Wix Review 2020 – WordPress’ten Daha mı İyi? [TEST]

wix incelemesi


İlk web sitenizi oluşturmayı mı planlıyorsunuz? Ücretsiz başlatmak ister misiniz? O zaman, Wix dikkate alınması gereken harika bir platform. Wix, kod hakkında endişelenmeden kolayca bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan basit, başlangıç ​​dostu bir web sitesi oluşturucusudur.

Bu Wix incelemesinde, web sitenizin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için platformun özellikleri, işlevleri, fiyatlandırması ve daha pek çok yönünü inceleyeceğiz..

Wix Hakkında

Wix, her tür web sitesini kolaylıkla oluşturmanızı sağlayan basit bir web sitesi oluşturucusudur. Wix kullanarak hızlı bir şekilde güzel bir blog, e-ticaret mağazası, işletme web sitesi, çevrimiçi portföy, fotoğraf sitesi veya başka bir web sitesi oluşturabilirsiniz..

Sitenizdeki her şeyi ve her şeyi özelleştirebileceğiniz ve istediğiniz tasarımı oluşturabileceğiniz, kullanımı kolay bir sürükle ve bırak oluşturucusuyla birlikte gelir. Daha kolay bir seçenek istiyorsanız, birkaç basit soruya verdiğiniz yanıtlara göre sizin için kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturan Wix Yapay Tasarım Zekasını (ADI) kullanabilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar için Wix Kodu seçeneği de vardır.

Wix, sizin için barındırma ve etki alanı hizmetlerini içeren tamamen barındırılan bir platformdur. Buna ek olarak, web sitenizin güvenliğini ele alır ve size arama motoru optimizasyonu (SEO) için kolay araçlar sağlar. Başka bir deyişle, yeni başlayanlar için harika bir tam paket web sitesi oluşturma hizmeti.

Wix.com 2006 yılında, herkesin kendi web sitesini yaratmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Şu anda 190 ülkede 110 milyondan fazla kullanıcısı var. Şu anda en çok kullanılan web sitesi oluşturucularından biri ve en çok kullanılan ikinci bulut tabanlı web sitesi oluşturucu teknolojisini kullanıyor.

Wix’e Başlarken

Wix’te yeni web sitenizi yapmaya başlamak için resmi Wix web sitesini ziyaret etmeniz ve Başlamak buton.

-Başlamak-ile-wix

Bir sonraki ekranda, Oturum aç veya Kaydol seçenekler. Daha yeni başladığınız için, Kaydol.

Ardından, e-posta adresinizi ve Wix hesabınız için yeni bir şifre girmeniz gerekir.

kaydolma-wix

Gerekli e-postayı ve şifreyi girdikten sonra, Kaydol buton.

Bir sonraki ekranda, birkaç soruyu cevaplamanızın isteneceğini göreceksiniz; ancak bunu atlayabilirsiniz.

atlamak-sorular-wix

Şimdi, sitenizi oluşturmak için 2 kolay Wix seçeneği göreceksiniz: Wix Yapay Tasarım Zekası (ADI) ve Wix Sürükle ve Bırak Editörü.

wix-yazı ya da adi

Wix ADI’yı seçerseniz, size birkaç basit soru sorulacak ve yanıtlarınıza dayanarak, Wix sizin için otomatik olarak kişiselleştirilmiş bir site oluşturacaktır. Oysa Wix Editor bir şablon seçmenize ve sürükle ve bırak oluşturucularıyla özelleştirmenize olanak tanır. Bu 2 seçeneği karşılaştırdığımızda Wix ADI’yı daha kolay bulduk; ilk önce bunun nasıl çalıştığını görelim.

Tıklayın Şimdi başla Wix ADI seçeneğinin altında ilerleyin. Şimdi, ilk soruyu göreceksiniz: Ne tür bir site oluşturmak istiyorsunuz??.

seçim-site-tipi-wix

İşletme adınızı veya web sitesi türünüzü girip uygun bir seçenek belirleyebilirsiniz. Bundan sonra, tıklayın Sonraki.

Şimdi, sitenizde kullanmanız muhtemel olan özellikler size gösterilecek. İsteğinize göre hepsini, bazılarını veya hiçbirini kontrol edebilirsiniz.

seçim-site-features-wix

Seçimlerinizi yaptıktan sonra, Sonraki.

Ardından, bir sonraki ekranda, web sitenizin adını girmeniz istenir. Sahip olmak istediğiniz adı seçin ve oraya girin.

