belirgin

Salient, Themeforest’ta bulunan en popüler premium temalardan biridir. Bu son derece özelleştirilebilir çok amaçlı tema, sayfa animasyonları, kaydırıcılar ve portföy özel gönderi türü gibi birçok yerleşik özellik içerir. Salient incelememizde tüm ayrıntıları öğrenin.


Salient incelemesi

Salient hakkında

Salient, 50.000’den fazla satışıyla Themeforest’teki en popüler ve yüksek puan alan temalardan biridir. ThemeNectar tarafından geliştirilmiştir..

Salient çalışması için Salient Visual Composer eklentisini gerektirir. Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, aşağıdaki gibi bir bildirim alırsınız:

Göze çarpan inceleme - gerekli eklentiler

Tıklayabilirsiniz Eklentileri yüklemeye başlayın hangilerinin yüklenip etkinleştirileceğine karar vermek.

Eklenti İletişim Formu 7 ve WooCommerce’i önermesine rağmen, bunları kullanmanız gerekmez. İletişim Formu 7 eklentisinin özelliklerle sınırlı olduğunu ve çok kullanıcı dostu olmadığını gördük ve kullanmanızı öneririz WPForms yerine. Bu eklenti hakkında daha fazla bilgi için İletişim Formu 7 incelememizi okuyabilirsiniz..

WooCommerce, yalnızca sitenizden ürün veya hizmet satacaksanız gereklidir.

Salient’in Özellikleri

Salient, sitenizin görünümünü tamamen özelleştirmek için birçok seçeneğe sahiptir. İşte bu temayı kalabalıktan ayıran özelliklerden bazıları:

Büyük Seçenekler Paneli

Salient’i yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, kontrol panelinizde yeni bir menü öğesi göreceksiniz. Altında Salient »Genel Ayarlar, yeni kullanılabilir tüm seçenekleri görebilirsiniz.

Göze çarpan inceleme - seçenekler

Seçebilirsiniz:

 • simge ve düğme stilleri
 • arka plan ve yazı tipi renkleri
 • matbaacılık
 • başlık renkleri, dolgu ve opaklık
 • altbilgi sütunları ve kredi metni
 • …ve dahası

Sayfa Geçişleri ve Animasyonlar

Salient, bir dizi sayfa geçişi ve animasyon efektleri siteniz için.

Varsayılan olarak, bir bağlantı tıklandığında geçerli sayfa kaybolur. Ardından, sonraki sayfa yüklenene kadar animasyonlu bir yükleme simgesi görüntülenecektir.

Ortadan genişleyen yeni sayfayı açığa çıkarma efektini bir “orta maske gösterme” efekti olarak değiştirebilirsiniz..

Yükleme simgesine bağlı kalırsanız, simge rengini değiştirebilir veya kendi özel simgenizi (logonuz gibi) yüklemeyi seçebilirsiniz. Simge animasyonunu varsayılan döndürmeden “yumuşak döndürme” efektine de özelleştirebilirsiniz.

Göze çarpan inceleme - sayfa geçişleri

Global Harekete Geçirici Mesaj Düğmesi

İçinde Salient »Harekete Geçirici Mesaj menüsünde, sitenizin her sayfasında altbilginizin hemen üzerinde görünecek bir “harekete geçirici mesaj” bölümünü etkinleştirebilirsiniz. Metni, düğme rengini, bağlantısını özelleştirebilir ve belirli sayfalarda görünmesini engelleyebilirsiniz.

Göze çarpan inceleme - harekete geçirici mesaj düğmesi ayarları

Göze Çarpan Görsel Besteci

Yukarıda belirtildiği gibi, Salient, Salient Visual Composer eklentisinin kullanılmasını gerektirir.

Visual Composer, WordPress için bir sürükle ve bırak sayfası oluşturma eklentisidir. Salient sürümü, görsel düzenleyiciyi hem yayınlar hem de sayfalar için kullanmanızı sağlar ve bazı benzersiz seçenekler içerir.

Göze çarpan inceleme - visual composer

Standart Visual Composer eklentisi hakkındaki incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Dahili Kaydırıcı

Temayı yükledikten sonra, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç yeni menü seçeneği göreceksiniz. Ana Sayfa Kaydırıcı ve Nektar Sürgüsü.

Ana sayfa kaydırıcısını etkinleştirmek için “Ana Sayfa” sayfa şablonlarından birini kullanarak bir sayfa oluşturmanız gerekir.

Göze çarpan inceleme - sayfa şablonları

O zaman gitmelisin Ayarlar »Okuma ve bu sayfayı statik ön sayfanız olarak ayarlayın.

Şuraya giderek ana sayfa kaydırıcısına slaytlar ekleyebilirsiniz. Home Slider »Yeni ekle. İsterseniz altyazı metni ve düğmeleri eklemek ve eklemek için resim veya video seçebilirsiniz.

