SendinBlue İncelemesi: Bütçede E-posta Pazarlama Hizmeti

sendinblue inceleme


SendinBlue’nun en iyi ücretsiz e-posta pazarlama hizmeti olup olmadığını merak ediyor musunuz? Bir web sitesi veya blog oluşturmaya yeni başlıyorsanız, uygun fiyatlı bir e-posta pazarlama hizmeti istiyorsunuz. Yani, SendinBlue’nun sizin için iyi bir seçim olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Bu SendinBlue incelemesinde, SendinBlue’nun müşterileriniz ve aboneleriniz için harika e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunup sunmadığını belirlemek için özellikleri, fiyatlandırmayı ve desteği inceleyeceğiz..

Başlayalım.

SendinBlue Hakkında

yaklaşık-sendinblue inceleme
SendinBlue, mevcut en popüler e-posta pazarlama hizmetlerinden biridir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için üretilmiştir ve özellikleri, destekleri ve fiyatlandırmaları ile ilgili her şey düşünülerek tasarlanmıştır. SendinBlue basitlik için tasarlandığından, e-posta pazarlama yeni başlayanlar bile şaşırtıcı e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmak için bu yazılımı kullanabilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, SendinBlue’nun fiyatlandırması henüz yeni başlayan küçük işletmeler ve web sitesi sahipleri için harika ve onları rakiplerinden ayıran şey bu. İşlerini büyütmek ve tasarruf etmek isteyen yeni başlayanlar için mükemmel olan tamamen ücretsiz bir plan sunuyorlar.

E-posta pazarlamasının yanı sıra SendinBlue SMS pazarlaması da sunmaktadır. SMS kredileri, son kullanma tarihi olmayan ayrı olarak satın alınabilir.

SendinBlue ile kişiselleştirilmiş e-posta kampanyaları oluşturabilir ve gönderebilir, kişilerinizi yönetebilir, e-postalarınızın teslim edilebilirlik testleriyle gelen kutularına ulaştığından emin olabilir, gerçek zamanlı istatistikler alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

SendInBlue İncelemesi: En İyi Özellikler

SendinBlue, güçlü e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi harika özellik sunar. SendinBlue’ya kaydolduğunuzda elde ettiğiniz en iyi özelliklerden birkaçını ele alacağız.

1. Sürükle ve Bırak E-posta Tasarımcısı

SendinBlue’nun sürükle ve bırak e-posta tasarımcısı, yeni başlayanlar bile herkesin kod hakkında bir şey bilmeden güzel e-posta bültenleri oluşturmasını süper kolaylaştırıyor.

Sürükle ve bırak düzenleyicileri, zengin metin düzenleyicileriyle veya kendi HTML kodunuzu kopyalayıp yapıştırarak e-postanızı oluşturmayı seçebilirsiniz. Sürükleyip bırakma düzenleyicileriyle, yalnızca birkaç basit adımda, mükemmel görünen bir e-posta oluşturabilirsiniz.

SendinBlue e-posta tasarımcısı, başlayabileceğiniz önceden tasarlanmış bir e-posta düzeni sağlar. E-posta öğelerini yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın veya öğeleri silebilir ve soldaki seçeneklerden kendi öğelerinizi ekleyebilirsiniz. Bir düğmeye tıklayarak kendi fotoğraflarınızı, logonuzu ve metninizi ekleyerek e-postalarınızı markanızla kolayca eşleştirebilirsiniz..

sendinblue-posta-tasarımcı

SendinBlue ayrıca çarpıcı bir e-postayı daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olacak bir dizi muhteşem şablon sunar.

sendinblue-review-posta-şablonları

Özellikle e-posta bültenleri, yarışmalar, tatiller, gönderim tarihleri, satışlar ve daha fazlası için tasarlanmış şablonları seçebilirsiniz..

2. Pazarlama Otomasyonu

SendinBlue ile, ücretsiz bir hesapla bile bazı harika pazarlama otomasyon özelliklerine erişebilirsiniz. Pazarlama otomasyonu, daha az çaba harcayarak daha akıllı e-postalar göndermenize yardımcı olur. Bir dizi mesajla yeni aboneleri karşılayabilir, belirli e-postaları açan veya tıklayan kullanıcıları yeniden hedefleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Web sitenizdeki belirli işlemleri bile izleyebilirsiniz. Örneğin, bir kullanıcı web sitenizin belirli bir sayfasını ziyaret ederse, otomatik olarak onlara hedeflenmiş bir e-posta gönderilebilir.

