Ewoluować

Evolve to popularny motyw WordPress dostępny w wersjach darmowej i premium. Program Evolve zawiera wiele opcji dostosowywania każdego szczegółu witryny z pulpitu nawigacyjnego, bez wymaganego kodu. Przeczytaj naszą recenzję Evolve, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich ustawieniach i funkcjach tego motywu.


Ewolucja przeglądu

O Evolve

Evolve to popularny darmowy motyw WordPress firmy Theme4Press. Dostępna jest również wersja premium motywu, która odblokowuje wiele innych funkcji i ustawień.

Aby użyć motywu Evolve, musisz również zainstalować i aktywować wtyczkę Redux Framework. Redux to framework opcji, który pomaga programistom przyspieszyć proces tworzenia motywów i wtyczek WordPress.

Po aktywowaniu motywu Evolve u góry strony zobaczysz błąd PHP i monit o zainstalowanie wtyczki Redux Framework. Po zainstalowaniu wtyczki błąd powinien zniknąć.

Funkcje Evolve

Evolve ma bogate menu funkcji i ustawień, które można dostosować. Dostęp do większości funkcji można uzyskać za pośrednictwem obu Wygląd »Dostosuj menu i Wygląd »Opcje motywu menu. Oto niektóre z głównych funkcji:

Opcje układu i paska bocznego

Evolve ma kilka opcji paska bocznego, które zapewniają elastyczność w układzie strony. Możesz wybrać z:

 • pełna szerokość
 • tylko lewy pasek boczny
 • 2 lewe paski boczne
 • tylko prawy pasek boczny
 • 3 prawe paski boczne
 • lewy i prawy pasek boczny

Evolve Review - opcje układu strony

Układ bloga można również dostosować osobno.

Recenzja Evolve - opcje układu bloga

Opcje zawartości strony głównej

Aby edytować treść na stronie głównej, musisz przejść do Wygląd »Opcje motywu» Pola zawartości strony głównej. Tutaj możesz je włączyć lub wyłączyć i edytować zawartość. Możesz także zmienić ikony za pomocą czcionek Awesome ikon.

Recenzja Evolve - treść na pierwszej stronie

Niezliczone opcje dostosowywania projektu

Każdy obszar witryny można dostosować z pulpitu nawigacyjnego.

Na przykład opcje nagłówka witryny obejmują:

 • zmień wartości wypełnienia (odstępy po lewej, prawej, górnej i dolnej części nagłówka)
 • włączyć pole wyszukiwania
 • dostosuj krycie (aby widzieć tło przez nagłówek)
 • włącz lepki nagłówek
 • ukryj tytuł swojego bloga
 • przesuń slogan obok, powyżej lub pod tytułem; lub ukryj to
 • dostosuj odstępy między pozycjami menu
 • zmień liczbę kolumn widżetów w nagłówku (0, 1, 2, 3 lub 4)

Ewolucja przeglądu - opcje opcji

Możesz także wybrać osobne czcionki i kolory dla tytułu bloga, tytułu postu, menu, widżetów i innych.

Wbudowane suwaki

Evolve obejmuje obsługę kilku wtyczki suwaka, a także ma wbudowany suwak Bootstrap, którego można używać w bezpłatnej wersji.

Nawigować do Wygląd »Opcje motywu» Suwak Bootstrap »Slajdy aby utworzyć suwak. Stamtąd możesz dodawać własne obrazy i dostosowywać tytuły slajdów, opisy i kod przycisku.

Recenzja Evolve - suwak

W darmowej wersji Evolve możesz dodać maksymalnie 5 slajdów.

Istnieje również widżet Suwak karuzeli. Wyświetla ten sam suwak, który ustawiłeś w powyższych opcjach – w widżecie zobaczysz tylko surowy HTML. Jednak suwak nie wyświetla się dobrze na małych obszarach, takich jak pasek boczny.

Evolve Review - suwak widget co

Evolve Review - suwak widget co

Wbudowany formularz kontaktowy

Pod Wygląd »Opcje motywu» Kontakt menu, możesz skonfigurować stronę kontaktową, w tym osadzoną mapę Google z lokalizacją swojej firmy.

Jest też prosty wbudowany Formularz kontaktowy który pozwala odwiedzającym wysyłać Ci e-maile.

Odblokuj więcej funkcji dzięki Evolve+

Podczas konfigurowania motywu Evolve zauważysz, że wiele ustawień i funkcji jest zablokowanych, i powiesz „Ta opcja jest dostępna tylko w wersji evolve + Premium”. Zakup licencji na wersję premium motywu Evolve + odblokuje wszystkie te funkcje.

Ewolucja recenzji - zablokowane funkcje

Dokumentacja i wsparcie

Wszystkie opcje dostępne w motywie Evolve mogą być przytłaczające. Theme4Press ma dokumentację głównych funkcji i ustawień na swojej stronie, w tym samouczki ze zrzutami ekranu, które przeprowadzą cię przez proces konfigurowania motywu.

Wydaje się jednak, że niektórych funkcji brakuje w dokumentacji, a nawigacja i wyszukiwanie informacji, których szukasz, jest trochę trudne, ponieważ nie ma możliwości przeszukiwania dokumentacji.

Wsparcie jest dostępne zarówno na forach pomocy WordPress.org, jak i na stronie Theme4Press. Personel pomocy technicznej reaguje, a na większość wątków odpowiada się w ciągu około jednego dnia i szybko się rozwiązuje.

Nasz wynik

Ewolucja może być dobrym motywem dla tych, którzy szukają motywu, który można łatwo dostosować, i który nie chce nauczyć się żadnego kodu. Istnieje jednak stroma krzywa uczenia się, aby przyzwyczaić się do poruszania się po wszystkich funkcjach, ustawieniach i opcjach. Konfiguracja Evolve nie jest szybka ani łatwa – zajmie to trochę czasu.

Menu są utrudnione w nawigacji przez wszystkie zablokowane funkcje premium wymienione w darmowym motywie. Bardziej przyjazne dla użytkownika byłoby ukrycie tych funkcji lub przynajmniej wyraźne oznaczenie pozycji menu w darmowym motywie.

Niektóre funkcje Evolve można lepiej zaimplementować za pomocą wtyczki, takiej jak wbudowana suwaki obrazu i Formularz kontaktowy. Dedykowana wtyczka ma zwykle więcej opcji i jest lepsza w swojej konkretnej funkcji niż motyw, który próbuje zrobić wszystko. A jeśli zdecydujesz się zmienić motyw w dowolnym momencie w przyszłości, cała zawartość i ustawienia związane z danym motywem zostaną utracone.

Dajemy Evolve 3 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Wydajność
Gwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 0,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 2,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Uzyskaj ewolucję teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map