Web sitesi-name-wix

Web sitenizin adını girdikten sonra tıklayın Sonraki. Ardından, fiziksel konumunuzu girmeniz istenir. Gerekli olmadığını düşünüyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz..

Sonra, Bilgilerinizi inceleyin ve düzenleyin sayfa.

yorum-düzenle-info-wix

Siteniz için yeni bir logo ekleyebilir, web sitenizin adını, e-posta adresini değiştirebilir, iletişim bilgileri ekleyebilir ve sosyal medyayı ekleyebilirsiniz. Ardından, Sonraki.

Bir sonraki ekranda bir stil seçmeniz istenecek.

pick-style-wix

Stil aracılığıyla kullanmak istediğiniz renkleri ve yazı tiplerini seçmeniz gerekir. Bu örnek için, Zarif. Seçiminizi yaptıktan sonra, Devam et.

Ardından, bir sonraki adımda logonuzdan bir renk paleti oluşturmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Tıklayabilirsiniz Palet Oluştur.

create-renk paleti-wix

Şimdi web siteniz için benzersiz bir renk paleti oluşturacak.

kullanım-renk paleti

Tıklayabilirsiniz Bu Renkleri Kullan Devam etmek için. Ardından, Wix ADI web sitenizi oluşturmaya başlar. İhtiyacınız olacak özellikleri otomatik olarak ekler.

wix-web verme

Bir blog bölümü, iletişim bölümü, sohbet özellikleri ve diğer yararlı öğeleri ekler. Ayrıca sitenizi mobil cihazlara duyarlı hale getirir.

Otomatik site oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra, bir ana sayfa tasarımı seçmeniz istenir.

seçim-anasayfa-tema-wix

En çok beğendiğiniz tasarımı tıklayarak seçebilirsiniz. Ardından, bitmiş web sitenizin nasıl görünebileceğinin bir önizlemesini görürsünüz. Ancak, fareyle üzerine gelindiğinde her bölüm veya her öğe için düzenleme seçenekleri sunulur. Dolayısıyla, önizleme mükemmel değilse, yayınlamadan önce değişiklik yapmaktan çekinmeyin.

wix-site-adi-arayüzü

Başlığı değiştirmek, açıklama eklemek veya başlık resmini değiştirmek gibi herhangi bir şeyi düzenlemek isterseniz, değiştirmek istediğiniz öğeyi tıklamanız yeterlidir. Ardından, sol tarafta bir düzenleme paneli ve sağda canlı önizleme gösterir.

edit-wix-site-adi

Artık editörde yaptığınız her değişikliği canlı olarak önizleyebilirsiniz. İstediğiniz her şeyi düzenleyebilirsiniz. Tasarımdan memnun olduğunuzda, Yayınla üstteki düğme.

yayımlamak-wix-sitesi

Bir sonraki ekranda bir alan adı seçebileceksiniz. 2 seçeneği vardır: ücretsiz bir Wix alt alan adı kullanın veya özel alan adınızı bağlayın.

Yeni başlayanlar için Wix, Wix web sitesinin tamamen ücretsiz olmasını sağlayan ücretsiz bir Wix alt alan adı seçeneği sunar. Wix alt alanınızın aşağıdaki gibi bir biçimi olacaktır: https://username.wixsite.com/sitename.

Örneğin, aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

seçim-alan-wix

Mystunningwebsite.com veya isitwp.com gibi özel bir alan adı kullanmak istiyorsanız, bir Wix premium planına abone olmanız gerekir.

Web sitenizin adını ekledikten sonra, Yayınla ve Devam Et.

Şimdi ücretsiz Wix web siteniz çevrimiçi olacak.

wix-site-yayınlanmış

Artık sitenizi görüntüleyebilirsiniz. Bu kadar! Wix’in sorularını yanıtlamak sadece birkaç dakikanızı alacak ve gerisini Wix ADI yapacak!

Wix Editor – Kolay Sürükle ve Bırak Aracı

Wix’te ücretsiz bir web sitesi oluşturmak için başka bir kolay seçenek, kullanıcı dostu sürükle bırak oluşturucu Wix düzenleyicisini kullanmaktır..

