Recenzja motywu Astra: Czy ten darmowy motyw WordPress jest dobry?

Szukasz darmowego, lekkiego motywu WordPress i zastanawiasz się, czy motyw Astra WordPress może być najlepszym wyborem?


Astra jest jednym z najszybciej rozwijających się uniwersalnych motywów WordPress w repozytorium WordPress. Umożliwia tworzenie pięknych stron internetowych w ciągu kilku minut dzięki dużej bibliotece gotowych stron. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować portfolio, witrynę sklepową WooCommerce, czy witrynę biznesową, Astra może być Twoją opcją.

Tutaj szczegółowo omówimy temat Astry, abyś mógł dowiedzieć się, czy jest to najlepsza opcja dla Twojej witryny.

Motyw Astra: przegląd

Motyw Astra

Astra to darmowy motyw WordPress zaprojektowany z myślą o początkujących. Jego przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwia nadanie Twojej witrynie najlepszego wyglądu bez kodowania jednej linii.

Astra została opracowana przez Brainstorm Force, firmę działającą na rynku WordPress od ponad 10 lat. Najlepsze w Astra jest to, że jest lekka i zbudowana do szybkiego renderowania strony. Potrzebuje mniej niż 50 KB miejsca i ładuje się w zaledwie 0,5 sekundy z domyślnymi danymi WordPress.

Działa również płynnie z różnymi programami do tworzenia stron, takimi jak Elementor i Beaver Builder oraz kilkoma innymi popularnymi wtyczkami, co czyni go idealnym wyborem zarówno dla początkujących, jak i twórców stron internetowych.

Zobaczmy, jakie inne funkcje oferuje Astra.

Astra Theme Review: Funkcje

Dzięki liście zaawansowanych funkcji nie jest zaskoczeniem, że Astra była już aktywnie używana przez 700 000 użytkowników. Oto krótkie podsumowanie tego, co oferuje.

1. Biblioteka gotowych stron internetowych

Strony demonstracyjne Astry

Astra oferuje ogromną bibliotekę gotowych stron internetowych. Pomaga to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także przyspiesza tworzenie i dostosowywanie strony internetowej.

W bibliotece szablonów znajdziesz 2 różne opcje szablonów: szablony bezpłatne i szablony premium. Darmowe szablony mogą być używane wraz z dowolnymi bezpłatnymi popularnymi wtyczkami kreatora stron, takimi jak Beaver Builder, Elementor itp. Jeśli nie jesteś zainteresowany instalacją kreatora stron, nadal możesz importować gotowe strony internetowe współpracujące z edytorem Gutenberga, wbudowanym -w edytorze WordPress.

Szablony premium są oznaczone jako Agencja, która jest dostępna tylko z licencjami Mini Agencja lub Pakiet Agencji z motywem Astra. Aby zaimportować bibliotekę szablonów demonstracyjnych, musisz użyć bezpłatnej wtyczki, znanej jako Szablony początkowe.

2. Bezproblemowa integracja z popularnymi wtyczkami

Kompatybilność z Astra

Ponieważ Astra została zbudowana jako lekki motyw, nie jest dostarczana z kilkoma rozdętymi i niechcianymi funkcjami. Zamiast tego możesz użyć dowolnych wtyczek WordPress w swojej witrynie, aby robić, co chcesz. Najlepsze jest to, że Astra jest kompatybilna z prawie każdą popularną wtyczką WordPress.

Rzućmy okiem na kilka popularnych wtyczek, które są kompatybilne z Astrą:

 • WooCommerce: Łatwo zbuduj sklep internetowy
 • Kreatory stron: Astra obsługuje Beaver Builder, Elementor i wiele innych
 • I wiele innych: Inne popularne wtyczki to między innymi LearnDash, Zestaw narzędzi, Yoast i inne

3. Szybki, lekki, przyjazny dla SEO

Astra jest lekka jak piórko i potrzebuje mniej niż 50 kb zasobów, co czyni ją jednym z najszybszych istniejących motywów WordPress. Motyw zawiera również niezbędne znaczniki Schema.org, których potrzebujesz, aby wyszukiwarki zwróciły więcej informacji z Twojej witryny.

