Obrázok Widget

Potrebujete pridať obrázky do svojho bočného panela, päty alebo iných oblastí miniaplikácií? Program WordPress vám to nedovolí hneď po vybalení, takže budete potrebovať doplnok, ako je napríklad Image Widget. V našej recenzii Image Widget zistite, či má doplnok potrebné funkcie a ako ho môžete použiť na zobrazovanie obrázkov na svojich stránkach..


Recenzia miniaplikácie obrázkov

Prečo potrebujete doplnok Image Widget

Myslíte si, že zobrazenie obrázka z vašej mediálnej knižnice na bočnom paneli alebo v päte by bolo vstavanou funkciou programu WordPress – nie je to však!

Po vybalení z krabice sa na vkladanie obrázkov obmedzuje použitie miniaplikácie Text a písanie vlastného kódu HTML. Ak však nie ste kódovačom, neexistuje jednoduchý spôsob, ako to urobiť.

Preto je pre väčšinu webových stránok WordPress potrebný doplnok obrázkových miniaplikácií.

Podľa podnikateľa a obchodníka Jeffa Bullasa získajú články s obrázkami o 94% viac názorov ako tie, ktoré nemajú. Obrázky priťahujú pozornosť, pomáhajú sprostredkovať dôležité informácie a udržujú návštevníkov na vašich stránkach.

Doplnok pre obrázkové miniaplikácie vám umožní rýchlo a ľahko nastaviť miniaplikácie, ktoré zobrazia vaše profesionálne titulky na vašom osobnom webe, ručne nastavia bannerové reklamy, vytvoria pútavé odkazy a výzvy na akciu, zdieľajú referencie a časti portfólia a ďalšie – vaše kreativita je jediným limitom.

Ako nastaviť svoj prvý obrázok Widget

Ak chcete začať pridávať obrázky do oblastí miniaplikácií, nainštalujte a aktivujte doplnok Image Widget.

Prejdite na Vzhľad »Widgety, kde uvidíte nový dostupný widget.

Recenzia widgetu obrázka - Pridajte nový widget

Kliknite na miniaplikáciu a vyberte oblasť miniaplikácie, do ktorej ju chcete umiestniť, alebo ju presuňte myšou do oblasti miniaplikácie na pravej strane obrazovky.

Kliknite na ikonu Vyberte obrázok gombík.

Recenzia miniaplikácie - vyberte požadovaný obrázok

Zobrazí sa predvolené okno mediálnej knižnice WordPress, rovnako ako pridanie obrázka do príspevku alebo stránky. Môžete si vybrať obrázok z knižnice médií alebo nahrať nový a kliknúť na ikonu Vložte do miniaplikácie gombík.

Po vložení obrázka môžete vyplniť nižšie uvedené možnosti.

Image Widget Review - vyplňte možnosti

Dostupné možnosti sú:

 • nadpis: Toto je názov miniaplikácie, ktorý sa zobrazí nad obrázkom.
 • Alternatívny text: Alt text sa zobrazí, keď používateľ prejde myšou na obrázok, a tiež prečíta nahlas čitateľom obrazovky pre zrakovo postihnutých používateľov. Mal by sa používať na opis obsahu obrázka.
 • súvisiace: Toto je atribút „rel“ odkazu. Zoznam hodnôt, ktoré sa majú použiť, nájdete kliknutím na odkaz pod poľom.
 • titulok: Sem zadajte popis obrázka. Titulky obrázkov sú často najčítanejším textom na stránke, preto použite svoje titulky na vzbudenie záujmu čitateľov..
 • odkaz: Sem pridajte webovú adresu, ak chcete pridať odkaz na svoj obrázok. Ak nie, jednoducho nechajte prázdne.
 • ID odkazu: Pridajte do svojho odkazu ID. Svoje ID môžete použiť na odkaz na dané miesto na stránke alebo na prispôsobenie CSS odkazu. ID by mali byť jedinečné – nepoužívajte rovnaké ID pre viac ako jeden prvok na stránke.
 • Zostaňte v okne / Otvorte nové okno: Vyberte, či sa má odkaz otvoriť v rovnakom okne alebo nie.
 • veľkosť: Vyberte jednu z veľkostí nastavených v motíve alebo zadajte vlastnú veľkosť obrázka. Ak vyberiete možnosť „v plnej veľkosti“, obraz sa automaticky prispôsobí šírke bočného panela, čo zodpovedá vášmu responzívna téma.
 • align: Vyberte zarovnanie obrázka. Zarovnanie sa nevzťahuje na váš nadpis alebo titulok, iba na obrázok.

