Istotny

Salient to jeden z najpopularniejszych motywów premium dostępnych na Themeforest. Ten wielozadaniowy, wysoce konfigurowalny motyw zawiera wiele wbudowanych funkcji, takich jak animacje stron, suwaki i niestandardowy typ postu w portfolio. Znajdź wszystkie szczegóły w naszej recenzji Salient.


Istotna recenzja

O Salient

Salient to jeden z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych tematów w Themeforest, z ponad 50 000 sprzedaży. Jest rozwijany przez ThemeNectar.

Salient wymaga do działania wtyczki Salient Visual Composer. Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki pojawi się następujący komunikat:

Istotna recenzja - wymagane wtyczki

Możesz kliknąć Rozpocznij instalowanie wtyczek aby zdecydować, które zainstalować i aktywować.

Chociaż zaleca stosowanie Formularza kontaktowego 7 wtyczek i WooCommerce, nie musisz ich używać. Okazało się, że wtyczka Contact Form 7 ma ograniczone funkcje i nie jest zbyt przyjazna dla użytkownika, i zalecamy jej użycie WPForms zamiast. Możesz przeczytać naszą recenzję Formularza Kontaktowego 7, aby uzyskać więcej informacji na temat tej wtyczki.

WooCommerce jest konieczne tylko wtedy, gdy zamierzasz sprzedawać produkty lub usługi ze swojej witryny.

Funkcje Salient

Salient ma wiele opcji pozwalających całkowicie dostosować wygląd Twojej witryny. Oto kilka funkcji, które wyróżniają ten motyw wśród tłumu:

Ogromny panel opcji

Po zainstalowaniu i aktywacji Salient zobaczysz nowy element menu na pulpicie nawigacyjnym. Pod Istotne »Ustawienia ogólne, możesz zobaczyć wszystkie nowo dostępne opcje.

Istotna recenzja - opcje

Możesz wybrać:

  • style ikon i przycisków
  • kolory tła i czcionek
  • typografia
  • kolory nagłówka, wypełnienie i krycie
  • kolumny stopki i tekst kredytowy
  • …i więcej

Przejścia stron i animacje

Istotne obejmuje szereg stron przejścia i efekty animacji na twoją stronę.

Domyślnie bieżąca strona zniknie po kliknięciu łącza. Następnie będzie wyświetlana animowana ikona ładowania, aż do załadowania następnej strony.

Możesz zmienić efekt wygaszania na efekt „odsłaniania maski środkowej”, odsłaniając nową stronę rozwijaną od środka.

Jeśli pozostaniesz przy ikonie ładowania, możesz zmienić kolor ikony lub przesłać własną ikonę niestandardową (na przykład logo). Możesz także dostosować animację ikony od domyślnego obrotu do efektu „płynnego obrotu”.

Istotna recenzja - przejścia stron

Globalny przycisk wezwania do działania

w Istotne »Wezwanie do działania menu, możesz włączyć sekcję „wezwanie do działania”, która pojawi się tuż nad stopką na każdej stronie witryny. Możesz dostosować tekst, kolor przycisku, link i wykluczyć go z pojawiania się na określonych stronach.

Przegląd istotnych zmian - ustawienia przycisków wezwania do działania

Salient Visual Composer

Jak wspomniano powyżej, Salient wymaga użycia wtyczki Salient Visual Composer.

Visual Composer to wtyczka typu „przeciągnij i upuść” dla WordPress. Wersja Salient pozwala korzystać z edytora wizualnego zarówno dla postów, jak i stron oraz zawiera kilka unikalnych opcji.

Istotna recenzja - kompozytor wizualny

Możesz przeczytać naszą recenzję standardowej wtyczki Visual Composer tutaj.

Wbudowany suwak

Po zainstalowaniu motywu zobaczysz kilka nowych opcji menu, w tym Suwak domowy i Suwak nektaru.

Aby aktywować suwak główny, musisz utworzyć stronę przy użyciu jednego z szablonów strony głównej.

Istotna recenzja - szablony stron

Więc musisz iść do Ustawienia »Czytanie i ustaw tę stronę jako statyczną stronę główną.

Możesz dodać slajdy do suwaka strony głównej, przechodząc do Home Slider »Dodaj nowy. Tutaj możesz wybrać zdjęcia lub filmy do dodania i wprowadzić tekst podpisu oraz przyciski, jeśli chcesz.

