WP Yöneticisi için Güvenli Parola Nasıl Seçilir [4 KOLAY Yol]

wp admin için güvenli bir şifre nasıl seçilir


Şifrem ne kadar güvenli? Bu, web sitesi sahipleri tarafından sık sorulan bir sorudur. Bir WordPress web sitesi oluşturduysanız, web sitenizi güvende tutmak için WordPress yönetici alanınız için iyi bir şifre seçtiğinizden emin olmak istersiniz. WP yönetici şifreniz çok açık veya kolaysa, saldırganlar WordPress sitenize ve kişisel veriler veya ödeme ayrıntıları gibi hassas bilgilerinize kolayca erişebilir.

Dolayısıyla, WP yöneticisi için güvenli bir şifreyi nasıl seçeceğinizi merak ediyorsanız size yardımcı olabiliriz. Bu makalede, WordPress web sitenizin davetsiz misafirlere karşı güvenli olduğundan emin olabilmeniz için güvenli bir şifrenin nasıl seçileceğini ele alacağız.

Parola Güvenlik İstatistikleri: Neden Güçlü Parolalara İhtiyacımız Var??

şifre istatistikler

Daha fazla web sitesi sahibinin “Parolam ne kadar güvenli?” Sorusunu sorması gerekiyor. kendilerini korumak için. Bir WordPress web sitesi oluşturmak çok zaman ve çaba harcadı, bu nedenle zayıf bir şifre nedeniyle tüm çalışmanızı kaybetmek istemiyorsunuz. İster popüler bir e-Ticaret sitesi işletin, isterse kişisel bir WordPress blogunuz olsun, sitenizde yalnızca hassas bilgilerinizin peşinde değil, aynı zamanda spam ve kötü amaçlı yazılım göndermek için içeriğinizi ele geçirmek isteyen davetsiz misafirlerin riski altındasınız..

WordPress web siteniz ve diğer çevrimiçi hesaplarınız için mükemmel şifreyi seçmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren bu istatistiklere göz atın.

 • Saldırıya uğrayan şifreler, veri ihlallerinin% 81’ine neden olur. (CSO)
 • 2016 yılında 15.4 milyon kişi kimlik hırsızlığının kurbanı oldu. (CNBC)
 • Aynı yıl, tüketiciler dolandırıcılardan dolayı 16 milyar dolar kaybetti.
 • Kod kırma programının 8 karakterlik bir parola bulması yalnızca 15 dakika sürer.
 • WordPress güvenlik ihlallerinin% 8’i zayıf bir parola sonucu ortaya çıkar. (WPSmackdown)
 • Bilgisayar korsanları, büyük ve küçük WordPress sitelerine saldırıyor ve dakikada 90.978’den fazla saldırı oluyor. (WPPlugins)

Gördüğünüz gibi, web sitenizi korumak için WordPress yönetici alanınız için güvenli bir şifre seçmek çok önemlidir. Ama yine de, birçok insan iyi bir şifre seçmenin saldırganlara karşı ilk savunma hattı olduğunu fark edemiyor. Aslında, bir göz atın SplashData en Kullanıcıların hala güvenli şifreler seçmediklerini kanıtlayan en kötü on şifrenin listesi:

   1. 123456
   2. şifre
   3. 123456789
   4. 12345678
   5. 12345
   6. 111111
   7. 1234567
   8. güneş ışığı
   9. qwerty
   10. iloveyou

Parolanız bu listedeki parolalar kadar zayıf olmasa da, parolanızın ne kadar güvenli olduğunu öğrenmeniz ve daha iyi bir parola seçme konusunda bazı ipuçları öğrenmeniz gerekir. Şimdi, WordPress yöneticisi için güvenli bir şifre nasıl seçileceğimize dair kılavuzumuza girelim.

1. Güçlü Bir Kullanıcı Adı Seçin

WordPress web sitenizi saldırganlardan korurken, yalnızca güçlü bir şifre seçmeniz gerekmez, aynı zamanda güçlü bir kullanıcı adı da seçmeniz gerekir. Güçlü bir kullanıcı adı, güçlü bir şifre kadar önemlidir. Sonuçta, birisi WordPress yönetici alanınıza erişmek istiyorsa, hem şifrenizi hem de kullanıcı adınızı bulmaları gerekir. Zayıf bir kullanıcı adı seçerseniz, web siteniz için fazladan bir güvenlik katmanı kaldırıyorsunuz.

Birçok kullanıcı kullanıcı adlarını “admin”, adlarını veya e-posta adreslerini yapmayı seçecektir. Bu kullanıcı adı seçenekleri davetsiz misafirlerin anlaması için çok kolaydır. Yani, daha az belirgin bir şey seçin.

Ayrıca çok karanlık bir kullanıcı adı seçmemek de önemlidir. Kullanıcı adınızı hatırlayabilmeniz gerekir, çünkü şifrenizi unutmanız durumunda kullanıcı adınızı almak için kullanıcı adınız gerekir.

WordPress için iyi bir kullanıcı adı seçerken:

 • Çok fazla sayı ve özel karakter eklemekten kaçının, bu hatırlanmayı çok zorlaştıracaktır.
 • Web sitenizin içeriğiyle ilgili olmayan bir kullanıcı adı seçin.
 • Kullanıcı adınıza hiçbir kişisel bilgi veya bilgi eklemeyin.
 • Sizin için kişisel ve unutulmaz bir kullanıcı adı seçin, ancak başka birinin tahmin etmesi zor olurdu.

