Klucz wiolinowy

Chcesz się łatwo zalogować, używając silnych haseł na swojej stronie WordPress? Clef to popularne narzędzie do uwierzytelniania dwuskładnikowego, które pozwala zalogować się na stronie WordPress bez konieczności wprowadzania hasła. W tej recenzji Clef przyjrzymy się jej funkcjom i łatwości użytkowania.


Uwierzytelnianie dwuskładnikowe do weryfikacji WordPress

Dlaczego potrzebujesz uwierzytelniania dwuskładnikowego za pomocą Clef dla WordPress?

Hasła to pierwsza warstwa bezpieczeństwa między hakerami a witryną. Zawsze powinieneś używać długich i silnych haseł, aby były trudniejsze do złamania. Problem z silnymi hasłami polega jednak na tym, że trudno je zapamiętać.

Zobacz ten przewodnik w najlepszy sposób na zarządzanie hasłami WordPress.

Ale co, jeśli ktoś uzyska dostęp do samego hasła? Dzieje się to częściej, niż można sobie wyobrazić.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe eliminuje potrzebę stosowania haseł poprzez dodanie zewnętrznej warstwy bezpieczeństwa. Możesz użyć telefonu do zalogowania się na stronie WordPress.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak Clef implementuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe w WordPress.

Konfiguracja klucza wiolinowego dla WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Clef Two-Factor Authentication dla WordPress. Po aktywacji nastąpi automatyczne przekierowanie do kreatora konfiguracji Clef. Po prostu kliknij przycisk Rozpocznij, aby kontynuować.

Kreator konfiguracji rozszczepu w WordPress

Następnie zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu. Ten krok jest opcjonalny; możesz to pominąć i bezpośrednio pobrać aplikację Clef z App Store na iOS i Play Store na urządzenia z Androidem.

Po zainstalowaniu aplikacji zostaniesz poproszony o rejestrację w Clef. Gdy aplikacja mobilna będzie gotowa, wróć do WordPress i kliknij „Mam już przycisk aplikacji”, aby kontynuować.

Zainstaluj aplikację Clef na swoim urządzeniu mobilnym

Clef pokaże teraz falę pasków na ekranie WordPress. W telefonie włączy aparat z podobnymi falami. Wskaż ekran aplikacji Clef na WordPress, a Clef automatycznie zsynchronizuje obie fale.

Synchronizuj fale Clef w telefonie i WordPress

To wszystko! Pomyślnie skonfigurowałeś Clef na swojej stronie WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz, jak to zrobić dodaj darmowe hasło do WordPressa za pomocą Klucza.

Łatwo zarządzaj silnymi hasłami WordPress za pomocą Klucza

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zarządzanie silnymi hasłami wydaje się dużo pracy dla większości użytkowników. Klucz wiolinowy umożliwia logowanie się bez podawania hasła. Wystarczy zsynchronizować falę i jesteś zalogowany, możesz nawet całkowicie wyłączyć hasło, aby chronić swoją witrynę przed niektórymi typowymi atakami siłowymi.

Wyłącz hasła w WordPress za pomocą Klucza

Twoja witryna WordPress jest tak bezpieczna, jak jej najsłabsze hasło. Jeśli prowadzisz witrynę WordPress dla wielu użytkowników, możesz również zaprosić wszystkich innych użytkowników w witrynie do skonfigurowania Klucza. Wszyscy twoi użytkownicy skonfigurują klucz w ten sam sposób, co ty. Będą musieli zainstalować aplikację na swoich telefonach i zsynchronizować ją z Clef for WordPress.

Jeśli używasz Clef na wielu stronach WordPress, nie martw się – możesz zsynchronizować wszystkie te strony z Clef. Po zalogowaniu się do jednej witryny WordPress Clef automatycznie zaloguje Cię do innych witryn podczas ich odwiedzania.

Wbudowanie i ogólne wrażenia użytkownika dla Clef są niezwykle przyjemne. Jest bardzo prosty w użyciu i bardzo bezpieczny.

Bezpieczeństwo i ochrona dzięki kluczowi wizyjnemu do WordPress

Klucz wiolinowy jest bardzo bezpieczny i bezpieczny, oto jak to naprawdę działa.

Zastępuje hasła WordPress dwuskładnikowym systemem uwierzytelniania. Oznacza to, że w zasadzie uwierzytelniasz się w witrynie WordPress przy użyciu dwóch kluczy bezpieczeństwa.

Pierwszy to oczywiście dane logowania do WordPress, tj. Nazwa użytkownika i hasło. Ta nazwa użytkownika i hasło są przechowywane na urządzeniu Clef w postaci zaszyfrowanej.

Drugim czynnikiem jest aplikacja mobilna Clef na Twojej stronie, która rozpoznaje strony internetowe korzystające z systemu szyfrowania RSA-Public Key.

Aby ukończyć logowanie, potrzebujesz nie tylko hasła do WordPressa, ale także urządzenia mobilnego. W przypadku, gdy twoje hasło zostanie skradzione lub zhakowane. Istnieje jeszcze jedna warstwa bezpieczeństwa, aby chronić swój login WordPress.

Klucz wiolinowy przechowuje zaszyfrowany klucz w telefonie zamiast w chmurze. Nawet jeśli serwery Clef zostaną naruszone, dane logowania pozostaną bezpiecznie przechowywane w telefonie.

Czy klucz jest wszystkim, czego potrzebujesz do bezpieczeństwa WordPress?

Clef sprawi, że Twoja witryna WordPress będzie bezpieczna, ale pulpit administracyjny WordPress to tylko jeden punkt wejścia do włamania się na twoją stronę.

Bardziej zaawansowani hakerzy mogą próbować włamać się na twój serwer internetowy, korzystać z zainfekowanych kont e-mail, aby uzyskać dostęp do pulpitu hostingowego, zastrzyków SQL i różnych innych technik.

Nadal będziesz musiał upewnić się, że jest zainstalowany odpowiedni system tworzenia kopii zapasowych (zalecamy użycie BackupBuddy). Skorzystaj z usługi bezpieczeństwa WordPress, takiej jak Sucuri.

Używaj długich, unikalnych i silnych haseł do swojego konta FTP, panelu sterowania hosta i bazy danych MySQL.

Ceny i opcje wsparcia dla klucza wiolinowego

Klucz wiolinowy jest bezpłatny dla maksymalnie 10 000 loginów miesięcznie. Większość użytkowników prawdopodobnie nigdy nawet nie zbliży się do tego numeru, nawet jeśli używają Clef na wielu stronach.

Po przekroczeniu limitów bezpłatnych kont użytkownicy mogą wybrać plan taryfowy od 700 USD miesięcznie do 100 000 logowań. Użytkownicy mogą również wybrać model ceny za logowanie, który kosztuje 0,010 USD za logowanie.

Podstawową pomoc dla użytkowników zapewnia poczta e-mail i czat społecznościowy na Slack. Oficjalna strona Clef zawiera obszerną dokumentację dla programistów, którzy chcą zintegrować Clef ze swoimi aplikacjami.

Nasz werdykt w sprawie klucza wiolinowego dla WordPress

Uważamy, że Clef oferuje doskonałe rozwiązanie uwierzytelniania dwuskładnikowego dla stron internetowych opartych na WordPress. Jest niezwykle łatwy w użyciu i jest bezpłatny. Pozwala to uniknąć zarządzania silnymi hasłami i chroni witrynę WordPress przed naruszeniem loginu.

Dajemy Clef 4 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych wyników.

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Gwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 0,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Zdobądź klucz teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map