Väčšina možností je voliteľná a môžu zostať prázdne.

Po výbere nastavení kliknite na ikonu Uložiť a váš obrázok bude aktívny.

Dokumentácia a podpora

Doplnok Image Widget má obmedzené funkcie, takže nevyžaduje veľmi veľa dokumentácie. Pokyny na inštaláciu sú k dispozícii na stránke WordPress.org a dôležité polia sú samovysvetľujúce.

Pre začiatočníkov by však bolo užitočné viac dokumentácie a vysvetlení, napríklad vysvetlenie polí „Súvisiace“ a „ID odkazu“..

Ak uviaznete alebo potrebujete pomoc s riešením problému, môžete príspevok uverejniť vo fórach podpory WordPress.org. Fóra pre doplnok Image Widget však nie sú veľmi aktívne a väčšina vlákien nie je vyriešená.

Modul Widget Image vs Modul Widget Image Widget

Doplnok Jetpack od spoločnosti Automattic obsahuje modul, ktorý sa nazýva Extra miniaplikácie postranného panela. To zahŕňa obrázkovú miniaplikáciu, ako aj miniaplikácie, ktoré sa majú zobraziť:

 • Najnovšie tweety
 • Facebook ako krabica
 • Odznak Google+
 • Gravatar profil
 • Galéria obrázkov
 • Desať najnovších príspevkov WordPress (z vášho blogu alebo iného)
 • Ikony sociálnych médií
 • Kontaktné informácie
 • Polícia Goodreads

Ak máte nainštalovaný a aktivovaný Jetpack, môžete aktivovať modul Extra Side Widget Widget pomocou navigácie na Jetpack »Nastavenia a kliknite na odkaz Konfigurovať vedľa názvu miniaplikácie.

Image Widget Review - jetpack modul

Miniaplikácia obrázka Jetpack vám neumožňuje vybrať obrázok z vašej mediálnej knižnice alebo nahrať obrázok z miniaplikácie. Namiesto toho musíte zadať adresu URL, ktorú získate vyhľadaním obrázka v galérii médií.

Okrem toho ponúka Jetpack v podstate rovnaké možnosti ako doplnok Image Widget. Majú tiež odkazy na vysvetlenia každého poľa, ktoré Image Widget nemá.

Image Widget Review - možnosti jetpacku

Aktivácia doplnku Jetpack a modulu Extra Sidebar Widget ale aktivuje aj mnoho ďalších funkcií a funkcií, ktoré možno alebo nemusíte potrebovať.

Ak potrebujete iba obrázkovú miniaplikáciu a nebudete používať ďalšie funkcie Jetpack, odporúčame vám použiť doplnok Image Widget.

Ak však použijete iné moduly Jetpack alebo iné widgety bočného panela, možno nebudete chcieť nainštalovať ďalší doplnok len pre obrázkové widgety, pretože je už súčasťou Jetpacku.

Náš verdikt

Ako doplnok na jednoúčelové použitie dokončí Image Widget svoju prácu. Ak potrebujete rýchly a jednoduchý spôsob pridávania a konfigurácie obrázkov v oblasti miniaplikácií, je to doplnok pre vás.

Začiatočníci môžu mať trochu problémy s porozumením a konfiguráciou pokročilých možností, pretože chýba dokumentácia a podpora.

Ak však chcete, aby sa zobrazoval iba jednoduchý obrázok bez toho, aby ste sa dostali do technických podrobností nastavenia odkazov, alebo ak máte skúsenosti s HTML a chcete rýchlejší spôsob konfigurácie obrázkov na bočnom paneli, doplnok môže byť rýchly a ľahko použiteľný.

Dávame Image Widget 3 z 5 hviezdičiek. Tu je rozpis našich hodnotení recenzií:

celkovo
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

Vlastnosti
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

výkon
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

podpora
Hodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 1,0 / 5,0

Jednoduchosť použitia
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

stanovenie ceny
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

Získajte obrázkovú miniaplikáciu »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map