İnternet Sitenizi Hızlandırmak için En İyi CDN Hizmetleri (2020)

en iyi cdn hizmetleri


En iyi WordPress CDN hizmetlerini mi arıyorsunuz??

İçerik dağıtım ağları (CDN), web sitenizdeki içeriği farklı coğrafi konumlardaki birden çok sunucuda önbelleğe alır. İçeriği, sitenize en yakın olan bir sunucu aracılığıyla ziyaretçinize iletir.

Bu makalede, WordPress için web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilecek en iyi CDN hizmetlerinden bazılarını paylaşacağız.

1. StackPath CDN

StackPath

StackPath, WordPress web siteleri için en iyi CDN hizmetlerinden biridir. StackPath önceden MaxCDN olarak biliniyordu. Sitenizin performansını artırmak için akıllı bir önbellek sistemi, anında temizleme mekanizması ve özel önbellek kuralları vardır. StackPath CDN, tüm kıtalarda geniş bir sunucu ağına sahiptir.

Gerçek zamanlı analitik, özel EdgeRules, segmentli indirme seçeneği ve sunucusuz komut dosyası oluşturma özelliği ile birlikte gelir. Temel plan 1 TB’a kadar aylık bant genişliğine sahip olabilir.

Fiyat: Maliyeti aylık 20 dolardan başlar. İlk ay hizmeti ücretsizdir.

2. KeyCDN

KeyCDN

KeyCDN, dünya çapında 34 veri merkezi ile gelen en güçlü içerik dağıtım ağlarından biridir. KeyCDN’yi WordPress sitenize kolayca entegre etmek için CDN Etkinleştirici adlı WordPress eklentisini yükleyebilirsiniz.

En iyi bölüm, eklentinin CDN Zone’unuzun önbelleğini doğrudan WordPress yöneticinizden temizlemenize izin vermesidir. Bu, önbelleği temizlemek için KeyCDN kontrol paneline giriş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Fiyat: Kullandıkça öde politikası ve kullanım ücretleri vardır. KeyCDN 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

3. Sucuri

Sucuri

Sucuri en iyi web sitesi güvenlik, izleme ve koruma hizmetidir. Güvenlik dışında, WordPress sitenizin performans ve hız optimizasyonu için bir CDN çözümü de sunarlar. Her tür web sitesi için birden çok önbellekleme seçeneği sunar.

CDN’leri, sunucuların küresel dağıtımıyla Anycast ağında çalışır. Sucuri CDN yapılandırmasının web sitesi hızını en üst düzeye çıkarmak için özel seçenekleri vardır.

Ayrıca hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için Sucuri incelemesine de göz atmak isteyebilirsiniz..

Fiyat: Temel planın maliyeti 199,99 $ / yıl.

4. Bulut Parlaması

Cloudflare

Cloudflare mükemmel bir web performansı ve güvenlik hizmetidir. Dünyanın 180 veri merkezi ile en büyük bulut ağ platformuna sahiptir ve 16 milyondan fazla alanı güvence altına almaktadır. Web sayfalarınızı, mobil uygulamalarınızı ve API’larınızı hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz bir eklenti sunar ve minimum yapılandırma ile WordPress sitelerinin performansını önemli ölçüde artırır. Ayrıca web sitenizi DDoS saldırılarına ve kötü amaçlı içeriğe karşı korur.

Fiyat: Profesyonel plan aylık 20 dolardan başlıyor. Ayrıca temel özelliklere sahip ücretsiz bir hesap sunuyor.

5. Amazon CloudFront

Amazon CloudFront

Amazon CloudFront, web sitesi içeriğinizi anında ziyaretçilerinize sunan AWS entegre bir CDN hizmetidir. AWS ağı, CDN’yi diğer hizmetleriyle güçlendirir ve tüm dünyada yüksek aktarım hızı sunar. Geliştiriciler ve programcılar için gelişmiş bir hizmettir.

Bununla birlikte, Amazon CloudFront’u kurmak için hafif bir öğrenme eğrisiyle uğraşmanız gerekecek.

Fiyat: Kullandıkça öde modeline sahiptir ve yalnızca kullandığınız hizmet için ücret alır. AWS ile kısa bir süre için ücretsiz denemeler de alırsınız.

