WordPress için En İyi 15 İçerik Pazarlama Aracı ve Eklentisi

en iyi içerik pazarlama araçları ve eklentileri


En iyi içerik pazarlama araçlarını ve eklentilerini mi arıyorsunuz? Tabiki öylesin! Yapmasaydın bu makaleyi tıklamazdın.

WordPress web siteniz için doğru araçlara ve eklentilere sahip olmak, içerik pazarlama stratejilerinizi bir üst seviyeye taşıyarak sizi yeni başarı seviyelerine yükseltebilir.

Bu makalede, mevcut WordPress web siteleri için en iyi 15 içerik pazarlama aracını ve eklentisini paylaşacağız.

1. MonsterInsights

MonsterInsights

Kullanıcı katılımını izlemek, başarılı bir içerik stratejisi oluşturmanın büyük bir parçasıdır. Genel trafik metriklerinizi bilmek de öyle. Tahmin edin ne var: MonsterInsights her ikisini de yapmanıza yardımcı olur!

Ayrıca uzmanımızın tüm zamanların en iyi WordPress eklentilerini seçmesini sağlar.

WordPress sitenizi Google Analytics hesabınıza hızlı ve kolay bir şekilde bağlayarak MonsterInsights, trafik ve katılım raporlarını doğrudan Yönetici gösterge tablonuzdan görüntülemenize olanak tanır.

Ziyaretçilerin web sitenizi nasıl bulduğunu ve kullandığını keşfedin ve stratejilerinizi buna göre ayarlayın.

MonsterInsights ile Bugün Başlayın!

2. OptinMonster

optinmonster-WordPress-eklentisi

Hemen çıkma oranınız yüksek mi? Ziyaretçiler web sitenize iniyor ve hemen ayrılıyorsa, bir daha asla geri gelmeyecekleri için bir şans var… OptinMonster’ı kullanmadığınız sürece.

Patentli Exit-Intent® Teknolojisi ile OptinMonster, kullanıcıları web sitenizi tıklamadan hemen önce yakalar ve onlara abonelere, müşterilere veya takipçilere dönüştürmeleri için bir mesaj gösterir.

Piyasadaki en iyi olası satış yaratma aracı olan OptinMonster, e-posta pazarlama hizmetinize veya CRM yazılımınıza zahmetsizce bağlanabileceğiniz muhteşem optin formları oluşturmanıza olanak tanır. Kullanıcı etkileşimini artırmak, hemen çıkma oranınızı düşürmek ve e-posta aboneliklerinizi hızlandırmak için bu eklentiyi kullanın.

OptinMonster’a Bugün Başlayın!

3. Dilbilgisi

en iyi içerik pazarlama araçları

Harika içerik olmasaydı içerik pazarlaması olmazdı. İçeriğiniz kapışmazsa ve okuyucularınızı dilbilgisi hataları nedeniyle uzmanlığınızı sorgulamaya bırakırsa, Grammarly sizin için bir araçtır.

Grammarly önde gelen çevrimiçi dilbilgisi denetleme aracıdır ve WordPress yayın düzenleyiciniz veya internet tarayıcınız (Google Chrome, Firefox ve Microsoft Edge için eklentileri vardır) dahil olmak üzere hemen hemen her yerde kullanılabilir.

Siz veya içerik yazma ekibiniz ESL iseniz, bu araç ana dili İngilizce olan okuyuculara daha doğal ve profesyonel ses çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Ya da anadili İngilizce olan biriyseniz, ancak yazmak sizin için bir şey değilse, Grammarly becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

Grammarly vs Hemingway vs Jetpack bu makaleyi kaçırmayın.

Yüklendikten sonra Grammarly, içeriğinizdeki tüm dilbilgisi, yazım ve bağlamsal hataları vurgulayacaktır.

Grammarly ile Bugün Başlayın!

4. Canva

Canva

Yazma, iyi içerik pazarlamasının ana unsurudur; ancak profesyonel görseller “iyi” yi “harika” ya çevirebilir. İçeriğinizle birlikte gidilecek güzel görüntülerle, başarı şansınız katlanarak artar.

Canva, pahalı düzenleme yazılımı için bankayı kırmanıza gerek kalmadan kendi grafiklerinizi, simgelerinizi, infografiklerinizi ve afişlerinizi oluşturmanıza olanak tanır.

