Przekierowanie

Szukasz łatwiejszego sposobu przekierowywania adresów URL w witrynie WordPress? Podczas korzystania z wtyczki Przekierowanie WordPress nie trzeba się bawić z .htaccess, co potencjalnie może uszkodzić witrynę. Dowiedz się, jak skonfigurować przekierowania w prosty sposób, w naszym przeglądzie przekierowań.


Przegląd przekierowań

Dlaczego warto skonfigurować przekierowania

Widziałeś je w Internecie: 404 nie znaleziono strony!

To frustrujące doświadczenie, gdy nie możesz znaleźć treści, której szukasz.

Jeśli blogujesz już od dłuższego czasu, prawdopodobnie narobiłeś w swojej witrynie wielu błędów 404. To naturalne, że sporadyczny błąd 404 nie zrujnuje Twojej witryny.

Ale jeśli chcesz ograniczyć frustrację czytelnika do minimum i upewnić się, że te 404 nie zajmują czołowych pozycji w wyszukiwarkach, musisz nadążać za nimi.

Dzięki automatycznym przekierowaniom możesz naprawić te 404 i zadowolić użytkowników, wysyłając ich do treści, których szukają – nie wspominając o zachowaniu tego link sok płynący.

Kiedy należy używać przekierowań?

Przekierowania nie powinny być tylko reaktywnymi odpowiedziami na uszkodzone linki.

Możesz aktywnie podnosić komfort użytkowania swojego bloga, konfigurując przekierowania, gdy:

 • zmień nazwę posta lub strony, aby poprawić SEO lub lepiej odzwierciedlić treść
 • zaktualizuj swój kategorie lub tagi dla lepszej struktury strony
 • okaże się, że inna witryna prowadzi do Ciebie z niepoprawnym adresem URL
 • zaktualizuj strukturę bezpośredniego łącza
 • migrować treści do lub z innej witryny
 • zmień katalog swojej instalacji WordPress

Jakiego kodu przekierowania należy użyć?

Istnieje wiele różnych kodów stanu HTTP używanych do przekierowywania stron internetowych, wszystkie o różnych znaczeniach.

Użycie niewłaściwego kodu może mieć negatywny wpływ na pozycję w wyszukiwarkach, dlatego należy wybrać odpowiedni dla każdego przekierowania.

Kody przekierowania składają się z 3 cyfr i zaczynają się od 3. Dwie najczęściej używane to:

 • 301 wyprowadził się permamentnie. Wszystkie przyszłe żądania dotyczące tego adresu URL powinny być wysyłane na nowy adres URL, a linki powinny być aktualizowane w celu odzwierciedlenia nowej lokalizacji. Ten kod przekazuje większość soku z linków (moc rankingu wyszukiwarki) do nowego adresu URL.
 • 302: Tymczasowe przekierowanie. Na razie przekierowuje do nowego adresu URL, ale w przyszłości wróci do stałego adresu URL. Linki nie powinny być aktualizowane. Ten kod błędu NIE przekazuje żadnego soku z linku SEO.

W sytuacjach wymienionych powyżej należy użyć przekierowań 301.

Tymczasowe przekierowanie powinno być używane rzadko, np. „wkrótce”Lub„tryb konserwacji”Strony.

Dlaczego warto korzystać z wtyczki przekierowania?

Proste przekierowanie wydaje się być łatwym zadaniem – ale jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Istnieje kilka różnych sposobów przekierowywania adresów URL, ale najlepszym sposobem jest skorzystanie z twojego .plik htaccess, plik konfiguracyjny odczytany przez twój serwer.

Modyfikacja pliku .htaccess może być trudna, ponieważ jeśli pomylisz się co do jednego – na przykład źle wstawiony przecinek, błędnie napisane słowo lub miejsce, w którym nie powinno być – może zniszczyć całą witrynę i doprowadzić do zniesławienia WordPress biały ekran śmierci.

Korzystanie z wtyczki do zarządzania przekierowaniami jest bezpieczniejsze. Zaoszczędzi ci to czasu, ponieważ możesz dodawać przekierowania bezpośrednio z pulpitu WordPress zamiast bawić się plikami przez FTP.

Jak skonfigurować wtyczkę przekierowania

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki Przekierowanie możesz przejść do Narzędzia »Przekierowanie aby dodać pierwsze przekierowanie.

Pod Dodaj nowe przekierowanie, możesz wprowadzić informacje, aby przekierować adres URL:

Przegląd przekierowań - dodaj nowy adres URL

Wystarczy wypełnić stary adres URL pod Źródłowy adres URL, i nowy adres URL, na który chcesz przekierować go pod Docelowy adres URL.

Jeśli chcesz uporządkować przekierowania w grupach, kliknij przycisk Grupy link u góry strony, aby utworzyć grupy.

Klikając na Opcje link u góry strony, możesz zdecydować, jak długo przechowywać przekierowania i dzienniki 404, importować ustawienia z pliku .htaccess lub CSV lub usunąć wszystkie przekierowania.

Przegląd przekierowań - Opcje

Na 404s na stronie można wyświetlić rejestr wszystkich ostatnich błędów 404. Możesz użyć tego dziennika do wykrycia typowych błędów i przekierowania ich na istniejące strony.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tworzenia przekierowań za pomocą wtyczki Przekierowanie, zobacz ten przewodnik na Jak śledzić 404 strony i przekierowywać je w WordPress.

Tworzenie przekierowań za pomocą wyrażeń regularnych

Jeśli musisz przekierować wiele adresów URL korzystających z tego samego wzorca, zaoszczędzisz dużo czasu na używaniu wyrażeń regularnych zamiast ręcznego wprowadzania każdego adresu URL. Może się to przydać, jeśli przeniosłeś cały blog i musisz przekierować każdy post lub jeśli zmieniłeś nazwę kategorii lub tagu.

Na przykład, jeśli zmieniłeś nazwę „tag” na „tag2”, możesz użyć tych ustawień, aby przekierować adresy URL za pomocą tagu:

 • Źródłowy adres URL: ^ / tag / ([a-z0-9 _-] +) / $
 • Mecz: Tylko adres URL
 • Akcja: Przekieruj do adresu URL
 • Regex: on
 • Docelowy adres URL: / tag2 / {$ 1} /

Nasz werdykt

Każdy bloger ostatecznie będzie musiał skonfigurować przekierowania na swoim blogu, a wtyczka Przekierowanie ułatwia zarządzanie tymi przekierowaniami bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Ta darmowa wtyczka jest jedną z najpopularniejszych w katalogu WordPress.org i jest bardzo wysoko oceniana przez użytkowników. Jego zaawansowane funkcje pozwalają łatwo monitorować błędy 404 i dodawać przekierowania nawet za pomocą RegEx (wyrażenia regularne).

Jedną wadą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że ciągłe skanowanie witryny pod kątem błędów 404 może zająć wiele zasobów serwera, potencjalnie spowalniając witrynę dla odwiedzających. Jeśli wolisz, możesz wyłączyć rejestrowanie 404 w obszarze Opcje zakładkę, wybierając „Brak dzienników”.

Wsparcie od dewelopera może być niedostępne, ale społeczność jest dość aktywna, pomagając w rozwiązywaniu problemów na forach pomocy WordPress. Chociaż wtyczka jest wysoko oceniana, wiele próśb o wsparcie pozostaje bez odpowiedzi.

Dajemy Przekierowanie 4 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wydajność
Gwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 0,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 2,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Uzyskaj przekierowanie teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map