Weebly Review 2020 – Sizin İçin En İyi Seçim mi?

Weebly incelemesi


Yeni web sitenizi başlatmak için basit bir web sitesi platformu mu arıyorsunuz? Eğer öyleyse, aradığınız platform Weebly olabilir. Herhangi bir teknik kurulum veya kodlama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kolayca bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan basit bir web sitesi oluşturucusudur..

Ancak, bir web sitesi platformu seçerken dikkat etmeniz gereken daha fazla şey vardır. Bu Weebly incelemesinde, doğru kararı vermenize yardımcı olacak en önemli özelliklerine, işlevlerine, fiyatlandırmasına ve daha fazlasına göz atacağız.

Weebly hakkında

Weebly, piyasadaki en popüler web sitesi üreticilerinden biridir. İş, e-Ticaret, portföy, blog veya diğer çeşitli amaçlar için kolayca bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır.

Weebly, size hem hosting alanı hem de web sitenizi başlatmak için bir alan adı sağlayan tamamen barındırılan bir platformdur. Bu nedenle, web sitenizi başlatmak için bir barındırma sağlayıcısı ve alan adı kayıt şirketi aramanız gerekmez. Bununla birlikte, sınırlı özelleştirme seçenekleri, verileriniz üzerinde sınırlı kontrol vb. Gibi birkaç uzlaşma vardır..

Tek bir kod satırına dokunmadan profesyonel, mobil cihazlar için optimize edilmiş siteler oluşturmanıza olanak tanıyan, kullanımı kolay web sitesi yapma araçları içerir. Ayrıca, işinizi daha hızlı büyütmek için pazarlama, analiz ve arama motoru optimizasyonu (SEO) için kullanışlı araçlara da sahiptir..

2007’de başlayan Weebly, şu anda çevrimiçi olarak 50 milyondan fazla web sitesine güç veriyor. Mayıs 2018’de, bir çevrimiçi ödeme şirketi olan Square tarafından satın alındı. Bu nedenle, şimdi daha güçlü e-Ticaret özellikleri ve daha fazla ödeme işleme seçeneği ile geliyor.

Weebly ile çalışmaya başlama

Weebly’de yeni bir web sitesi başlatmak için resmi Weebly web sitesine gidin ve tıklayın Çevrimiçi mağaza oluşturma veya profesyonel bir web sitesi kurmak. Bu örnek için, ikinci seçeneği seçeceğiz.

birikmesi web-ile-weebly

Bundan sonra, web siteniz için bir tema seçebilirsiniz.

seçmek-tema-weebly

İşletme, portföy, kişisel, etkinlik, blog ve diğerleri gibi farklı kategoriler altında listelenen birkaç tema var. Bir temayı tıklatarak önizleyebilirsiniz; ve tasarımı beğendiyseniz, Düzenlemeye Başla buton.

başlangıç ​​düzenleme-weebly

Diğer temalarını kontrol etmek istiyorsanız, Kapat ve yukarıdaki yöntemi kullanarak diğer temaları önizleyin.

Temanızı seçtikten sonra, Düzenlemeye Başla düğmesini tıkladığınızda alan adınızı seçebileceğiniz yeni bir pencere görürsünüz. Arama kutusuna bir anahtar kelime yazarak web siteniz için bir alan adı arayabilirsiniz.

seçim-profesyonel-alan-adı-weebly

Burada, arama kutusuna girdiğiniz anahtar kelimeyle eşleşen kullanılabilir alan adlarını görürsünüz. Sonuçlarda, bazı profesyonel alan adları ve ücretsiz bir Weebly alt alan adı göreceksiniz. Mevcut profesyonel alan adlarından herhangi bir adı beğendiyseniz, Seç devam etme seçeneği.

Ardından, Weebly fiyatlandırma sayfasını göreceksiniz. Seçtiğiniz alan adını kullanmak için mevcut premium planlardan birini seçmeniz gerekir. Herhangi bir 1 yıllık Weebly planı satın alırsanız, alan adını 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

weebly-fiyatlandırma-website

Tıklayın seçmek Devam etmek için. Ardından, 1 ay, 1 yıl veya 2 yıl için bir Weebly aboneliği seçin. Daha uzun süreli abonelikler için indirim teklifleri var.

weebly plan vadeli

Uygun bir abonelik planı seçin ve ardından Ödeme.

Ardından, ödeme ayrıntılarınızı ve fatura bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Ödeme-detayı-weebly

Gerekli bilgileri girdikten sonra, Kayıt etmek buton. Ardından, Weebly düzenleme arayüzüne yönlendirileceksiniz.

Ancak, profesyonel bir web sitesi başlatmak konusunda% 100 emin değilseniz ve önce Weebly platformunu test etmek istiyorsanız, ücretsiz Weebly alt alan adını seçebilirsiniz.

seçim içermeyen alt alan-weebly

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, ücretsiz Weebly alt alan adı, aradığınız anahtar kelimeyi ve sonuna eklenmiş .weebly.com’u içerir. Weebly alt alan adı için bir örnek: https://yourbusinesswebsite.weebly.com.

