duyarlı

Responsive, adından da anlaşılacağı gibi, daha küçük ekran boyutlarına uyacak şekilde genişleyen ve daralan duyarlı tasarımın ana özelliğine sahip popüler bir ücretsiz WordPress temasıdır. Responsive sizin için doğru WordPress teması mı? Duyarlı incelememizde öğrenin.


Duyarlı İnceleme

Duyarlı Hakkında

Responsive, Hummingbird Web Solutions’a ait CyberChimps tarafından geliştirilen ücretsiz bir WordPress temasıdır. Duyarlı’nın yanı sıra hem premium hem de ücretsiz temalar da dahil olmak üzere bir dizi WordPress teması var.

CyberChimps, bu temayla kullanılması önerilen Responsive Add Ons eklentisi de dahil olmak üzere birkaç eklenti yayınladı.

Duyarlı Özellikleri

Responsive, çok esnek bir sayfa düzeni sistemine sahip temel bir WordPress temasıdır. Her türlü farklı düzen ve kenar çubuğuna sahip yayınlar ve sayfalar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Duyarlı tasarım

Duyarlı temanın ana odağı elbette duyarlı tasarımdır. Ziyaretçilerinizin cihazlarının boyutuna bağlı olarak, düzen ekranı 960 piksel genişliğe kadar dolduracak şekilde akacaktır.

Özelleştirilebilir Ana Sayfa

Duyarlı, size ana sayfa içeriğinizi Görünüm »Tema Seçenekleri Menü. Sadece Ana Sayfa sekmesine gidin ve ön sayfanızda görüntülemek istediğiniz içeriği girin.

Üstbilgi, metin, resim ve harekete geçirici mesaj düğmesini özelleştirebilirsiniz.

Duyarlı İnceleme - ana sayfayı özelleştir

Ana sayfa içeriği için üç pencere öğesi alanı da vardır – aşağıdaki pencere öğesi alanları hakkında daha fazla bilgi.

10 Sayfa Şablonu

Duyarlı, seçim yapabileceğiniz 10 farklı sayfa şablonu içerir:

 1. Varsayılan
 2. Blog dizini (tüm yayın içeriğini görüntüler)
 3. Blog alıntısı (yalnızca alıntı içeren yayınların listesini görüntüler)
 4. İçerik / kenar çubuğu
 5. İçerik / kenar çubuğu yarım sayfası
 6. Tam genişlikte sayfa
 7. Açılış sayfası
 8. Kenar çubuğu / içerik
 9. Kenar çubuğu / içerik yarım sayfası
 10. Site haritası

İçerik / kenar çubuğu yarım sayfası ve Kenar Çubuğu / içerik yarım sayfası şablonları, sayfayı eşit genişlikte iki sütuna böler: biri içeriğiniz için ve diğeri kenar çubuğunuz için. Başka bir deyişle, kenar çubuğu genişlik içeriğe eşittir. Normal kenar çubuğu şablonlarında, kenar çubuğu sayfa genişliğinin yaklaşık üçte birini kaplar.

Farklı Sayfalar için Farklı Düzen Kullan

Gönderen tema ayarları menüsünde, yayınlarınız, sayfalarınız ve blog dizini sayfanız için farklı düzenler kullanmayı da seçebilirsiniz.

Kenar çubuğunun sol veya sağ tarafta olmasını veya kenar çubuğu olmayan tam genişlikte bir sayfayı seçmeyi seçebilirsiniz.

Duyarlı İnceleme - sayfa düzenleri

Widget Alanları

Duyarlı çok sayıda widget alanına sahiptir – tam olarak bir düzine.