SendinBlue’nun iş akışlarıyla kolayca güçlü pazarlama otomasyonu ayarlayabilirsiniz. Yıldönümü tarihi veya ürün satın alma gibi önceden hazırlanmış bir otomasyon seçebilir veya ihtiyaçlarınıza göre kendi özel iş akışınızı oluşturabilirsiniz..

sendinblue-review-iş akışları

Pazarlama otomasyonu iş akışı oluşturmak da zor değil. SendinBlue’nun kullanıcı arayüzü, adım adım işlemleriyle çok kolay.

sendinblue-iş akışları inceleme

SendinBlue’nun bu pazarlama otomasyonu özellikleri size zaman kazandırabilir, abonelerinizin hoşuna gidecek daha kişiselleştirilmiş mesajlar oluşturmanıza ve dönüşümlerinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

3. İşlemsel E-posta Özellikleri

SendinBlue’nun sunduğu bir başka heyecan verici özellik de işlemsel e-posta özellikleridir. SendinBlue ile web siteniz için kolayca farklı türde işlem e-postaları oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir kişi bir ürün satın aldığında hemen sipariş onayı e-postası alabilir. Ve siparişleri gönderildiğinde, bunları da bilgilendiren bir e-posta alabilirler.

sendinblue işlemsel

İşlemsel e-postaları otomatik olarak gönderme olanağı, müşterilerinize tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi doğru zamanda vermenize olanak tanır, bu da web sitenize güven oluşturmak için uzun bir yol kat eder. Ayrıca, işlem e-postalarının diğer e-posta türlerinden çok daha yüksek bir açık oranı vardır, bu da e-posta pazarlama kampanyanızdaki önemli e-postaları yapar.

Bunlar SendinBlue’dan aldığınız en iyi özelliklerden sadece 3 tanesi. Ayrıca harika iletişim yönetimi özellikleri, kişi segmentasyonu, A / B testi, açık ve tıklama raporları ve çok daha fazlasına sahiptir. Ücretsiz bir planla erişebildiğiniz özellikler, diğer ücretsiz e-posta pazarlama hizmetleriyle karşılaştırıldığında istiflenir.

SendinBlue için fiyatlandırma

SendinBlue 5 farklı fiyatlandırma planı sunuyor. Aşağıdaki planlardan birini seçebilirsiniz: Ücretsiz, Basit, Temel, Premium ve Kurumsal. Fiyat 0 $ / ay – 66 $ / ay arasında değişiyor, Kurumsal planın fiyatı özel ve belirtilmedi.

sendinblue-review-fiyatlandırma

Daha önce de belirttiğimiz gibi, SendinBlue’nun Ücretsiz sürümü, özelliklerle oldukça istiflenmiştir ve sınırsız sayıda kişiyi saklayabilirsiniz. Diğer birçok e-posta pazarlama hizmetinin aksine, ücretsiz bir hesaba kaydolmak için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz bile gerekmez. Bir web sitesi oluşturmaya başlayan işletmeler ve web sitesi sahipleri için kesinlikle uygun bir plan.

Ancak, günde yalnızca 300 e-posta göndermekle sınırlısınız. Ancak, e-posta pazarlamasında yeni olan kullanıcılar için bu çoktur. Ayrıca, günlük gönderme sınırı istemiyorsanız, yalnızca Basit plana geçmeniz gerekir. E-posta pazarlama ihtiyaçlarınız arttıkça, göndermek istediğiniz e-posta sayısına bağlı olarak hesabınızı kolayca yükseltebilirsiniz..

Free ve Lite planıyla e-postalarınız SendinBlue markasını da içerecektir. SendinBlue markasını kaldırmak istiyorsanız Bronz planına geçmelisiniz.

Gönderme zamanı optimizasyonu, açılış sayfası oluşturucu ve sınırsız otomasyon iş akışları gibi en güçlü SendinBlue özelliklerine erişmek istiyorsanız, Premium veya Enterprise gibi daha pahalı planlardan birini seçmeniz gerekir.

SendinBlue için destek

SendinBlue’ya kaydolduğunuzda bolca destek alırsınız. İlk olarak, tüm planlarla e-posta desteği sunarlar. İlk 60 gün boyunca Ücretsiz ve Lite planıyla telefon ve sohbet desteği alırsınız, diğer 3 planlı telefon ve sohbet desteği sınırsızdır.

