Dwadzieścia szesnaście

Twenty Sixteen to domyślny motyw WordPress stworzony przez Automattic. Za każdym razem, gdy WordPress jest instalowany po raz pierwszy, Twenty Sixteen jest instalowany i aktywowany wraz z nim, co czyni go jednym z najczęściej używanych motywów WordPress w katalogu. Dowiedz się o jego funkcjach w naszej recenzji Twenty Sixteen.


Recenzja Twenty Sixteen

Około dwudziestu szesnastu

Motyw Twenty Sixteen należy do domyślnych motywów Automattic dla WordPress, z których każdy nosi nazwę po roku. Podobnie jak Twenty Fourteen i Twenty Fifteen, Twenty Sixteen został zaprojektowany przez Takashi Irie.

Twenty Sixteen zostało wydane po raz pierwszy w sierpniu 2015 roku, aby zbiegło się z wydaniem WordPress 4.4.

Został zaprojektowany z myślą o nowoczesnym, minimalistycznym podejściu do tradycyjnego układu blogów WordPress, z naciskiem na dobre typografia i zasady projektowania.

„Twenty Sixteen to zmodernizowane podejście o coraz popularniejszym układzie – poziomy baner główny i opcjonalny prawy pasek boczny, który działa dobrze zarówno na blogach, jak i na stronach internetowych. Ma niestandardowe opcje kolorów, które pozwalają tworzyć własne Twenty Sixteen. Temat został zaprojektowany na harmonijnej siatce płynów z mobilnym pierwszym podejściem. Oznacza to, że wygląda świetnie na każdym urządzeniu. ”

Takashi Irie

Funkcje Twenty Sixteen

Jako domyślny motyw WordPress, Twenty Sixteen nie ma zaawansowanych funkcji premium motywów WordPress. Zamiast tego skupia się na podstawach: minimalistycznym designie z dobrą typografią w temacie zaprojektowanym specjalnie dla blogerów.

W pełni responsywny

Twenty Sixteen jest w pełni responsywny i zaprojektowany tak, aby dobrze wyglądać na ekranie o dowolnym rozmiarze. Na mniejszych ekranach pasek boczny jest przenoszony na dół strony, a menu jest ukryte za Menu przycisk u góry strony.

Obrazy również automatycznie rozszerzają się i kurczą w celu dopasowania do rozmiaru ekranu.

Duże wystające obrazy

Dzięki Twenty Sixteen możesz pochwalić się dużymi obrazami w swoim poście, nie przeszkadzając innym treściom. Na dużych ekranach obrazy większe niż 840px (szerokość głównej kolumny) automatycznie przeleją się na lewą stronę strony:

Twenty Sixteen Review - przepełnienie obrazu

A jeśli używasz układu na całej szerokości, bez układu paska bocznego, Twój polecany obraz może rozwinąć się do 1200 pikseli.

Unikalna typografia

Twenty Sixteen ma kilka unikalnych funkcji typograficznych, aby zainteresować minimalistyczny design.

Jednym z nich jest funkcja pullquote, która z pewnością zainteresuje czytelników. Jeśli dodasz klasę „alignleft” lub „alignright” do dowolnego cytatu blokowego, zostanie on automatycznie zaprojektowany jako ciągnący cytat, który wystaje z kolumny.

Twenty Sixteen Review - pullquote

Jest też fajna funkcja wstępu po. Wystarczy dodać fragment do wpisu (dostępny w obszarze Więcej opcji na pasku bocznym edytora postów).

Recenzja Twenty Sixteen - wpisz fragment wpisu

Teraz fragment pojawi się jako podtytuł pod tytułem wpisu, tuż nad polecanym obrazem.

Recenzja Twenty Sixteen - wprowadzenie

Opcje dostosowywania projektu

Możesz wybrać jedną z czterech różnych opcji koloru tła lub wybrać własne kolory, przechodząc do Wygląd »Dostosuj i klikając Zabarwienie w lewym menu.

