Paylaşılan ve Yönetilen WordPress Barındırma (Karşılaştırma)

paylaşılan vs yönetilen


Web siteniz için paylaşılan veya yönetilen WordPress barındırma seçimini mi merak ediyorsunuz? Bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız bir web barındırma hesabı bir zorunluluktur. Bir web barındırma hesabı, web sitenizin internette yaşayacağı yerdir ve kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini mümkün kılan şeydir. Yani, ihtiyaçlarınıza uygun bir web barındırma hizmeti seçmek önemlidir.

Bu makalede, hangisinin sizin için en iyi seçim olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için paylaşılan ve yönetilen WordPress barındırma hizmetlerini karşılaştıracağız.

Başlayalım.

Web Hosting Nedir?

Hala “web barındırma nedir?” Diye merak ediyorsanız, biraz daha açıklayalım.

Bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan en önemli 2 şey bir web barındırma hesabı ve bir alan adıdır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi web barındırma, web sitenizin internette “yaşayacağı” yerdir. Bu temelde web barındırma web üzerinde web sitenizin saklandığı bir alan olduğu anlamına gelir böylece kullanıcılar erişmek mümkün. Bir web barındırma hesabı ve alan adı, kullanıcıların site URL’nizi tarayıcılarının adres çubuğuna yazmasını ve web sitenizi görüntülemesini mümkün kılar.

Ancak, farklı web pazarında barındırma hizmetleri bir dizi vardır. Yeni başlayanlar olarak, hangisinin siteniz için en iyi seçim olduğunu bulmak zor olabilir.

Şimdi paylaşılan barındırma ile yönetilen WordPress barındırma arasındaki farka bir göz atalım.

Paylaşımlı Hosting Nedir?

Paylaşılan Evsahipliği

Paylaşılan barındırma, tek bir sunucuyu (internette yer) ve onunla ilişkili kaynakları bir dizi farklı web sitesiyle paylaşmanızdır. Bu nedenle, web siteniz diğer birçok web sitesiyle aynı yerde saklanır ve bellek, disk alanı, veri ve CPU (işleme) süresini paylaşmanız gerekir.

Paylaşılan barındırma, çoğunlukla en uygun seçeneklerden biri olduğu için popüler bir seçimdir ve bazı paylaşılan barındırma hizmetleri aylık 2,75 $ gibi düşük bir maliyetle.

Ancak sunucu kaynaklarını diğer web siteleriyle paylaştığınız için, bu diğer siteler bazen çok fazla kaynak kullanıyorlarsa kendi sitenizi yavaşlatabilir. Ancak çoğu zaman bu tür bir sorunu fark etmezsiniz. Özellikle düşük trafik alan bir siteniz, kişisel web siteniz, blogunuz veya küçük işletme siteniz varsa.

Paylaşımlı barındırma ile, genellikle web sitenizi kendiniz korumaktan sorumlusunuz. Bu güvenlik, yedeklemeler, performans vb. İçerebilir..

Yönetilen WordPress Barındırma Nedir?

Paylaşılan Evsahipliği

Yönetilen WordPress hosting, web siteniz için bir kapıcıya sahip olmak gibidir. Yönetilen WordPress hosting ile ekstra hizmetler ve en iyi yönetilen WordPress hosting şirketleri temel olarak sizin için web sitenizi korur. İşletmenizin diğer alanlarına odaklanabilmeniz için güvenlik, yedeklemeler, WordPress’in güncellenmesi gibi ilgili sorunları barındırmaya özen gösterirler..

Yönetilen WordPress barındırma hizmetleri, sorunlarınızı mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde çözmek için premium müşteri desteği sunma eğilimindedir.

Bu ekstra hizmetler nedeniyle, yönetilen WordPress barındırma, paylaşılan barındırmadan çok daha pahalıdır.

Artık paylaşılan ve yönetilen WordPress barındırma temellerini bildiğinize göre, her birinin artı ve eksilerini inceleyelim.

Paylaşımlı Hosting’in Artıları ve Eksileri

Herhangi bir hizmet gibi, paylaşılan hosting artılarını ve eksilerini vardır. Onlara bir göz atalım.

Paylaşımlı Hosting’in Artıları

 • satın alınabilir – Paylaşılan barındırma hizmetleri piyasadaki en uygun fiyatlı. Paylaşımlı barındırma seçerken maliyetleri düşük tutmak kolaydır, bazı paylaşılan web barındırma maliyetleri ayda 2,75 $ kadar azdır.
 • Kolay kurulum – Birçok paylaşılan barındırma hizmeti, tek tıklamayla WordPress yüklemesi sunar, böylece sitenizi kolayca oluşturmaya başlayabilirsiniz.
 • cPanel – Paylaşımlı barındırma ile web sitenizi yönetmenizi kolaylaştıran bir cPanel’e erişebilirsiniz.
 • E-posta hesapları – Birçok paylaşılan barındırma hizmeti ücretsiz e-posta hesapları sunar. Böylece, fazladan para harcamadan [email protected] gibi profesyonel bir işletme e-postası alabilirsiniz.