6. CacheFly

CacheFly

CacheFly, piyasadaki en eski içerik dağıtım ağlarından biridir. Anycast ağına bağlı olarak, web sitenizin hızını artırmanıza yardımcı olur ve içeriği hızlı bir şekilde sunar. Bu CDN hizmeti, yıldırım hızında hızlı video ve podcast yayını yapar.

Yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, CDN ile ilgili sorularınıza cevap verebilecek mükemmel destek ekipleriyle iletişime geçebilirsiniz..

Fiyat: Küçük işletme planları için başlangıç ​​maliyeti her yıl ödenen aylık 245 $ ‘dır. Ön ödemede ayrıca 2 aylık ücretsiz hizmet alırsınız.

7. Raf alanı

Rackspace

Rackspace, Akamai’nin ağını kullanan ve dünyanın dört bir yanındaki 200 konuma kadar içerik akışı sağlayan birinci sınıf bir bulut bilişim hizmetidir.

E-Ticaret mağazalarını, WordPress web sitelerini, web uygulamalarını, mobil uygulamaları ve daha fazlasını destekler. Biraz teknoloji meraklısı bir hizmettir ve kurulum için ileri düzeyde bilgiye ihtiyaç duyar.

Fiyat: Yalnızca kullandığınız bant genişliği için ödeme yapabilmeniz için kullandıkça öde hizmetidir. Hizmet, herhangi bir trafik yükünü karşılamak için tamamen ölçeklenebilir.

8. Google Cloud CDN

Google Cloud CDN

Google Cloud CDN, düşük maliyetli bir içerik dağıtım ağı hizmetidir. Dünya genelinde 90 sunucuyla, kullanıcılarınıza her yerde en hızlı içerik dağıtımına sahiptir. Hızlı sayfa yüklemeleri ile birlikte gelir ve web sitenize kullanıcı katılımını artırır. Google Cloud CDN, tüm kullanıcılarınıza tek bir IP adresi sağlar ve bölgesel DNS’ye ihtiyaç duymaz.

Web sitenizi güvenli hale getirmek için ücretsiz SSL ile doludur. Google Cloud Platform ile entegre edilmiştir ve CDN’yi tek bir onay kutusuyla etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat: CDN’ye erişmek için Google Cloud Platform’a kaydolmanız gerekir. Google Cloud Platform maliyeti, kullanımınıza bağlıdır.

9. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure CDN

Güvenli ve güvenilir bir içerik dağıtım ağı arıyorsanız, Microsoft Azure CDN mükemmel bir seçimdir. İçerik sağlama için küresel kapsama alanına ve büyük ölçeklenebilirliğe sahiptir. CDN çözümünü daha kullanışlı hale getiren tüm Azure hizmetleriyle entegre olur.

Azure CDN sayfa yükleme süresini azaltır, bant genişliğini azaltır ve web sayfalarını hızlandırır. Web siteleri, uygulamalar ve oyun yazılımlarıyla harika çalışır.

Fiyat: Kullandıkça öde modelinde çalışır.

10. Imperva

Imperva

Imperva, akıllı önbellekleme, yüksek hızlı depolama ve optimizasyon araçlarını kullanan en iyi CDN hizmetlerinden biridir. Dinamik önbellekleme için gelişmiş makine öğrenme teknolojisi ile birlikte gelir. Önbelleği anında temizleyebilirsiniz ve özel önbellek kontrolü seçeneklerine sahiptir.

Veri merkezleri, kullanıcılara daha yakın olan bir sunucudan içerik sunmak için dünyanın dört bir yanındaki tüm bölgelere stratejik olarak yerleştirilir. Imperva içeriği optimize eder, sıkıştırmayı otomatikleştirir ve premium CDN hizmeti gibi çok daha fazlasını yapar.

Fiyat: Fiyat teklifi istemeniz gerekiyor.

Bu kadar.

Bu makalenin WordPress web siteniz için en iyi CDN hizmetlerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Ve seçtiğiniz hizmeti dağıttıktan sonra bir web sitesi hız testi yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, bir web sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza göz atmak isteyebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map