4. Tłumaczenie & Gotowy na RTL

Jeśli witryna obsługuje obcokrajowców mówiących po angielsku, Astra może być najlepszym wyborem, ponieważ dzięki Astra łatwo jest zlokalizować witrynę. Możesz także przetłumaczyć go na języki RTL, takie jak arabski.

Astra: łatwość użytkowania

Astra to motyw przyjazny dla początkujących, który pozwala dostosować witrynę bez kodowania. Po zainstalowaniu motywu na swojej stronie możesz przejść do Wygląd »Opcje Astra po lewej stronie ekranu.

Tutaj zobaczysz kilka opcji. Pierwszy z nich oferuje szybkie linki do konfiguratora. Możesz je łatwo kliknąć i pracować nad logo, czcionką, nagłówkiem i stopką witryny.

Opcje Astra

Załóżmy, że chcesz dostosować stopkę. Możesz po prostu kliknąć Opcje ustawień stopki pod Łącza do ustawień dostosowywania. Spowoduje to przejście do dostosowywania, w którym możesz rozpocząć pracę nad stopką.

Po prostu kliknij ikonę ołówka w stopce, a zobaczysz różne opcje po lewej stronie ekranu.

Konfigurator Astra

Możesz teraz wybrać układ i dodać własną zawartość, korzystając z opcji po lewej stronie. Możesz również dostosować szerokość stopki, dodać do niej ramkę, obraz i kolor. Jeśli chcesz dodać widżet, tekst lub menu stopki do stopki, po prostu wybierz ją za pomocą strzałki rozwijanej pod Sekcja 2.

Aby wyróżnić stopkę, możesz dodać inny kolor do tekstu i linków. Oto krótkie spojrzenie na zmienioną stopkę za pomocą Astry.

Dostosowana stopka

To tylko przykład. Możesz użyć swojej wyobraźni i nadać jej dowolny wygląd. Możesz wykonać ten sam proces dla każdej części witryny i uzyskać najlepszy wygląd, na jaki zasługuje.

Następna opcja wyświetla opcje dostępne w wersji Pro motywu. Aby skorzystać z tych opcji, musisz uaktualnić motyw do wersji premium. Do tego czasu nie można uzyskać dostępu do tych opcji.

Funkcje Astry Pro

Przewijając ekran w dół zobaczysz bezpłatne wtyczki, które poleca ten motyw. Jeśli chcesz ich użyć, po prostu kliknij Aktywuj przycisk obok żądanej wtyczki i możesz zacząć.

Darmowe wtyczki Astra

Astra: Dokumentacja & Wsparcie

Idealnie, Astra jest łatwa w użyciu. Ale nawet jeśli masz problem z jego użyciem, zawsze możesz sprawdzić jego dokumentację, aby znaleźć rozwiązanie. Mają zestaw najczęściej zadawanych pytań, które odpowiadają na prawie każde możliwe pytanie.

Możesz także dołączyć do ich grupy na Facebooku i sprawdzić forum dyskusyjne użytkowników, aby sprawdzić, czy Twój problem ma odpowiedź. Jeśli nadal nie możesz znaleźć odpowiedzi, możesz skontaktować się z ich zespołem pomocy technicznej, podnosząc bilet.

Ceny motywów Astra

Motyw Astra można pobrać za darmo. Ale jeśli chcesz rozszerzyć jego funkcje, możesz uaktualnić swój plan do wersji Pro, która kosztuje tylko 59 USD.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli nie spodoba ci się ich wersja Pro, możesz odzyskać pieniądze w ciągu następnych 14 dni.

Co myślimy o temacie Astra – nasz werdykt

Astra to świetna opcja dla każdego, kto szuka przyjaznego dla początkującego motywu, aby uczynić swoją stronę oszałamiającą wizualnie. Nie ma żadnej krzywej uczenia się.

Możesz albo skorzystać z jednej z jego stron demonstracyjnych z darmową wtyczką strony startowej i nieco ją ulepszyć, zanim w końcu ją uruchomisz, lub stworzyć zupełnie nowy projekt od podstaw.

Tak czy inaczej, świetnie się bawisz, projektując swoją witrynę za pomocą Astry, szczególnie z jej niesamowitą szybkością i wydajnością.

Tymczasem, jeśli chcesz wzmocnić swoją witrynę o więcej funkcji, oto lista niektórych niezbędnych wtyczek.

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 4,8 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Kup teraz Astra »
Uzyskaj 10% zniżki na Astra »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map