Sumo Alternatifleri: OptinMonster vs. Sumo (Hangisi Daha İyi?)

optinmonster-vs-Sumo


OptinMonster vs. Sumo: Savaşı kim kazanır? Sumo alternatifi arıyorsanız ve OptinMonster’ın e-posta listenizi büyütmek için bir araç olarak nasıl biriktiğini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz.

Hangi potansiyel müşteri oluşturma ve dönüşüm optimizasyon aracının web siteniz için en iyi seçim olduğunu belirlemenize yardımcı olmak için OptinMonster ve Sumo’nun özelliklerine yan yana bakacağız..

OptinMonster ile Sumo arasındaki bu karşılaştırmaya başlayalım.

İşte bu 2 araç, OptinMonster ve Sumo arasında karşılaştıracağımız farklı yönleri gösteren hızlı bir içindekiler tablosu:

Genel Bakış: OptinMonster vs. Sumo

OptinMonster nedir?

optinmonster-logo
OptinMonster mevcut en popüler olası satış yaratma araçlarıdır. Yüz binlerce yayıncı, e-ticaret sitesi ve ajans, e-posta listelerini büyütmek, sayfa görüntülemeleri artırmak, hemen çıkma oranlarını azaltmak, alışveriş sepetini terk etmek, kullanıcı katılımını artırmak ve satış dönüşümlerini artırmak için OptinMonster’ı kullanıyor.

OptinMonster bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) çözümüdür ve WordPress, Shopify, Magento, statik HTML siteleri ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü web sitesinde kullanılabilir..

Web sitenizde OptinMonster’ı kullanmak için tek yapmanız gereken web sitenize bir parça kod eklemek. Ancak WordPress kullanıcıları için daha da kolaylaştırıyorlar, tek yapmanız gereken ücretsiz WordPress eklentisini indirip etkinleştirmek..

OptinMonster’ı birden çok web sitesine yükleyebilir ve hepsini tek bir gösterge tablosundan yönetebilirsiniz. OptinMonster alt hesapları bile sunarlar, böylece çok sayıda iş arkadaşı veya müşteri aynı anda hesaba erişebilir. Bu alt hesapların gerçekte ne yapabileceğini 4 farklı görüntüleyici, yazar, yönetici ve yönetici rolüyle kontrol edebilirsiniz..

Ayrıca, OptinMonster kampanyalarınızı e-posta pazarlama kampanyalarınıza kolayca bağlayabilmeniz için MailChimp’e birkaç alternatif daha büyük alternatifler olan AWeber, Constant Contact dahil olmak üzere her büyük e-posta pazarlama hizmeti ile entegre olur..

Sumo nedir?

sumo-logo
Sumo, Daha önce SumoMe olarak bilinen, başka bir harika liste oluşturma ve web sitesi optimizasyon aracıdır. OptinMonster gibi, e-posta listenizi büyütmek, alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmak ve sipariş değerini artırmak için hemen hemen her tür web sitesinde Sumo’yu kullanabilirsiniz. Ancak OptinMonster’ın aksine Sumo, bir SaaS çözümü değil bir eklenti çözümüdür.

Sumo ile hesabınıza başka kullanıcılar da ekleyebilirsiniz, ancak yalnızca yönetici ve kullanıcı rolleri arasında seçim yapabilirsiniz. Bu, kullanıcının tüm hesap ayarlarınıza ve kampanyalarınıza erişebileceği anlamına gelirken, OptinMonster ile diğer kullanıcıların nelere erişebileceğini daha iyi kontrol edebilirsiniz..

Sumo ayrıca Mailchimp, Constant Contact, MailerLite ve daha fazlası gibi e-posta pazarlama hizmetleriyle de bütünleşir.

Kullanım Kolaylığı: OptinMonster vs. Sumo

OptinMonster

OptinMonster kullanımı en kolay, en kullanıcı dostu, olası satış yaratma aracıdır. Kendi web sitesinde yaşayan bağımsız bir uygulamadır. Pop-up’larınızı ve kampanyalarınızı oluşturmak için, hesabınızdan OptinMonster web sitesi.

optinmonster-vs-sumo-giriş

Giriş yaptıktan sonra kampanyalar oluşturabilir, hesabınızı yönetebilir ve OptinMonster’ı kullandığınız tüm web sitelerini 1 uygun yerden görebilirsiniz..

optinmonster-pano

OptinMonster ile yeni bir kampanya oluşturmak çok kolaydır. Kampanya Oluştur düğmesini tıklamanız yeterlidir; ister pop-up, ister tam ekran, içeri kaydırın, ister kayan çubuğu ister satır içi olsun, kampanya türünüzü seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirilirsiniz.