Wix Editor’ü seçerseniz, önce sitenizi başlatmak için bir şablon seçmeniz gerekir. Kullanılabilir şablonların önizlemesini yapabilir ve en çok beğendiğiniz şablonları tıklatarak seçebilirsiniz Düzenle.

seçim-edit-wix-şablon

Ardından, sürükle ve bırak Wix Editor arayüzünün açık olduğunu göreceksiniz.

wix-düzenleyici

Artık, düzenlemek istediğiniz herhangi bir öğeye doğrudan tıklayarak herhangi bir şeyi kolayca değiştirebilirsiniz. Ardından, düzenleme seçeneklerini burada açacaktır.

edit-text-wix-editör

Ayrıca, herhangi bir öğeyi / bloğu şablonunuz içinde herhangi bir yere sürükleyip bırakabilirsiniz. Wix Editor ile tüm site tasarımını özelleştirmek çok kolaydır.

İstediğiniz her şeyi özelleştirdikten sonra, Yayınla web sitenizi yayınlamak için tıklayın.

Gelişmiş Kod Özellikleri için Wix Kodu

Wix ADI ve Wix Editor’e ek olarak, Wix’in ücretsiz bir web sitesi oluşturmak için başka bir seçeneği daha var: Wix Kodu. Bu seçenek özellikle iyi kodlama becerilerine sahip profesyonel web geliştiricileri için tasarlanmıştır.

Wix kodunu kullanarak tüm Wix web sitesi tasarımınızı özelleştirebilir ve ona daha güçlü işlevler ekleyebilirsiniz. Başlamak için açmanız gerekir Geliştirici Araçları ilk.

wix-kod

Wix Şablonları

Wix, 500’den fazla tasarımlı profesyonel web sitesi şablonunu kullanıma hazır hale getirir. Farklı kategoriler için geniş bir şablon yelpazesi bulabilirsiniz. Kategorilerin bazıları:

 • Online mağaza
 • Gezi ve Turizm
 • Bloglar ve forumlar
 • Açılış sayfaları
 • Moda ve güzellik
 • Etkinlikler

Wix’teki profesyonel görünümlü temalarla, çarpıcı bir web sitesi yapmak kolay ve hızlı.

Wix Pazarlama Araçları

Wix’te bir web sitesi oluşturduktan sonra, ona daha fazla trafik çekmek için tanıtım yapmanız gerekir. Neyse ki, Wix sadece sizin için yerleşik güçlü pazarlama araçlarına sahiptir.

wix-pazarlama-araçları

Web sitenizin Google arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmenize yardımcı olacak kullanıcı dostu bir Wix SEO Wiz var. Sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olacak adım adım bir plan.

Ayrıca, e-posta pazarlaması, sosyal paylaşımlar, pazarlama entegrasyonları ve işletmenizi markalaştırmak için logo yapımcısı için güçlü araçlar bulacaksınız.

Web Sitenizi Büyütmek için Wix Uygulamaları

Wix sitenize daha fazla işlevsellik eklemenize yardımcı olması için Wix uygulamalarını kullanabilirsiniz. Kullanmanız için 200’den fazla güçlü ücretsiz ve premium Wix uygulaması var.

wix-apps

Bu uygulamalar analitik, sohbet, formlar, etkinlikler, rezervasyonlar, fotoğrafçılık, video, müzik vb. Çeşitli amaçlar için kullanışlıdır..

Wix Fiyatlandırma ve Destek

Wix, web sitenizi oluşturmak için hem ücretsiz hem de premium planlara sahiptir. Aşağıdaki gibi bir Wix alt alan adınız varsa, eksiksiz bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır: https://username.wixsite.com/sitename. Ancak, profesyonel bir özel alan adı kullanmak istiyorsanız, premium planlarından birine abone olmanız gerekir.

Premium kullanıcılar için 5 fiyatlandırma planı vardır:

wix fiyatlandırma

1. Etki Alanını Bağlayın: En temel plan denir Etki Alanına Bağlan Bu da aylık 4,50 ABD dolarıdır. Bu planla, özel bir etki alanı bağlayabilirsiniz; ancak, önce kendi başınıza bir alan adı kaydetmeniz ve daha sonra bu alanı Wix sitenize bağlamanız gerekir. Ayrıca bir alan adı satın almak için en iyi alan adı kayıt şirketleriyle ilgili makalemize de göz atmalısınız..

2. Birleşik: Aylık 8,50 dolar. Bu plan ve üstündeki tüm planlar ile Wix’ten ücretsiz bir alan adı alacaksınız. Ancak, daha önce kayıtlı bir alan adınız varsa, bu alana bağlanma seçeneğiniz vardır.

