WordPress Alternatifleri – 18 Popüler WordPress Rakipleri

Popüler WordPress rakipleri


WordPress’e bir alternatif mi arıyorsunuz? Piyasada birçok web sitesi oluşturma çözümü var. WordPress en popüler çözüm olmasına rağmen ve kullanımı en basit olanı olmasına rağmen, nihai bir karar vermeden önce her seçeneği kontrol etme ihtiyacını anlıyoruz.

Bu makalede, WordPress’e alternatif olarak kullanabileceğiniz en popüler WordPress rakiplerini tanıtacağız.

WordPress Rakiplerini / Alternatiflerini Neden Kontrol Etmelisiniz?

Birçok üst marka, WordPress’i web siteleri için aktif olarak kullanıyor. % 32 pazar payına sahiptir, bu da dünyadaki her 3 web sitesinin WordPress üzerine kurulu olduğu anlamına gelir.

WordPress ile, kendi kendine barındırılan bir çözüm olan WordPress.org’u kastediyoruz. Daha fazla bilgi için WordPress.com ile WordPress.org arasındaki fark hakkındaki makalemize göz atmalısınız..

Bu en iyi WordPress barındırma şirketleriyle hızlı bir şekilde başlayın.

Peki, neden bir alternatif aramalısınız? Piyasada hala bir web sitesi veya blog oluşturmak için kullanabileceğiniz başka birçok çözüm var. Bu platformlar WordPress kadar popüler değil, ancak her birinin özel gereksinimlerinize hitap edebilecek kendi benzersiz özellikleri ve işlevleri var.

İlişkili: WordPress İncelemesi: Bir Site Açmadan Önce Okuyun ZORUNLU.

Web sitenizi WordPress ile başlattıysanız ve daha önce başka bir çözüm kullanmadıysanız, WordPress’ten nasıl farklı olduklarını görmek için bu çözümlere de göz atmalısınız. Web sitelerinizi taşımanızı önermiyoruz, ancak hizmetinizde ek bilgi sahibi olmak her zaman iyidir. Bu makale ya WordPress kullanma kararınızı doğrulayacak ya da daha uygun bir şey bulacaksınız: her iki durumda da kazanıyorsunuz!

Popüler WordPress rakiplerine bir göz atalım.

1. Weebly: Sürükle & WordPress Alternatifini Bırak

Weebly

Weebly, barındırılan bir platformdur. Yeni başlayanlar için hızlı bir site kurmak için basit bir sürükle ve bırak oluşturucusuna sahiptir. Weebly’de etkileşimli temalar, özel yazı tipleri, paralaks arka planlar, bir resim düzenleyici ve daha fazlası bulunur.

Çevrimiçi mağaza oluşturmak için Weebly’yi de kullanabilirsiniz. Mağazanızı kolayca başlatmak için kullanılabilecek bir e-ticaret oluşturucusuna sahiptir. Weebly’nin temel planı başlamak ücretsizdir, ancak daha fazla özellik için premium planlarına geçmeniz gerekir.

Zaten Weebly kullanıyorsanız ve daha fazla özellik arıyorsanız, web sitenizi Weebly’den WordPress’e nasıl taşıyacağınızla ilgili bu makaleye göz atın..

2. Shopify: En İyi WooCommerce Alternatif

Shopify

Adından da anlaşılacağı gibi, Shopify bir e-Ticaret çözümüdür. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için kullanılan en popüler WordPress tabanlı platform WooCommerce ile karşılaştırılabilir. Shopify, işinizi internette başlatmak için basit ve kolay bir çözümdür.

Çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için tüm popüler ödeme çözümleriyle çalışır. Shopify ile ürünlerinizi ekleyebilir ve çevrimiçi olarak kolayca satabilirsiniz. Yerleşik temalar, ücretli uzantılar, entegrasyonlar ve uygulamalar ile birlikte gelir.