Obrazy powinny mieć między 1600 a 2000 pikseli szerokości i wysokości 700 pikseli. Jeśli są większe niż 700 pikseli, zostaną przycięte w większych rozmiarach ekranu. Bez względu na szerokość obraz zostanie rozciągnięty, aby zmieścił się na całym ekranie, dzięki czemu mniejsze obrazy będą wyglądały bardzo pikselowo na większych ekranach.

Aby zmienić styl i funkcje suwaka, musisz przejść do Salient »Home Slider. Tutaj możesz dostosować animacje, ustawienia autoodtwarzania, prędkość itp.

Suwak nektaru

Suwak Nectar może być używany w innych lokalizacjach oprócz strony głównej. Zawiera znacznie więcej opcji niż Home Slider.

Twoje slajdy są wyświetlane według lokalizacji (lokalizacje działają jak kategorie). Aby utworzyć suwak, musisz dodać wszystkie slajdy do określonej lokalizacji.

Aby użyć suwaka Nectar, musisz umieścić go za pomocą krótkiego kodu.

Podczas edycji dowolnego postu lub strony zobaczysz niebieski Krótki kod Nectar przycisk.

Istotna recenzja - skróty nektaru

Możesz kliknąć to, a następnie wybrać opcje, aby wyświetlić utworzony suwak nektaru. Wybierz „Nectar Slider” w „Elements”, a następnie w „Location” wybierz lokalizację, do której dodałeś wszystkie slajdy.

Istotna recenzja - suwak nektaru

(Jeśli szukasz łatwiejszego sposobu tworzenia suwaków, których można używać z dowolnym motywem, zalecamy Wtyczka Soliloquy.)

Portfolio Niestandardowy typ postu

Salient ma niestandardowy typ postu przeznaczony dla Twojego portfolio. Możesz dostosować styl i wygląd swoich elementów portfolio Istotne »Portfolio, i dodaj elementy swojego portfolio, przechodząc do Portfolio »Dodaj nowy. Do elementów portfela można przypisywać kategorie i tagi, podobnie jak posty.

Należy pamiętać, że ponieważ ten niestandardowy typ postu w portfolio jest związany z tematem, stracisz wszystkie informacje o swoim portfolio, jeśli kiedykolwiek zmienisz motywy.

Wsparcie i dokumentacja

Sześć miesięcy wsparcia ze strony programisty jest dołączonych do zakupu Salient. Wsparcie jest dostępne za pośrednictwem systemu biletów.

Program Salient jest wyposażony w 16-stronicowy dokument PDF, który zapewnia podstawowy przegląd głównych funkcji i ustawień motywu.

Ale jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje i instrukcje, musisz obejrzeć ich filmy instruktażowe. Niestety dla tych, którzy nie mogą korzystać z filmów lub wolą ich nie używać, nie są dostępne transkrypcje ani pisemne samouczki.

Wiele kluczowych instrukcji dotyczących korzystania z motywu jest dostępnych tylko w formie wideo, a wiele z nich ma ponad 10 minut. Nie ma więc sposobu na wyszukanie potrzebnej informacji – musisz obejrzeć cały film (i mieć nadzieję, że ma to, czego potrzebujesz, więc nie marnuj więcej czasu).

Jeśli wolisz pisemne samouczki niż wideo, prawdopodobnie nie jest to dla ciebie motyw.

Nasz wynik

Salient jest jednym z najpopularniejszych motywów w Themeforest i jest bardzo wysoko oceniany.

Jeśli nie chcesz uczyć się żadnego kodu, ale potrzebujesz motywu, który można w każdym aspekcie łatwo dostosować, Salient może być dobrym wyborem. Ma kilka unikalnych i interesujących funkcji, takich jak animacje przejścia strony, które wyróżnią Twoją witrynę.

Jednym z możliwych problemów, jakie możesz mieć z motywem Istotne (oprócz braku pisemnych samouczków) jest to, że jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się zmienić motywy, wszystkie informacje wprowadzone w funkcjach specyficznych dla motywu zostaną utracone. Obejmuje to twoje portfolio, suwaki, strony zbudowane za pomocą kompozytora wizualnego i każdą inną funkcję Salient. Zgodnie z wytycznymi WordPress z powodu tego problemu należy tworzyć dodatkowe funkcje za pomocą wtyczek, a nie motywów.

Dajemy Salient 4 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Zdobądź teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me