Mapy witryn Google XML

Martwisz się, że Google prawidłowo indeksuje Twoją witrynę WordPress? Następnie możesz skorzystać z pomocy wtyczki Google XML Sitemaps dla WordPress. W naszym przeglądzie map witryn Google XML dowiesz się, w jaki sposób ta bezpłatna wtyczka może pomóc w wygenerowaniu specjalnej mapy witryny i powiadamiać wszystkie główne wyszukiwarki o każdej aktualizacji bloga, zapewniając prawidłową indeksację witryny.


Przegląd map witryn Google XML

Dlaczego potrzebujesz mapy witryny?

Wyszukiwarki takie jak Google używają botów do indeksowania sieci i znajdowania nowych witryn i stron. Boty nie korzystają z Internetu dokładnie tak, jak robią to ludzie, dlatego mogą mieć problemy ze złożeniem pełnego obrazu Twojej witryny w zależności od jej struktury.

Na przykład, jeśli w Twojej witrynie znajduje się strona, do której nie można dotrzeć za pomocą określonej liczby kliknięć lub w ogóle nie jest połączona z innymi stronami, może nie być indeksowana przez Google.

To tam gdzie Mapy witryn XML Wejdź.

Mapa witryny XML to specjalny plik w formacie Extensible Markup Language (XML), który zawiera listę wszystkich stron na blogu. Podczas indeksowania witryny boty Google szukają pliku o nazwie sitemap.xml w katalogu głównym. Kiedy go znajdą, używają listy stron w pliku do indeksowania wszystkich stron w Twojej witrynie, zapewniając, że nic ważnego nie zostanie pominięte.

Wtyczka map witryn Google XML będzie również powiadamiać („ping”) Google i inne główne wyszukiwarki o każdej aktualizacji mapy witryny, zachęcając je do ponownego zaindeksowania witryny i zaindeksowania nowych stron.

Korzystanie z wtyczki mapy witryny nie gwarantuje poprawy rankingi wyszukiwarek, pomoże to w prawidłowym zaindeksowaniu witryny przez Google i inne wyszukiwarki.

Mapy witryn są również szczególnie przydatne, jeśli:

  • Twoja witryna ma setki stron. Google może mieć problem z indeksowaniem ich wszystkich, w zależności od struktury witryny.
  • Twoja strona ma niezwykłą strukturę i nie wszystkie strony są połączone razem.
  • Twoja witryna jest nowa i / lub nie ma wielu linków wskazując na to z całej sieci.

Jak skonfigurować wtyczkę Google XML Sitemaps

Po zainstalowaniu wtyczki możesz przejść do nowego elementu menu Ustawienia > Mapa witryny XML.

W większości przypadków wystarczą ustawienia domyślne, aby utworzyć skuteczną mapę witryny. Jedną z wielkich zalet tej wtyczki jest to, że można ją dosłownie zainstalować i aktywować, a ona po prostu działa!

Istnieje jednak kilka opcji, które możesz chcieć przejrzeć.

Przegląd map witryn Google XML - podstawowe opcje

W „Opcjach podstawowych” wtyczka zostanie skonfigurowana tak, aby powiadamiać Google i Bing o aktualizacjach mapy witryny, automatycznie kompresować mapę witryny i dołączyć mapę witryny w formacie HTML, a także mapę witryny XML.

Przegląd map witryn Google XML - Opcje zaawansowane

W „Opcjach zaawansowanych” opcję zwiększenia limitu pamięci lub limitu czasu wykonywania należy wypróbować tylko wtedy, gdy podczas próby wygenerowania mapy witryny pojawi się błąd „brak pamięci”.

Arkusz stylów XSLT można wykorzystać do dostosowania wyglądu mapy witryny. Zwykle mapa witryny XML nie jest przeznaczona do czytania przez ludzi, tylko boty. Ale jeśli chcesz mieć możliwość przeglądania mapy witryny, możesz stylizować ją za pomocą arkusza stylów XSLT, podobnie jak styl CSS strony HTML.

