Ücretsiz Özel E-posta Alan Adı Edinmenin 7 Yolu (Kolay Kurulum ile)

küçük işletmeniz için ücretsiz bir e-posta alan adı nasıl alınır?


İşletmeniz için ücretsiz bir özel e-posta etki alanı ayarlamak istiyorum?

Özel bir e-posta etki alanıyla, web sitenizin URL’sini [email protected] gibi e-posta adresinizde kullanabilirsiniz, böylece işletmeniz için [email protected] gibi genel bir e-posta adresi kullanmanız gerekmez.

Bu makalede, işletmeniz için en kolay şekilde nasıl ücretsiz bir e-posta alan adı alacağınızı göstereceğiz. Ancak bundan önce bir e-posta alan adının tam olarak ne olduğunu ve işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini kontrol edelim.

E-posta Etki Alanı Nedir ve Neden Kullanılır??

Bir e-posta alanı, bir e-posta adresindeki ‘@’ simgesinden sonra gelen web adresidir. İşletme dışı bir e-posta adresi genellikle Gmail.com veya yahoo.com gibi e-posta hizmet sağlayıcısının URL’sini kullanır.

Özel bir e-posta etki alanına sahip olmanın birkaç avantajı vardır. Özel bir e-posta alanıyla, kullanıcılar e-postanın markanıza ait olduğunu görebildiğinden e-postanız daha profesyonel ve güvenilir görünür.

Başka hiç kimse e-posta alan adınızla bir e-posta adresi kaydedemediğinden, e-posta adresiniz için herhangi bir kullanıcı adı seçebilirsiniz..

Hızlı ve kolay bir şekilde ücretsiz bir e-posta alan adının nasıl ayarlanacağına bakalım.

1. Bluehost

Bluehost-web

Küçük işletmeniz için ücretsiz bir e-posta etki alanı arıyorsanız Bluehost tek adresli bir merkezdir. Hosting planlarını satın alırsanız size ücretsiz bir alan adı kaydetme seçeneği sunar. Tek yapmanız gereken resmi web sitelerini ziyaret etmek, Başlamak buton. Daha sonra bir plan seçebilirsiniz.

Artık bir alan adı kaydedebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bluehost’un barındırma hizmetine kaydolduğunuzda alan adı kayıt ücretinden feragat edebilirsiniz..

Burada yeni bir alan adı oluşturma veya alan adlarınızdan birini kullanma seçeneğiniz olacaktır. Yeni bir tane oluşturuyorsanız, Bluehost önce alan adının mevcut olup olmadığını kontrol edecektir. Değilse, başka bir tane aramayı deneyebilirsiniz. İşlemi tam olarak bilmek için Bluehost ile e-posta alan adınızı ücretsiz olarak nasıl ayarlayacağınızı kontrol edin, bu kılavuzu izleyin.

2. Dreamhost

dreamhost incelemesi

Dreamhost, barındırma hizmetlerini tercih ederseniz ücretsiz bir alan adı oluşturmanıza izin veren başka bir popüler barındırma şirketidir. Ekstra bir ücret ödemeden etkin bir barındırma planınız (Başlangıç ​​paylaşılan planı hariç) varsa bir e-posta alan adınız olabilir..

Dreamhost ile yeni bir e-posta alanı oluşturmak için önce Dreamhost hesabınıza giriş yapmanız ve ardından E-postayı yönet sayfa. Şimdi tıklayın Yeni E-posta Adresi Oluştur buton.

Artık e-posta adresinizi 1. alana girebilir ve açılır menüden seçim yaparak alan adını seçebilirsiniz. Daha sonra, e-posta adresinizdeki kullanıcı adınız olan bir Posta Kutusu adı seçebilirsiniz. (“Destek”, [email protected] e-postasının posta kutusu adıdır) Böylece adınızı veya e-postanın amacını tanımlayan herhangi bir şeyi kullanabilirsiniz. Bundan sonra aşağıdaki alanları kullanarak güçlü bir şifre oluşturun. Son olarak, işlemi tamamlamak için Adres Oluştur düğmesine tıklayın. Ve bu kadar. E-posta adresinizi yeni oluşturdunuz.

Bluehost ve Dreamhost arasında karar veremiyorsanız, bu inceleme daha iyi bir karar vermenize yardımcı olabilir.

3. HostGator

hostgator incelemesi

HostGator, işletmeniz için bir e-posta etki alanı ayarlamanıza olanak tanıyan en iyi ikinci seçenektir. HostGator, e-posta alanınızla sınırsız e-posta adresi oluşturmanıza olanak tanır. Ancak kayıt sırasında alan adı ücreti alırlar.

