MonsterInsights Review 2020: Czy to najlepsza wtyczka Google Analytics?

Szukasz najlepszej wtyczki Google Analytics dla swojej witryny WordPress? Nawet jeśli nie jesteś osobą liczbową, wiesz, że analizy są ważne: oparcie strategii na rzeczywistych danych jest najskuteczniejszym sposobem na rozwój witryny. Nasza recenzja MonsterInsights pokaże, w jaki sposób ta wtyczka może dostarczyć potrzebnych danych.


Recenzja MonsterInsights

Znaczenie Google Analytics i dlaczego potrzebujesz wtyczki Analytics

Jeśli korzystałeś już z Google Analytics, wiesz, że jest to potężne narzędzie z dużą ilością cennych danych – ale może być całkowicie przytłaczające. Jeśli nie jesteś ekspertem od analiz, może być bardzo trudno wiedzieć, od czego zacząć lub jak wykorzystać te dane do użycia.

Jaki jest sens analizy, jeśli nie używasz danych do ulepszania swojej witryny?

Dla większości użytkowników potrzebujesz tylko narzędzia, które pokazuje najważniejsze dane na pierwszy rzut oka, w łatwym do zrozumienia formacie. Dane, które możesz od razu wykorzystać do ulepszenia swojej witryny.

Dobre narzędzie analityczne pomoże Ci:

 • rozumiesz, jakie tematy i formaty najbardziej lubią Twoi odbiorcy, dzięki czemu możesz tworzyć ich więcej
 • zobacz, jak ludzie znajdują Twoją witrynę, abyś mógł skoncentrować swoje wysiłki na taktycznych działaniach marketingowych
 • ustaw i śledź cele konwersji, abyś wiedział, jak ulepszyć i zoptymalizować swoją witrynę

Jeśli jesteś ekspertem Google Analytics, możesz to zrobić bez wtyczki. Ale wtyczka taka jak MonsterInsights zapewni Ci wszystkie te informacje na pierwszy rzut oka, dzięki czemu analizy będą łatwe, nawet jeśli jesteś początkującym.

MonsterInsights jest również znacznie łatwiejszy do skonfigurowania niż Google Analytics. Początkujący w WordPress może nie wiedzieć, jak i gdzie umieścić kod śledzenia. Ale konfiguracja za pomocą MonsterInsights jest znacznie łatwiejsza – nie musisz edytować żadnego kodu w swojej witrynie.

Wcześniej „Google Analytics od Yoast”

Jeśli szukasz Google Analytics według recenzji Yoast, jesteś we właściwym miejscu!

MonsterInsights został pierwotnie opracowany przez Joost de Valk, programistę odpowiedzialnego za Yoast SEO. Gdy Yoast się rozwijał, postanowili skupić się wyłącznie na produktach SEO, a wtyczka Google Analytics firmy Yoast znalazła nowy dom w 2016 roku z Syed Balkhi i został przemianowany jako MonsterInsights.

MonsterInsights ma teraz jeden cel: ułatwienie analiz początkującym.

MonsterInsights jest dostarczany przez ten sam zespół, który stoi za nami WPBeginner, OptinMonster, i WPForms.

(Zobacz naszą recenzję OptinMonster i recenzję WPForms.)

Jak skonfigurować MonsterInsights

Uwaga: Przed skonfigurowaniem tej wtyczki konieczne będzie utworzenie konta Google Analytics.

Zainstaluj i aktywuj wtyczkę, a następnie przejdź do Statystyki »Ustawienia. Tutaj możesz podłączyć swoje konto Google Analytics bez konieczności edytowania kodu.

Recenzja MonsterInsights

Kliknij Uwierzytelnij się na swoim koncie Google rozpocząć.

W wyświetlonym oknie podręcznym kliknij Dalej »Kliknij, aby uzyskać kod Google.

Zaloguj się do swojego konta Google i kliknij Dopuszczać przycisk, aby przyznać MonsterInsights dostęp do danych analitycznych.

Następnie skopiuj wygenerowany kod uwierzytelniający. Wklej kod w polu podręcznym na pulpicie WordPress i ponownie kliknij Kolejny przycisk.

Teraz możesz wybrać profil analityczny z menu rozwijanego, a następnie kliknąć Kolejny.

Recenzja MonsterInsights - wybierz swój profil

Poniżej znajduje się kilka opcji sprawdzenia, jeśli wybierzesz:

 • Śledź kliknięcia wychodzące i pliki do pobrania: Będzie to śledzić wszystkie kliknięcia i pobrania jako Wydarzenia na koncie Google Analytics.
 • Zezwalaj na śledzenie anonimowych danych: Wyśle to anonimowo do programisty informacje o tym, jak korzystasz z MonsterInsights, co pozwoli im dowiedzieć się, jakie konfiguracje, motywy i wtyczki przetestować.
 • Anonimizuj adresy IP: Pomoże to w anonimizacji adresów IP odwiedzających.
 • Zignoruj ​​użytkowników: Możesz ustawić swoje dane analityczne, aby nie śledziły działań administratora, edytora i innych ról użytkownika.
 • Wyłącz pulpit analityczny: Wyłącza pulpit nawigacyjny i zatrzymuje gromadzenie danych, dopóki jest zaznaczone.

