Google Site Kit Review 2020 – NALEŻY PRZECZYTAĆ przed instalacją w witrynie

Chcesz wiedzieć o wtyczce Google Site Kit?


Zestaw witryny Google to wtyczka WordPress, która pozwala łączyć internetowe usługi marketingowe Google, takie jak Search Console, Google Analytics, Google Optimize, Google Tag Manager, PageSpeed ​​Insights, Google AdSense itp. bezpośrednio do pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Dzięki Site Kit możesz uzyskać wgląd w wydajność swojej witryny bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress. W tym artykule szczegółowo przeanalizujemy i przeanalizujemy wtyczkę Site Kit, dowiemy się, co ona oferuje i czy warto spróbować.

Co to jest zestaw witryn Google?

Zestaw strony

Zestaw witryny to wtyczka Google WordPress, która działa jako mediator między Twoją witryną WordPress a usługami marketingowymi Google. Wtyczka została uruchomiona w październiku 2019 r. I jest dostępna do pobrania w repozytorium WordPress za darmo. Za pomocą tej wtyczki możesz zintegrować swoją witrynę z następującymi narzędziami Google.

 • Analityka: Google Analytics informuje, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcje z Twoją witryną. Łącząc witrynę z Google Analytics, dowiesz się, skąd dokładnie pochodzi Twój ruch, który post najlepiej się sprawdza itp.
 • Search Console: Google Search Console pomaga poprawić rankingi wyszukiwania, umożliwiając naprawę istniejących błędów i błędów, które uniemożliwiają indeksowanie witryny. Możesz także śledzić słowa kluczowe, za pomocą których użytkownicy odkrywają Twoją witrynę.
 • AdSense: Dzięki Google Adsense możesz zarabiać na swojej witrynie, umieszczając w niej reklamy.
 • PageSpeed ​​Insights: Popraw wydajność witryny, sprawdzając szybkość ładowania witryny na komputerach i urządzeniach mobilnych oraz wprowadzając niezbędne zmiany, aby skrócić czas ładowania.
 • Menedżer tagów: Pozwala zarządzać tagami marketingowymi i wdrażać je w celu pomiaru ROI reklam, a także śledzenia stron internetowych i aplikacji Flash, wideo oraz serwisów społecznościowych bez dotykania kodu.
 • Optymalizować: Google Optimize to narzędzie do testowania A / B, które poprawia konwersje w Twojej witrynie, umożliwiając przeprowadzanie eksperymentów.

Zasadniczo Site Kit jest najlepszy dla wydawców, którzy są właścicielami witryny, programistów zarządzających wieloma projektami klienckimi oraz autorów wtyczek i usług hostingowych.

Przegląd zestawu witryn Google: przegląd funkcji

Zestaw witryny oferuje wspaniałe funkcje dla swoich użytkowników. Jak wspomniano wcześniej, pomaga dodawać różne usługi Google do pulpitu WordPress, dzięki czemu można przeglądać wszystkie raporty w jednym miejscu, bez konieczności przełączania się do różnych usług. Najlepsze w tej wtyczce jest to, że ułatwia skonfigurowanie wszystkich tych usług w Twojej witrynie bez konieczności dotykania linii kodu.

Oto funkcje oferowane przez wtyczkę.

 • Ruch drogowy: Oferuje ogólny raport o ruchu na Twojej stronie. Ruch jest dalej dzielony na bezpłatne, polecane, bezpośrednie i pocztę e-mail. Więc wiesz, skąd dokładnie pochodzi Twój ruch.
 • Szybkość strony: Dowiedz się, jak szybko ładuje się Twoja strona, i znajdź sposoby na jej poprawę.
 • Adsense: Zarabiaj na swojej witrynie, aby zarobić dodatkowe pieniądze
 • Menedżer tagów: Pomaga śledzić różne tagi marketingowe w Twojej witrynie.
 • Wyszukaj ścieżkę: Pokazuje liczbę wyświetleń i kliknięć otrzymanych przez Twoją witrynę w danym okresie.