3. Sınırsız: Bu plan sınırsız bant genişliği, ücretsiz alan adı veya bağlantı alanı sunar, Wix reklamlarını, özelleştirilmiş favicon vb..

4. e-Ticaret: Bu plan özellikle e-Ticaret siteleri için tasarlanmıştır. Tüm özelliklere sahiptir. Sınırsız Plan ayrıca ek çevrimiçi mağaza özellikleri. Aylık 16,50 $ maliyeti.

5. VIP: En gelişmiş Wix premium planı. Aylık 24 dolara mal oluyor. Tüm özelliklere sahiptir. e-Ticaret plan artı ek bir e-posta kampanyası seçeneği ve öncelik desteği.

Wix, neredeyse tüm sorularınız için yardım merkezinde büyük bir makale koleksiyonuna sahiptir. Makalelere göz atabilir ve sorunlarınızı anında çözebilirsiniz.

wix = -help merkezi

Bununla birlikte, Wix’in temel kullanıcıları için herhangi bir anında destek seçeneği yoktur. Sadece VIP plan kullanıcılarına öncelikli destek sunarlar.

Wix ve WordPress – Hangi Web Sitesi Platformunu Kullanmalısınız?

Wix size bir web sitesi başlatmanın kolay bir yolunu verse de, WordPress gibi bir içerik yönetim sisteminin sunabileceği çeşitli olanaklardan ödün vermeniz gerekir. WordPress’i kullanmanın sadece birkaç avantajı:

1. Web Sitenizin ve Verilerinizin Tam Kontrolü

WordPress web sitenizi kendi sunucularınızda barındırmanıza izin verir; dolayısıyla siteniz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Wix’in siteniz üzerinde barındırdığı için Wix ile siteniz üzerinde sınırlı kontrole sahip olacaksınız. Hepsinden kötüsü, Wix hizmetlerini durdurabilir veya sitenizi herhangi bir zamanda herhangi bir zamanda askıya alabilir.

2. Sınırsız Tasarım Olanakları

WordPress, binlerce ücretsiz ve premium WordPress temasıyla sınırsız tasarım olanakları sunar. Resmi WordPress.org tema deposunda binlerce ücretsiz tema ve tema pazarlarında ve üçüncü taraf tema şirketi web sitelerinde binlerce daha fazla tema var. Öte yandan, Wix’in yaklaşık 500 şablonu var.

3. İyi Fiyatlandırma Seçenekleri

Özel alan adıyla bir Wix sitesi başlatmak için sitelerini satın almanız gerekir kombo planlayın (en azından) veya yeni bir alan adı edinin ve Etki Alanına Bağlan aylık 8,50 $ ve 4,50 $ maliyeti. Bluehost ile ayda sadece 2.75 $ karşılığında bir WordPress web sitesi başlatabilirsiniz..

Daha fazla bilgi edinmek için Wix ile WordPress karşılaştırmasının tamamını okuyun.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturmak için Wix’i Kullanma Kararımız

Wix, basit bir web sitesi oluşturmanıza izin veren kullanımı kolay özelliklere sahip piyasadaki en popüler web sitesi üreticilerinden biridir. Herkesin içeriği sergilemek için basit bir web sitesi veya blog oluşturmasını sağlar; ancak, sınırlı sayıda şablon ve araç nedeniyle, uzun vadede başarılı olmak için tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulamayabilirsiniz..

Yeni başlayanlar için ücretsiz bir web sitesi planı sunar, bu da öğrencilerin kendi bloglarını ücretsiz başlatmaları için iyidir. Kullanıcı adınız wixsite.com/alanadiniz ile eklenmiş olan çirkin bir alan adınız varsa, ücretsiz planı her zaman kullanabilirsiniz. Ancak, sitenizi yeni sürüme geçirmeniz veya özel bir alan adına ihtiyacınız varsa, düşük bütçeli kullanıcılar için fiyatlandırma seçenekleri ucuz değildir.

Ayrıca bu Wix alternatiflerine ve en iyi web tasarım yazılımlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak, Wix’in ilk web sitenizi oluşturmak için iyi bir web sitesi oluşturucu platformu olduğuna inanıyoruz. Ancak kendi markanızı oluşturmak veya işinizi büyütmek istiyorsanız, WordPress gibi daha güçlü ve daha esnek bir platform daha iyi bir seçenektir. Wix 4.5 üzerinden 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map