Paylaşımlı Hosting Eksileri

 • Bakım – Paylaşılan web barındırma seçimi, güvenlik, WordPress güncellemeleri, yedeklemeler ve daha fazlası gibi web sitenizin bakımından sorumlu olduğunuz anlamına gelir.
 • Yavaş Tepki Süresi ve Kesinti Süresi – Sunucuyu ve kaynakları diğer web siteleriyle paylaşmak, sitenizin daha yavaş yükleme süreleri ve sık sık kesinti süresi yaşama olasılığı daha yüksektir.
 • Yalnızca Düşük Trafikli Siteler için – Paylaşılan web barındırma, küçük işletme web siteleri, kişisel siteler, bloglar vb.Gibi yüksek trafik almayan web siteleri için en uygundur..

Yönetilen WordPress Hosting’in Artıları ve Eksileri

Şimdi, yönetilen WordPress barındırma avantaj ve dezavantajlarına bir göz atalım.

Yönetilen WordPress Hosting’in Artıları

 • Daha Yüksek Hızlar – Yönetilen WordPress barındırma hizmetleri, donanımları ve yazılımları WordPress için optimize edildiğinden şaşırtıcı yüksek hızlar sunabilir.
 • Güvenlik ve Yedeklemeler – Güvenlik ve yedeklemeler, yönetilen WordPress barındırma şirketi tarafından işlenir, böylece sitenizin güvenli olmadığından endişelenmenize gerek kalmaz.
 • Otomatik güncellemeler – Birçok WordPress barındırma hizmeti sizin için temel WordPress güncellemelerini ele alacak ve hatta sitenizi güvende tutmaya yardımcı olan WordPress temalarını ve eklentilerini otomatik olarak güncelleyecektir.
 • Öncelikli Destek – Yönetilen WordPress barındırma ile en iyi müşteri desteğini alacaksınız ve sorunlarınız WordPress uzmanları tarafından hızlı bir şekilde çözülecek.

Yönetilen WordPress Barındırma Eksileri

 • Pahalı – WordPress hosting şirketlerinin sağladığı ekstra hizmetler nedeniyle, paylaşılan barındırma ile karşılaştırıldığında her ay çok daha fazla para ödersiniz..
 • Eklenti Kısıtlamaları – Yönetilen WordPress barındırma hizmetleri en yüksek performansı sağlamak istediğinden, sitenizi yavaşlatabilecek belirli eklentileri kullanmanıza izin vermezler.
 • Sıkı Limitler – Bazı yönetilen WordPress sunucuları katı web sitesi sınırları ve / veya ziyaretçi sınırları uygular.
 • Yalnızca WordPress Siteleri için – Yönetilen WordPress barındırma ile yalnızca WordPress sitelerini barındırabilirsiniz.

Paylaşılan veya Yönetilen WordPress Hosting’de Neler Arar?

Web siteniz için en iyi paylaşılan veya yönetilen WordPress barındırmasını seçmeye karar verirken, kararınızı vermeden önce bir dizi faktöre bakmak önemlidir. Hızlı bir şekilde bir web barındırma seçmek, web sitenizi oluşturmak ve daha sonra yanlış seçim yaptığınızı öğrenmek istemezsiniz.

Hem paylaşılan hem de yönetilen WordPress barındırmalarına bakarken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Maliyet– Size uygun fiyatlı ve aradığınızı makul bir fiyata verecek bir web barındırma seçin.
 • uptime – Web sitenizin her zaman kullanıcılar tarafından kullanılabilmesi için iyi bir çalışma süresi garantisi sunabilecek bir web barındırıcısı seçmek önemlidir.
 • Özellikleri – Web siteniz için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunan bir web barındırma seçtiğinizden emin olun. Örneğin, WordPress yüklemesi, e-posta hesapları, ücretsiz alan adı vb..
 • Güvenlik ve Hız – Web sitenizin güvenli olması ve web sitenizin ziyaretçileri için iyi performans göstermesi için hız için güvenli ve optimize edilmiş bir web barındırıcısı seçin.
 • Müşteri desteği – Seçtiğiniz web barındırma hizmeti, web sitenizle ilgili sorunları en kısa sürede çözebilmeniz için 7/24 destek sunmalıdır..

Ardından, en iyi paylaşılan barındırma şirketleri ve en iyi yönetilen WordPress barındırma şirketleri için en iyi seçimlerimizle paylaşacağız.