Jeśli blog WordPress jest zainstalowany w podkatalogu (np. Www.example.com/blog) i chcesz dołączyć strony znajdujące się w katalogu głównym (np. Www.example.com/page), musisz użyj opcji, aby zastąpić podstawowy adres URL i umieścić mapę witryny w domenie głównej. Aby uzyskać instrukcje, jak to zrobić, zobacz samouczek na Przenieś mapę witryny do katalogu głównego domeny na stronie programisty.

Możesz także wygenerować mapę witryny HTML.

Opcjonalnie możesz zaznaczyć opcję zezwalającą na anonimowe wysyłanie statystyk użytkowania do programisty, aby mogli zoptymalizować wtyczkę dla najczęściej używanej wersji WordPress i poprawić tłumaczenia dla najpopularniejszych języków.

Dostosowywanie mapy witryny

Chociaż map witryn Google XML można skutecznie używać od razu po wyjęciu z pudełka, możesz również dostosować wtyczkę, aby zawierała lub wykluczała określone treści z mapy witryny, lub ustalać priorytety na różne sposoby.

W sekcji „Dodatkowe strony” możesz dodać do mapy witryny określone strony, których jeszcze nie ma na blogu. Na przykład jeśli twój blog znajduje się w podkatalogu i chcesz dodać stronę z katalogu głównego, możesz dodać ją tutaj.

Możesz również wykluczyć niektóre strony lub nawet całe kategorie blogów z mapy witryny w sekcji „Wykluczone elementy”.

Czy ma znaczenie, w jaki sposób strony Twojego bloga są traktowane priorytetowo?

Kilka opcji wtyczki Google XML Sitemaps pozwala na uszeregowanie treści według priorytetu.

google-xml-sitemap-review-Priorities

To tylko mówi Google i innym wyszukiwarkom, jak ważna jest jedna strona twojego bloga w porównaniu z innymi. Na przykład prawdopodobnie chciałbyś ocenić swoją stronę główną o wyższym priorytecie niż strona kontaktowa.

Nie wpływa to na to, jak Google uszereguje Twoją witrynę w stosunku do innych witryn w sieci.

Poprawienie ustawień priorytetów może być dobrym pomysłem, jeśli wydaje się, że Google uszeregowuje określone treści w stosunku do innych podobnych treści na blogu, które wolisz oceniać. Na przykład, jeśli masz dwie strony o podobnej treści i słowach kluczowych, ale zła strona utrzymuje ranking w wynikach wyszukiwania, możesz chcieć uszeregować ważniejszą stronę jako o wyższym priorytecie.

W sekcji „Priorytet postu” możesz wybrać, czy uszeregować posty według priorytetu, a jeśli tak, to czy chcesz je uszeregować indywidualnie według liczby komentarzy, czy też zbiorczo według średniej komentarzy wszystkich Twoich postów.

Werdykt

Google Sitemaps to łatwa w użyciu wtyczka przydatna na każdym blogu. Nie spowolni Twojej witryny ani nie zajmie dużo miejsca, ale pomoże Google i innym wyszukiwarkom zrozumieć strukturę witryny i odpowiednio ją zindeksować. Plus jest bezpłatny!

Wtyczka jest bardzo prosta i zwykle nie wymaga wsparcia. Deweloper posiada dokumentację i samouczki dotyczące rozwiązywania najczęstszych problemów na swojej stronie internetowej. Jednak obsługa jeden na jednego może być powolna lub jej brak, ponieważ wtyczka, jedna z najpopularniejszych w całym katalogu WordPress, jest rozwijana i obsługiwana tylko przez jedną osobę.

Dajemy Google XML Sitemaps 4 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wydajność
Gwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 0,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 2,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Pobierz mapy witryn Google XML teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me