Ardından, mükemmel görünümlü bir kampanyayı hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyacak birçok kampanya şablonundan birini seçebilirsiniz. Daha sonra sürükle ve bırak üreticisi şablonu kolayca ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için.

optinmonster-kampanya-oluşturucu

Kampanyanızı oluşturmayı bitirdikten sonra tek yapmanız gereken Yayınla düğmesine basmak, Yayınlama Durumunuzu canlı hale getirmek ve yerleştirme kodunu kopyalayıp web sitenize yapıştırmaktır.

optinmonster-embed

Sumo

Öte yandan, Sumo hesabınızı yönetmeniz ve 2 farklı yerden kampanya oluşturmanız gerekir. Hesabınıza Sumo’nun web sitesinden giriş yapabilirsiniz, ancak buradan yalnızca hesap faturalandırmanızı ve diğer hesap ayrıntılarınızı yönetebilirsiniz. Oradan pop-up veya kampanya oluşturamazsınız. Ayrıca, hesabınızdan çıkış yapmadığınız sürece Sumo’nun diğer web sitelerini ana sayfa gibi görüntüleyemezsiniz.

sumo hesap

Pop-up’lar ve kampanyalar oluşturmak için, önce sitenize Sumo eklemeniz gerekir. Aşağıda bir WordPress sitesinde neye benzediğini görebilirsiniz. Bir kampanya oluşturmak için Uygulamalarım’ı tıklamanız gerekir. Bu, açılır pencerenizi veya kampanyanızı oluşturduğunuz yeni bir pencere açar. Başa çıkmak için birçok farklı pencere var.

sumo-pano

Sumo, pop-up’larınızı ve kampanyalarınızı özelleştirmek için kısmi bir sürükle ve bırak düzenleyicisine sahiptir, ancak kullanıcı arayüzünün kullanımı OptinMonster’dan daha karmaşıktır. Ne yaptığınızı anlamak biraz zaman alıyor.

Ayrıca, Sumo kendi kampanya türünüzü tam olarak seçmenize izin vermez. Örneğin, kampanya için hedefinizi seçmenizi sağlar ve Harekete Geçirici Mesaj Ekle hedefini seçerseniz, Hoş geldiniz Mat stili kampanya türünü seçmenize izin verilmez.

Sumo-düzenleyici

Kazanan: OptinMonster. OptinMonster ile kampanyalar oluşturabilir ve tüm hesabınızı 1 yerden yönetebilirsiniz. Bir kampanya oluşturmak, sürükle ve bırak kampanya oluşturucularıyla da son derece basittir ve kolayca özelleştirilebilir.

Özellikler: OptinMonster vs. Sumo

OptinMonster

OptinMonster e-posta listenizi büyütmenize veya web sitenizde bir dizi başka hedefe ulaşmanıza yardımcı olacak çok çeşitli güçlü açılır pencereler ve kampanyalar oluşturmanıza olanak tanıyan çok sayıda özelliğe sahiptir..

Aşağıdakiler dahil 5 farklı kampanya türü arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Aniden belirmek
 • Tam ekran
 • Slayt-in
 • Yüzen Çubuk
 • Çizgide

optinmonster-özellikler

Ayrıca, herhangi bir tam ekran kampanyayı kampanya oluşturucu içinde bir “hoş geldiniz matı” kampanya stiline dönüştürebilme ve ayrıca herhangi bir pop-up kampanyayı bir 2 Adımlı Evet / Hayır optin formu. 2 Adımlı optin formu, Zeigarnik Etkisi adı verilen psikolojik bir hile nedeniyle dönüşümleri artırmak için özellikle etkilidir. Çalışmalar, bir kişi bir süreci başlattığında, bunu tamamlama olasılığının daha yüksek olduğunu göstermiştir..

