Shopify Review: Online Mağaza Yapmanın En İyi Seçeneği?

shopify incelemesi


Shopify’ın sizin için en iyi e-ticaret platformu olup olmadığını merak ediyor musunuz? Çevrimiçi bir mağaza oluşturmakla ilgileniyorsanız, doğru e-Ticaret platformunu seçmek önemlidir. Harika bir e-Ticaret platformu, kolayca profesyonel bir e-Ticaret web sitesi tasarlamanıza, çevrimiçi mağazanızı yönetmenize ve çevrimiçi ürün satmanıza olanak tanır.

Bu Shopify incelemesinde, tüm Shopify artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz, böylece çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için kullanmak için en iyi seçenek olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Başlayalım!

Shopify nedir?

Shopify-giriş-web

Shopify, çevrimiçi mağazalar için bir e-ticaret platformudur. Temel olarak, Shopify’ın yaptığı şey, kullanıcılara çevrimiçi bir mağaza oluşturmanın kolay bir yolunu sağlamaktır.

Geniş şablon yelpazesiyle, çevrimiçi mağazanıza anında profesyonel bir görünüm kazandırabilir, ürünlerinizi ekleyebilir ve satışa başlayabilirsiniz. Web tasarımı, HTML veya kodlama hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok; yeni başlayanların çevrimiçi satışa başlaması için mükemmel bir yoldur.

Shopify ile istediğiniz çevrimiçi mağaza türünü oluşturabilirsiniz. Böylece, ister giyim, mutfak gereçleri, elektronik aletler, oyuncaklar vb. İstediğiniz her türlü ürünü satabilirsiniz. Ayrıca e-Kitaplar, indirilebilir dosyalar, yazılım, WordPress eklentileri ve daha fazlası gibi bir Shopify web sitesinde dijital ürünler satabilirsiniz.

Ayrıca, Shopify barındırılan bir çözümdür, yani web barındırma satın alma veya herhangi bir yazılım indirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca çevrimiçi mağazanızın güvenliğini veya performansını yönetmek zorunda değilsiniz, Shopify bunların hepsini sizin için halleder. Temel olarak, Shopify kutudan çıkar çıkmaz bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sunar.

Shopify Nasıl Çalışır?

Shopify, bulut tabanlı SaaS (hizmet olarak yazılım) e-Ticaret çözümüdür. Bu, yüklenecek karmaşık bir yazılım olmadığı anlamına gelir. Tek yapmanız gereken tarayıcınızı açmak, Shopify giriş sayfasına gidin ve çevrimiçi mağazanızı oluşturmak ve yönetmek için oturum açmaktır. Bu ayrıca Shopify mağazanızı internet bağlantısı olan herhangi bir yerden yönetebileceğiniz ve büyütebileceğiniz anlamına gelir.

Elbette başlamadan önce Shopify’a kaydolmalısın. Birçok SaaS çözümü gibi, platformu kullanmak için aylık bir ücret ödersiniz. Ancak bu makalenin ilerleyen kısımlarında Shopify fiyatlandırmasına daha fazla gireceğiz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Shopify barındırılan bir çözümdür. Böylece, Shopify’dan bir alan adı alabilir ve çevrimiçi mağazanızı hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Zaten bir WordPress web siteniz var, ancak ürün satmaya başlamak mı istiyorsunuz? Endişelenmeyin, Shopify’ı WordPress ile kolayca entegre edebilirsiniz, böylece mevcut web sitenizi çevrimiçi bir mağazaya dönüştürebilirsiniz.

WordPress ile Shopify’ı nasıl kuracağımızla ilgili adım adım talimatlarımız için kılavuzumuza göz atın.

Shopify ne kadar popüler?

Shopify, piyasadaki en popüler e-ticaret platformlarından biridir. Bunu kanıtlayan Shopify istatistiklerine bir göz atın:

 • Shopify’ı kullanarak şu anda 999.000’den fazla canlı web sitesi var
 • Shopify dünya çapında işletmeler 100 milyar doların üzerinde satış yaptı
 • Shopify, pazar payının% 2.8’i ile 4. en popüler içerik yönetimi platformudur

Shopify’ı kimler kullanıyor? Shopify ile son derece başarılı birçok çevrimiçi mağaza oluşturuldu:

Herschel
herschel-kullanımları-Shopify

KKW Güzellik
KKW-güzellik-kullanımları-Shopify

Penguen Kitapları (İngiltere)
penguen-kitaplar-kullanımları-Shopify

Pipcorn
pipcorn-kullanımları-Shopify

Peki, bütün bunlar neden önemli? Rakamlarda güvenlik var. Bu kadar çok kişi bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve işletmek için Shopify’a güveniyorsa, siz de.

