presmerovanie

Hľadáte ľahší spôsob presmerovania adries URL na svojom webe WordPress? Keď používate doplnok Presmerovanie WordPress, nemusíte sa hádať s .htaccess, čo môže potenciálne narušiť vaše webové stránky. Zistite, ako nastaviť presmerovanie jednoduchým spôsobom v našej kontrole presmerovania.


Presmerovanie Preskúmanie

Prečo by ste mali nastavovať presmerovania

Videli ste ich na webe: Stránka 404 sa nenašla!

Je to frustrujúce, keď nenájdete hľadaný obsah.

Ak ste blogovali už dlhší čas, pravdepodobne ste na svojom webe zhromaždili niekoľko 404 chýb. To je prirodzené, príležitostná chyba 404 nezničí váš web.

Ale ak chcete, aby vaše frustrácia čitateľa bola čo najmenšia, a uistite sa, že títo štyria štylisti nevyčerpávajú svoje hodnotenie vo vyhľadávacích nástrojoch, musíte sa držať nad nimi.

Pomocou automatických presmerovaní môžete opraviť týchto 404 a zaistiť spokojnosť používateľov tým, že ich pošlete na obsah, ktorý hľadajú – nehovoriac o tom, že odkaz šťava tečúcou.

Kedy by ste mali používať presmerovania?

Presmerovania by nemali byť iba reaktívnymi reakciami na nefunkčné odkazy.

Môžete vylepšiť používateľské prostredie svojho blogu nastavením presmerovaní, keď:

 • premenujte príspevok alebo stránku, aby ste zlepšili SEO alebo lepšie odrážali obsah
 • aktualizovať kategórie alebo značky pre lepšiu štruktúru stránok
 • zistíte, že na vás odkazuje iná webová stránka s nesprávnou adresou URL
 • aktualizujte svoju permalinkovú štruktúru
 • migrovať obsah na alebo z iného webu
 • zmeňte adresár vašej inštalácie WordPress

Ktorý kód presmerovania by ste mali použiť?

Existuje niekoľko rôznych stavových kódov HTTP, ktoré sa používajú na presmerovanie webových stránok, všetky s rôznym významom.

Použitie nesprávneho kódu môže mať negatívny vplyv na hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja, preto pre každé presmerovanie nezabudnite zvoliť ten správny.

Kódy presmerovania sú dlhé 3 číslice a všetky začínajú znakom 3. Najbežnejšie používané dva kódy sú:

 • 301: trvalo sa pohyboval. Všetky budúce žiadosti o túto adresu URL by sa mali zaslať na novú adresu URL a odkazy by sa mali aktualizovať, aby odrážali nové umiestnenie. Tento kód odovzdá väčšinu šťavy z odkazu (výkonnosť vyhľadávacieho nástroja) na novú adresu URL.
 • 302: Dočasné presmerovanie. Presmeruje sa na novú webovú adresu, ale v budúcnosti sa vráti na trvalú webovú adresu. Odkazy by sa nemali aktualizovať. Tento chybový kód NEPOSKYTUJE žiadny odkazový džús.

V situáciách uvedených vyššie by ste mali použiť presmerovania 301.

Dočasné presmerovanie by sa malo používať zriedka, napríklad na „už čoskoro“Alebo„režim údržby”.

Prečo by ste mali používať doplnok presmerovania?

Jednoduché presmerovanie sa zdá, že by to mala byť ľahká úloha – je však zložitejšia, než si myslíte.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako postupovať pri presmerovaní adries URL, ale najlepší spôsob, ako to urobiť, je použiť svoj .súbor htaccess, konfiguračný súbor prečítaný serverom.

Úprava vášho súboru .htaccess môže byť zložitá, pretože ak máte jednu vec zle – napríklad nesprávne umiestnenú čiarku, nesprávne napísané slovo alebo medzeru, v ktorej by nemal byť, môže to zlomiť celý váš web, čo povedie k nechvalne známemu. WordPress biela obrazovka smrti.

