Astra Tema İnceleme: Bu Ücretsiz WordPress Tema Herhangi İyi mi?

Ücretsiz bir hafif WordPress teması mı arıyorsunuz ve Astra WordPress temasının en iyi bahis olup olmadığını merak ediyorum?


Astra, WordPress deposundaki en hızlı büyüyen çok amaçlı WordPress temalarından biridir. Önceden oluşturulmuş geniş site kütüphanesi sayesinde birkaç dakika içinde güzel web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. İster bir portföy, ister bir WooCommerce mağazası veya bir iş web sitesi inşa etmek isteyin, Astra sizin tercih ettiğiniz seçenek olabilir.

Burada Astra temasını ayrıntılı olarak tartışacağız, böylece web siteniz için en iyi seçenek olup olmadığını anlayabilirsiniz..

Astra Teması: Genel Bakış

Astra teması

Astra, yeni başlayanlar düşünülerek tasarlanmış ücretsiz bir WordPress temasıdır. Kullanıcı dostu arayüzü, tek bir satır kodlamadan sitenize en iyi görünümü vermenizi kolaylaştırır.

Astra, 10 yılı aşkın bir süredir WordPress pazarında olan bir şirket olan Brainstorm Force tarafından geliştirildi. Astra ile ilgili en iyi şey, hafif olması ve hızlı sayfa oluşturma için oluşturulmuş olmasıdır. 50 KB’tan daha az alana ihtiyaç duyar ve varsayılan WordPress verileriyle yalnızca 0,5 saniyede yüklenir.

Ayrıca, Elementor ve Beaver Builder gibi çeşitli sayfa oluşturucuları ve diğer popüler eklentilerle sorunsuz bir şekilde çalışır, bu da hem yeni başlayanlar hem de web geliştiricileri için ideal bir seçimdir.

Astra’nın diğer özelliklerine bir göz atalım.

Astra Tema İncelemesi: Özellikler

Güçlü özellikleri listesiyle Astra’nın zaten 700.000 kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılması şaşırtıcı değildir. İşte sunduklarının kısa bir özeti.

1. Önceden Oluşturulmuş Web Siteleri Kütüphanesi

Astra demo siteleri

Astra, önceden oluşturulmuş büyük bir web sitesi kütüphanesi sunar. Bu sadece zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir web sitesi oluşturmaya ve özelleştirmeye de başlar.

Şablonlar kitaplığında 2 farklı şablon seçeneği bulacaksınız: ücretsiz şablonlar ve premium şablonlar. Beaver Builder, Elementor, vb.Gibi ücretsiz popüler sayfa oluşturucu eklentilerinin herhangi biriyle birlikte ücretsiz şablonlar kullanılabilir. Bir sayfa oluşturucu yüklemekle ilgilenmiyorsanız, yine de yerleşik Gutenberg editörü ile çalışan hazır web sitelerini içe aktarabilirsiniz. WordPress editöründe.

Premium şablonlar, yalnızca Mini Ajans Paketi veya Astra temasının Ajans Paketi lisanslarıyla erişilebilen Ajans olarak etiketlenir. Bir demo şablon kitaplığını içe aktarmak için Başlangıç ​​Şablonları olarak bilinen ücretsiz bir eklenti kullanmanız gerekir.

2. Popüler eklentilerle sorunsuz entegrasyon

Astra Uyumluluğu

Astra hafif bir tema olarak oluşturulduğundan, birkaç şişkin ve istenmeyen özelliklerle birlikte gönderilmez. Bunun yerine, sitenizdeki herhangi bir WordPress eklentisini istediğinizi yapmak için kullanabilirsiniz. En iyi yanı, Astra’nın neredeyse tüm popüler WordPress eklentileriyle uyumlu olmasıdır.

Astra ile uyumlu popüler eklentilerden birkaçına bakalım:

  • WooCommerce: Kolayca bir çevrimiçi mağaza oluşturun
  • Sayfa oluşturucular: Astra, Beaver Builder, Elementor ve daha fazlasını destekler
  • Ve çok daha fazlası: Diğer popüler eklentiler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, LearnDash, Toolset, Yoast ve daha fazlası bulunur.

3. Hızlı, Hafif, SEO Dostu

Astra tüy ışığıdır ve 50 kb’den az kaynağa ihtiyaç duyar, bu da onu var olan en hızlı WordPress temalarından biri yapar. Tema ayrıca, arama motorlarının web sitenizden daha bilgilendirici sonuçlar döndürmesine yardımcı olmak için gereken Schema.org işaretlemesiyle birlikte gelir.