Shopify’ın ne olduğunu ve ne kadar popüler olduğunu artık bildiğinize göre, Shopify’ı kullanmanın artı ve eksilerini ele alalım.

Shopify Kullanmanın Artıları

Bir e-Ticaret platformu seçerken, artıları ve eksileri dikkatlice tartmanız gerekir. Öncelikle, kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmak ve yönetmek için Shopify’ı kullanmanın profesyonellerine bir göz atalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Shopify, kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Bu e-Ticaret platformu, herkesin, hatta yeni başlayanların bile, çevrimiçi bir mağaza oluşturmasını kolaylaştırır. Aslında, Shopify, güçlüklerin hiçbiri olmadan, ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunduğunu iddia ediyor..

Shopify barındırılan bir çözüm olduğundan, sizin için neredeyse her şeyi yönetir. Shopify, çevrimiçi mağazanızın güvenli, mobil uyumlu ve tüm tarayıcılarla uyumlu olmasını sağlar. Shopify ayrıca sitenizin hızını ve performansını, yedeklerini ve daha fazlasını işler.

Tüm bunlar işinizi büyütmenize yardımcı olur, müşterileriniz için daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlar ve verilerinizi güvende tutar. Bu satış yapmaya odaklanmanızı sağlar.

Ayrıca, Shopify mağazanızı özelleştirmenizi kolaylaştıran bir sürükle bırak oluşturucu sunar ve mağazanıza ürün eklemek basittir.

ekleyerek-ürünler-Shopify

Ayrıca siparişleri 1 tıklamayla yerine getirebilir, bulunduğunuz yere göre otomatik vergiler ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Shopify bir çevrimiçi mağazayı başlatma ve çalıştırma işlemini çok kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

2. Shopify Temaları ile Kolay Özelleştirme

İnsanların sizden alışveriş yapmasını istiyorsanız çevrimiçi mağazanızın harika görünmesi gerekir. Neyse ki, Shopify temalarıyla çevrimiçi mağazanıza anında bir makyaj yapabilirsiniz.

Shopify, bazıları dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından oluşturulan 70’in üzerinde profesyonel tema sunuyor. Ayrıca, çoğu ücretsiz!

Shopify-temalar

Shopify Tema Mağazası’nda, özellikle ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış şablonları bulabilirsiniz. Örneğin, yiyecek ve içecek, moda, sanat ve fotoğrafçılık, mobilya, elektronik ve daha fazlası gibi endüstrilere dayalı temalar sunarlar. Büyük veya küçük envanterler için özel olarak tasarlanmış temaları bile var.

Tüm temalar kolayca özelleştirilebilir, böylece bir tema seçebilir ve kendi logonuzu, renklerinizi, resimlerinizi, yazı tipinizi ve daha fazlasını ekleyerek tam olarak markanızla eşleştirebilirsiniz..

3. Shopify Uygulamaları ile Güç Eklendi

Shopify ile ilgili bir başka harika şey Shopify Apps. Shopify App Store, Android telefonlar için Google Play’e benzer. Çevrimiçi mağazanıza ekstra güç ve özellikler eklemek için bir dizi ücretsiz ve ücretli uygulama arasından seçim yapabilirsiniz.

Ürün incelemeleri, e-posta pazarlaması, canlı sohbet, satış önerileri ve daha fazlasını içeren yüz binlerce uygulama arasından seçim yapabilirsiniz..

Ayrıca, ürünlerinizi Facebook, Messenger, Instagram ve hatta herhangi bir web sitesinde veya blogda ürün satmanıza veya ödeme bağlantılarını paylaşmanıza olanak tanıyan bir “Satın Al Düğmesi” de dahil olmak üzere birden fazla platformda satmanıza izin veren uygulamalar ekleyebilirsiniz..

