Yirmi Onaltı

Yirmi Onaltı, Automattic tarafından oluşturulan WordPress için varsayılan temadır. WordPress ilk kez kurulduğunda, Yirmi Onaltı kurulur ve etkinleştirilir, böylece dizinde en çok kullanılan WordPress temalarından biri haline gelir. Twenty Sixteen incelememizde özellikleri hakkında bilgi edinin.


Yirmi Onaltı İnceleme

Yirmi Onaltı Hakkında

Yirmi Onaltı teması, Automattic’in WordPress için varsayılan temalar serisine aittir, her biri bir yıl sonra adlandırılır. Yirmi On Dört ve Yirmi Onbeş gibi Yirmi Onaltı gibi Takashi Irie tarafından tasarlandı.

Yirmi Onaltı ilk kez 2015 yılının Ağustos ayında WordPress 4.4’ün piyasaya sürülmesiyle çakıştı..

Geleneksel WordPress blog düzenine modern, minimalist bir yaklaşım olacak şekilde tasarlanmıştır. matbaacılık ve tasarım ilkeleri.

“Yirmi Onaltı, popüler bir düzene modern bir yaklaşım – yatay bir masthead ve hem bloglarda hem de web sitelerinde iyi çalışan isteğe bağlı bir sağ kenar çubuğu. Kendi Yirmi Onaltı’nızı yapmanıza izin veren özel renk seçeneklerine sahiptir. Tema, mobil bir ilk yaklaşımla uyumlu bir akışkan ızgarası üzerinde tasarlandı. Bu, herhangi bir cihazda harika göründüğü anlamına geliyor. ”

Takashi Irie

Yirmi Onaltı’nın Özellikleri

Varsayılan bir WordPress teması olarak, Yirmi Onaltı premium WordPress temalarının gelişmiş özelliklerine sahip değildir. Bunun yerine, temellere odaklanıyor: özellikle blogcular için tasarlanmış bir temada iyi tipografi ile minimalist tasarım.

Tamamen Duyarlı

Yirmi Onaltı tamamen duyarlı ve her boyutta ekranda iyi görünecek şekilde tasarlandı. Daha küçük ekranlarda kenar çubuğunuz sayfanın altına taşınır ve menünüz bir Menü düğmesine basın..

Görüntüler ayrıca ekran boyutuna sığacak şekilde otomatik olarak genişler ve daralır.

Büyük Çıkıntılı Görüntüler

Yirmi Onaltı ile, yayınınızdaki büyük resimlerinizi diğer içeriğinize engel olmadan gösterebilirsiniz. Büyük ekranlarda, 840 pikselden (ana sütunun genişliği) büyük olan görüntüler otomatik olarak sayfanın sol tarafına taşacaktır:

Yirmi Onaltı İnceleme - görüntü taşması

Tam genişlik kullanıyorsanız, kenar çubuğu düzeni kullanmıyorsanız, öne çıkan resminiz 1200 piksele kadar genişleyebilir.

Eşsiz Tipografi

Yirmi Onaltı, minimalist tasarıma biraz ilgi göstermek için bazı benzersiz tipografi özelliklerine sahiptir.

Birincisi, okuyucularınızın ilgisini çekecek bir çekme özelliği. Herhangi bir blok alıntıya sınıf hizalaması veya hizalama eklerseniz, otomatik olarak sütunu aşan bir çekme çubuğu olarak biçimlendirilir.

Yirmi Onaltı İnceleme - Pullquote

Ayrıca düzgün bir gönderi giriş özelliği de var. Gönderinize bir Alıntı eklemeniz yeterlidir (Yazı Editörü kenar çubuğunun Daha Fazla Seçenek alanında bulunur).

Yirmi Onaltı Gözden Geçirme - alıntı metnini girin

Şimdi alıntı yazı başlığınızın altında, öne çıkan resminizin hemen üzerinde bir alt başlık olarak görünecektir.

Yirmi Onaltı İnceleme - Post Intro

Tasarım Özelleştirme Seçenekleri

Dört farklı arka plan rengi seçeneği arasından seçim yapabilir veya kendi renklerinizi seçebilirsiniz. Görünüm »Özelleştir ve tıklamak Renkler soldaki menüde.

Yirmi Onaltı İnceleme - renkler

Özelleştirici’yi kullanarak kendi başlık resminizi, arka plan resminizi ve site logonuzu da yükleyebilirsiniz.