Použitie doplnku na správu presmerovaní je bezpečnejšie. Ušetrí vám to aj čas, pretože môžete namiesto presmerovania do súborov pridávať presmerovania priamo z informačného panela WordPress cez FTP.

Ako nastaviť doplnok presmerovania

Po inštalácii a aktivácii doplnku Presmerovanie môžete prejsť na Nástroje »Presmerovanie pridať prvé presmerovanie.

pod Pridať nové presmerovanie, môžete zadať informácie na presmerovanie adresy URL:

Presmerovanie - pridanie novej adresy URL

Stačí vyplniť starú webovú adresu pod Zdrojová adresa URL, a novú adresu URL, na ktorú ju chcete presmerovať Cieľová adresa URL.

Ak chcete usporiadať presmerovania do skupín, kliknite na ikonu skupiny v hornej časti stránky vytvorte svoje skupiny.

Kliknutím na ikonu možnosti v hornej časti stránky sa môžete rozhodnúť, ako dlho si budete chcieť ponechať presmerovanie a 404 protokolov, importovať nastavenia zo súboru .htaccess alebo CSV alebo odstrániť všetky presmerovania.

Presmerovanie - Možnosti

Na internete chyby 404 môžete zobraziť záznam všetkých posledných 404 chýb. Tento protokol môžete použiť na odhalenie bežných chýb a ich presmerovanie na existujúce stránky.

Podrobnejšie informácie o vytváraní presmerovaní pomocou doplnku Presmerovanie nájdete v tejto príručke Ako sledovať 404 stránok a presmerovať ich do WordPress.

Vytváranie presmerovaní pomocou regulárnych výrazov

Ak potrebujete presmerovať niekoľko adries URL, ktoré používajú rovnaký vzor, ​​ušetrí vám to veľa času na použitie regulárnych výrazov namiesto manuálneho zadávania každej adresy URL. Toto môže byť užitočné, ak ste premiestnili celý svoj blog a potrebujete presmerovať každý príspevok, alebo ak ste premenovali kategóriu alebo značku.

Ak ste napríklad premenovali „tag“ na „tag2“, môžete pomocou týchto nastavení presmerovať adresy URL pomocou značky:

 • Zdrojová adresa URL: ^ / tag / ([a-z0-9 _-] +) / $
 • Zápas: Iba adresa URL
 • akčné: Presmerovanie na adresu URL
 • regex: dňa
 • Cieľová adresa URL: / tag2 / {$ 1} /

Náš verdikt

Každý blogger bude nakoniec musieť na svojom blogu nastaviť presmerovania a doplnok pre presmerovanie uľahčuje spravovanie týchto presmerovaní priamo z ovládacieho panela WordPress..

Tento bezplatný doplnok je jedným z najpopulárnejších v adresári WordPress.org a je veľmi hodnotený používateľmi. Jeho výkonné funkcie vám umožňujú ľahko monitorovať 404 chýb a pridávať presmerovania aj s RegEx (regulárne výrazy).

Jednou nevýhodou, ktorú si treba dať pozor, je to, že nepretržité skenovanie vašich stránok na 404 chýb môže vyžadovať veľa serverových prostriedkov, čo potenciálne spomaľuje vaše webové stránky pre návštevníkov. Ak dávate prednosť, môžete vypnúť protokolovanie 404 pod protokolom možnosti kliknutím na možnosť „Žiadne záznamy“.

Podpora od vývojára môže chýbať, ale komunita je dosť aktívna pri riešení problémov na fórach podpory WordPress. Aj keď je doplnok vysoko hodnotený, mnoho žiadostí o podporu zostáva nezodpovedaných.

Dáme presmerovanie 4 z 5 hviezdičiek. Tu je rozpis našich hodnotení recenzií:

celkovo
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

Vlastnosti
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

výkon
Hodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 0,0 / 5,0

podpora
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 2,0 / 5,0

Jednoduchosť použitia
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

stanovenie ceny
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

Získajte presmerovanie »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map