4. Çeviri & RTL Hazır

Siteniz ana dili İngilizce olmayan kişiler için hizmet veriyorsa, web sitesini Astra ile yerelleştirmek kolay olduğu için Astra en iyi seçiminiz olabilir. Arapça gibi RTL dillerine de çevirebilirsiniz..

Astra: Kullanım Kolaylığı

Astra, sitenizi herhangi bir kodlama yapmadan özelleştirmenizi sağlayan başlangıç ​​dostu bir temadır. Temayı web sitenize yükledikten sonra, Görünüm »Astra Seçenekleri ekranınızın sol tarafında.

Burada birkaç seçenek göreceksiniz. Birincisi, özelleştiriciye hızlı bağlantılar sunar. Onları kolayca tıklayabilir ve sitenizin logosu, yazı tipi, üstbilgisi ve altbilgisi üzerinde çalışabilirsiniz..

Astra Seçenekleri

Altbilginizi özelleştirmek istediğinizi varsayalım. Sadece Altbilgi Ayar Seçenekleri altında Özelleştirici Ayarlarına Bağlantılar. Bu sizi altbilginizde çalışmaya başlayabileceğiniz özelleştiriciye götürür.

Altbilgideki kalem simgesini tıkladığınızda ekranınızın sol tarafında çeşitli seçenekler göreceksiniz.

Astra özelleştirici

Artık solunuzdaki seçenekleri kullanarak bir düzen seçebilir ve kendi içeriğinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca, altbilginizin genişliğini özelleştirme, kenarlık, resim ve renk ekleme seçeneğiniz de vardır. Altbilginize bir widget, metin veya altbilgi menüsü eklemek istiyorsanız, aşağıdaki açılır oku kullanarak seçin Bölüm 2.

Altbilginizin öne çıkmasını sağlamak için metninize ve bağlantılarınıza farklı bir renk ekleyebilirsiniz. İşte Astra’yı kullanarak değişen altbilgiye hızlı bir bakış.

Özelleştirilmiş altbilgi

Bu sadece bir örnek. Hayal gücünüzü kullanabilir ve istediğiniz her şeyi verebilirsiniz. Web sitenizin her bölümü için aynı işlemi izleyebilir ve hak ettiği en iyi görünümü elde edebilirsiniz.

Sonraki seçenek, temanın Pro sürümünde mevcut seçenekleri görüntüler. Bu seçenekleri kullanmak için temanızı premium sürüme yükseltmeniz gerekir. O zamana kadar bu seçeneklere erişilemiyor.

Astra pro özellikleri

Ekranı daha aşağı kaydırdığınızda, temanın önerdiği ücretsiz eklentileri görürsünüz. Bunları kullanmak istiyorsanız, etkinleştirme düğmesini tıklayın ve istediğiniz eklentinin yanındaki.

Astra ücretsiz eklentiler

Astra: Belgeler & Destek

İdeal olarak, Astra’nın kullanımı kolaydır. Ancak onu kullanırken bir sorun olsa bile, bir çözüm bulmak için belgelerine her zaman göz atabilirsiniz. Sorularınız olabilecek hemen hemen her soruyu cevaplayan bir dizi sık sorulan soruları var.

Ayrıca, Facebook gruplarına katılabilir ve sorununuzun yanıtının olup olmadığını görmek için kullanıcı tartışma forumuna bakabilirsiniz. Hala bir cevap bulamıyorsanız destek ekibine bir bilet vererek ulaşabilirsiniz.

Astra Tema Fiyatlandırması

Astra teması ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak özelliklerini genişletmek istiyorsanız, planınızı Pro sürümüne yükseltebilirsiniz, bu da size sadece 59 ABD dolarıdır..

İyi haber şu ki, Pro sürümlerini beğenmediyseniz, paranızı önümüzdeki 14 gün içinde geri alabilirsiniz.

Astra Tema Hakkında Ne Düşünüyoruz – Kararımız

Astra, sitelerini görsel olarak çarpıcı hale getirmek için başlangıç ​​dostu bir tema arayan herkes için mükemmel bir seçenektir. Hiç öğrenme eğrisi yok.

Demo sitelerinden birini ücretsiz başlangıç ​​sitesi eklentisi ile kullanabilir ve nihayet başlatmadan önce biraz değiştirebilir veya sıfırdan yeni bir tasarım oluşturabilirsiniz..

Her iki durumda da, sitenizi Astra ile, özellikle de inanılmaz hızı ve performansı ile tasarlamak için harika zaman geçireceksiniz..

Bu arada, web sitenizi daha fazla özellikle güçlendirmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken bazı eklentilerin listesi.

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 4.8 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Astra’yı Şimdi Alın »
Astra’da% 10 İNDİRİM kazanın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me