WordPress’i Aktif Kullanarak Dünyanın En Büyük 45 Markası

En popüler-büyük ismi-markalar-wordpress kullanarak


Hangi büyük markaların WordPress kullandığını mı merak ediyorsunuz? Ücretsiz bir açık kaynak platformu olduğu için WordPress’in büyük ticari projeler için iyi olmadığı konusunda ortak bir efsane var. Ama efsane mahvedildi – birçok büyük marka WordPress kullanıyor ve.

Bu makalede, web sitelerinde WordPress kullanan 46 en popüler büyük isim markasının bir listesini oluşturduk.

Neden WordPress?

Size bir şey söylemeden önce istatistiklerin konuşmasına izin verelim. WordPress, var olan en popüler içerik yönetim sistemidir ve tüm web sitelerinin% 31’inden fazlası tarafından kullanılır.

2003 yılında basit bir blog aracı olarak başlatılan bu araç artık blog, dergiler, e-ticaret siteleri, işletmeler, portföyler, fotoğraf siteleri ve daha pek çok amaç için kullanılıyor. WordPress sadece 15 yıl içinde nasıl popüler hale geldi?.

O zaman şu soru var: İnsanlar neden WordPress’i seviyor? Bunun için birkaç neden vereceğiz…

 • Basit ve kullanımı kolaydır: WordPress’te bir web sitesi oluşturmak için gelişmiş kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. Herhangi bir ev sahibi onu nasıl kullanacağını öğrenebilir ve tamamen işlevsel bir web sitesi oluşturabilir.
 • Esnek: WordPress hayal edebileceğiniz en fazla sayıda tema ve eklenti sunar. Binlerce güzel temadan web sitenizin tasarımını seçebilir ve binlerce kullanılabilir eklenti ile istediğiniz işlevselliği ekleyebilirsiniz.
 • Verileriniz size ait: Sitenizi kendi WordPress barındırma hesabınızda barındıracağınız için web sitesi verileriniz üzerinde tam sahipliğiniz ve denetiminiz olacak.
 • Güçlü: WordPress’in platformu oldukça ölçeklenebilir ve güçlü. Yüksek trafikli siteleri, e-Ticaret sitelerini ve WordPress ile diğer herhangi bir siteyi verimli bir şekilde çalıştırabilirsiniz.
 • Ücretsiz.: WordPress yazılımı, herhangi bir ücret ödemeden istediğiniz kadar indirebileceğiniz, kullanabileceğiniz, değiştirebileceğiniz ve dağıtabileceğiniz tamamen ücretsiz bir açık kaynaklı yazılımdır. Basit bir WordPress sitesi oluştururken satın almanız gereken sadece bir alan adı ve barındırma.
 • Asla yalnız değilsin: WordPress’te, karşılaştığınız sorunları çözmenize yardımcı olacak tonlarca kaynak ve milyonlarca insan var. Destek forumları, e-postalar, sohbet ve iş telefonu hizmetlerinde size yardımcı olacak birçok makale, öğretici, dokümantasyon, video ve gerçek kişi bulacaksınız.

İnsanların bu platformu sevmesinin sayısız ek nedeni var. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bunu kendiniz denemeniz gerekir; hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Ayrıca, neden WordPress kullanıldığına dair makalemize göz atın..

WordPress Sitesi Nasıl Başlatılır

Bir WordPress sitesinin 3 ana bileşeni WordPress yazılımı, bir etki alanı adı ve bir barındırma sunucusudur. Bir alan adı ve barındırma satın almanız gerekirken, WordPress yazılımını ücretsiz olarak indirebilirsiniz..

Bir alan adının maliyeti genellikle yaklaşık 14 $ ve bir barındırma hizmetinin maliyeti aylık 7 $ civarındadır. Yeni başladığınızda, bu maliyetler artabilir ve aşırı pahalı olabilir. Yani, finansal acılarınızı hafifletmek için, dünyanın en büyük web barındırma sağlayıcılarından biri olan Bluehost ile bir anlaşma yaptık.

bluehost üzerinde bir blog oluştur

Artık, özel Bluehost kuponumuzu kullanarak WordPress ile ayda sadece 2,75 $ karşılığında ücretsiz bir alan adı alabilirsiniz. Kuponun süresi dolmadan acele edin ve yeni WordPress sitenizi kullanmaya başlayın.