Shopify-apps

Herhangi bir eklentinin API anahtarını Shopify ile entegre etmek için de kullanabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki gibi bir olası satış oluşturma aracı kullanıyorsanız OptinMonster e-posta listenizi büyütmek ve alışveriş sepetinden vazgeçmeyi azaltmak için Shopify web sitenizde OptinMonster’ı da kullanabilirsiniz.

Shopify, uygulamaların yanı sıra, blog, SEO araçları, pazarlama panosu raporları ve daha fazlası gibi ürünlerinizi satmanıza yardımcı olacak yerleşik pazarlama araçlarına da sahiptir..

4. Ölçeklenebilirlik

Shopify ile çevrimiçi mağazanızı büyütmek kolaydır. Shopify ile bir çevrimiçi mağaza açmak çok kolay olduğundan ve web sitenizi kendiniz yönetmek zorunda olmadığınızdan, işinizi büyütmeye ve daha fazla satış elde etmeye odaklanabilirsiniz.

İşletmenizin büyüdüğü ve daha fazla özelliğe ihtiyaç duyduğunuz zaman geldiğinde, Shopify planınızı yükseltebilirsiniz.

Trafiğiniz büyüdükçe Shopify çalışma sürenizi, hız optimizasyonunuzu, performansınızı ve daha fazlasını buna göre halledecektir. Bu nedenle, sitenizi sizin için yönetmek için bir geliştirici ekibi işe almak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Shopify Kullanmanın Eksileri

Herhangi bir harika e-ticaret platformunda olduğu gibi, her zaman göz önünde bulundurmanız gereken birkaç eksisi vardır. Çevrimiçi bir mağaza yapmak için Shopify’ı kullanmanın eksilerini inceleyelim.

1. Shopify Fiyatlandırması

Shopify seçim yapabileceğiniz 3 ana fiyatlandırma planı sunuyor. Aylık 29 $ ‘a mal olan Basic Shopify, aylık 79 $’ a Shopify planı ve 299 $ / ay olan Advanced Shopify. Tüm planlar, e-Ticaret web siteniz için bir alan adı, SSL sertifikası ve web barındırma ile birlikte gelir.

Shopify fiyatlandırma

Ayrıca, Facebook’ta satmanıza ve Messenger’daki müşterilerinizle sohbet etmenize, herhangi bir web sitesine veya bloga bir Satın Al Düğmesi eklemenize ve kredi kartı ödemelerini kabul etmenize olanak tanıyan 9,99 $ / ay için bir Shopify Lite planı sunarlar. Bu çözüm, yalnızca Satın Al Düğmesi satıcıları içindir ve tam bir e-Ticaret sitesi oluşturmak isteyen kullanıcılar için değildir..

Basic Shopify planına başladığınızda, 2 kullanıcı hesabı, sınırsız ürün ekleme yeteneği, 7/24 destek ve daha fazlasını elde edersiniz. Her planla birlikte gelen özelliklerin tüm ayrıntılarını Shopify’ın web sitesinde görebilirsiniz..

Diğer e-ticaret popüler e-ticaret çözümleriyle karşılaştırıldığında, Shopify biraz daha maliyetlidir. Özellikle tüm özelliklerine erişmek ve Shopify işlem ücretlerini düşürmek istiyorsanız. Örneğin, WooCommerce ve WordPress kullanmayı seçerseniz, WooCommerce eklentisinin kendisi ücretsizdir ve ödemeniz gereken tek şey Bluehost ile sadece 6,95 $ ‘dan başlayan e-ticaret hostingidir..

Neyse ki, çevrimiçi mağazanızı kurmaya başlayabilir ve kredi kartı bilgilerinizi vermeden 14 gün boyunca Shopify’ı kullanabilirsiniz. Bu size ödeme yapmadan önce Shopify’ı denemek ve beğenip beğenmediğinizi görmek için bir fırsat verir..

2. İşlem Ücretleri

Bir e-Ticaret platformu seçerken, hizmeti kullanmak için yalnızca aylık fiyatı düşünmeniz gerekmez. Ayrıca platform işlem ücretlerini ve kredi kartı ücretlerini de göz önünde bulundurmalısınız..

Shopify, Stripe tarafından desteklenen Shopify Payments adlı varsayılan bir ödeme seçeneğine sahiptir. Shopify Payments’ı müşterilerinizden yapılan ödemeleri kabul etmek için kullanabilirsiniz ve diğer ödeme çözümlerini kolayca entegre etmenizi sağlar.

