Yüksek Dönüşümlü İçerik Yükseltmesi Nasıl Oluşturulur (Kolay Yol)

içerik yükseltmesi nasıl oluşturulur


WordPress web siteniz için bir içerik yükseltmesi mi oluşturmak istiyorsunuz? Bu harika bir fikir! İçerik yükseltmeleri, normal bir yayını veya sayfayı güçlü bir olası satış mıknatısına dönüştürmenin mükemmel bir yoludur. Daha fazla abone kazanın, indirmelerinizi artırın ve hatta okuyucuları müşterilere dönüştürün!

Bu yayında, adım adım, resimlerle nasıl içerik yükseltmesi oluşturacağınızı göstereceğiz.

İçerik Yükseltme nedir?

Bir içerik yükseltmesi, ziyaretçilerinizi listenize abone olmaya teşvik etmek için makalenizde sunduğunuz, optin rüşvet olarak da bilinen bir kurşun mıknatıstır. İçerik yükseltme teklifi genellikle blogunuzun içerik alanında vurgulanan metindir.

Bir içerik yükseltmesi şöyle görünür… Ekran görüntüsüne bakın.

içerik yükseltme

Bir kullanıcı bağlantıyı tıkladığında, kullanıcıdan e-posta listesine abone olmasını isteyen bir açılır pencere tetiklenir..

Potansiyel müşteri adayı oluşturma kampanyasıyla karşılaştırıldığında, içerik yükseltmenin dönüşümlerinizi% 865 artırın?

Bir içerik yükseltmesinin diğer olası satış oluşturma formlarından daha iyi performans göstermesinin 3 nedeni vardır..

Sebep # 1: Hedeflenen Kaynak

Blog kenar çubuğunda tanıtacağınız tipik olası satış mıknatısının aksine, özellikle söz konusu gönderi veya sayfanın okuyucuları için bir içerik yükseltme teklifi sunulur. Hedeflenen bir kaynak sunduğundan, kullanıcıların bu teklife abone olma olasılığı daha yüksektir.

Örneğin, köpekler hakkında bir blog çalıştırırsanız, kenar çubuğunda sunduğunuz “genel” freebie’niz, herhangi bir cins için en iyi 10 köpek maması hakkında bir e-Kitap olabilir. Bununla birlikte, özellikle bir köpek yavrusu lazımlık eğitimi hakkında bir yazı yazarsanız, Tinkle’i Anlatmak için 5 Adım’ın bir kontrol listesi için bir içerik yükseltme freebie / optin ekleyebilirsiniz. Mantıklı olmak? Her okuyucu bir yavru köpeğin lazımlık eğitimi ile ilgilenmeyecek; ancak, bu blog gönderisini okuyan insanlar kesinlikle özel olarak sunulan içerik yükseltmesini isteyeceklerdir.

Sebep # 2: Kolayca Dikkat Çeker

Ziyaretçiler, banner körlüğü nedeniyle blog yayınlarınızda görüntülenen tercihleri ​​göz ardı etme eğilimindedir. İçerik yükseltme teklifleri genellikle bir makalenin içine yerleştirildiğinden, ziyaretçilerinizin dikkatini çekme olasılığı daha yüksektir.

Sebep # 3: Zeigarnik Etkisi

Psikolojik bir ilkeye göre, Zeigarnik etkisi, bir süreci başlatan insanların bunu bitirme olasılığı daha yüksektir.

Bu durumda, içerik yükseltmeniz bir bağlantı şeklinde gelir. Okuyucunuz bu bağlantıyı tıkladığında, bülten / ücretsiz e-Kitap / diğer teklifiniz için bir açılır pencere açılır. Okuyucu bağlantıyı tıklayarak işlemi zaten başlattığından, harekete geçirici mesajınıza uyma ve optin açılır penceresinin söylediklerini yapma olasılığı daha yüksektir.

İyi haber şu ki, WordPress web siteniz için bir içerik yükseltmesi oluşturmak gerçekten çok kolay! İçeri girelim.

