoruz.

Ayrıca aşağıdakiler arasındaki derinlemesine karşılaştırmamızı okumak isteyebilirsiniz:,

 • WPForms ve TypeForm
 • WPForms ve FormStack Karşılaştırması
 • WPForms ve Yerçekimi Formları
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map