En İyi Paylaşılan Hosting Şirketleri

Paylaşımlı bir barındırma hizmeti seçmek istiyorsanız, en iyi paylaşılan web barındırma hizmetleri için en iyi seçimlerimiz.

1. Bluehost

Bluehost-web

Bluehost piyasadaki en popüler web barındırma hizmetidir. WordPress.org tarafından resmen tavsiye edilir ve dünya çapında 2 milyondan fazla web sitesine güç sağlar.

Bluehost tek tıklamayla WordPress kurulumu, ölçülmemiş bant genişliği, 7/24 destek, günlük otomatik yedeklemeler ve daha fazlasını sunar. Ayrıca kaynak koruması da sağlarlar. Bu teknoloji, çok fazla kaynak kullanan diğer web sitelerini tanımlar ve geçici olarak yalıtılmış sistemlere taşır. Bu, web sitenizin performansının etkilenmemesini sağlar, bu da paylaşılan barındırma için harika bir özelliktir.

Daha fazla ayrıntı için Bluehost incelememize göz atın.

Ayrıca, IsItWP kullanıcıları WordPress ile paylaşılan barındırma konusunda harika bir anlaşma elde ediyor. Ücretsiz alan adı ve SSL sertifikası ile birlikte web hosting’de% 60 indirim alabilirsiniz. Bu, paylaşılan web’i yalnızca 2,75 $ / ay karşılığında barındırabileceğiniz anlamına gelir!

Bluehost ile bugün başlayın.

2. SiteGround

siteground ucuz barındırma

SiteGround, 2 milyon alan adının sahiplerinin güvendiği en iyi paylaşılan web barındırma hizmetlerinden biridir. Bluehost gibi, WordPress.org tarafından da önerilir.

Daha fazla ayrıntı için SiteGround incelememize göz atın.

SiteGround’un öne çıkan özelliklerinden bazıları ücretsiz SSL ve HTTPS, ücretsiz e-posta hesapları, günlük yedeklemeler, ölçülmemiş trafik, 7/24 destek ve çok daha fazlasını içerir. Sitenizin hızlı ve güvenli olmasını sağlamak için tüm planlarında ücretsiz CloudFlare CDN (içerik dağıtım ağı) sunarlar..

SiteGround ile ayda yalnızca 3,95 ABD doları karşılığında başlayabilirsiniz ve 30 günlük para iade garantisi sunarlar.

SiteGround’u bugün kullanmaya başlayın.

3. HostGator

hostgator-web-hosting

HostGator, paylaşılan web barındırma kolay ve uygun fiyatlı hale getirir. HostGator, 100’den fazla şablon ve bir görüntü kütüphanesi ile birlikte gelen kendi web sitesi oluşturucularıyla bir web sitesi oluşturma seçeneği sunar. Veya 1 tıklama WordPress yüklemelerini kullanarak bir WordPress sitesi oluşturabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için HostGator incelemesine de göz atın.

Ayrıca, web sitenizi yönetmenize yardımcı olacak esnek, kullanımı kolay bir kontrol paneli, ölçülmemiş bant genişliği, SSL sertifikası,% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi, ücretsiz web sitesi transferi, telefon ve canlı sohbet yoluyla 7/24/365 destek, ve dahası.

HostGator ayrıca en iyi bayi barındırma planlarını sunar.

HostGator için fiyatlandırma ayda sadece 2,75 $ ‘dan başlıyor ve 45 günlük para iade garantisi sunuyor.

HostGator’ı bugün kullanmaya başlayın.

4. iPage

ipage hosting incelemesi

iPage, piyasadaki en uygun fiyatlı paylaşılan web barındırma hizmetlerinden biridir. iPage aynı zamanda çevre dostu bir web hosting firmasıdır; veri merkezleri ve web sunucuları rüzgar enerjisi ile çalışır.

Web barındırma planlarıyla birlikte gelen özelliklerden bazıları ücretsiz bir web sitesi oluşturucu, ücretsiz e-posta adresleri, Google ve Bing için ücretsiz reklam kredileri, web sitesi analizi ve daha fazlasını içerir..

Daha fazla ayrıntı için iPage incelememize göz atın.

İPage’i ücretsiz alan adı ve SSL sertifikası içeren ayda yalnızca 1,99 ABD Doları ile başlayabilirsiniz. Onlar da 30 gün para iade garantisi sunuyoruz böylece web barındırma hizmetleri risksiz dışarı yapabilirsiniz.

İPage’i bugün kullanmaya başlayın.

En İyi Yönetilen WordPress Hosting Şirketleri

Şimdi, piyasadaki en iyi yönetilen WordPress barındırma şirketleri için önerilerimize göz atalım.

1. WP Motoru

wp motor incelemesi

WP Engine, internette 500.000 web sitesine güç veren piyasadaki en iyi yönetilen WordPress hosting şirketlerinden biridir. WP Engine hız, performans ve güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulur.