WordPress’te yeniyseniz, bir WordPress sitesini adım adım nasıl yapacağınızla ilgili eksiksiz kılavuzumuz.

Bir Web Sitesinin WordPress Kullanıp Kullanmadığını Kontrol Etme

Bir web sitesinin WordPress kullanıp kullanmadığını nasıl kontrol edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? İşte bu noktada IsItWP’nin WordPress teknolojisi arama aracı kullanışlı oluyor. Bu web sitesinde, bu blogu okuduğunuz yer burası. Sadece ana sayfaya gidin ve orada Web Sitesini Analiz Edin düğmesi ve bir web sitesi URL’si girmek için bir alan.

wordpress-teknoloji-arama-aracı-isitwp

WordPress teknolojisini test etmek için tek yapmanız gereken alana web sitesi URL’sini girmek ve Web Sitesini Analiz Edin buton.

Ardından, test edilen web sitesinin barındırma sağlayıcısı, WordPress tema ayrıntıları ve eklenti ayrıntıları hakkında bilgilerle birlikte WordPress kullanıp kullanmadığını gösterecektir.

web sitesi testi-sonuç isitwp

Bir web sitesinin WordPress kullanıp kullanmadığını öğrenmek istiyorsanız, bugün IsItWP ile test edin!

Şimdi, WordPress kullanarak en popüler büyük isim markaları listemize bakalım.

1. BBC Amerika

bbc-amerika

BBC America, yaşam tarzı, komedi, drama ve bilim kurgu dizileri, filmler vb. Dahil olmak üzere çeşitli programlar getiren popüler bir televizyon ağıdır. BBC America web sitesi, büyük özellikli görüntüler ve ana sayfada koyu tenli blog benzeri bir tasarıma sahiptir..

2. Bloomberg Profesyonel

bloomberg-profesyonel

Bloomberg Professional web sitesi WordPress kullanılarak oluşturuldu. Koyu bir ten, geniş başlık, önemli bölümler ve içgörüler sergilemek için bir blog var.

3. Sony Müzik

sony-müzik

Sony Music Entertainment Inc. küresel bir müzik şirketidir ve web sitesi de WordPress’te. Web sitesinde şarkıcıları, sanatçıları, grupları, öne çıkan videoları, haberleri ve twitter zaman çizelgesini görüntülemek için bir başlık kaydırma çubuğu bulunur.

4. Microsoft Haberleri

microsoft-haber

Microsoft’un haber sitesi WordPress ile oluşturuldu. Hikayelerini, haberlerini ve güncellemelerini sergilemek için dergi tarzı bir düzene sahiptir.

5. TechCrunch

techcrunch-web

TechCrunch, yeni başlayanlar ve teknoloji hakkında haberler sunan popüler bir çevrimiçi yayıncıdır. TechCrunch web sitesi, tam genişlikte içerik odaklı bir tasarıma sahiptir.

6. Walt Disney Şirketi

-Walt-disney-şirket

Popüler Walt Disney Company, web sitesini WordPress’te çalıştırıyor. Web sitesinde geniş özellikli bir resim, son haberler ve kariyer, hayırseverlik vb..

7. Facebook Haber Odası

facebook-haber odası

En popüler sosyal medya platformu Facebook, haberlerini ve duyurularını yayınlamak için WordPress kullanıyor. En iyi hikayeler için öne çıkan bir bölüm ve haberler ve duyurular için bir blog listesi düzeni ile web sitesi minimaldir..

8. Chicago Sun Times

chicago-sun-kat

Chicago Sun Times, siyaset, spor, eğlence vb. İle ilgili haberleri içeren Chicago, ABD’de bulunan günlük bir gazetedir. Gazete web sitesinde hem ızgara hem de liste stili, özellikli hikaye, özellikli video ve kenar çubuklarında widget’lar şeklinde makaleler bulunmaktadır..

