Kontaktný formulár 7

Hľadáte pre svoj web WordPress bezplatný doplnok pre kontaktný formulár? Kontaktný formulár 7 je jedným z najpopulárnejších doplnkov WordPress nainštalovaných na viac ako milióne webových stránok. V tejto recenzii kontaktného formulára 7 sa pozrieme na jeho vlastnosti, jednoduchosť použitia a možnosti podpory.


Kontaktný formulár 7 - kontrola

Prečo potrebujete doplnok pre kontaktný formulár?

WordPress prichádza s robustným systémom na publikovanie obsahu a interakciu s používateľmi prostredníctvom komentárov. Neprichádza však so zabudovaným kontaktným formulárom. Tento problém je vyriešený pomocou doplnkov.

Kontaktný formulár umožňuje vašim používateľom osloviť súkromne. E-mail je najjednoduchšia a súkromná forma komunikácie na internete. Pridanie kontaktného formulára na váš web nielen otvorí dvere používateľom, ale aj novým obchodným a pracovným príležitostiam.

Mať kontaktnú stránku na svojom webe je jednoducho príliš dôležité, aby ju bolo možné ignorovať, a kontaktná stránka je bez kontaktného formulára neúplná.

Existuje niekoľko najlepších zásuvných modulov WordPress. K dispozícii sú platené aj bezplatné doplnky. Ak hľadáte prémiové funkcie plateného doplnku, odporúčame vám pozrieť sa na WPForms alebo si prečítajte recenziu Gravity Forms.

Kontaktný formulár 7 je najobľúbenejším doplnkom pre bezplatný kontaktný formulár pre WordPress. Je nesmierne populárny a je jedným z najviac sťahovaných doplnkov WordPress všetkých čias.

Pozrime sa, ako vyniká kontaktný formulár 7 v našej funkcii, jednoduchosti použitia a analýze podpory.

Jednoduché vytváranie kontaktných formulárov vo WordPress pomocou kontaktného formulára 7

Kontaktný formulár 7 pomocou štandardných postupov WordPress a krásne sa integruje do vašej administratívnej oblasti. K dispozícii je tiež demo forma, na ktorej sa môžete dozvedieť, ako vytvoriť svoje vlastné formuláre.

Vytvára sa formulár s doplnkom Contact Form 7

Hlavné rozhranie editora formulárov vyzerá veľmi podobne ako textový editor na obrazovke úpravy post. V hornej ponuke má jednoduché tlačidlá, pomocou ktorých môžete pridať prvok formulára.

Po dokončení vytvárania formulára ho jednoducho pripravíte kliknutím na tlačidlo Publikovať. Kontaktný formulár 7 vám poskytne skrátený kód na vloženie formulára kamkoľvek na svoj web WordPress.

Rozšírené nastavenia pre kontaktný formulár 7

Kontaktný formulár 7 je výkonný doplnok. Každý formulár vytvorený pomocou kontaktného formulára 7 môže mať rôzne nastavenia konfigurovateľné na kartách Pošta, Správy a Ďalšie nastavenia.

Nastavenia pošty v kontaktnom formulári 7

Na stránke s nastaveniami pošty môžete definovať, kam sa majú odosielať odpovede zhromaždené prostredníctvom formulára. V predvolenom nastavení kontaktný formulár 7 odošle každý formulár odoslaný na e-mailovú adresu správcu. Môžete to zmeniť na ľubovoľnú inú e-mailovú adresu, ktorú chcete.

Na karte „Správy“ môžete zmeniť predvolené správy, ktoré sa zobrazujú Kontaktnému formuláru 7 pre vás a vašich návštevníkov. Tieto správy sú chyby pri validácii, chyby vstupu, správy o úspechu a zlyhaní pri odoslaní formulára.

Karta Ďalšie nastavenia umožňuje odoslať konkrétny kód v preddefinovanom formáte.

Vytváranie zložitých formulárov s kontaktným formulárom 7

Vytváranie zložitých formulárov pomocou kontaktného formulára 7 je možné, ale nie také ľahké. Pomocou tlačidiel v editore formulárov môžete vložiť typy vstupu a prvky formulára.