Sadece Seç düğmesine basın. Ardından, bir Kurulum tamamlandı yeni pencerede bildir.

alt alan-kurulum-komple-weebly

Tıklayabilirsiniz Bitti web sitenizi düzenlemeye başlamak için düğmesini tıklayın.

Bundan sonra Weebly düzenleme arayüzünü göreceksiniz.

weebly düzenleme arayüzü

Sol taraftaki panelde sürükleyip bırakma öğelerini ve ana alanda canlı bir önizleme göreceksiniz. Herhangi bir öğe eklemek istiyorsanız, bunları sol taraftaki panelden sürükleyip eklemelerini istediğiniz alana bırakabilirsiniz.

Mevcut herhangi bir öğeyi veya içeriği düzenlemek çok kolaydır. Düzenlemek için arka plan resmi veya metin olsun, herhangi bir şeyi doğrudan tıklayabilirsiniz. Herhangi bir öğeye tıkladığınızda, ekranda düzenleme seçenekleri görünecektir.

Örneğin, metin düzenleyici şöyle görünür:

metin düzenleme-weebly

Mevcut temanızdaki her öğeyi düzenleyebilir, yeni öğeler ekleyebilir ve web sitenizi tamamen özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, Yayınla Weebly sitenizi yayınlamak için tıklayın.

yayımlamak-your-weebly-sitesini

Ardından, Web Sitesi Yayınlandı bildirimini göreceğiniz yeni bir pencere görünecektir.

weebly-web-yayınlanmış

Web sitenizi ziyaret etmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Bu kadar! Weebly ile yeni bir web sitesi başlatmak çok kolay ve hızlı.

E-Ticaret Mağazaları Oluşturmak İçin Weebly

Weebly, bir e-ticaret mağazası oluşturmak için eşit derecede basit bir platform sağlar. Başlamak için birkaç e-Ticaret teması var. Yeni bir çevrimiçi mağaza başlattıktan sonra, çevrimiçi mağazanızı maksimum verimlilikle tasarlamanıza ve çalıştırmanıza olanak tanımak için önceden oluşturulmuş birçok özellik ve işlev vardır.

weebly-store-seçenekleri

Mağaza bilgilerini ekleyebilir, ürün ekleyebilir, ödeme seçeneklerini, nakliye seçeneklerini, vergileri, kuponları vb. Tek bir yerden kolayca ayarlayabilirsiniz..

Mağazanıza ürün eklemek çok basit. Tek bir yerden ürün ekleyebilir, fiyatlandırmayı ayarlayabilir, ürün fotoğrafı ekleyebilir, türünü fiziksel ürün, dijital ürün veya hizmet olarak tanımlayabilir, gönderim bilgileri ekleyebilir vb..

eklenti yeni ürünü-weebly

Weebly’de Tasarım Olanakları

Weebly’deki tasarım seçenekleri öncelikle temalara ve öğelere dayanmaktadır. Mevcut temalardan bir tema seçebilir ve özelleştirebilirsiniz. Ayrıca Weebly sitenizi tasarlamak için yeni öğeler ekleyebilir veya mevcut öğeleri düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz..

Çok amaçlı web siteleri için 100’den fazla profesyonel görünümlü tema var. İşletme, portföy, kişisel web sitesi, blog, etkinlik ve çevrimiçi mağaza için özel olarak tasarlanmış çok sayıda teması vardır.

Weebly’de yeni bir web sitesi başlatırken bir tema seçmeniz gerekir; ancak artık beğenmiyorsanız daha sonra değiştirme seçeneğiniz olacaktır.

değişim-tema-weebly

Weebly’deki tasarım olanakları harika; ancak bunlar sınırlıdır. Üçüncü taraf temalarına kolay erişiminiz yok.

Weebly Sitenize İşlevler Eklemek için Weebly Uygulamaları

Yeni işlevler eklemek için Weebly sitenize ekleyebileceğiniz 300’den fazla Weebly uygulaması var. Uygulamaları kullanarak trafiği artırabilir, sosyal medya hesaplarınızı bağlayabilir ve satışları artırabilirsiniz.

weebly-apps

Bu uygulamalardan bazıları Weebly tarafından, bazıları ise üçüncü taraf işletmeler tarafından hizmetlerini Weebly ile bağlamak için oluşturuldu.

Weebly için Fiyatlandırma ve Destek

Weebly ücretsiz ve premium bir web sitesi oluşturucu platformudur. Https://yourbusinesswebsite.weebly.com gibi bir Weebly alt etki alanı ile iyi durumda olan kullanıcılar için ücretsiz bir web sitesi platformu sağlarlar.

Web sitenizi profesyonel bir alan adıyla başlatmak istiyorsanız, premium planlarından birine abone olmanız gerekir. Weebly’deki işletme siteleri ve e-Ticaret siteleri için 2 farklı fiyatlandırma seçeneği vardır. Çevrimiçi mağazalar için fiyatlandırma planları, web sitesi fiyatlandırma planlarından biraz daha yüksektir.