Shopify Payments ile işlem ücreti alınmaz. Her işlemde% 2.9 + 30 sent temel kredi kartı ücreti ödemek zorunda olmanıza rağmen. Daha pahalı bir plana geçtiğinizde bu ücret düşürülebilir.

Shopify ödemeler-işlemler

Ancak, Shopify Payments’ı kullanmak istemiyorsanız ve bunun yerine PayPay gibi üçüncü taraf bir ödeme ağ geçidi kullanmak istiyorsanız, Shopify her işlem için sizden% 2.0 işlem ücreti daha tahsil edecektir. Bu ücret, sitenizde kullandığınız üçüncü taraf hizmeti tarafından zaten düşülecek maliyete ek olarak.

Bu nedenle, Shopify sitenizle Shopify Payments’ı kullanmazsanız, bu size çok pahalıya mal olabilir. Son kararınızı vermeden önce tüm e-Ticaret çözümlerinin platform işlem ücretlerini ve kredi kartı ücretlerini karşılaştırdığınızdan emin olun.

3. Çevrimiçi Mağazanızı Taşımak Zor

Doğru e-Ticaret platformunu seçmek çok önemlidir. Çünkü çevrimiçi mağazanızı belirli bir platformda oluşturup taşımaya karar verirseniz, Shopify dahil çoğu e-ticaret platformu bunu kolaylaştırmaz.

Mükemmel e-Ticaret web sitenizi oluşturmak için çok fazla zaman harcadıktan sonra, Shopify’dan ayrılmaya karar verirseniz, onu yanınıza alamazsınız – sonsuza kadar gitti. Yapabileceğiniz en iyi şey tüm ürün bilgilerinizi dışa aktarmaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, çoğu e-ticaret platformunda durum böyledir. Bu nedenle, kararınızı pişman olmayacağınız için araştırmaya ve sizin için en iyi seçeneği seçmeye zaman ayırın.

Shopify İnceleme: Sizin İçin En İyi e-Ticaret Platformu?

Umarız artık Shopify kullanmanın avantaj ve dezavantajlarını biliyorsunuzdur. Ancak, kilit noktaları hızlı bir şekilde özetleyelim:

Shopify Kullanmanın Artıları:

 1. Shopify’ın kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Çevrimiçi mağazanızın daha önce hiç bir deneyim yaşamadan hemen çalışmaya başlamasını sağlayabilirsiniz.
 2. Shopify ile çevrimiçi mağazanızın neredeyse her yönü sizin için web barındırma, SSL sertifikası, güvenlik, hız ve performans, yedeklemeler ve daha fazlası dahil olmak üzere yönetilir.
 3. Shopify ayrıca çok çeşitli temalar, uygulamalar ve entegrasyonlarla sonsuz özelleştirme sunar.
 4. Shopify ile çevrimiçi mağazanızı ölçeklendirmek de kolaydır. E-Ticaret web sitenizi bir üst seviyeye taşımak için planınızı yeni sürüme geçirin.

Shopify Kullanmanın Eksileri:

 1. Shopify diğer bazı popüler e-ticaret çözümlerinden biraz daha pahalıdır. Ayrıca, daha fazla özellik elde etmek istediğinizde planınızı yükseltmeniz gerekir.
 2. Shopify’ı kullanırken işlem ücretlerini ödemeniz gerekir, bu da kârınızı azaltabilir.
 3. Çevrimiçi mağazanız üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz ve Shopify, geçiş yapmaya karar verirseniz çevrimiçi mağazanızı yeni bir platforma taşımanızı kolaylaştırmaz.

Sonunda yönetilmesi gerekmeyen ölçeklenebilir bir çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız Shopify harika bir seçenektir.

Shopify’a Bugün Başlayın!

Ancak, e-Ticaret web sitenizin tam kontrolünü istiyorsanız ve daha düşük bir maliyetle başlatmak istiyorsanız, farklı bir e-Ticaret çözümünün sizin için daha iyi olduğunu görebilirsiniz..

Bu Shopify incelemesini beğeneceğinizi umuyoruz! Shopify’ın diğer e-Ticaret platformlarında nasıl biriktiğini merak ediyorsanız, Shopify ve WooCommerce hakkındaki makalemize göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map