Po wybraniu opcji kliknij Zapisz zmiany przycisk na dole.

Otóż ​​to! Teraz, kiedy klikniesz Statystyki »Pulpit nawigacyjny, zobaczysz statystyki odwiedzin.

raporty monsterinsights

4 powody, dla których Twoja witryna potrzebuje MonsterInsights

Czy nadal nie jesteś przekonany do używania wtyczki Analytics, takiej jak MonsterInsights, kiedy możesz ją skonfigurować bez wtyczki? Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których Twoja witryna potrzebuje MonsterInsights.

1. Łatwo skonfiguruj Google Analytics

MonsterInsights ułatwia konfigurację Google Analytics. Za pomocą kilku kliknięć możesz połączyć swoją witrynę z Google Analytics bez konieczności dotykania jednego wiersza kodu.

2. Wykorzystaj zaawansowane funkcje śledzenia Analytics

MonsterInsights pozwala w łatwy sposób włączyć dziesiątki funkcji śledzenia Analytics w Twojej witrynie, których w innym przypadku mógłbyś przegapić.

Chociaż łatwiej jest skonfigurować podstawowe śledzenie Analytics do zbierania danych, takich jak sesje, odsłony, współczynnik odrzuceń itp., Podstawowa konfiguracja nie pozwala na włączenie ulepszonych raportów śledzenia, w tym między innymi śledzenia eCommerce, śledzenia formularzy i śledzenia pobierania.

Na przykład jeśli chcesz włączyć śledzenie eCommerce bez wtyczki, możesz ręcznie dodać dodatkowy kod śledzenia na swojej stronie. Problem z tym podejściem polega na tym, że nawet niewielki błąd może wypaczyć całe dane Analytics.

Dzięki MonsterInsights nie musisz się martwić o wypaczenie danych, ponieważ nie musisz dotykać żadnego kodu podczas instalacji.

Rzućmy okiem na kilka funkcji śledzenia, które możesz łatwo włączyć za pomocą MonsterInsights.

 • Śledzenie e-commerce: Włącz śledzenie eCommerce w sklepie WooCommerce lub Digital Downloads.
 • Śledzenie reklam: Dowiedz się, które boksy reklamowe przynoszą największe przychody.
 • Śledzenie pobierania plików: Dowiedz się, ile razy użytkownicy pobierają twoje pliki.
 • Wymiary niestandardowe: Śledź autorów, kategorie, tagi, wyszukiwania, zalogowanych użytkowników itp. W swojej witrynie.
 • Śledzenie Google AMP: Włącz śledzenie Google Analytics na stronach obsługujących Google AMP.
 • Natychmiastowe śledzenie artykułów na Facebooku: Włącz śledzenie Analytics w swoich błyskawicznych artykułach na Facebooku.
 • Śledzenie formularzy: Śledź wszystkie swoje formularze online za pomocą Google Analytics i zbieraj dane, takie jak widoki formularzy, zgłoszenia i współczynniki konwersji.
 • Google Optimize: Włącz Google Optimize i zacznij przeprowadzać testy A / B w swojej witrynie.
 • Zgodność z UE: Popraw zgodność z RODO i innymi przepisami dotyczącymi prywatności.

3. Łatwo podejmuj świadome decyzje

Raporty Google Analytics są wyczerpujące, ale czasami mogą być przytłaczające. Oznacza to również, że jeśli nie jesteś ekspertem Analytics, możesz mieć trudności z podejmowaniem świadomych decyzji na podstawie całych raportów Analytics.

Bez wątpienia, jeśli chcesz podejmować świadome decyzje dla swojej firmy, musisz nauczyć się sztuki oddzielania pszenicy od plew – uzyskując odpowiednie statystyki, które są istotne dla Twojej firmy, z przytłaczających raportów Analytics..

Jedną z najlepszych rzeczy w MonsterInsights jest to, że zapewnia najważniejsze raporty istotne dla Twojej firmy w łatwym do zrozumienia formacie.

recenzja monsterinsights

Oznacza to, że nawet jeśli nie jesteś ekspertem Analytics, MonsterInsights pomaga w podejmowaniu decyzji opartych na danych, które mogą mieć pozytywny wpływ na Twoją firmę.

4. Znajdź raporty Analytics bezpośrednio w panelu WordPress

Dzięki MonsterInsights możesz szybko sprawdzić wydajność swojej witryny bezpośrednio na pulpicie WordPress. Jeśli chcesz sprawdzić skuteczność swojej witryny, niekoniecznie musisz codziennie logować się na konto Google Analytics. Zamiast tego możesz łatwo to rozgryźć, po prostu logując się do pulpitu WordPress.

Jak MonsterInsights łączy się z konkurencją?