Instalowanie wtyczki Site Kit na WordPress

Aby korzystać z Site Kit w witrynie WordPress, musisz najpierw zainstalować wtyczkę na pulpicie nawigacyjnym. W tym celu zaloguj się do pulpitu WordPress i kliknij Wtyczka »Dodaj nowe. Teraz, korzystając z pola wyszukiwania, poszukaj wtyczki Site Kit.

Instalacja zestawu witryn

Po znalezieniu kliknij Zainstaluj teraz a następnie Aktywuj przycisk, aby wtyczka zaczęła działać. Po aktywacji wtyczki na ekranie zobaczysz następujący komunikat.

instalowanie Zestawu witryn, wtyczki zestawu witryn, zestawu witryn, zestawu witryn Google

Kliknij na Rozpocznij instalację przycisk. Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym będziesz musiał zweryfikować własność swojej witryny.

zestaw witryny Google, wtyczka zestawu witryny Google, przegląd zestawu witryny Google

Korzystając z konta Google, zaloguj się na swoje konto. Na ekranie pojawi się małe okienko z prośbą o udzielenie zgody na przeglądanie danych Search Console i zarządzanie nimi. W ciągu kilku następnych sekund postępuj zgodnie z instrukcjami, aby udzielić zgody wtyczce na weryfikację konta i dostęp do niego. Po zakończeniu instalacji kliknij Przejdź do pulpitu nawigacyjnego zestawu witryn przycisk. To zabierze Cię do pulpitu nawigacyjnego Site Kit bezpośrednio w witrynie WordPress.

Oto jak to wygląda.

Pulpit nawigacyjny zestawu witryn Google

Dodawanie kolejnych usług Google do zestawu witryn

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na pulpicie nawigacyjnym, Site Kit pozwala to zrobić. Musisz po prostu iść do Zestaw witryny »Ustawienia. Zobaczysz tutaj 3 różne zakładki:

 • Połączona usługa
 • Połącz więcej usług
 • Ustawienia administratora

Idź do Połącz więcej usług patka.

Tutaj, w panelu Analytics kliknij Konfiguracja Analytics opcja. Przed skonfigurowaniem Analytics nie będzie można dodać Menedżer tagów i Optymalizować usługi.

Teraz zaloguj się na swoje konto Google i kliknij Dopuszczać w poniższych krokach, aby przyznać dostęp wtyczce do wyświetlania raportów na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics. Nastąpi powrót do pulpitu WordPress, z którego możesz skonfigurować konto Analytics, klikając przycisk Skonfiguruj Analytics przycisk.

Zestaw witryn przez Google Analytics

Po tym kroku Site Kit zajmie się wszystkim. Zaimportuje Twoje dane z Google Analytics i wyświetli Twoje raporty bezpośrednio na pulpicie WordPress. Możesz powtórzyć ten sam proces z innymi usługami.

Sprawdzanie raportów w zestawie witryn

Teraz, gdy wszystko jest już skonfigurowane, nadszedł czas, aby sprawdzić raporty w witrynie. Możesz sprawdzić swoje raporty, przechodząc do Zestaw witryn »Pulpit nawigacyjny. Tutaj zobaczysz wszystkie usługi Google, które podłączyłeś do swojej witryny.

deska rozdzielcza, zestaw witryn

W miarę przewijania w dół zobaczysz więcej raportów na temat wydajności witryny, jej szybkości na urządzeniach mobilnych i komputerach itp. Możesz także wybrać przedział czasowy dla tych raportów w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli masz zainstalowany AdSense, Site Kit również wyświetli raporty na ten temat.

Odłączanie pojedynczej usługi w zestawie witryny

Zestaw witryny umożliwia także odłączanie usług od witryny bez żadnych komplikacji. Po prostu idź do Zestaw witryny »Ustawienia» Połączone usługi. Tutaj wybierz usługę, którą chcesz rozłączyć i kliknij Edytować przycisk poniżej.

