bilmece

Enigma, WordPress.org’daki dizinde bulunan popüler bir ücretsiz WordPress temasıdır. Portföyünüzü veya hizmetlerinizi gösterme seçenekleriyle özelleştirilebilir bir ana sayfaya sahip çok amaçlı duyarlı bir temadır. Enigma incelememizde nasıl çalıştığını öğrenin.


Enigma WordPress tema incelemesi

Enigma Hakkında

Enigma, 30.000’den fazla etkin yüklemeye sahip, yüksek puan alan ve popüler bir WordPress temasıdır. Birkaç ücretsiz ve premium WordPress teması ve eklentisinin yapımcıları Weblizar tarafından geliştirilmiştir..

Enigma’nın Özellikleri

Enigma’nın özelleştirme seçeneklerinin çoğuna şu adrese giderek erişebilirsiniz: Görünüm »Özelleştir WordPress kontrol panelinden. İşte ana özellikleri:

Yerleşik Tema Kaydırıcısı

Enigma’nın en önemli özelliklerinden biri ana sayfadaki büyük kaydırıcıdır. Bu kaydırıcı kendi resimleriniz, metinleriniz ve bağlantılarınızla özelleştirilebilir.

Sadece git Görünüm »Özelleştir» Tema Seçenekleri »Tema Kaydırıcı Seçenekleri başlamak.

Her kaydırıcı için görüntüyü, başlığı, açıklamayı, düğme metnini ve düğme bağlantısını değiştirebilirsiniz.

Enigma Review - ana sayfa kaydırıcısı

En fazla 3 slaytınız olabilir. Bir resim seçilmezse, kaydırma metni görüntülenmez.

Görüntüler ekran boyutuna sığacak şekilde uzatılır, bu nedenle en az 1920 piksel genişliğinde görüntüleri kullanmak en iyisidir, böylece daha büyük ekranlarda pikselli ve bulanık olmazlar.

Görüntü yüksekliği hiç kırpılmaz veya ayarlanmaz, bu nedenle aynı en boy oranına sahip görüntüler kullanmalısınız. Yükseklikler farklıysa, slayt değiştiğinde kaydırıcının altındaki içeriğin etrafta zıplamasına neden olur..

(Görüntü kaydırıcıları oluşturmanın daha iyi bir yolunu arıyorsanız, Soliloquy eklentisi.)

Özelleştirilebilir Ana Sayfa İçeriği

Ana sayfa içeriğinin geri kalanı ayrıca Görünüm »Özelleştir» Tema Seçenekleri. Altında her bölümü değiştirebilirsiniz Servis Seçenekleri, Portföy Seçenekleri, ve Ev Blog Seçenekleri menü öğeleri.

Enigma Review - tema seçenekleri

Altında Servis Seçenekleri, her bölüm için başlık, bağlantı, metin ve simgeyi özelleştirebilirsiniz.

Enigma Review - hizmet seçenekleri

Portföy Seçenekleri kendi resimlerinizi, başlıklarınızı ve bağlantılarınızı ekleyerek “Son Çalışmalar” bölümünü özelleştirmenizi sağlar.

Enigma Review - portföy seçenekleri

Ayrıca “Son Blog” bölümünün başlığını Ev Blog Seçenekleri Menü.

Enigma Review - ev blog seçenekleri

Tipografi Seçenekleri

İçinde Görünüm »Özelleştir» Tema Seçenekleri »Tipografi Ayarları, site başlığınız, başlık menüsü, başlıklar ve gövde yazı tipi için yazı tiplerini seçebilirsiniz.

Üstbilgi ve Altbilgideki Sosyal Düğmeler

Sosyal düğmeler, Enigma temasının üstbilgisinde ve altbilgisinde görünür. Sosyal medya profil bağlantılarınızı Görünüm »Özelleştir» Tema Seçenekleri »Sosyal Seçenekler.

Ayrıca e-posta adresinizi ve telefon numaranızı görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

Enigma Review - sosyal seçenekler

Özelleştirilebilir Altbilgi

Enigma, altbilginin üzerinde bir harekete geçirici mesaj görüntüleyen bir bölüm içerir. Adresine giderseniz Görünüm »Özelleştir» Tema Seçenekleri »Altbilgi Çağrı Seçenekleri, simgeyi, metni, düğme metnini ve bağlantıyı değiştirebilirsiniz.

Enigma İncelemesi - altbilgi CTA

Ayrıca, altbilgi kredileri metnini Görünüm »Özelleştir» Tema Seçenekleri »Altbilgi Seçenekleri.

Enigma Review - altbilgi seçenekleri

Enigma Premium ile Daha Fazla Seçenek Alın

Enigma temasının daha fazla özelleştirme seçeneği içeren premium bir sürümü var:

 • renk seçiciyle kendi renk şemalarınızı belirleyin
 • “çok yakında” modunu etkinleştir
 • 17+ sayfa şablonu
 • özel kısa kodlar

Dokümantasyon ve Destek

Enigma temasının ücretsiz sürümünde belge yok.

Enigma Premium temasının bazı özelliklerinin üzerinden geçen seyrek dokümantasyon var, ancak yararlı ayrıntılarda eksik.

Ücretsiz temanın kullanıcıları için topluluk desteği WordPress.org forumlarında mevcuttur. Topluluk ve geliştiriciler etkindir ve çoğu ileti dizisine bir gün içinde yanıt verilir.

Temanın premium sürümünü satın alırsanız, tipik yanıt sürelerinin bir gün içinde olduğu Weblizar sitesinde premium destek forumlarında yayınlayabilirsiniz.

Bizim Puanımız

Enigma, temel bir WordPress teması arayanlar için iyi bir seçim olabilir. Kullanımı kolaydır ve asla kullanmayacağınız özelliklerle dolu değildir, ancak ana sayfanızı özelleştirmek için iyi seçeneklere sahiptir.

Sitenizdeki vurgu rengini değiştirme yeteneği gibi bazı temel özelleştirme seçenekleri eksik. Bu özellik yalnızca premium sürümde mevcuttur. Belgelerin eksikliği de bir sorun olabilir.

Gelecekte tema değiştirmeye karar verirseniz, Enigma’nın ana sayfa içerik ayarları gibi temaya özgü bir özelliğe girdiğiniz içeriğin kaybolacağını unutmayın..

Enigma’ya 5 yıldız üzerinden 4 veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Verim
Yıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 0,0 / 5,0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Enigma’yı Şimdi Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map