Recenzia WP Super Cache 2020: Je to najlepší doplnok pre medzipamäť WordPress?

Hľadáte doplnok pre vyrovnávaciu pamäť pre svoju webovú stránku WordPress? WP Super Cache je populárny bezplatný doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre používateľov WordPress. V tomto prehľade WP Super Cache sa pozrieme na jeho výkon a funkcie. Tiež ich porovnáme s inými populárnymi pluginmi pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.


Recenzia WP Super Cache

Čo robí doplnok cache pre WordPress skvelý?

Na vašom webe WordPress existuje niekoľko skvelých doplnkov, ktoré slúžia na doručovanie stránok v pamäti. Mnoho špičkových spoločností poskytujúcich WordPress ponúka vstavané riešenia ukladania do vyrovnávacej pamäte so svojim spravovaným hosťovaním WordPress.

Ak ste na spravovanom hostiteľovi, ako je napríklad WP Engine, nemusíte inštalovať doplnok z vyrovnávacej pamäte.

Na druhej strane, ak ste na zdieľanom hostiteľovi, napríklad BlueHost, musíte pre svoj web WordPress nainštalovať doplnok cache..

Doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte musí generovať verziu stránok v vyrovnávacej pamäti bez toho, aby zaberalo príliš veľa prostriedkov servera. Väčšina doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte generuje súbor v vyrovnávacej pamäti, keď sa stránka požaduje prvýkrát. Potom tieto súbory uložia na vopred určené obdobie.

Musí tiež dobre fungovať s témou WordPress, doplnkami a akýmikoľvek službami tretích strán, ktoré možno používate.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte je pokročilý proces, doplnok musí uľahčiť aj netechnickým používateľom. Možnosti môžu byť rozsiahle, ale musia byť predložené s jasným používateľským rozhraním a množstvom vysvetlení.

Po tom sa pozrime na WP Super Cache a ako to funguje.

Nastavenie doplnku WP Super Cache

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok. Po aktivácii jednoducho choďte na Nastavenia »WP Super Cache na nastavenie doplnku.

Zapnite ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte pomocou WP Super Cache

Vyberte možnosť „Caching On“ a potom kliknite na tlačidlo stavu aktualizácie. WP Super Cache zapne ukladanie do pamäte cache. Teraz môžete kliknúť na tlačidlo testovacej vyrovnávacej pamäte a skontrolovať, či funguje.

WP Super Cache načíta vaše stránky WordPress dvakrát a porovná časové značky oboch stránok. Ak sa obe časové značky zhodujú, znamená to, že ukladanie do vyrovnávacej pamäte teraz funguje na vašom webe.

Prezrite si tohto sprievodcu ako nainštalovať a nastaviť WP Super Cache pre podrobné pokyny.

Poskytovanie súborov v vyrovnávacej pamäti pomocou PHP vs mod_rewrite s WP Super Cache

WP Super Cache môže obsluhovať súbory uložené v pamäti pomocou dvoch metód. Predvolená metóda používa PHP, ktoré môže byť náročné na zdroje, najmä v zdieľaných hostiteľských prostrediach.

Ak ste na zdieľanom hostiteľovi, odporúčame vám skúsiť použiť mod_rewrite. V nastaveniach doplnku jednoducho kliknite na kartu Rozšírené a vyberte možnosť Použiť na spravovanie súborov vyrovnávacej pamäte pomocou mod_rewrite.

Poskytovanie súborov v vyrovnávacej pamäti pomocou PHP vs mod_rewrite

Použitie kompresie s WP Super Cache

Ak testujete web pomocou nástroja Google Page Speed, všimnete si, že vám odporúča zapnúť kompresiu.

Pomocou kompresie môže váš webový server odosielať používateľom komprimované súbory. Tieto komprimované súbory sú potom extrahované prehliadačom používateľa a zobrazené na obrazovke. Predĺžilo sa tým čas odozvy a zvýšila sa celková rýchlosť vašej stránky.

WP Super Cache predvolene nezapína kompresiu. Budete ju musieť povoliť na karte Pokročilé v časti Nastavenia doplnku. Jednoducho začiarknite políčko „Komprimovať stránky, aby sa návštevníkom rýchlejšie zobrazovali“..

Zapína sa kompresia s WP Super Cache

Podpora CDN vo WP Super Cache

WP Super Cache funguje s CDN pekne. Stačí kliknúť na kartu CDN v časti Nastavenia doplnku a pridať svoju adresu URL CDN. Môžete tiež pridať ďalšie CNAME na zlepšenie výkonu.

Podpora CDN vo WP Super Cache

CDN (sieť na doručovanie obsahu) vám umožňuje poskytovať statický obsah, ako sú obrázky, CSS, JavaScript, zo serverov na celom svete. Zvyšuje sa tým rýchlosť načítania stránky a znižuje sa zaťaženie servera.

Pozri túto príručku prečo potrebujete CDN pre svoj blog WordPress Pre viac informácií.

Odporúčame používať MaxCDN, čo je jedna z najväčších služieb CDN. Používame ho na všetkých našich webových stránkach a pomáha nám to zvyšovať rýchlosť stránky.

WP Super Cache verzus W3 Total Cache

WP Super Cache a W3 Total Cache sú dva najobľúbenejšie doplnky do vyrovnávacej pamäte pre WordPress. Obaja majú obrovskú užívateľskú základňu, ktorá by vášnivo obhajovala svoj obľúbený doplnok.

Obidva doplnky ponúkajú podobné funkcie. Obaja majú mierne zložité nastavenia, ale program WP Super Cache veľa zjednodušil ich používateľské rozhranie. Obidva doplnky sú k dispozícii zadarmo s obmedzenou podporou.

Webové stránky WordPress sú však hostené na mnohých rôznych druhoch platforiem. Výkon vášho doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte sa môže líšiť v závislosti od hostiteľského prostredia a nastavenia WordPress. Po nastavení oboch doplnkov môžete spustiť aj vlastné testy rýchlosti a zistiť, ktorý z nich zrýchľuje vaše stránky.

Používame W3 Total Cache na všetkých našich webových stránkach a často sme ho našli rýchlejšie ako WP Super Cache.

Náš verdikt

Veríme, že WP Super Cache je veľmi užitočný doplnok WordPress. Vykonáva komplikovanú prácu pre tisíce webových stránok WordPress po celom svete.

Môže to vyzerať trochu zastrašujúco kvôli zložitým možnostiam nastavenia a technickému jazyku použitému v pokynoch pre nastavenie. Avšak, so správnym vedením, môžete ho nastaviť v priebehu niekoľkých minút.

Podpora komunity je dostupná prostredníctvom fór podpory WordPress, ale je obmedzená a nezaručená.

Dávame WP Super Cache 4 z 5 hviezdičiek. Tu je rozpis našich hodnotení recenzií:

celkovo
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

Vlastnosti
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

výkon
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

podpora
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdneHodnotenie hviezdičkou je prázdne 3,0 / 5,0

Jednoduchosť použitia
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

stanovenie ceny
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

Získať WP Super Cache »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map