Ayrıca, e-posta kampanyaları, SMS kampanyaları, işlem e-postaları ve daha fazlası gibi konularda size yardımcı olacak bilgiler içeren yüklü Kaynaklar sayfası sunar. Kaynaklar sayfasının yanı sıra, yararlı bir blog ve bir dizi yararlı ipucu ve püf noktası bulabileceğiniz bir eğitici bölümleri de var..

sendinblue destek

SendinBlue ayrıca, ilk e-posta kampanyalarınızı oluşturmanıza yardımcı olacak uygun bir chatbot özelliğine sahiptir..

sendinblue-support-sohbet

Ayrıca, en pahalı plan olan Enterprise’a kaydolursanız, kampanya oluşturmanıza, kampanya metriklerini analiz etmenize ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olabilecek özel bir hesap yöneticisi alırsınız..

SendinBlue + OptinMonster ile E-posta Listenizi Büyütün

SendinBlue ayrıca e-posta listenizi büyütmek ve potansiyel müşterilerinizi artırmak için formlar oluşturma olanağı sunar.

SendinBlue’nun temel bir açılır pencere oluşturucu vardır. Metni özelleştirebilir, kendi fotoğrafınızı ve diğer öğeleri ekleyebilirsiniz.

sendinblue formları

Ancak, dönüşümlerinizi gerçekten hızlandırmak istiyorsanız, SendinBlue ile birlikte kullanmanızı öneririz OptinMonster.

optinmonster-pop-up

OptinMonster web siteniz için SendinBlue’nun sağlamadığı bir dizi etkili açılır pencere özelliği ile birlikte gelen güçlü ve kullanımı kolay bir olası satış yaratma aracıdır. İlk olarak, OptinMonster ile ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birkaç farklı açılır pencere şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. Check-out’ları, kuponları, vaka incelemelerini, tatilleri ve daha fazlasını bırakmak için özel olarak tasarlanmış şablonlara sahipler.

optinmonster-açılır-şablonlar

Ayrıca, OptinMonster ile, pop-up pencerenizin çıkış amacı da dahil olmak üzere web sitenizde nasıl görüneceğine ilişkin bir dizi seçeneğiniz vardır. Ayrılan web sitesi ziyaretçilerinin% 70’inden fazlasının asla geri dönmeyeceğini biliyor muydunuz? Çıkış amaçlı pop-up pencereler bu kullanıcıları izlerinde durdurabilir ve iyi bir şekilde kaybetmeden önce dönüşüm sağlamalarını sağlayabilir. Çıkış amaçlı açılır pencereler, bir kullanıcı sitenizden ayrılmak ve onlara tam olarak doğru zamanda hedeflenmiş bir açılır pencere göndermek üzereyken izler.

optinmonster-display-kurallar

Ayrıca, bir sayfa veya sitede geçirilen süre, kaydırılan mesafe, ziyaretçinin etkin olmayan süresi ve daha fazlası gibi diğer görüntüleme kuralları arasından seçim yapabilirsiniz. SendinBlue ile birlikte kullanma OptinMonster olası satış yaratma çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır.

WordPress’de açılır pencere oluşturma hakkında ayrıntılı talimatlar için diğer yazımıza göz atın.

E-posta Pazarlama için SendInBlue Kullanma Hakkındaki Kararımız

SendinBlue yeni başlayanlar için harika bir e-posta pazarlama hizmetidir. Ücretsiz bir SendinBlue planı, e-posta pazarlamasına başlamanıza olanak tanır ve işiniz büyümeye başlayana kadar devam etmenizi sağlayacak yeterli özellikler sağlar. Ayrıca, hazır olduğunuzda daha gelişmiş özelliklere erişmek için hesabınızı kolayca yükseltebilirsiniz.

SendinBlue’yu kullanarak hiçbir zaman e-posta pazarlamasında bir profesyonel olacaksınız ve bunu yapmak için bankayı kırmanıza gerek yok.

Bu makalenin faydalı olduğunu ve SendinBlue’nun sizin için doğru seçenek olup olmadığını artık bildiğinizi umuyoruz. Bu gönderiyi beğendiyseniz veya yine de diğer e-posta pazarlama hizmetlerine göz atmak istiyorsanız, MailChimp Rakipleri – 7 Popüler Mailchimp Alternatifleri hakkındaki makalemize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map