Piyasadaki en iyi e-Ticaret çözümü hakkında uzman bilgiler edinmek için Shopify vs WooCommerce ile ilgili bu makaleyi okumanızı öneririz..

Ayrıca, Shopify alternatifleri ve rakiplerimizin tam listesine göz atmak isteyebilirsiniz.

Shopify incelememizin tamamını okuyun.

3. Orta: Kullanımı kolay WordPress Alternatifi

Orta

Ortam, öykü yazarları ve blog yazarları arasında yaygın olarak bilinir. Ayrıca, kendi bloglarını başka platformlarda çalıştıran veya birden çok blog için yazan blogcular için ikincil bir platform olarak da işe yarayabilir. Medium’un ana odağı bir yazar topluluğu oluşturmak ve şaşırtıcı içeriklerini okuyucularla paylaşmaktır.

Modern, duyarlı bir yayıncılık platformudur. Herhangi bir şablon veya uzantı yok, bu da verilen tasarımı olduğu gibi kullanmaya zorlanacağınız anlamına gelir. Ancak, Medium tamamen optimize edilmiştir ve her ekran boyutunda harika çalışır. Yorumlar yerine satır içi notlar ve yanıtlar sunarlar.

Medium, tamamen barındırılan bir çözümdür, yani web barındırma ve bant genişliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Yayıncılar için, kullanıcıların blogları için kendi alan adlarını seçmelerine izin vermek üzere özel alan adları sunun.

Zaten Medium kullanıyorsanız ve daha iyi bir platforma geçmek istiyorsanız Medium’dan WordPress’e geçişle ilgili kılavuzumuza göz atın.

4. Blogger: # 1 WordPress.com Alternatif Google tarafından

Blogger

İsim size bu platformdan bekleyebileceğiniz her şeyi anlatır. Dünyanın dört bir yanındaki birçok blog yazarı, kariyerlerine Blogger ile başladı. Google tarafından desteklenen ücretsiz bir çözümdür.

En popüler 2 blog platformu arasında birincil farkları öğrenmek için Blogger vs WordPress makalemize göz atmalısınız..

Bununla birlikte, zaten Blogger’ı kullanıyorsanız ve editörlerinden bıktıysanız blogunuzu Blogger’dan WordPress’e kolayca taşıyabilirsiniz.

5. Google Sites: Google’dan Ücretsiz Site Oluşturucu

Google Sites

Google Sites, Google’ın bir ürünüdür. Daha az seçeneğe sahip basit bir çözümdür. WordPress veya diğer içerik yönetim sistemlerine doğrudan bir rakip değildir, ancak Weebly, Squarespace, Wix, vb..

Web siteniz için özel bir alan adı kullanmanızı sağlar. Herhangi bir barındırma çözümü eklemenize gerek yoktur. Google Sites küçük ölçekli web siteleri ve bloglar için harikadır.

6. Yazı Tipi: Vintage WordPress Rakip

TypePad

Typepad birinci sınıf bir bloglama ve yayınlama platformudur. Typepad’den bir müşteri destek üyesinin yardımıyla kişisel veya profesyonel blogunuzu oluşturmak için kullanılabilir. Optimize edilmiş bir çözümdür ve çevrimiçi para kazanmak için kullanılabilir.

Typepad, web siteleri için üstün kaliteli tasarımlara sahiptir. Blogunuzu veya web sitenizi başlatmak ve içeriğinizi çevrimiçi paylaşmak kolaydır.

7. Hayalet: Bloglamanın Geleceği

Hayalet

Ghost, blogculara kullanımı kolay bir çözüm sunarak yardımcı olmaya odaklanan basit bir blog platformudur. Diğer birçok blog sitesi gibi Ghost da geniş bir özellik listesi sunmaz. NodeJS’ye dayanıyor ve platformlarını kullanan yazarlar için sürekli olarak editörlerini geliştirmeye çalışıyorlar.