WP yönetici kullanıcı adınızın web sitesi sayfalarınızda gösterilmesini gizlemeyi de unutmayın. WordPress kontrol panelinizde şu adrese gidin: Kullanıcılar, sonra Senin profil. Şuraya git: Görünen ad herkese açık olarak ve kullanıcı adınız yerine web sitenizde gösterilecek takma adınızı seçtiğinizden emin olun.

gizleme-WordPress-adı

Bu şekilde, kullanıcı adınız saldırganların görmesi için blog yayınlarında veya web sitenizin diğer alanlarında görünmez.

2. Güçlü Şifre En İyi Uygulamalarını Takip Edin

Ardından, WordPress web siteniz için güvenli bir şifre seçerken, güçlü şifre en iyi uygulamalarını takip etmek en iyisidir. Botların kıramayacağı güçlü bir şifre bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdakileri de dahil etmeniz gereken birkaç ipucu vardır:

 • Daha uzun Daha iyi – Parolanız ne kadar kısa olursa, davetsiz misafirlerin anlaması o kadar kolay olur. Bu nedenle, en az 10 karakter uzunluğunda bir şifre seçin.
 • Benzersiz Olun – “iloveyou” gibi yaygın ifadeleri kullanmayın, benzersiz yapın.
 • Özel Bir Şey Ekle – Sayılar, özel karakterler ve küçük ve büyük harflerin bir karışımını ekleyin.
 • Kişisel Ayrıntılardan Kaçının – Bir evcil hayvan adı, doğum tarihiniz veya yaşadığınız şehir gibi sizinle ilişkilendirilebilecek kişisel bilgileri kullanarak şifrenizi oluşturmayın.
 • Sözlük Kelimelerinden Kaçının – Bilgisayar korsanları, binlerce sözlük kelimesi arasında arama yapan gelişmiş programlara sahiptir, bu nedenle doğrudan sözlükten çıkmış bir şifre seçmeyin.
 • “Geçiş ifadesi” oluşturun – “Pizza” gibi bir şifre seçmek yerine, “pizza balkabağı pencere pabucu” gibi bir araya getirilmiş bir grup rastgele kelime olan bir şifre grubu seçin.

Güçlü ve güvenli bir şifre seçmek için bu en iyi uygulamalarla, WordPress web sitenizin girilmesini imkansız kılacak bir şifre bulmakta sorun yaşamazsınız.

3. Parola Oluşturma Aracı Kullanma

Kendi başınıza güçlü bir şifre bulmaya çalışmak yerine bir şifre üreticisi aracı da kullanabilirsiniz. Bir şifre üreticisi aracı, hiçbir hackerın anlayamayacağı kaya gibi sağlam bir şifre elde etmenizi sağlar.

Çevrimiçi olarak bir dizi ücretsiz şifre üreticisi aracı vardır, ancak IsItWP’nin kendi Güçlü Güçlü Şifre Üretici Aracını kullanmanızı öneririz.

isitwp-şifre üreteci

Ücretsiz Güçlü Şifre Oluşturucu Aracımızla şifrenizin ne kadar sürmesini istediğinizi ve büyük harf, sayı veya özel karakter eklemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Güçlü parolanızı oluşturmak için mavi daireye basın ve beğenmediyseniz, anında başka bir seçenek almak için tekrar basın.

Aracımız ayrıca, bilgisayar korsanlarının anlaması için şifrenizin ne kadar karmaşık olacağını da söyleyecektir. Örneğin, yukarıdaki resimde oluşturulan şifre ile, bu şifreyi kırmak 986.415 yıl sürecektir. WordPress web siteniz, bu kadar güçlü bir şifre ile geri kalanı için güvenli olacaktır.

Davetsiz misafirlerin harfleri, sayıları ve özel karakterleri bir araya getirmesi çok zor olsa da, hatırlamanız çok zor bir şifre olabilir. Durum böyleyse, Ücretsiz Güçlü Şifre Üretici Aracımızla, yine de son derece güçlü olmasına rağmen hatırlaması daha kolay bir şifre oluşturabilirsiniz. Sadece Hatırlaması kolay alanı kolayca ezberlenebilir bir şifre oluşturmak için.

Güvenli Parolanızı Şimdi Oluşturun »

4. Birden Fazla Hesap için Aynı Parolayı Kullanmayın

WordPress web siteniz için en güçlü şifreyi bulmak için hangi stratejiyi kullanırsanız kullanın, asla birden fazla hesap için aynı şifreyi kullanmayın. E-posta hesabınız için güçlü ve güvenli bir parolanız varsa, bunu WordPress yöneticiniz için kullanmayın; yeni bir tane oluşturun. Ve WordPress siteniz için güçlü bir şifre bulduktan sonra, başka bir şey için kullanmayın.

Şifrelerinizi unutmamak için tüm hesaplarınız için 1 güçlü şifre kullanmak cazip gelebilir. Ancak, aynı şifreyi birden fazla hesap için kullanmak, bilgisayar korsanlarının yalnızca bir hesaba değil, yalnızca birkaç hesaba girmesini kolaylaştıracaktır. 1 hesabın kırılmasından daha kötü olan tek şey, tüm hesaplarınızın kırılmış olması.

“Şifrem ne kadar güvenli?” Bu ipuçlarıyla, artık bu soruyu sormak zorunda kalmayacaksınız. Artık WP yöneticiniz için nasıl güvenli bir şifre seçeceğinizi bildiğinize göre, web sitenizi ve diğer tüm çevrimiçi hesaplarınızı güvende ve korunmuş tutabilirsiniz. Bu makaleyi beğendiyseniz, WordPress Formlarınızı Şifre Koruması ile Nasıl Koruyacağınız hakkındaki diğer yazımıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map