Neexistujú však žiadne pokročilé funkcie, ako napríklad podmienená logika alebo spracovanie platieb, ktoré nájdete v iných doplnkoch, ako napríklad WPForms a jeho doplnky.

Kliknutím na prvok sa zobrazí kontextové okno, v ktorom môžete vybrať základné možnosti pre dané pole. Napríklad môžete označiť povinné polia, pridať zástupný text a nakonfigurovať ich na základe typu vstupu, ktorý pridávate.

Nastavenie rozšírených možností pre vstupné polia

Aby ste správne zobrazili svoj formulár, budete musieť napísať značky HTML ako odseky a konce riadkov.

Celková používateľská skúsenosť počas vytvárania komplexného formulára s kontaktným formulárom 7 nie je dobrá. Ak však máte základné znalosti o HTML a kontaktnom formulári 7, je to jeden z najvýkonnejších tvorcov formulárov.

Stylingové formuláre vytvorené kontaktným formulárom 7

Kontaktný formulár 7 automaticky zdedí štýl vašej témy WordPress. Väčšina štandardných tém WordPress kompatibilných sa dodáva so štýlmi preddefinovanými pre polia formulárov a tlačidlá.

Niektoré prémiové témy WordPress sa dodávajú s preddefinovanými štýlmi hlavne pre kontaktný formulár 7. Ak však potrebujete, vždy môžete pridať svoj vlastný CSS.

Kontaktný formulár 7 pridá triedy CSS a ID do všetkých formulárov. Tieto predvolené triedy môžete použiť v téme WordPress alebo v podradenej téme.

Pozrite sa na tento návod, ako na to v štýle kontaktného formulára 7 vo WordPress.

Rozšírenie kontaktného formulára 7 o doplnky addon

V kontaktnom formulári 7 chýba niekoľko funkcií, ktoré bežne ponúkajú platené doplnky na tvorbu formulárov, napríklad Gravity Forms. Kontaktný formulár 7 je však otvorený zdroj a je veľmi rozšíriteľný. Mnoho autorov doplnkov WordPress si vytvorilo vlastné doplnky pre Kontaktný formulár 7, ktoré rozširujú jeho možnosti.

Napríklad autor kontaktného formulára 7 napísal vynikajúci doplnok s názvom plameniak. To vám umožňuje ukladať odpovede predložené formulármi CF7 do databázy.

Ak chcete nájsť ďalšie doplnky, jednoducho vyhľadajte Kontaktný formulár 7 v doplnkoch WordPress.org.

Podpora a dokumentácia pre kontaktný formulár 7

Kontaktný formulár 7 je dodávaný s rozsiahlou dokumentáciou. Najprv máte vstavanú kontextovú pomoc, ktorá je k dispozícii priamo vo vašej administratívnej oblasti WordPress.

Podrobnejšia dokumentácia je okrem toho k dispozícii na webových stránkach doplnku. Väčšina dokumentácie je vo formáte obyčajného textu k dispozícii v angličtine a japončine.

Súvisiace články: Ako vytvoriť viacjazyčný web.

Používatelia môžu tiež zadávať dotazy na podporu prostredníctvom oficiálnych fór podpory WordPress. Bezplatná podpora však nie je zaručená.

Náš verdikt

Kontaktný formulár je veľmi výkonný doplnok. Je to veľmi silná alternatíva k prémiovým doplnkom v rovnakej kategórii. Dodáva sa s rozsiahlou dokumentáciou a má dobrú podporu zo strany komunity, ktorá zaisťuje, že bude po dlhú dobu. Je tiež úplne preložený do mnohých rôznych jazykov.

Chýba mu však veľa funkcií, ktoré ponúkajú niektoré platené doplnky. Nie je tiež ľahké používať začiatočníkov. Je to dobre zdokumentované, ale ak používateľ potrebuje ďalšiu pomoc, možnosti podpory sú obmedzené. Dáme to 3,6 z 5 hviezdičiek.

celkovo
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star HalfHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3.5 / 5.0

Vlastnosti
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

výkon
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

podpora
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

Jednoduchosť použitia
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

stanovenie ceny
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

Získať kontaktný formulár 7 »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map