8. Tumblr: Tumblr: En İyi Sosyal Bloglama

Tumblr

Tumblr, sosyal güdülen blogcular için mükemmel bir platformdur. Özelleştirme için temalar ve şablonlar sunar. Barındırılan bir çözüm olarak, blogunuzun yazımına ve tasarımına odaklanmanızı sağlar. Tumblr, özel alan adlarına izin verir ve sayfa oluşturmak için kullanılabilir. Sosyal medya ve blog oluşturma kombinasyonu, diğer çözümlerle karşılaştırıldığında benzersiz kılıyor.

9. Joomla

Joomla

Joomla, piyasadaki en eski ve en popüler web sitesi üreticilerinden biridir. Açık kaynaklı bir yazılımdır ve topluluğunun desteği ile çalışır. Birçok geliştirici ve gelişmiş web kullanıcısı web sitesi üretimi için Joomla’yı tercih ediyor. Her tür web sitesi oluşturmak için kullanılabilir ve kullanıcılara gelişmiş bir yönetim paneli sunar.

Premium uzantılarını ve web temalarını kullanarak Joomla’yı tamamen özelleştirebilirsiniz. Bu CMS yazılımı diğer tüm içerik yönetim sistemlerinden daha fazla özelliğe sahiptir. Joomla, tek tıklatmalı kurulum seçeneğiyle birçok web barındırma panelinde kullanılabilir.

10. Drupal

Drupal

Drupal, en popüler içerik yönetim sistemi ve web sitesi oluşturma çözümlerinden biridir. Drupal dünyadaki tüm web sitelerinin% 2,1 pazar payına sahiptir. Güçlü bir temeli vardır ve birçok üst düzey hükümet ve özel kurum tarafından web siteleri için kullanılır.

Tıpkı WordPress gibi, Drupal’ı başlatmak için bir alan adına ve web barındırma işlemine ihtiyacınız olacaktır. Yeni başlayanlar için WordPress kadar kolay olmasa da. Yönetim panelinin yönetimi zordur ve dik bir öğrenme eğrisi vardır. Drupal’ı öğrenmek için eğitime ve yardıma ihtiyacınız olacak, bu da çoğu girişim için cazip hale getiriyor.

11. Jekyll

Jekyll

Jekyll, Ruby ve NodeJS tabanlı bir web sitesi kurucusudur. Teknoloji farklı olduğundan ve daha ileri düzey kullanıcılara hitap ettiği için, sayfa oluşturup içerik ekleyebilmeniz için önce çalışmanız gerekir. Veri tabanı yoktur ve web sayfaları statik HTML üzerine kuruludur.

Markdown, Git, Ruby, vb.Gibi modern programlama dilleri ve yazılım sistemleri hakkında bilginiz varsa, bu platform tam size göre. GitHub Pages tarafından sunulan ücretsiz barındırma hizmeti vardır. Jekyll, gelişmiş geliştiriciler ve programcılar için tercih edilen çözümdür.

12. CMS Basitleştirildi

CMS Basitleştirildi

CMS Made Simple isimlerine kadar yaşıyor. Bu içerik yönetim sistemi tamamen açık kaynak kodludur (PHP ve MySQL kullanarak) ve WordPress gibi diğer popüler bloglama platformlarına benzer.

İhtiyacınız olan bir blog başlatmak için tüm özelleştirme araçlarını, temaları, uzantıları ve belgeleri sunar. Bloglama sitesindeki yönergeler, yeni başlayanların bloglarını hızlı bir şekilde başlatmasını daha da kolaylaştırıyor.

13. SquareSpace

Squarespace

Squarespace, barındırılan bir platformdur. WordPress, Joomla ve diğerleri gibi web sitesi oluşturma çözümleri arasında popülerdir. Squarespace premium bir çözümdür ve blogunuzun özelleştirilmesi için yerleşik web şablonlarıyla birlikte gelir.

