Recenzia WPML: Stojí to za humbuk a peniaze?

Chcete, aby vaše stránky WordPress boli viacjazyčné a umožnili používateľom čítať obsah vašich webových stránok v ich preferovanom jazyku? Ak ste vykonali nejaký výskum, pravdepodobne ste našli doplnok WPML odporúčaný niekoľkými renomovanými blogmi. WPML je určite populárny prekladový doplnok WordPress; Nie je však rozumné kúpiť si prémiový doplnok bez prečítania náležitej hĺbkovej analýzy.


V tejto recenzii WPML sa podrobnejšie pozrieme na jeho funkcie, funkcie, ceny a ďalšie informácie, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či je to pre vás ten správny doplnok..

O doplnku WPML

wpml-plugin-zhodnotil

WordPress Multilingual Plugin (WPML) je najobľúbenejší doplnok WordPress na vytváranie viacjazyčnej webovej stránky. WPML vám umožňuje ľahko prekladať obsah WordPress do viacerých jazykov a hladko ich spúšťať na vašom webe.

Pomocou WPML môžete spravovať rôzne jazykové obsahy v tej istej doméne pomocou jedinej inštalácie WordPress. Pomôže vám to obslúžiť rozmanité publikum z jednej webovej stránky bez toho, aby ste museli inštalovať WordPress na viacerých doménach.

Doplnok WPML funguje takmer so všetkými témami a doplnkami WordPress dostupnými na trhu. Je to priateľské k SEO a umožňuje zvoliť formát adresy URL jazyka ako adresáre, subdomény alebo parametre. Navyše funguje dobre s doplnkom Yoast SEO a ďalšími doplnkami SEO.

WPML vytvára a spravuje OnTheGoSystems. Doplnok je k dispozícii už dlhší čas, napriek tomu stále ponúka svojim zákazníkom pravidelné aktualizácie a špecializovanú podporu.

Prečo vytvárať viacjazyčné stránky WordPress?

Vytvorením webovej stránky WordPress sprístupníte svoj obsah ľuďom žijúcim na celom svete, ale všetci používatelia internetu na ňom si ho skutočne môžu užiť? Pravdepodobne nie. Je to preto, že jazyk spôsobuje veľkú prekážku!

Aj keď je takmer nemožné sprístupniť vaše stránky vo všetkých jazykoch, ktorými sa hovorí po celom svete, môžete ich určite sprístupniť pre jazyky, ktoré vaši návštevníci najviac používajú. Pridaním ďalších jazykových prekladov na svoju webovú stránku je používateľsky prívetivejší a zaistí, aby sa viac používateľov zmenilo na zákazníkov.

Vytvorením viacjazyčnej webovej stránky môžete ľahko osloviť širšie publikum. Podniky zamerané na medzinárodný trh musia zvážiť viacjazyčnosť svojich stránok.

Recenzia WPML: Začíname s WPML

WPML je jednoduchý a ľahko použiteľný doplnok, ktorý môžete rýchlo nakonfigurovať tak, aby vaše stránky boli viacjazyčné.

Po inštalácii a aktivácii doplnku vás prevedie procesom konfigurácie pomocou sprievodcu nastavením krok za krokom.

wpml-setup-Sprievodca

Najprv automaticky zistí aktuálny jazyk vašej stránky. Ak to nechcete zmeniť, môžete prejsť na ďalší krok.

V druhom kroku si môžete zvoliť jazyky, ktoré chcete na svojich stránkach povoliť.

select-Jazyky-wpml-setup

Tretí krok vám umožňuje nakonfigurovať a prispôsobiť možnosti prepínača jazykov.

Môžete usporiadať poradie jazykov a pridať prepínač jazykov do navigačnej ponuky, oblasti miniaplikácie alebo oblasti päty na svojich stránkach. Môžete si vybrať štýl prepínača jazykov (rozbaľovacia ponuka alebo zoznam jazykov), čo zahrnúť do prepínača jazykov (príznak, názov jazyka, aktuálny jazyk), zmeniť farbu prepínača jazykov atď..

wpml-language-switcher-options

Po nakonfigurovaní možností prepínača jazykov v kroku 3 budete musieť zadať kľúč svojho webu, aby ste sa zaregistrovali na automatické aktualizácie doplnkov. Kľúč vo svojom účte nájdete na webových stránkach WPML.

Po dokončení procesu nastavenia budete pripravení začať prekladať obsah WordPress.

Ľahký preklad pomocou WordPress

Pomocou WPML môžete preložiť takmer všetko na paneli WordPress. Umožňuje prekladať príspevky, stránky, vlastné typy príspevkov, značky, kategórie, vlastné polia a obsah vytvorený pomocou nástrojov na tvorbu stránok WordPress, ako aj texty tém a doplnkov..

Ak chcete začať prekladať svoje príspevky, prejdite na adresu Príspevky »Všetky príspevky. Tu sa zobrazia vaše celkové príspevky a počet príspevkov podľa jazyka.

preložiť-gombíkové all-príspevky

Okrem toho uvidíte pridať tlačidlá pre každý jazyk, ktorý ste vybrali vedľa príspevku. Proces prekladu môžete začať kliknutím na 1 z nich.

Potom sa otvorí nový editor príspevkov s jazykovým názvom alebo príznakom (alebo oboma) v hornej a a Jazyk Meta box napravo.

new-Traslation-post-wpml

Teraz môžete preložený obsah pridať do oblasti príspevkov a publikovať. Ak však z akéhokoľvek dôvodu nemôžete prekladať, môžete použiť iné možnosti prekladu.