Bu basit ama güçlü görüntü düzenleme aracı tarayıcınızda çalışır ve size yardımcı olacak çok sayıda şablonla birlikte gelir. Düzenlemelerinizi tamamladıktan sonra, oluşturduğunuz resmi dışa aktarın ve WordPress web sitenizde kullanın.

Canva ile Bugün Başlayın!

5. reSmush.it

en iyi içerik pazarlama araçlarını yeniden başlatın

Web sitenizde kullanmak istediğiniz bir resim oluşturduktan, satın aldıktan veya bulduğunuzda, sıkıştırmak için reSmush.it eklentisini kullanın.

Neden? Büyük resimlerin yüklenmesi daha uzun sürdüğü ve web sitenizin hızını ve performansını yavaşlatacağı için kullanıcılarınızın deneyimini olumsuz yönde etkiler.

Ayrıca şunları da kontrol edin: Web Sitesi Hızını ve Performansını Artırma

reSmush.it, kaliteyi etkilemeden görüntü dosyalarınızın boyutunu küçültür. Ayrıca görüntü dosyalarını toplu olarak optimize edebilir ve hatta sitenizde daha önce kullandığınız eski görüntüleri optimize edebilirsiniz.

ReSmush.it ile Bugün Başlayın!

6. Yoast SEO

Yoast SEO

İçeriğinizi bulamazlarsa hiç kimse görüntülemez. Bu nedenle Google’da daha yüksek bir arama sırası elde edebilmeniz için SEO’nuza (arama motoru optimizasyonu) dikkat etmeniz önemlidir..

Dünyanın en iyi WordPress SEO eklentisi olan Yoast SEO, içeriğinizin sıralamasını yükseltmek için arama motoru optimizasyonunun tüm gücünden yararlanmanıza yardımcı olur. Meta açıklamaların ve etiketlerin çok ötesine geçen tam özellikli bir SEO paketidir. Yalnızca meta verilerinizi değil, tüm yayınınızın derecelendirilmesini ve optimize edilmesini sağlamak için bir odak anahtar kelimesi seçmek zorunda kalacaksınız. Yoast, SEO araçlarının en yaygın kullanılanları arasındadır.

Bugün Yoast SEO’ya Başlayın!

7. SEMRush

semrush

SEMRush binlerce profesyonel tarafından seçilen favori SEO aracıdır. Rakiplerinizin en iyi organik anahtar kelimelerine, reklam stratejilerine, backlink tekniklerine ve daha fazlasına derinlemesine bir göz atmak istiyorsanız, SEMRush ihtiyacınız olan araçtır.

Rakiplerinizin SEO stratejilerine ilişkin öngörülerle, hızınızı artırmak için kendi içerik pazarlamanızı daha kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz. SEMRush ayrıca kolayca sıralayabileceğiniz anahtar kelimeleri paylaşır, geri bağlantılarınızı izler ve başarılı olmanıza yardımcı olacak diğer faydalı raporları ve verileri sağlar.

SEMRush ile Bugün Başlayın!

8. Bağlantılar için Başlık ve Nofollow

insert-başlık-ve-nofollow-için-linkler

WordPress varsayılan olarak nofollow etiketi ekleme seçeneği sunmaz. Çoğu SEO uzmanı harici bağlantılar için nofollow etiketlerini kullanmanızı önerdiğinden bu talihsiz bir durumdur..

Neyse ki, bu sorunu çözmek için Başlık ve Nofollow Bağlantıları eklentisi var!

Bu kullanışlı eklenti ile WordPress’in yayınlara ve sayfa düzenleyicisine bağlantı açılır penceresini kullanarak başlık ve nofollow seçeneklerini kolayca ekleyebilirsiniz.

Bugün Bağlantılar için Başlık ve Nofollow ile Başlayın!

9. Akışı Düzenle

akış en iyi içerik pazarlama araçlarını düzenle

Bir blog’u içerik pazarlama stratejinizin bir parçası olarak bulundurmak, onu sürekli olarak güncellemezseniz işe yaramaz. Akışı Düzenle eklentisini kullanarak WordPress blogunuzu özel yayın durumları ekleyecek, bir içerik takvimi görüntüleyecek ve hatta yazarlarınız için içerik geri bildirimi bırakacak şekilde ayarlayabilirsiniz..

İçerik pazarlama stratejinizin bir parçası olarak çok yazarlı bir blog çalıştırıyorsanız Akış Düzenleme zorunlu bir eklentidir.