2 platform arasında ayrıntılı bir karşılaştırma için Squarespace vs WordPress makalemize göz atmalısınız. Squarespace kullanıyorsanız ve yeni bir şey denemek istiyorsanız, Squarespace’ten WordPress’e kolayca geçmek için kılavuzumuzu izleyin. Bahse girerim harekete değer!

Bu en iyi Squarespace alternatiflerini kontrol etmeyi kaçırmayın.

14. Metin deseni

Textpattern

Textpattern basit bir bloglama çözümüdür. WordPress veya Joomla kadar popüler değil, ancak kullanım diğer herhangi bir web sitesi oluşturma platformuna benzer. Textpattern, yeni başlayanlar için kullanımı ve yönetimi kolaydır.

Diğer standart özelliklerle birlikte, kullanıma hazır bir yorum çözümüne sahiptir ve gösterge tablosunun içindeki istatistikleri gösterir. Metninizi görüntülemek için HTML sayfaları kullanır.

15. İfade Motoru

İfade Motoru

Expression Engine, premium bir web sitesi oluşturucusudur. Bu platform PHP ve MySQL’in bir kombinasyonu ile çalışır. Sitenizi başlatmak için ücretsiz bir planı vardır, ancak tüm eklentiler ve uzantılar ödenir. Expression Engine ile uygun bir web sitesi oluşturmak için zaman ve para yatırmanız gerekir. Ayrıca bir web sitesi veya blog başlatmak için lisans ücreti vardır.

16. Statamik

Statamic

Statamic, arka planda çalışan ileri teknolojilere sahip güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. Genellikle süreçleri bilen ve bir CMS yazılımının tüm olanaklarını keşfetmek isteyen teknik kullanıcılar tarafından seçilir. Statamic, PHP, Markdown ve YAML yardımıyla kullanıcılar için sayfalar oluşturuyor, bu yüzden diğer çözümlerden farklı.

17. Webs.com

Webs

Webs.com, web siteleri oluşturmak için ücretsiz bir çözümdür. Sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, sosyal ağ entegrasyonu, duyarlı tasarım ve özel alan adı ile birlikte gelir. Webs.com barındırılan bir çözümdür ve ek özellikler için premium planlarına göz atabilirsiniz.

Web sitenizin görünümünü özelleştirmek için etkileşimli temalar ve şablonlarla birlikte gelir. Premium çözümle, ihtiyacınız olan siteyi oluştururken geliştiricilerinden ve tasarımcılarından destek alacaksınız.

18. Wix

Wix

Wix basit bir web sitesi oluşturucu ve barındırılan bir çözümdür. Web sitelerini hızlı bir şekilde başlatmak isteyen yeni başlayanlar tarafından kullanılır. Web sitenize özellikler, resimler ve içerik eklemek için sürükle ve bırak oluşturucularını kullanabilirsiniz.

Geleneksel bir web sitesine ek olarak, Wix’i kullanarak bir blog veya çevrimiçi mağaza da oluşturabilirsiniz. Çevrimiçi bir mağaza için premium sürümlerini satın almanız gerekir. Premium planlar PayPal, authorize.net, vb. Çevrimiçi ödeme çözümlerini entegre etmenizi sağlar.

Tam karşılaştırmayı okumak için Wix vs WordPress makalemize göz atmalısınız. Ayrıca, bu platformun özellikleri ve işlevleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu Wix incelemesine bakabilirsiniz..

Wix kullanıcısıysanız ve sınırlamalardan memnun değilseniz, Wix’ten WordPress’e geçmenizi öneririz. Daha fazla seçenek için Wix alternatifleri ve rakipleri hakkındaki makalemize göz atın.

Bu makalenin WordPress’in rakipleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, bu kılavuzu 100’den fazla ilginç WordPress istatistik ve gerçekleri ve WordPress’i kullanmanızın en önemli nedenlerinden bazılarına da göz atmanızı öneririz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map