Zestaw witryny

Po prawej stronie pojawi się opcja o nazwie Analiza odłączania dla zestawu witryn. Kliknij tę opcję. Pojawi się wyskakujące okienko potwierdzające, czy naprawdę chcesz je odłączyć. Kliknij przycisk Rozłącz. I to wszystko.

Zalety zestawu witryn – co nam się podobało

Zestaw witryny jest dla Ciebie dobrą opcją, jeśli witryna jest połączona z różnymi usługami Google i chcesz przeglądać raporty wszystkich tych usług w jednym miejscu.

Ułatwia śledzenie i analizowanie tego, co dzieje się w Twojej witrynie. Dzięki tej wtyczce możesz uzyskać wszystkie podstawowe informacje na temat swojej witryny, takie jak sposób, w jaki odwiedzający ją odkryli, ich zachowanie w witrynie itp..

Zamiast logować się na różne platformy i przeglądać raporty indywidualnie, Sit Kit udostępnia wszystkie raporty w pojedynczym i scentralizowanym pulpicie nawigacyjnym. Nie musisz już przełączać się między różnymi kartami przeglądarki.

Wady zestawu witryn – czego brakuje

Site Kit ma również pewne wady. Tutaj jest kilka z nich.

 • Oferuje ograniczone informacje na desce rozdzielczej: Ponieważ łączy tak wiele usług Google z pulpitem WordPress, możesz przeglądać tylko ograniczone informacje z każdej z tych usług. A czasem to nie wystarczy, szczególnie jeśli chodzi o podejmowanie poważnych decyzji.
 • Brak ulepszonej integracji eCommerce: Zestaw witryny nie ma opcji umożliwiającej śledzenie różnych elementów e-commerce w witrynie. Nie wyświetla na przykład przychodów, średniego rozmiaru zamówienia, produktów o najwyższej skuteczności itp. W sklepie internetowym.
 • Brak dostępnej opcji śledzenia formularza: Zestaw witryny nie pozwala na śledzenie różnych formularzy w Twojej witrynie, więc jeśli chcesz śledzić formularz kontaktowy lub formularz zamówienia, aby poznać swoje konwersje, możesz być rozczarowany.

Nasz werdykt: Czy zestaw witryn jest właśnie dla Ciebie?

Zestaw witryny może być dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą mieć pojedynczy pulpit nawigacyjny z minimalnymi szczegółami. Ponadto zestaw witryn zbiera informacje z każdej usługi Google i starannie prezentuje je w jednym miejscu.

Jeśli jednak chcesz w pełni korzystać z usług Google, Site Kit może nie być dobrym rozwiązaniem.

Na przykład, Zestaw witryny pozwala tylko na podstawową konfigurację Google Analytics.

Dzięki podstawowej konfiguracji Analytics nie uzyskasz szczegółowych informacji, takich jak dane transakcji eCommerce, dane śledzenia pobierania, dane śledzenia zdarzeń i inne. Będzie to wymagało alternatywy Site Kit, takiej jak MonsterInsights, która jest najbardziej wszechstronną wtyczką Google Analytics dla WordPress.

monsterinsights, login użytkownika i wtyczki rejestracyjne

Dzięki MonsterInsights możesz uzyskać wszystkie raporty oferowane przez Site Kit, w tym Google Analytics, Search Console, AdSense i inne. MonsterInsights wykorzystuje swoją integrację z Google Analytics do śledzenia danych w Search Console, danych AdSense, danych śledzenia prędkości i innych.

Ponadto zapewnia dodatkowe raporty, których nie oferuje Site Kit, w tym dane sprzedaży eCommerce, dane linków partnerskich itp..

Dowiedz się więcej o MonsterInsights w naszej szczegółowej recenzji.

Więc to jest to. Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Jeśli podobała Ci się nasza opinia dotycząca zestawu witryn Google, być może zainteresuje Cię także konfiguracja śledzenia pobierania w WordPress za pomocą Google Analytics

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Pobierz zestaw witryn przez Google Now »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map