W repozytorium wtyczek WordPress można znaleźć mnóstwo różnych wtyczek śledzących odwiedzających, które pozwalają zbierać statystyki witryny i zapewniać wgląd w jej działanie, jeśli chodzi o przyciąganie użytkowników do witryny i przekształcanie jej w klientów.

Po porównaniu MonsterInsights z kilkoma różnymi wtyczkami WordPress Analytics, poniżej znajduje się kilka rzeczy, które lubimy w MonsterInsights.

1. Doświadczenie użytkownika

Doświadczenie użytkownika jest najważniejszym czynnikiem, który wyróżnia MonsterInsights na tle konkurencji. Nie tylko konfiguracja będzie niezwykle łatwa, ale ustawienia śledzenia i przepływy pracy staną się najbardziej przyjazną dla początkujących wtyczką Google Analytics dla WordPress.

Nie trzeba dotykać żadnego kodu, aby skonfigurować Google Analytics w WordPress. Jeśli możesz wskazywać i klikać, możesz użyć MonsterInsights.

2. Wszystkie funkcje śledzenia potrzebne w jednym produkcie

Niezależnie od tego, czy jesteś wydawcą, sprzedawcą eCommerce czy właścicielem małej firmy, MonsterInsights będzie przydatny zarówno.

Przegląd śledzenia e-commerce Monsterinsights

Na przykład, jeśli prowadzisz sklep WooCommerce, możesz wiedzieć, że możesz znaleźć dziesiątki wtyczek Analytics specyficznych dla WooCommerce, które pomogą Ci śledzić interakcje z klientami. Minusem tych wtyczek specyficznych dla produktu jest to, że ograniczają one możliwość wykorzystania pełnej możliwości śledzenia Analytics. W tym przykładzie nie będziesz w stanie śledzić przesłanych formularzy, śledzenia pobierania i wielu innych zdarzeń, które nie są bezpośrednio powiązane z eCommerce.

Z drugiej strony, ponieważ MonsterInsights jest w pełni funkcjonalną wtyczką Analytics, możesz śledzić wiele zdarzeń w swojej witrynie, które mają znaczenie dla Twojej firmy. Zobacz pełną listę Funkcje MonsterInsights.

3. Najpopularniejsza wtyczka Google Analytics

Dzięki prawie 15 milionom pobrań i ponad milionowi aktywnych instalacji MonsterInsights jest najpopularniejszą wtyczką Google Analytics dla WordPress. Ze względu na fakt, że w oficjalnym repozytorium wtyczek można znaleźć wiele bezpłatnych dodatków innych firm, które pozwalają łatwo ulepszyć funkcje śledzenia Analytics.

Na przykład, oto darmowa wtyczka dodatkowa innej firmy, która obsługuje MonsterInsights.

4. Nie jest wymagane konto strony trzeciej

Na przykład statystyki Jetpack wymagają połączenia witryny z WordPress.com, aby można było włączyć funkcję śledzenia witryny. Dla tych użytkowników, którzy nie chcą udostępniać statystyk ruchu na WordPress.com, korzystanie z Jetpack Stats jest niemożliwe.

Z drugiej strony Google wysyła Ci duży ruch za pośrednictwem wyszukiwania, więc już wiedzą o twoich gościach.

MonsterInsights po prostu łączy twoją witrynę z Google Analytics, więc nie musisz tworzyć kolejnego konta.

5. Najlepiej nadaje się do stron internetowych wszystkich rozmiarów i budżetów

Kolejną rzeczą, którą lubimy w MonsterInsights, jest to, że pasuje do twojego budżetu.

Na przykład, jeśli jesteś wydawcą, który chce wiedzieć, jak Twoja witryna działa na stronach obsługujących Google AMP lub w artykułach błyskawicznych na Facebooku, wystarczy subskrybować ich plan Plus. Dodatkowo, jeśli chcesz również włączyć śledzenie eCommerce, możesz uzyskać wersję Pro.

Ale co, jeśli nie masz budżetu na wtyczkę Analytics?

Bez obaw! Darmowa wersja Lite jest dostępna do pobrania z oficjalnego repozytorium. Przed zakupem wersji premium możesz wypróbować wersję Lite.

Oczywiste jest, że MonsterInsights to najlepsza wtyczka, niezależnie od wielkości i budżetu przedsięwzięcia online.

Dokumentacja i wsparcie

Strona wtyczki WordPress.org i Witryna MonsterInsights przygotuj wszystkie samouczki potrzebne do skonfigurowania wtyczki i rozwiązania ewentualnych problemów.

W przypadku darmowej wersji wtyczki wsparcie społeczności jest dostępne na forach pomocy WordPress.org.

Użytkownicy wersji MonsterInsights Pro mają dostęp do wysoko ocenianej pomocy programistów.

Nasz werdykt

MonsterInsights spełnia swój cel, jakim jest ułatwienie analityki początkującym. Daje to potężny wgląd w Google Analytics, bez przytłaczania. Jest to z pewnością najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress.

Jesteśmy pewni, że dajemy MonsterInsights 5 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Uzyskaj MonsterInsights teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map