9. Vogue

Vogue-sitesi

Popüler moda ve yaşam tarzı dergisi Vogue da WordPress yazılımına dayanıyor. Web sitesi temiz, minimal görünüyor ve birden çok yayın düzenine sahip.

10. Yuvarlanan Taşlar

yuvarlanan taşlar

Popüler İngiliz rock grubu The Rolling Stones’un resmi web sitesi WordPress’te. Grupların şarkılarını, videolarını, haberlerini vb. Cesur ve güzel bir şekilde sunar.

11. Toyota Motors Brezilya

Toyota-motorlar-brasil

Toyota Motors Brasil’in resmi web sitesi WordPress kullanılarak oluşturuldu. Başlık kaydırıcısında minimum içeriğe sahip basit bir siteye sahiptir ve ürünler vitrindedir.

12. Havard Gazetesi

-Havard-gazete

Havard Gazetesi, Havard Üniversitesi’nden yenilik, öğretim, araştırma, etkinlikler, vb. Konularını içeren resmi haberler getiriyor..

13. Mozilla Blogu

-Mozilla-blog

Mozilla Blog, Mozilla Firefox, topluluk ve web üzerindeki her şey hakkında en son haberleri, hikayeleri ve güncellemeleri taşır. Blogda, blog makalelerini göstermek için bir resim başlığı ve bir ızgara düzeni vardır.

14. Usain Bolt

Usain-civata-sitesi

Dünyanın en hızlı adamı olarak bilinen Usain Bolt’un resmi web sitesi WordPress ile oluşturuldu. Duvar tipi blogda Bolt’un fotoğraflarını ve başarılarını ve onunla ilgili en son güncellemeleri içeren tam genişlikte ana sayfa kaydırıcılarına sahiptir..

15. Reuters Blogları

reuters-bloglar

Reuters Blogs iş dünyası, pazarlar, dünya, siyaset, teknoloji, yaşam ve çeşitli kategoriler hakkında en son haberleri getiriyor. Blog, ızgara tarzı bir ana sayfaya sahip WordPress ile oluşturuldu.

16. Wall Street Journal Hukuk Blogu

Duvar-sokak-dergi-hukuk-blog

Wall Street Journal Hukuk Blogu ayrıca WordPress’e dayanmaktadır. Sitenin tasarımı, liste stili bir düzen ve en popüler yayınlar ve en popüler videolar da dahil olmak üzere birçok widget ile basittir.

17. Kızgın Kuşlar

kızgın kuşlar

Angry Birds yaygın olarak bilinen ve oynanan bir video oyunudur. Resmi web sitesi WordPress kullanılarak yapıldı. Web sitesi renkli görünüyor ve özellikleri Şimdi oyna düğmeleri yukarıdan aşağıya doğru açarak açılış sayfası gibi görünmesini sağlar.

18. Katy Perry

Katy Perry-site

Katy Perry’nin resmi web sitesinde müzik, videolar, turlar, fotoğraflar ve ayrıca bir mağaza da dahil olmak üzere birçok şey var. Üstbilgi kaydırıcısı, video bölümü, mağaza bölümü ve son haberler bölümü ile cesur ve zarif bir görünüme sahiptir..

19. Kuvars

kuvars-web

Quartz, yeni küresel ekonomiden haberler, görüşler, fikirler, videolar ve takıntılara odaklanır. Yarım daire şeklinde düzenlenmiş direklere, duvar ızgarasına ve öne çıkan bölümlere sahip benzersiz bir ana sayfaya sahiptir..

20. İsveç’in Resmi Web Sitesi

İsveç'in resmi site

İsveç hakkında gerçekler ve hikayeler arıyorsanız, resmi web sitelerini kontrol edebilirsiniz. Web sitesi WordPress kullanıyor. İşletme, kültür, gelenek, doğa, toplum ve çok daha fazlası hakkında makaleler içeren ızgara tarzı bir blog bulabilirsiniz..