Bu kampanya türlerinin yanı sıra OptinMonster, aşağıdakiler arasından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kampanya tetikleyicisi ve görüntüleme kuralları da sağlar:

 • Sayfada geçirilen süre / Sitede geçirilen süre
 • Çıkış algılandı
 • Kaydırılan mesafe
 • Ziyaretçi etkin değil zamanı
 • Ziyaretçinin konumu
 • Geçerli tarih / saat / ay
 • Görüntülenen sayfalar
 • Ziyaretçi cihazı
 • Ziyaretçi yeni / geri dönüyor
 • Geçerli URL yolu
 • Ziyaretçi MonsterLink’i tıkladı
 • Ziyaretçi reklam engelleme algılama
 • Ve daha fazlası

optinmonster-display-kurallar

OptinMonster’ın sunduğu en güçlü tetikleyicilerden biri Çıkış-Niyet Teknolojisi, onların imza özelliği. Exit-Intent Teknolojisi, bir kullanıcı sitenizden ne zaman ayrılmak ve tam olarak doğru zamanda bir hedef açılır pencere göndermek üzereyken izleyebilir. Alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmak ve vazgeçen ziyaretçileri e-posta abonelerine dönüştürmek için harika çalışıyor.

optinmonster-exit-niyet

Sumo

İle Sumo Ayrıca açılır pencere, alışveriş sepeti kumarhane, kaydırma kutusu, satır içi form, tıklama tetikleyici açılır pencere, karşılama minderi ve akıllı çubuk gibi çeşitli kampanya türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, kampanyanız için seçtiğiniz hedefi bağlı olarak yalnızca belirli kampanya türlerine erişebilirsiniz. Ayrıca, Cart Casino gibi kampanya türleri yalnızca belirli ücretli planlarla kullanılabilir.

Sumo-kampanya-tipleri

URL’lere, sayfalara, cihazlara, yönlendirene vb. Göre göstermek veya gizlemek için kampanya tetikleyicileri ekleyebilirsiniz. Ancak kampanya tetikleyicileri söz konusu olduğunda, Sumo OptinMonster ile karşılaştırıldığında eksiktir. Sumo’da yaklaşık 11 kampanya tetikleyicisi bulunurken, OptinMonster’da 25’ten fazla kampanya tetikleyicisi var.

Sumo-kampanya-tetikleyiciler

Kazanan: OptinMonster. OptinMonster ile Exit Intent Technology gibi daha güçlü kampanya tetikleyicilerine ve hedefleme seçeneklerine erişebilirsiniz, Yerinde Yeniden Hedefleme, Coğrafi Konum Hedefleme ve daha fazlası.

Fiyatlandırma: OptinMonster vs. Sumo

OptinMonster

OptinMonster teklifleri 4 farklı fiyatlandırma planı: Temel, Artı, Profesyonel ve Büyüme. OptinMonster planları ayda 9 $ gibi düşük bir fiyatla başlar.

Her fiyatlandırma planı, web sitelerinin sayısına, kampanyaların sayısına, kampanya hedefleme ve tetikleyicilere, raporlama özelliklerine ve daha fazlasına dayanır. Fiyatlandırma abone sayısına bağlı değildir, bu nedenle istemiyorsanız e-posta listeniz büyüdükçe daha pahalı bir plana geçmeniz gerekmez..

optinmonster fiyatlandırma

Temel planla, 1 web sitesi ve 3 kampanya için yıllık olarak faturalandırıldığında ayda yalnızca 9 ABD doları karşılığında başlayabilirsiniz. Bu plan, yeni başlayanlar için Işık Kutusu Pop-up’ları, Sayfa Düzeyi Hedefleme, Başarı Mesajları ve daha fazlası gibi e-posta listelerini büyütmek için gerekli araçları içerir.

Artı planı ile 3 web sitesi için sınırsız kampanya oluşturabilirsiniz. Exit Intent Technology, MonsterLinks ve daha fazlası gibi daha güçlü özelliklerden bazılarını içerir. Yıllık faturalandırıldığında aylık 19 ABD doları tutar.

OptinMonster’ın en popüler planı olan Pro planı, 5 web sitesinde sınırsız kampanya oluşturmanıza olanak tanır. Bu plan yıllık olarak faturalandırıldığında aylık 29 ABD dolarıdır ve OptinMonster markasını kampanyalarınızdan kaldırmanıza olanak tanır ve en güçlü OptinMonster özelliklerini içerir.

Son olarak, Büyüme planı, yıllık faturalandırıldığında aylık en pahalı 49 dolar. 10 web sitesinde kullanmak için sundukları tüm güçlü özelliklerin yanı sıra premium destek elde edersiniz.

