Przegląd galerii NextGEN: Czy to najlepsza wtyczka do galerii?

Szukasz najlepszej wtyczki galerii obrazów dla WordPress? Galeria NextGEN jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych wtyczek galerii obrazów w katalogu WordPress.org, ale czy jest najlepsza? Przeczytaj naszą recenzję NextGEN Gallery, aby dowiedzieć się, czy pasuje do szumu.


Przegląd galerii NextGEN

O Galerii NextGEN

Galeria NextGEN to darmowa i premium wtyczka do galerii WordPress stworzona przez Imagely w 2007 roku. Od czasu wydania jest popularna wśród użytkowników WordPress, co czyni ją najczęściej używaną wtyczką do galerii WordPress. Darmowa wersja wtyczki ma ponad milion aktywnych instalacji na całym świecie.

Mimo że ma największą liczbę pobrań i instalacji, galeria NextGEN otrzymała mieszane odpowiedzi użytkowników. Średnia ocena wtyczki na oficjalnej stronie wtyczek WordPress.org wynosi 3,2 na 5 gwiazdek.

Wtyczka NextGEN Gallery pozwala tworzyć piękne galerie zdjęć i albumy w WordPress. Ponadto możesz przesyłać zdjęcia zbiorczo, importować metadane, dodawać / usuwać / zmieniać kolejność zdjęć, edytować miniatury i grupować galerie w albumy. To kompletne narzędzie do zarządzania galerią dla WordPress.

Pomimo kilku wad zgłoszonych na WordPress.org, które omówimy poniżej, jest to nadal najczęściej używana wtyczka galerii WordPress dostępna na podstawie jej wielu funkcji.

Czy potrzebujesz wtyczki galerii obrazów?

Jeśli Twoja witryna jest mocno skoncentrowana na obrazie, prawdopodobnie zauważyłeś niedociągnięcia WordPress w tym obszarze. WordPress został stworzony przede wszystkim dla blogów, ze szczególnym uwzględnieniem treści pisanych.

Jeśli jesteś fotografem, projektant, artysta lub inny zawód, który opiera się na treściach wizualnych, będziesz mieć wiele zdjęć do udostępnienia użytkownikom witryny.

Bez wątpienia najlepszym sposobem organizowania i wyświetlania tych zdjęć są galerie zdjęć.

Jedynym problemem jest znalezienie wtyczki galerii obrazów, która jest łatwa w użyciu, sprawia, że ​​Twoje zdjęcia wyglądają świetnie i nie spowalnia Twojej witryny.

Funkcje galerii NextGEN

Galeria NextGEN oferuje wiele sposobów na uporządkowanie zdjęć, w tym:

 • wsadowe przesyłanie zdjęć
 • importowanie metadanych ze zdjęć
 • grupowanie galerii w albumy

Po przesłaniu zdjęć możesz je zgrupować, aby utworzyć pokaz slajdów lub galerię miniatur.

W każdej galerii możesz kontrolować rozmiar, styl, czas, przejścia, elementy sterujące, efekty lightbox i inne.

Dostępnych jest również wiele wtyczek premium. Każdy dodatek dodaje nowy typ galerii, taki jak mozaika, siatka lub galerie w stylu listy. Możesz kupić NextGEN Plus dla 8 nowych rodzajów wyświetlaczy galerii lub NextGEN Pro dla 8 galerii oraz dodatkowe wtyczki i wsparcie pro.

Jak stworzyć swoją pierwszą galerię NextGEN

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki NextGEN Gallery możesz zezwolić lub pominąć zbieranie i raportowanie danych o użytkowaniu.

Przegląd galerii NextGEN - pomiń zbieranie danych

Nastąpi przejście do ekranu powitalnego, na którym znajduje się krótki film pokazujący, jak utworzyć podstawową galerię z domyślnymi opcjami.

Jeśli nawigujesz do Galeria »Ustawienia galerii, możesz dostosować opcje galerii. Powinieneś to zrobić przed skonfigurowaniem pierwszej galerii, ponieważ niektóre nowe ustawienia nie będą obowiązywać z mocą wsteczną do galerii, które już utworzyłeś.

Przegląd galerii NextGEN - ustawienia

Ustawienia są uporządkowane według typu galerii, którą chcesz utworzyć. Możesz zmienić liczbę kolumn, liczbę obrazów do wyświetlenia, maksymalne wymiary obrazu itp. Po najechaniu myszką na ikony informacyjne zobaczysz etykietkę z dalszymi szczegółami na temat działania każdej opcji i sposobu jej działania.

Po zapisaniu ustawień możesz utworzyć pierwszą galerię. Po prostu utwórz nową stronę lub post albo edytuj istniejącą stronę lub post, do którego chcesz wstawić galerię.

Aby dodać galerię, możesz kliknąć jeden z zielonych przycisków (ten z napisem „Dodaj galerię” lub zielony przycisk na pasku narzędzi edytora) – oba otwierają to samo okno.

Przegląd galerii NextGEN - kliknij zielony przycisk. Albo jeden.

Kliknij Dodaj galerię / zdjęcia kartę u góry, aby przesłać lub wybrać obrazy, które chcesz dołączyć.

Przegląd galerii NextGEN - dowiedz się, jak dodawać zdjęcia

Po przesłaniu lub wybraniu zdjęć pojawi się wyskakujące okienko. Nie klikaj linku!

Recenzja NextGEN Gallery - nie klikaj linku! to pułapka

Jeśli klikniesz link „Zarządzaj galerią”, otworzy się on w zupełnie nowym oknie. Zamiast tego po prostu kliknij „X”.

Teraz kliknij Wyświetl galerie kartę, aby wstawić galerię na stronie.