Widget Alanları

Yirmi Onaltı widget’lı üç alan içerir: biri sağ kenar çubuğu için ve ikisi içeriğinizin altında görünen.

Yirmi Onaltı İnceleme - widget alanları

Kenar çubuğunda widget’larınız varsa, her sayfada ve yayında görünür.

(Kenar çubuğu olmayan tam genişlikli bir düzen tercih ediyorsanız, kenar çubuğu alanındaki tüm widget’ları kaldırmanız yeterlidir; içerik bunun yerine otomatik olarak tam genişliği doldurur.)

“İçerik Alt 1” ve “İçerik Alt 2” widget alanları, sitenizin ön sayfasında görünmez. Yalnızca ayrı yayınlarda ve sayfalarda görünürler.

Sayfalarda, widget’lar sayfa içeriğinizden hemen sonra aynı sütunda görünür – tam genişlikte bir altbilgi değildir.

Yirmi Onaltı İnceleme - sayfa alt widget'ı

Tek tek yayınlarınızda, widget’lar önceki / sonraki yayın navigasyonundan sonra gösterilir:

Yirmi Onaltı İnceleme - alt widget eklendi

Sayfalandırma Seçenekleri

Blogunuzun alt kısmında kullanıcılar hem sayısal sayfa numaralarını hem de okları kullanarak gezinebilir.

Yirmi Onaltı İnceleme - sayfalandırma

İki Menü Konumu

Yirmi Onaltı, iki yerleşik menü konumu içerir: birincil menü (başlıkta bulunur) ve bir “Sosyal Bağlantılar Menüsü”.

Yirmi Onaltı İnceleme - Menüler

Sosyal bağlantılar menüsü, sosyal medya bağlantılarını otomatik olarak simgelere dönüştürmek için tasarlanmıştır. Sosyal medya profillerinize özel bağlantılar kullanarak yeni bir menü oluşturmanız ve ardından Sosyal Bağlantılar Menüsü olarak ayarlamanız gerekir..

Bunu yaptıktan sonra, bu bağlantıları otomatik olarak altbilginin sağ tarafına yerleştirilen simgelere dönüştürür..

Dokümantasyon ve Destek

Yirmi Onbeş, her kurulumla birlikte gelen varsayılan WordPress temasıdır ve WordPress.org’da ücretsiz olarak mevcuttur. Orada özellikleri ve nasıl başlayacağınızla ilgili temel belgeleri bulabilirsiniz..

Varsayılan tema olduğundan, çoğu eklenti bu tema kullanılarak test edilir ve uyumlu olması muhtemeldir.

Tema ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya kurulum konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, WordPress.org destek forumlarına gönderebilirsiniz ve topluluk size yardımcı olabilir.

Bizim Puanımız

Temel bir tema olarak, Yirmi Onaltı basit kişisel bloglar için iyi bir seçim olabilir. Kendinizinkini daha fazla hale getirmenize yardımcı olabilecek bazı temel özelleştirme seçeneklerine sahip hoş bir temadır..

Yirmi Onaltı güzel bir temadır, ancak bazı tasarım kararlarını biraz tuhaf bulduk. Örneğin, bazı blogcular “İçerik Alt” widget’larının yalnızca tek yayınlarda veya sayfalarda görünmesini ancak altbilgi widget’larının bulunmamasını zorlaştırabilir. Sosyal Bağlantılar Menüsü biraz gariptir ve widget olarak daha kolay elde edilmiş olabilir. Ayrıca, bağlantıların altını çizmek için kullanılan CSS standart değildir (“metin altı çizili” yerine “kutu gölgesi” kullanılarak) ve eklentilerinizin CSS’sini etkileyebilir.

Daha gelişmiş özellikler ve özelleştirme seçenekleri arıyorsanız veya milyonlarca başka kişi tarafından kullanılan WordPress standardından farklı bir görünüm arıyorsanız, başka bir temaya yatırım yapmanız gerekir. Daha fazla seçenek için en iyi WordPress tema incelemelerimize göz atın.

5 üzerinden yirmi onaltı 3 veriyoruz. İnceleme puanlarımızın dökümü:

tüm
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Özellikleri
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 2,0 / 5,0

Verim
Yıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 0,0 / 5,0

Destek
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Kullanım kolaylığı
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluYıldız derecelendirmesi boşYıldız derecelendirmesi boş 3.0 / 5.0

Fiyatlandırma
Derecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı DoluDerecelendirme Yıldızı Dolu 5.0 / 5.0

Şimdi Yirmi Onaltı Alın »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map