Recenzja Twenty Sixteen - kolory

Korzystając z narzędzia dostosowywania, możesz również przesłać własny obraz nagłówka, obraz tła i logo witryny.

Obszary widżetów

Twenty Sixteen obejmuje trzy obszary widgetizowane: jeden dla prawego paska bocznego i dwa, które pojawiają się poniżej treści.

Twenty Sixteen Review - obszary widżetów

Jeśli masz widżety na pasku bocznym, pojawią się one na każdej stronie i poście.

(Jeśli wolisz układ o pełnej szerokości bez pasków bocznych, po prostu usuń wszystkie widżety z obszaru paska bocznego, a treść automatycznie wypełni całą szerokość).

Obszary widżetów „Content Bottom 1” i „Content Bottom 2” nie pojawią się na stronie głównej witryny. Pojawiają się tylko na poszczególnych postach i stronach.

Na stronach widżety pojawią się zaraz za treścią strony, w tej samej kolumnie – nie jest to stopka o pełnej szerokości.

Twenty Sixteen Review - widżet u dołu strony

W poszczególnych postach widżety będą wyświetlane po nawigacji po poprzednim / następnym wpisie:

Recenzja Twenty Sixteen - widget na dole postu

Opcje paginacji

Na dole bloga użytkownicy mogą nawigować za pomocą stronicowania numerycznego i strzałek.

Twenty Sixteen Review - pagination

Dwie lokalizacje menu

Twenty Sixteen obejmuje dwie wbudowane lokalizacje menu: menu główne (znajdujące się w nagłówku) i „Menu linków społecznościowych”.

Twenty Sixteen Review - menu

Menu linków społecznościowych zostało zaprojektowane tak, aby automatycznie zamieniać linki mediów społecznościowych w ikony. Musisz utworzyć nowe menu przy użyciu niestandardowych łączy do swoich profili w mediach społecznościowych, a następnie ustawić je jako menu Łącza społecznościowe.

Gdy to zrobisz, automatycznie zamieni te linki w ikony umieszczone po prawej stronie stopki.

Dokumentacja i wsparcie

Twenty Fifteen to domyślny motyw WordPress dołączany do każdej instalacji, a także dostępny za darmo na WordPress.org. Znajdziesz tam podstawową dokumentację dotyczącą jego funkcji i sposobu rozpoczęcia pracy.

Ponieważ jest to domyślny motyw, większość wtyczek jest testowana przy użyciu tego motywu i prawdopodobnie są kompatybilne.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z tym motywem lub potrzebujesz pomocy w jego konfiguracji, możesz pisać na forach pomocy WordPress.org, a społeczność może pomóc.

Nasz wynik

Jako podstawowy motyw Twenty Sixteen może być dobrym wyborem dla prostych blogów osobistych. To ładnie wyglądający motyw z kilkoma podstawowymi opcjami dostosowywania, które pomogą Ci uczynić go bardziej własnym.

Twenty Sixteen to ładny podstawowy motyw, ale niektóre decyzje projektowe były dla nas nieco dziwne. Na przykład niektórzy blogerzy mogą mieć kłopot z wyświetlaniem widżetów „Content Bottom” tylko na pojedynczych postach lub stronach, ale nie są dostępne widżety stopki. Menu linków społecznościowych jest nieco niewygodne w użyciu i można je łatwiej osiągnąć jako widżet. Ponadto CSS używany do podkreślania linków jest niestandardowy (używając „box-shadow” zamiast „text-underline”) i może zakłócać CSS twoich wtyczek.

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych funkcji i opcji dostosowywania lub po prostu innego wyglądu niż standard WordPress używany przez miliony innych osób, musisz zainwestować w inny motyw. Sprawdź nasze najlepsze recenzje motywów WordPress, aby uzyskać więcej opcji.

Dajemy Twenty Sixteen 3 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 2,0 / 5,0

Wydajność
Gwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 0,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Zdobądź teraz Twenty Sixteen »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map