Görüntüler 1600-2000 piksel genişliğinde ve 700 piksel yüksekliğinde olmalıdır. 700 pikselden yüksekse, daha geniş ekran boyutlarında kırpılırlar. Genişlikten bağımsız olarak, görüntü tüm ekrana sığacak şekilde uzatılır, böylece daha küçük görüntüler daha büyük ekranlarda çok pikselli görünür.

Kaydırıcı stilini ve işlevlerini değiştirmek için şu adrese gitmeniz gerekir: Salient »Ana Sayfa Kaydırıcı. Burada animasyonları, otomatik oynatma ayarlarını, hızı vb. Ayarlayabilirsiniz..

Nektar Sürgüsü

Nektar Kaydırıcısı ana sayfanın yanında başka yerlerde de kullanılabilir. Ev Kaydırıcısından çok daha fazla seçenek içerir.

Slaytlarınız Konum tarafından görüntülenir (konumlar kategoriler gibi davranır). Dolayısıyla, bir kaydırıcı oluşturmak için tüm slaytları belirli bir konuma eklemeniz gerekir.

Nectar Slider’ınızı kullanmak için bir kısa kod ile yerleştirmeniz gerekir.

Herhangi bir yayını veya sayfayı düzenlerken bir mavi görürsünüz Nektar Kısa Kodu buton.

Göze çarpan inceleme - nektar kısa kodları

Bunu tıklatıp oluşturduğunuz Nektar kaydırıcısını görüntüleme seçeneklerinizi belirleyebilirsiniz. “Elements” altında “Nectar Slider” ı seçin ve ardından “Location” altında tüm slaytlarınızı eklediğiniz konumu seçin.

Göze çarpan inceleme - nektar kaymak

(Herhangi bir temayla kullanabileceğiniz kaydırıcılar oluşturmanın daha kolay bir yolunu arıyorsanız, Soliloquy eklentisi.)

Portföy Özel Yazı Türü

Salient, portföyünüz için özel bir gönderi türü ile birlikte gelir. Portföy öğelerinizin stilini ve görünümünü aşağıda özelleştirebilirsiniz. Salient »Portföy, ve portföy öğelerinize giderek Portföy »Yeni ekle. Portföy öğelerine, yayınlar gibi kategoriler ve etiketler atanabilir.

Bu portföy özel gönderi türü temaya özel olduğu için, temaları değiştirirseniz tüm portföy bilgilerinizi kaybedeceğinizi unutmayın..

Destek ve Belgeler

Salient’i satın almanızda, geliştiriciden altı aylık destek dahildir. Destek, bir bilet sistemi aracılığıyla sağlanır.

Salient, temanın ana özelliklerine ve ayarlarına temel bir bakış sağlayan 16 sayfalık bir PDF belgesi ile birlikte gelir.

Ancak daha ayrıntılı bilgi ve izlenecek yollar istiyorsanız, eğitici videolarını izlemelisiniz. Maalesef videoları kullanamayan veya kullanmamayı tercih edenler için transkript veya yazılı öğretici yoktur.

Temayı kullanmak için birçok önemli talimat yalnızca video biçiminde mevcuttur ve videoların çoğu 10 dakikadan uzun sürmektedir. Bu nedenle, ihtiyacınız olan belirli bilgileri bulmanın bir yolu yoktur – tüm videoyu izlemeniz gerekir (ve ihtiyacınız olan şeye sahip olmasını umarsınız, böylece daha fazla zaman kaybetmeyin).

Videoya yazılı öğreticiler tercih ederseniz, bu muhtemelen sizin için bir tema değildir.

Bizim Puanımız

Salient, Themeforest’teki en popüler temalardan biridir ve çok derecelendirilmiştir.

Herhangi bir kod öğrenmek istemiyorsanız, ancak her açıdan son derece özelleştirilebilir bir tema istiyorsanız, Salient iyi bir seçim olabilir. Sitenizi öne çıkaracak sayfa geçiş animasyonları gibi bazı benzersiz ve ilginç özelliklere sahiptir..

Salient temasıyla ilgili olabilecek bir sorun (yazılı öğreticilerin eksikliğinin yanı sıra), temaları değiştirmeye karar verirseniz, temaya özgü özelliklere girdiğiniz tüm bilgilerin kaybolacağıdır. Portföyünüzü, kaydırıcılarınızı, görsel besteciyle oluşturulmuş sayfaları ve diğer tüm Salient özelliklerini içerir. WordPress yönergelerine göre, bu sorun nedeniyle temalar değil eklentilerle ek işlevsellik oluşturulmalıdır.

Biz Salient 4 dışarı-in 5 yıldız vermek. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Verim
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Şimdi Salient Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map