Nie klikaj Wstaw wyświetlane galerie przycisk jeszcze! Wstawi pustą galerię. Zamiast tego musisz kliknąć Co chciałbyś wyświetlić?? sekcja, aby ją rozwinąć.

Przegląd galerii NextGEN - wybierz galerię

Następnie w „Źródłach” wybierz „Galerie”.

W obszarze „Galerie” kliknij puste pole, aby wyświetlić listę swoich galerii. Ten, który właśnie utworzyłeś, powinien się pojawić. Pamiętaj, aby go wybrać.

Teraz możesz kliknąć Wstaw wyświetlane galerie przycisk, a właśnie utworzona galeria powinna się pojawić. Nie zobaczysz tego jednak w edytorze wizualnym. Zamiast tego zobaczysz tę miniaturę:

Przegląd galerii NextGEN - tajemnicza miniatura

Musisz zapisać wersję roboczą i wyświetlić podgląd strony, aby upewnić się, że działa.

Dokumentacja i wsparcie

Galeria NextGEN zapewnia obszerną dokumentację dla każdej funkcji na swojej stronie internetowej, instrukcje wszystkich szczegółów technicznych, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów i rozwiązywaniu najczęstszych problemów. Oferują również wybór filmów instruktażowych.

Programiści oferują aktywne wsparcie na forach pomocy WordPress.org. Jednak niektóre recenzje narzekały na jakość ich wsparcia.

Ceny za wtyczkę NextGEN Gallery

Główna wtyczka NextGEN Gallery jest dostępna bezpłatnie w oficjalnym repozytorium wtyczek WordPress. Możesz pobrać go za darmo i używać na dowolnej liczbie stron.

Istnieją jednak dziesiątki potężnych rozszerzeń Pro, które zwiększają moc podstawowej wtyczki. Rozszerzenia Pro służą do ulepszania wyświetlania galerii, tworzenia lightboxów, włączania eCommerce i łączenia sieci społecznościowych.

Jeśli chcesz korzystać z rozszerzeń wtyczek, musisz kupić jeden z ich planów premium. Mają w zasadzie 3 plany cenowe, z których 2 są specjalnie dla rozszerzeń NextGen Gallery Pro.

galeria-pro-cennik nextgen

Pierwszy plan to Next Plus, co kosztuje 79 USD. Jeśli kupisz ten abonament, otrzymasz wszystkie rozszerzenia galerii i rozszerzenia pro lightbox.

Drugi plan nazywa się NextGEN Pro, co kosztuje 99 USD. Obejmuje wszystkie rozszerzenia przewidziane w planie Plus z dodatkowymi rozszerzeniami eCommerce i wtyczką Lightroom. Dlatego jeśli chcesz korzystać ze wszystkich rozszerzeń NextGEN Gallery Pro, musisz wykupić abonament Pro.

Drugi plan to Wszystkie motywy + wtyczki plan, który zapewnia dostęp do wszystkich rozszerzeń NextGEN Pro, a także wszystkich motywów stworzonych przez Imagely.

Wszystkie te trzy plany są objęte rocznym wsparciem premium i aktualizacjami. Mają także Dożywotnie wszystko plan, który pozwala na korzystanie ze wszystkich motywów i wtyczek Imagely ze wsparciem i aktualizacjami na zawsze.

Galeria NextGEN vs. Galeria Envira

Chcesz, aby Twoje zdjęcia wyglądały świetnie, nie poświęcając dużo czasu na zastanawianie się, jak użyć nowej wtyczki?

Następnie potrzebujesz najlepszej dostępnej wtyczki galerii obrazów: takiej, która może tworzyć piękne galerie, ma wiele opcji dostosowywania, a jednocześnie jest łatwa w użyciu i nie spowalnia Twojej witryny.

Niestety Galeria NextGEN nie spełnia większości tych wymagań. Zobacz dlaczego poniżej nasz werdykt.

Z 2 wtyczek tylko Galeria Envira spełnia wszystkie te oczekiwania. Jest łatwy w użyciu, intuicyjny, szybki i tworzy piękne galerie. Zobacz naszą pełną recenzję galerii Envira, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli już zacząłeś korzystać z Galerii NextGEN i chcesz przejść na Envira, to proste – zobacz ten przewodnik na Jak przełączyć się z NextGEN do Envira Gallery w WordPress.

Nasz werdykt w sprawie korzystania z galerii NextGen

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na tworzenie pięknych galerii na swojej stronie WordPress, uważamy, że Galeria NextGEN nie jest dobrym wyborem.

Galeria NextGEN jest jedną z najpopularniejszych wtyczek galerii WordPress od prawie dekady, ale jej recenzje nie są tak dobre: ​​na WordPress.org uzyskała zaledwie 3,2 na 5 gwiazdek.

Głównym problemem jest to, że NextGEN Gallery ma stromą krzywą uczenia się – interfejs użytkownika jest niezwykle nieintuicyjny.

Mimo że ma szeroki wachlarz opcji dostosowywania, trudno jest nawigować w celu znalezienia potrzebnych opcji. Możesz tworzyć ładne galerie za pomocą NextGEN Gallery, ale zajmie Ci dużo czasu, aby nauczyć się konfigurować ustawienia i ustawić swoje galerie tak, jak chcesz, aby wyglądały.

Zauważyliśmy również, że Galeria NextGEN wydaje się wykorzystywać wiele zasobów i spowalnia administratora WordPress. Widzieć Jak wtyczki WordPress wpływają na czas ładowania witryny po więcej szczegółów.

Dajemy NextGEN Gallery 4.1 z 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Pobierz teraz galerię NextGen »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map