1. Adım: Bir Popup Kampanyası oluşturun

İçerik yükseltmelerinin tümü şaşırtıcı pop-up’larla ilgili olduğundan, başlamak için doğru araca ihtiyacınız olacaktır. İçin kaydolmanızı önemle öneririz OptinMonster.

OptinMonster

OptinMonster, WordPress web siteleri için dünyanın en iyi potansiyel müşteri oluşturma aracıdır. Karşı konulmaz harekete geçirici mesajlarla güzel, göz alıcı pop-up kampanyalar oluşturabileceksiniz. Abone listeniz hızla yükselecek!

Daha da iyisi, IsItWP okuyucuları kupon kodunu kullandıklarında% 10 indirim alır SAVE10 kontrol ederken.

OptinMonster’ı aldıktan sonra, açılır pencere formunun nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım kolay eğiticimizi izleyin.

Şimdi bu kampanyayı içerik yükseltmesine dönüştürmenin zamanı geldi. Tam olarak nasıl yapılacağını öğrenmek için 2. adıma geçelim.

2. Adım: Bir MonsterLink edinin

Şunu tıklayarak başlayın: Görüntüleme Kuralları sekmesini tıklayın.

Görüntüleme Kuralları

Oradan, açılır menüyü tıklayın ve Ziyaretçi Tıkladı MonsterLink.

Tıklanan MonsterLink

Yeşil renkli tıklayarak kampanyanızı kaydedin Kayıt etmek sağ üst köşedeki düğmesine basın.

Kampanyayı Kaydet

Şimdi, Yayınla sekmesi. Orada bir kez kampanyanızı Canlı durum.

Yayınla

Tıklayın Kayıt etmek. Bu sayfayı tarayıcınızda açık tutun (3. adımı tamamlamak için) ve bir dakika boyunca WordPress web sitenize gitmek için yeni bir sekme açın.

WordPress kontrol panelinizde aşağı doğru kaydırın. OptinMonster sekmesine tıklayın ve tıklayın. Kampanyanızın listede olduğunu göreceksiniz. Eğer yapmazsan, Yenile görünene kadar düğmesine basın.

Kampanyaları Yenile

Göründükten sonra, Canlı Yayına Başla kampanyanızı sitenizde etkinleştirmek için.

Canlı Yayına Başla

Neredeyse bitti! Az önce yaptığınız, içerik yükseltmenizin açılır penceresini etkinleştirecektir. Şimdi, okuyucularınız için 2 adımlı işlemi tamamlamak için bağlantıyı sitenize yerleştirmeniz gerekecek.

3. Adım: MonsterLink’inizi Sitenize Ekleyin

Geri dön Yayınla sayfa OptinMonster tarayıcınızda açık tuttuğunuz.

İçin aşağı kaydırın Platformlar ve Seç Paylaşılabilir MonsterLink.

paylaşılabilir monsterlink edinin

Oradan, yayınınıza veya sayfanıza yapıştırmak için URL’yi veya HTML’yi kopyalayabilirsiniz.

Kişisel olarak, ihtiyaçlarımıza göre özelleştirmeyi daha kolay bulduğumuz için HTML bağlantısını kullanmayı seviyoruz. Görsel düzenleyici yerine Metin düzenleyiciyi kullanarak yapıştırmayı unutmayın..

Örneğin, varsayılan “Şimdi Abone Ol!” kendi kelimelerinize metin.

Her şeyi istediğiniz gibi gördüğünüzde, yayınınızı veya sayfanızı yayınlayın veya güncelleyin.

Bu kadar! Artık web sitenizde bir içerik yükseltmesi var.

Bu öğreticinin, WordPress siteniz için kolayca içerik yükseltmeyi nasıl oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu gönderiyi yararlı bulduysanız, en iyi e-posta pazarlama hizmetleri listemizin tadını çıkarabilirsiniz. Sonuçta, abone olacak bir şeyleri yoksa abone listeniz olamaz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me