Sumo

Sumo teklifleri 4 farklı fiyatlandırma planı: Ücretsiz, Profesyonel, ECommerce ve Büyüme. Ücretsiz plan harika bir anlaşma gibi görünebilir, ancak yalnızca 200 abone için kullanılabilir, bu nedenle e-posta listeniz büyüdükçe planınızı yükseltmeniz gerekir.

sumo fiyatlandırma

Profesyonel plan ayda 29 ABD dolarından başlar, ancak yalnızca 1 site ve 1000 aboneye kadar. Sumo’yu sınırsız sayıda abone için kullanmak istiyorsanız, aylık 79 $ ‘dan başlayan E-ticaret planlarını seçmelisiniz.

Ne kadar çok aboneniz varsa o kadar pahalı olmakla kalmaz, aynı zamanda blogunuzdan veya web sitenizden ne kadar para kazandığınıza bağlı olarak da daha pahalı olur. 75.000 dolardan fazla para kazanırsanız, teklif almak için Sumo ile iletişime geçmeniz gereken Büyüme planına geçmeniz gerekir..

Kazanan: OptinMonster. OptinMonster ile ne kadar aboneniz olursa olsun planlarından herhangi birini kullanabilirsiniz ve Sumo’dan çok daha düşük maliyetli olacaktır..

belgeleme & Destek: OptinMonster vs. Sumo

OptinMonster

OptinMonster ilk kampanyanızı oluşturmanıza, e-posta hizmet sağlayıcılarıyla entegre olmanıza, hesabınızı yönetmenize ve basitten ileri düzeye kadar ihtiyacınız olan diğer tüm eğiticilere yardımcı olmak için 200’den fazla makale sunar.

optinmonster destek

Sorununuzun yanıtını belgeler bölümünde bulamazsanız, yardımcı ekip üyelerinden biriyle özel destek bileti de açabilirsiniz. Genellikle destek biletinize 24 saat içinde yanıt bekleyebilirsiniz.

Sumo

Yardıma ihtiyacınız olduğunda Sumo, sitelerinde kampanya oluşturma, hesabınızı yönetme ve daha pek çok konuda size yol gösterecek birçok belge bulunur. Doğru belgeleri daha hızlı bulmanıza yardımcı olması için sorununuzu soru kutularına da yazabilirsiniz.

sumo-destek

Ayrıca, personelinin bir üyesine bilet gönderebilirsiniz, ancak biletinizin yanıtlanmasını beklediğinizde web sitelerinde bunu açıkça belirtmezler.

Kazanan: OptinMonster. OptinMonster çok sayıda destek belgesine sahiptir ve destek biletinizin hızlı bir şekilde yanıtlanacağından emin olabilirsiniz.

Sonuç

Genel olarak, öneririz OptinMonster dönüşümleri ve geliri en üst düzeye çıkarmak için e-posta listenizi büyütmek ve web sitenizi optimize etmek için en iyi araç olarak.

Makul bir fiyata Exit Intent Technology ve 2 Adımlı Optins gibi bir dizi güçlü özelliğe erişebilirsiniz. Mükemmel görünümlü bir açılır pencere oluşturmak, sürükle ve bırak oluşturucuları ve harika özelleştirilebilir şablonlar dizisiyle kolayca yapılabilir. Ayrıca, e-posta listeniz büyüdükçe, daha yüksek fiyatlı bir plana zorlanmayacaksınız.

Sumo yeni başlıyorsanız ve e-posta listenizi oluşturmak için ücretsiz bir seçeneğe ihtiyacınız varsa harika bir araçtır. Ancak 200 aboneye ulaşır ulaşmaz, pahalı bir plan için cüzdanınızı bozmanız gerekecek. O zaman, paranız için daha fazla patlama yapacağınız OptinMonster’a geçmek iyi bir fikir olurdu..

OptinMonster vs. Sumo’daki bu gönderiyi beğeneceğinizi umuyoruz ve web sitenizi veya blogunuzu büyütmek için hangi olası satış yaratma aracının en iyi seçim olduğunu biliyorsunuz. Bu makaleden hoşlanıyorsanız, Thrive Lead’ler Alternatifleri hakkındaki yazımıza göz atın: OptinMonster vs Thrive Lead’leri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map