E-posta adresini doğrudan HostGator hesabınızın cPanel’inden ayarlayabilirsiniz. CPanel’de posta bölümüne gidin ve E-posta hesapları. İstediğiniz e-posta adını, şifreyi eklemek için alanları doldurabilir ve isterseniz bir posta kutusu kotası da seçebilirsiniz. Bir kez bittiğinde, Oluşturmak düğmesine basın. Ardından, ekranınızda görüntülenen Evet düğmesini tıklayarak e-posta ayarlarınızı yapılandırmaya devam edebilirsiniz..

4. Yeşiller

greengeeks wordpress hosting incelemesi

GreenGeeks, bir hosting hesabı oluştururken kayıt ücretinizden feragat eden başka bir hosting sağlayıcısıdır. GreenGeeks hesabınıza giriş yapıp cPanel’e giderek bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz. Bunu, cPanel Giriş düğmesinin altındaki Hızlı Sunucu Girişi Bölüm.

Şimdi e-posta bölümüne gidin ve E-posta hesapları simgesi. Şimdi, oluşturmak istediğiniz yeni e-posta alanıyla ilgili bilgilerinizi girebileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. E-posta alan adınızı kurmanız 5 dakikadan daha az sürer. Oluşturulduktan sonra IMAP, POP3 veya Webmail yoluyla erişebilirsiniz.

5. InMotion Barındırma

inmotion hosting vps hosting incelemesi

Inmotion Hosting, barındırma planlarından birini seçerseniz bir e-posta sunucusuna erişmenizi sağlar.

İşletme alan adınızla e-posta hesapları oluşturabilir ve ücretsiz bir web tabanlı e-posta istemcisinden e-postalarınıza erişebilir veya istediğiniz e-posta istemcisini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için cPanel’inize giriş yaparak başlayabilirsiniz. Şimdi bulmak ve seçmek için aşağı kaydırın. E-posta hesapları seçeneği. Şimdi e-posta hesapları sayfasında olacaksınız. Tıkla Oluşturmak buton.

Artık alan adınızı, kullanıcı adınızı ve güvenlik şifrenizi eklemek için aşağıdaki seçenekleri doldurabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, adımı tamamlamak için sayfanın sonundaki Oluştur düğmesini tıklayın..

6. G Suite

gsuite

G Suite deneyebileceğiniz başka bir parlak seçenektir. Bu ücretsiz olmasa da, yukarıda belirtilenlerden kesinlikle daha iyidir. 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne başlayabilir ve hizmetlerinden memnunsanız bir plan seçebilirsiniz. İşletme e-postasının yanı sıra G Suite, Google Apps’ı G Suite ile iş için kullanmanıza olanak tanır.

E-posta alanınızı G Suite ile ayarlamak için, önce Deneme sürümüne başla seçeneği. Bu, temel hesap ayrıntılarınızı içeren bir dizi soru görüntüler. Bilgilerinizi sorulara göre ekleyin. İşiniz bittiğinde, işletmeniz için bir alan adı arayabilirsiniz. Kullanılabilir alanı bulduktan sonra, deneme süresi bittikten sonra yılda ödemeniz gereken tutarı gösterir.

G Suite ile profesyonel bir işletme e-postası oluşturma kılavuzumuza göz atın.

7. Office365

Office365, birkaç basit ve kolay adımla bir e-posta etki alanı oluşturmanıza izin veren başka bir mükemmel çözümdür. Ancak G Suite gibi bu da ücretli bir seçenektir. Hesabınızı yalnızca 5 adımda hazır hale getirebilirsiniz. Resmi web sitesinden 3 farklı fiyatlandırma planından bir plan seçin. Şimdi istedikleri temel bilgileri eklemek için adımları izleyin.

Bu yapıldıktan sonra, kullanıcı kimliğinizi oluşturabilirsiniz. Burası kişiselleştirilmiş alan adınızı eklediğiniz yerdir.

Kimlik numaranızı, özgünlüğünüzü kanıtlamak için sizi arayacakları veya mesaj gönderecekleri yere eklemenizi isteyeceklerdir. Durumunuzu doğruladıktan sonra, 5 farklı adımda başka bir bilgi kümesi doldurmanız istenir.

Son adım ödemenizi yapmaktır. Ödeme yapıldıktan sonra alan adınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşte bu kadar. Bunlar, işletmeniz için ücretsiz / ücretli bir e-posta etki alanı kurmanın en popüler ve güvenilir yollarından bazılarıdır. En iyi barındırma şirketleri ve popüler VoIP sağlayıcıları hakkındaki kılavuzumuza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map