İşte e-ticaret mağazaları için fiyatlandırma planları:

weebly fiyatlandırma-online-mağaza

E-Ticaret siteleri için temel Weebly planı profesyonel. Yıllık ödendiğinde aylık 12 $ maliyeti.

Orta fiyatlı plan yıllık faturalandırıldığında aylık 25 ABD dolarıdır. Ve güç satıcıları için en pahalı plan denir Verim aylık 38 $ maliyeti.

Weebly, içinde yüzlerce kullanıcı dostu makale bulunan zengin bir bilgi tabanına sahiptir. Basit sorgularınızın çoğuna yanıtları bilgi tabanında bulabilirsiniz. Daha fazla teknik sorgu için topluluk forumları, sohbet, e-posta veya telefon yoluyla desteğe başvurabilirsiniz..

Weebly ve WordPress – Hangi Platformu Seçmelisiniz

WordPress, günümüzde kullanılan en popüler web sitesi platformudur ve internetteki tüm web sitelerinin% 28’inden fazlasını güçlendirir. Web siteleri oluşturmak için Weebly’ye harika bir alternatif.

WordPress, 2 tat olarak bilinir WordPress.com ve WordPress.org. WordPress.com, Weebly gibi tamamen barındırılan bir platformdur, WordPress.org ise kendi kendine barındırılan bir platformdur. WordPress.org platformunda yeni bir web sitesi başlatmak için bir alan adı satın almanız ve WordPress’i kendiniz barındırmanız ve yüklemeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için WordPress.com ve WordPress.org’daki makalemize göz atın..

Ancak, kendi kendine barındırılan WordPress kullanmak birçok açıdan ödüllendirici. İlk olarak, web sitesi verilerinizi tamamen kontrol etmenizi sağlar. Web sitenizi kendi barındırma hesabınızda barındırdığınızdan, web sitenizin kaynakları ve verileri üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Sitenizi Weebly gibi bulut tabanlı web sitesi oluşturucularında barındırdığınızda durum böyle değildir.

İkincisi, Weebly ile WordPress’e kıyasla sınırlı tasarım ve özelleştirme seçenekleriniz var. WordPress ile resmi WordPress.org dizinindeki, tema pazarlarındaki ve üçüncü taraf tema şirketlerindeki binlerce ücretsiz ve premium temaya kolayca erişebilirsiniz. Weebly ile Weebly tarafından oluşturulan yaklaşık 100 resmi tema ile sınırlısınız.

Ayrıca, WordPress sitenizin işlevselliğini genişletmek için binlerce ücretsiz ve premium eklenti var. Benzer bir iş yapan düzinelerce eklenti var ve rekabet nedeniyle gerçekten şaşırtıcı ürünler var. Öte yandan, Weebly’nin sınırlı uygulamaları var.

Fiyatlandırma ile ilgili olarak, bir Weebly web sitesinin temel planı aylık 5 ABD dolarıdır, oysa bir WordPress web sitesini ayda sadece 2,75 ABD doları karşılığında Bluehost ile başlatabilirsiniz..

start-a-web-Bluehost

Biraz zaman ve çaba harcamak için hazırsanız, WordPress Weebly’den çok daha iyi bir platformdur. Weebly’yi basit web siteleri ve kişisel bloglar için kullanabilirsiniz, ancak daha büyük planlarınız varsa, bu sizin için bir platform değildir.

Bir WordPress web sitesi başlatmak biraz zor gibi görünse de, o kadar karmaşık değil. İlgileniyorsanız, nasıl WordPress sitesi oluşturacağınız ve sitenizi birkaç dakika içinde kolayca çevrimiçi hale getirme hakkındaki adım adım eğiticimizi takip edebilirsiniz..

Ayrıca, web sitenizi Weebly’den WordPress’e nasıl taşıyacağınızla ilgili bu kılavuza göz atın..

Web Sitenizi Oluşturmak için Weebly Kullanma Hakkındaki Kararımız

Weebly, minimum çabayla bir web sitesi oluşturmanıza izin veren gerçekten basit bir web sitesi oluşturucusudur. Kullanımı kolay sürükle ve bırak üreticisi, sorunsuz bir web sitesi oluşturma deneyimi sağlar.

Sitenizin tasarımını kişiselleştirmek için yüzlerce Weebly teması ve ek özellikler ve işlevler sağlamak için 300’den fazla uygulama var. Tasarım ve özelleştirme seçenekleri ortalama kullanıcılar için yeterlidir; ancak işletmeniz için daha cesur planlarınız varsa benzersiz bir tasarım oluşturmak zor olabilir.

Sonuç olarak, Weebly’in yeni başlayanların çevrimiçi varlıklarına başlaması için harika bir platform olduğuna inanıyoruz. Bir web sitesi oluşturmak için gerçekten basit, kullanıcı dostu bir platform sağlar. 4 üzerinden 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me