21. PlayStation Blogu

playstation-blog

Video oyuncularının favori PlayStation’ında blogu WordPress’te. Öne çıkan bölümleri üstte ve sitenin ana sayfasının altında basit bir duvar stili blog bulabilirsiniz.

22. Çeşitlilik

Çeşitli siteler

Variety, eğlence haberleri, film incelemeleri, ödüller hakkında hikayeler, film festivalleri vb. Getiriyor..

23. Yıldız Savaşları Haberleri

yıldız-savaşları-blog

Yıldız Savaşları Haberleri, Yıldız Savaşları kitapları, çizgi romanlar, filmler, etkinlikler vb. İle ilgili en son haberleri ve blogları bulabileceğiniz yerdir..

24. Bata

bata-sitesi

Popüler ayakkabı ve çanta markası Bata’nın web sitesi WordPress ile oluşturuldu. Ülkenizde bir Bata mağazası seçme seçeneğine sahip tam ekran bir başlığı var.

25. AMC

amc-web

Amerikan televizyon kanalı AMC’nin resmi web sitesi WordPress’te. Web sitesi, şovlarını ve bölümlerini sergilemek için tam genişlikte özellikli görüntüler içeriyor.

26. Renault Grubu

groupe-renault

En popüler otomobil üreticisi şirketlerden biri olan Renault grubu, WordPress üzerine kurulmuş resmi sitesine sahiptir. Web sitesi ana sayfasında tam genişlikte bir resim başlığı, öne çıkan makaleler, öne çıkan içerik ve video yayınları bulunur.

27. TED Blogu

ted-blog

TED, dünyanın dört bir yanından çeşitli konularda güçlü konuşmalar getiren popüler bir konuşma programıdır. TED Blogu, paylaşmaya değer fikirler hakkında daha fazla okuma sunar. Üst kısımda öne çıkan bir yazı bölümü, 2 sütunda makale listesi ve sağ tarafta basit kenar çubuğu vardır.

28. cPanel Blogu

cpanel-blog

cPanel blog ürünleri, ipuçları ve püf noktaları hakkındaki makaleleri sunar. Blog WordPress kullanılarak oluşturuldu ve büyük özellikli resimler içeren makaleler sergiliyor.

29. Resmi Rackspace Blogu

Rackspace-blog

Rackspace, popüler bir yönetilen bulut bilişim şirketidir. Resmi blogu WordPress CMS’de çalıştırılır ve bir ızgaradaki makaleler, listeler, widget’lar vb..

30. BlackBerry içinde

iç-böğürtlen

BlackBerry’nin içi, WordPress ile oluşturulan resmi BlackBerry blogudur. Başlık kaydırıcılarına sahiptir ve özellikli resimlere sahip makalelerin bir listesi ve videoları, reklamları vb. Göstermek için kenar çubuğu widget’larına sahiptir..

31. Rotary, İşletme Bursu Demektir

döner araç-iş fello

Rotary İş Araçları, Rotaryenleri diğer Rotaryenlerle karşılıklı başarı için iş yapmaya teşvik eder. Web siteleri, basit bir iş düzenine sahip WordPress ile oluşturuldu.

32. Zımba Kanada Blog

zımba-kanada-blog

Staples Canada, ABD merkezli ofis tedarik şirketi Staples’in bir parçasıdır. Staples Canada blogu, özellikli bir kaydırıcı, blog yayınları ve Instagram özet akışıyla temiz bir düzene sahip WordPress ile oluşturuldu.

33. Resmi James Bond 007 Web Sitesi

james-bond-resmi-sitesi

Resmi James Bond 007 Web Sitesi, James Bond dünyasının öykülerine dikkat çekiyor. Web sitesi üst kısımdaki kaydırıcıda öne çıkan makaleleri, sonsuz kaydırmalı duvar stili bir blog’u ve sol kenar çubuğundaki sosyal medya akışını gösteriyor.