Duyarlı İnceleme - 12 widget alanı

Widget alanları şunları içerir:

 • 3 Ana Sayfa Widget alanları: özel ana sayfa içeriğinizin altında görüntülenir
 • Ana kenar çubuğu: varsayılan, blog ve blog alıntı şablonlarında görüntülenir
 • Sağ kenar çubuğu: İçerik / Kenar Çubuğu şablonunda görüntülenir
 • Sol kenar çubuğu: Kenar Çubuğu / İçerik şablonunda görüntülenir
 • Sol kenar çubuğu yarım sayfa: Kenar Çubuğu / İçerik yarım sayfa şablonunda görüntülenir
 • Sağ kenar çubuğu yarım sayfa: İçerik / kenar çubuğu yarım sayfa şablonunda görüntülenir
 • Galeri kenar çubuğu: Galeride bir resim tıklandıktan sonra sayfada görüntülenir
 • Colophon Widget: her yazı / sayfada görünen% 100 genişlikli altbilgi widget’ı
 • Üst Widget: başlığın sağ tarafında görüntülenir
 • Altbilgi Widget’ı: widget’ları her gönderinin / sayfanın altında, ancak Colophon widget alanının üstünde 3 sütunda görüntüler

Önerilen Eklentiler

Temayı yükledikten sonra, Duyarlı Eklenti Eklentileri ve iFeature Slider olmak üzere iki eklentinin yüklenmesini öneren bir mesaj görürsünüz. Her iki eklenti de CyberChimps tarafından geliştirildi.

Duyarlı Eklentiler, Google, Yahoo ve Bing doğrulama kodlarını eklemenize olanak tanır ve ayrıca sitenize temel istatistik komut dosyaları ekler. Bu işlev başlangıçta temaya dahil edildi, ancak WordPress.org yönergelerine göre ayrı bir eklentiye taşındı.

CyberChimps’in iFeature Slider’ı ücretsiz, basit görüntü kaydırma eklentisi sürükle ve bırak arayüzü ile.

Profesyonel sürüm

Ayrıca, Duyarlı Pro adı verilen Duyarlı’ın premium bir sürümü de var.

Responsive Pro, aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha fazla özelleştirme seçeneği ve özelliği ekler:

Ayrıca, varsayılan gri / mavi yerine 12 farklı renk derisine sahip bir tema özelleştirici de alırsınız.

Dokümantasyon ve Destek

CyberChimps web sitesindeki birkaç özellik hakkında bazı temel belgeler var, ancak oldukça seyrek. Aradığınız yardımı burada bulamayabilirsiniz.

Ücretsiz Duyarlı tema ve Duyarlı Pro teması kullanıcıları, CyberChimps’in ücretsiz destek forumlarına mesaj gönderebilir..

“Plus” premium destek üyesiyseniz, özel e-posta desteğine ve ücretsiz forumlarda öncelikli desteğe erişebilirsiniz.

Bizim Puanımız

Responsive, 100.000’den fazla etkin yüklemeyle WordPress dizinindeki en popüler temalardan biridir. Birçok yorumcu, kullanımı ve yapılandırmayı kolay bulduklarını belirtiyor.

Sayfa düzenini ve widget sistemini biraz hantal bulduk, takip edilecek birçok farklı widget alanı ve şablonu ile. “Yarım sayfa” şablonları, birbirinin üzerine yığılmış iki farklı altbilgi widget alanı (% 100 genişlik “colophon” ve üç sütunlu “altbilgi widget’ları) olduğu gibi biraz gariptir.

Çok fazla seçeneğe sahip olmayan basit ve temel bir ücretsiz tema arıyorsanız, nasıl göründüğünü beğenirseniz Duyarlı iyi bir seçim olabilir.

Ancak daha gelişmiş kullanıcılar, Pro sürümünde bile seçenek ve özellik eksikliğini çok sınırlayıcı bulacaklar. Daha gelişmiş ve modern bir tema arıyorsanız, en iyi WordPress tema incelemelerimize bakın.

Duyarlı 3 üzerinden 5 yıldız veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 1.0 / 5.0

Verim
Yıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 0,0 / 5,0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boş 4,0 / 5,0

Hemen Yanıt Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map