WP Engine, kesintisiz çalışma koruması, tamamen yönetilen global CDN, otomatik WordPress güncellemeleri, tehdit algılama ve engelleme, günlük otomatik yedeklemeler, otomatik önbellekleme ve daha fazlasını sunar.

Diğer özellikler arasında 35’ten fazla premium StudioPress teması, ücretsiz SSL sertifikaları ve uzman müşteri desteği bulunmaktadır.

WP Engine fiyatlandırması 35 $ / ay’dan başlıyor, ancak özel IsItWP anlaşmamızla 4 ay ücretsiz alabilirsiniz..

WP Engine ile bugün başlayın.

2. SiteGround Yönetilen WordPress Barındırma

SiteGround yönetilen-wordpress-barındırma

SiteGround harika bir paylaşılan barındırma hizmetidir, ancak SiteGround ayrıca uygun fiyatlı yönetilen WordPress barındırma hizmeti de sunar.

Yönetilen barındırma planları arasında WordPress kurulumu, otomatik güncellemeler, uzman WordPress desteği, gelişmiş WordPress güvenliği ve daha fazlası bulunmaktadır. Ayrıca, siteniz her hesapta ücretsiz CDN, özelleştirilmiş sunucu kurulumu ve SSD depolama ile süper hızlı bir şekilde yüklenir.

SiteGround Managed WordPress hosting ile sadece 3,95 $ / ay karşılığında başlayabilirsiniz, bu da diğer birçok yönetilen WordPress hosting hizmetinden çok daha ucuzdur.

SiteGround Yönetilen WordPress Barındırma’ya bugün başlayın.

3. Bluehost Yönetimli WordPress Barındırma

bluehost yönetilen-wordpress-hosting

En popüler paylaşılan web barındırma hizmeti Bluehost da kendi WP Pro planı ile yönetilen WordPress hosting sunuyor.

Bluehost Managed WordPress hosting ile web sitenizi büyütmek kolaydır. Hepsi bir arada pazarlama merkezi ve gösterge paneli, SEO, e-posta pazarlama ve sosyal medya araçları, sitenizi yayınlanmadan önce test etmenizi sağlayan bir hazırlama ortamı ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli özellikler sunar..

Ayrıca, Bluehost’un WP Pro planı hız için optimize edildi, SSD (yarıiletken sürücüler) ve daha düşük sunucu yoğunluğu (sunucu başına daha az müşteri).

Bluehost WP Pro planı ayda 19.95 $ ‘dan başlıyor.

Bugün Bluehost WP Pro ile başlayın.

4. Sıvı Ağ

liquidweb yönetilen wordpress barındırma

Liquid Web, yönetilen WordPress hostinginde liderlerden biridir. Liquid Web ile fazla ücret, trafik limiti veya ölçülü sayfa görüntülemenin, endişesiz otomatik eklenti güncellemelerinin keyfini çıkarabilirsiniz ve bir görüntü optimizasyonu eklentisi dahildir.

Diğer özellikler arasında tam sunucu erişimi, hazırlama sitesi, otomatik SSL, otomatik günlük yedeklemeler, 24 saat destek ve daha fazlası yer alır.
Liquid Web ile 1 web sitesi için ayda sadece 29 ABD doları karşılığında başlayabilirsiniz.

Liquid Web ile bugün başlayın.

Paylaşılan ve Yönetilen WordPress Barındırma: Neyi Seçmelisiniz?

Artık paylaşılan ve yönetilen WordPress barındırma arasındaki farkı bildiğinize göre, hangi seçeneğin sizin için en iyi seçim olduğunu bulmanın zamanı geldi.

Bir blog veya küçük web sitesi oluşturmaya başlıyorsanız, paylaşılan barındırma seçeneğini seçmenizi öneririz. Paylaşılan barındırma çok daha ekonomiktir ve trafiği az olan küçük web siteleri için en uygunudur.

Bluehost ve SiteGround gibi paylaşılan barındırma hizmetleri, web sitenizi çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar ve bir ton para harcamak zorunda kalmazsınız.

Öte yandan, yüksek trafikli bir web siteniz varsa, WP Engine gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı seçmeniz daha iyi olur. Yönetilen WordPress barındırma, web sitenizin hız, performans ve güvenlik için optimize edilmesini sağlar.

Ayrıca, yönetilen WordPress barındırma hizmetleri web sitenizin bakımını sizin için hallettiğinden, işinizin diğer alanlarına odaklanabilirsiniz.

Paylaşılan ve yönetilen WordPress barındırma hakkındaki bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz. Bu gönderiyi beğendiyseniz, Web Sitesi Nasıl Barındırılır (Adım Adım) ile ilgili kılavuzumuza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map