WPML prichádza s výkonným Doplnok pre správu prekladov čo vám umožňuje pracovať s tímom prekladateľov a prekladateľských služieb. Pomocou tohto doplnku môžete na svoju stránku pridať svojich profesionálnych prekladateľov alebo používať prekladateľské služby tretích strán (alebo oboje)..

Doplnky WPML

WPML je dodávaný s balíkom doplnkov spolu s jadrom doplnku, Viacjazyčný redakčný systém WPML. Inštalácia hlavného doplnku je vždy potrebná, pričom si môžete zvoliť inštaláciu ďalších doplnkov podľa svojich požiadaviek.

Niektoré z najužitočnejších doplnkov WPML sú:

1. Riadenie prekladov WPML

Pomocou tohto doplnku môžete na svojom webe správne spravovať preklad. Môžete pridať svojich vlastných prekladateľov, dať im a prekladateľ a priradiť im prekladateľskú prácu. Môžete tiež použiť rôzne prekladateľské služby, pretože WPML sa integruje s poprednými prekladateľskými službami na webe.

2. Preklad reťazca WPML

Tento doplnok vám umožňuje prekladať reťazce rozhrania priamo z WordPress bez použitia súborov .mo. Môžete prekladať nielen statické texty, ale aj texty generované používateľmi mimo príspevkov vrátane sloganu a údajov SEO.

3. Preklad médií WPML

Pomocou tohto doplnku môžete používať svoju mediálnu galériu WordPress v rôznych jazykoch. Umožňuje určiť, ktoré obrázky sa majú zobraziť pre každý jazyk.

4. Viacjazyčný WooCommerce

Pomocou tohto doplnku môžete vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku elektronického obchodu. To vám umožní ľahko prekladať všetok váš obsah WooCommerce vrátane produktov, variácií, kategórií, polí a atribútov.

5. BuddyPress Viacjazyčný

Pomocou tohto doplnku môžete preložiť svoju webovú stránku BuddyPress a vytvoriť viacjazyčnú sociálnu sieť.

O všetkých doplnkoch WPML sa môžete dozvedieť na oficiálnych webových stránkach WPML.

Doplnok WPML: Ceny a podpora

WPML je prémiový doplnok s 3 možnosťami stanovenia cien: Viacjazyčný blog, Viacjazyčný CMS, a Viacjazyčná agentúra.

wpml-cenová

Cenové plány sú vlastne rôzne kombinácie základného doplnku WPML s doplnkami.

Prvý plán, Viacjazyčný blog, je ekonomické riešenie pre viacjazyčné blogy WordPress so základnými kontrolami prekladu a niekoľkými doplnkami. Tento plán vám umožňuje nainštalovať WPML iba na 1 web. Môžete si to kúpiť za 29 dolárov.

Druhý plán, Viacjazyčný CMS, je kompletné riešenie pre viacjazyčné weby WordPress, ktoré sú dodávané so všetkými dostupnými doplnkami. Dodáva sa s 3 licenciami na stránky. Je k dispozícii za 79 dolárov.

Tretí plán, Viacjazyčná agentúra, je neobmedzený licenčný plán vhodný pre agentúry, ktoré budujú veľa webov. Dodáva sa s rovnakými funkciami a doplnkami, aké poskytuje plán CMS. Jeho cena je 159 dolárov. Môžete si teda zvoliť buď CMS, alebo plán agentúry pre pokročilé funkcie prekladu, v závislosti od počtu stránok, na ktorých chcete používať WPML.

Všetky plány prichádzajú s 1 rokom bezplatných aktualizácií a prémiovej podpory. Ak doplnok nefunguje tak, ako bolo sľúbené, môžete do 30 dní od nákupu požiadať o vrátenie prostriedkov.

Naše rozhodnutie o používaní doplnku WPML na vašich stránkach

WPML je najvyspelejší a na funkcie bohatý viacjazyčný doplnok WordPress dostupný na trhu. Ponúka množstvo výkonných funkcií, ktoré vám umožňujú kompletne preložiť stránku WordPress do viacerých jazykov.

Rozhranie doplnku je jednoduché a ľahko použiteľné. Myšlienka doplnkov je skvelá, pretože môžete nainštalovať iba tie, ktoré skutočne potrebujete. Týmto spôsobom môžete udržať svoju stránku ľahkú.

Navyše je kompatibilný s akýmkoľvek motívom a doplnkami WordPress, takže si môžete na svoje webové stránky voľne inštalovať svoje obľúbené webové aplikácie a prekladať ich. Jedná sa o doplnok priateľský k technológiám SEO, vďaka ktorým vaše stránky vyzerajú dobre pre ľudí aj pre robotov vyhľadávacích nástrojov.

Veríme, že WPML je určite najlepší prekladový doplnok WordPress na vytváranie viacjazyčných stránok. Je to perfektná voľba pre všetky typy viacjazyčných webových stránok vrátane blogu, firmy, webu elektronického obchodu alebo webu sociálnych sietí.

Mali by ste sa tiež pozrieť na recenziu služby TranslatePress. TranslatePress je alternatíva k WPML.

Dáme mu 4,5 z 5 hviezdičiek. Tu je rozpis nášho skóre kontroly:

celkovo
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Half 4.5 / 5.0

Vlastnosti
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

výkon
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

podpora
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

Jednoduchosť použitia
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star Full 5,0 / 5,0

stanovenie ceny
Hodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie Star FullHodnotenie hviezdičkou je prázdne 4,0 / 5,0

Získajte teraz WPML »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map