Bugün Akışı Düzenle ile Başlayın!

10. Asana

asana içerik pazarlama araçları

Tüm ekibin yönetmesi mi gerekiyor? Öyleyse, Asana özlem duyduğunuz proje yönetim aracıdır.

Asana, birden fazla e-posta ile zaman harcamak yerine görevlerinizi ve konuşmalarınızı tek bir alanda düzenler. Sonsuz e-postalar ile gerçek üretkenlik arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan verimliliğinizi artırın!

Asana ile Bugün Başlayın!

11. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs, web’i izlemek için güçlü tarayıcılar kullanır ve hizmetlerini kullanarak bu tarayıcıları rekabetinizi kapsamak için kullanabilirsiniz. Rakiplerinizin neden sizden daha yüksek sırada olduğunu ve masaları onlara nasıl çevirebileceğinizi hızlı ve kolay bir şekilde keşfedin!

Geri bağlantılarınızı ve rakiplerinizin geri bağlantılarını izleyin. En iyi ücretli reklamcılık anahtar kelimelerini bulun. Veya blog yayınlarınızı geliştirmek için içerik araştırma araçlarını kullanın.

Ahrefs ile Bugün Başlayın!

12. IFTTT

IFTTT

Sosyal medya hesaplarınızı IFTTT ile otomatikleştirin. WordPress ve diğer hizmetlerin yanı sıra tüm popüler sosyal ağ sitelerine kolayca bağlanabilirsiniz..

Retweet’leri tetikleyin, görüntüleri paylaşın, WordPress blog yayınlarınızı sosyal medyada otomatik olarak paylaşın ve çok daha fazlasını yapın.

Bugün IFTTT’ye Başlayın!

13. Paylaşılan Sayımlar

Paylaşılan Sayımlar

GDPR uyumlu ve kullanımı kolay Paylaşılan Sayımlar, WordPress için en iyi sosyal medya eklentileri arasındadır. Blog yayınlarınıza kolayca sosyal medya paylaşım düğmeleri eklemenizi sağlar.

Ayrıca her makale için paylaşım sayısını ve toplam paylaşım sayısını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, bu türdeki diğer eklentilerin aksine, Paylaşılan Sayımlar web sitenizi yavaşlatmaz!

Paylaşılan Sayımlara Bugün Başlayın!

14. BuzzSumo

buzzsumo

Bir anahtar kelime girin ve bunun için en iyi performansı gösteren içerik türünü öğrenin. Kulağa kolay mı geliyor? Bu. Bu yüzden BuzzSumo’yu seviyoruz.

Bu benzersiz araç, nişinizdeki önemli faktörleri keşfetmenize olanak tanır ve onlara e-posta göndermek, bir adım göndermek ve içeriğinizi tanıtmak için en iyi stratejiyi bulmanıza yardımcı olur..

Göz alıcı, yüksek performanslı bir başlıkla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? BuzzSumo konu seçiminizi analiz edecek ve sosyal paylaşım sıralaması tarafından düzenlenen en popüler başlıklar ile geri bildirimde bulunacak.

Yaklaşan trendlerin üstesinden gelmek için favori anahtar kelimeleriniz için uyarı bile ayarlayabilirsiniz!

BuzzSumo ile Bugün Başlayın!

15. Eski Yayınları Yeniden Canlandırın

Eski Yayınları Yeniden Canlandır

Eski makaleleriniz hala alakalı ise, neden bunları paylaşmaya devam etmiyorsunuz? Eski Yayınları Yeniden Etkinleştir eklentisiyle eski blog yayınlarını sosyal medya hesaplarınızda otomatik olarak paylaşabilirsiniz. Sadece ayarlayın, unutun ve işi sizin için yapmasına izin verin.

Eski makaleleri tanıtarak, sosyal medyada tutarlı bir çevrimiçi varlığını sürdürürsünüz; ve yeni takipçiler daha önce kaçırmış olabilecekleri yayınları yakalarlar.

Revive Eski Yazılarına Bugün Başlayın!

Bu makalenin WordPress için en iyi içerik pazarlama araçlarını ve eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

Bu listeden hoşlanıyorsanız, WordPress web siteniz için en iyi 25 iş teması ve küçük işletmeler için en iyi 11 QuickBooks alternatifi listemizi okumayı da sevebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map