34. WGN-TV

WGN-tv-sitesi

WGN-TV, son dakika haberleri, hava durumu, spor ve eğlence sunan Chicago merkezli bir televizyon kanalıdır. Web sitesi, metin ve video yayınlarını bir ızgara düzeninde birleştirir ve widget’ları kullanarak daha fazla içerik sunar.

35. Gözlemci

Gözlemci site

Gözlemci, politika, eğlence, sanat, yaşam tarzı vb. Gibi çeşitli konularda insanların hikayelerini ve eğilimlerini sergiliyor. Resmi web sitesi WordPress ile oluşturuldu ve özellikli mesaj kaydırıcısı ve ızgara blog düzenine sahip kutulu bir düzene sahip.

36. IBM İşler Blogu

ibm-işler-blog

IBM Jobs Blog, bir makale listesi ve sağ tarafta basit bir kenar çubuğuyla temiz ve minimalist bir tasarıma sahiptir.

37. Flickr Blogu

flickr-blog

Flickr, web üzerinde popüler bir resim ve video barındırma hizmetidir. Resmi blogu WordPress ile oluşturulmuştur ve üstte yazı bölümü ve 2 sütunlu bir düzende yayınlar içeren basit ve zarif bir görünüme sahiptir..

38. Herald Sun

habercisi-sun-sitesi

Herald Sun, Avustralya’nın Melbourne şehrinde bulunan bir sabah gazetesidir. Gazetenin çevrimiçi versiyonu içerik odaklı ve kutulu bir düzen ile oluşturulmuştur.

39. New York Post

Yeni york-post

New York merkezli günlük gazetesi New York Post’un resmi web sitesi WordPress’te. İş, eğlence, teknoloji, medya vb.İçinde çok sayıda içeriğe sahip kutulu bir düzen vardır..

40. Justin Bieber

justin-bieber-sitesi

Justin Bieber’ın resmi müzik sitesi CMS yazılımı olarak WordPress kullanıyor. Web sitesinde, öne çıkan müzikler ve öne çıkan videolar için büyük görüntüler ve atlıkarınca bölümleri içeren bir kaydırıcı bölümü vardır..

41. New York Şehir Üniversitesi

şehir-üniversite-of-the new york-

New York Şehir Üniversitesi’nin web sitesi WordPress kullanılarak oluşturuldu. Çok az içeriğe sahip basit bir web sitesine sahiptir. Ana sayfada tam genişlikte kaydırıcılar, haberler, menüler ve bağlantılar var.

42. Obama Vakfı

obama-vakıf-sitesi

Obama Vakfı web sitesi de WordPress ile oluşturulmuştur. Tam genişlikte başlık resmi, sol kenar çubuğunda menü, ayrıca makaleler ve 2 sütunda bir sosyal medya feed’i ile zarif bir görünüme sahiptir..

43. Ogilvy & Mather Güney Afrika

Ogilvy yerinde

Ogilvy popüler bir reklam ajansıdır. Güney Afrika’daki bölümünün kurumsal web sitesi WordPress’te. Ana sayfada bölüm, haberler ve portföy hakkında öne çıkan yayınları içeren tam genişlikte bir kaydırıcı vardır..

44. Beyaz Saray

beyaz ev-site

Beyaz Saray web sitesi de WordPress kullanıyor. Web sitesi, tam genişlikte özellikli bir yayın bölümü, birkaç makale, Twitter yayını ve bir kayıt formu ile zarif bir resmi görünüme sahiptir..

45. Georgia Eyalet Üniversitesi

georgia-devlet üniversitesi

Georgia State University web sitesi de WordPress kullanılarak oluşturuldu. Tam genişlikte bir video başlığı, üniversite referansları ve mavi cildinde iyi organize edilmiş en iyi hikayeler ve etkinlikler var.

Bu makalenin, WordPress kullanan en popüler büyük isim markaları öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Çevrimiçi bloglama yoluyla para kazanmanın 30 yasal yolu listemizi görmek de isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map