Recenzja formularzy Ninja – Czy to najłatwiejszy kreator formularzy?

Chcesz szybko utworzyć świetnie wyglądający formularz kontaktowy na swojej stronie WordPress? Następnie potrzebujesz wtyczki formularzy. Ninja Forms jest jedną z najpopularniejszych darmowych wtyczek formularzy kontaktowych, ale czy jest najłatwiejsza w użyciu? Dowiedz się, czy to mierzy w naszej recenzji Form Ninja.


Przegląd formularzy Ninja

Dlaczego potrzebujesz wtyczki formularza kontaktowego?

Każda strona internetowa powinna mieć formularz kontaktowy. Daje to odwiedzającym pewność co do Twojej wiarygodności i łatwy sposób na skontaktowanie się z Tobą. Wyświetlanie adresu e-mail w witrynie zamiast korzystania z formularza kontaktowego wygląda nieprofesjonalnie i może przyciągać dużo spamu.

Co zaskakujące, WordPress nie oferuje konstruktora formularzy po wyjęciu z pudełka. Zamiast tego musisz zainstalować wtyczkę, aby utworzyć formularz kontaktowy lub jakikolwiek inny formularz.

Dzięki Ninja Forms możesz także tworzyć:

 • Formularze zamówień: Sprzedawaj swoje produkty i usługi online i zarabiaj z góry.
 • Formularze „Poproś o wycenę”: Twórz niestandardowe formularze, aby poprosić o wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby dać klientowi wycenę lub wycenę swojej pracy.
 • Formularze subskrypcji / rezygnacji: Zdobądź więcej subskrybentów biuletynu, tworząc formularze subskrypcji lub dodając opcję subskrypcji do innych formularzy.
 • Ankiety: Oprzyj strategię witryny na danych od rzeczywistych użytkowników, oferując ankietę w witrynie.
 • Formularze przesyłania postów: Pozwól odwiedzającym dodawać własne wpisy na blogu i edytować je z poziomu interfejsu Twojej witryny.

O Formach Ninja

Ninja Forms to darmowa wtyczka formularza kontaktowego do WordPress, zbudowana i utrzymywana przez WP Ninjas. Wtyczka wyróżnia się na tle konkurencji, sprzedając osobno dodatki. Oznacza to, że jeśli chcesz użyć tylko jednego lub dwóch dodatków, nie musisz kupować kosztownego pakietu. Zamiast tego możesz zakupić wymagane dodatki osobno.

Darmowa wersja wtyczki jest dostępna do pobrania z repozytorium WordPress.org. Wtyczka została już zainstalowana przez ponad 1 milion stron internetowych na całym świecie.

Jak skonfigurować swój pierwszy formularz Ninja

Zacznij od pobrania wtyczki za darmo z katalogu WordPress.org. Następnie zainstaluj i aktywuj wtyczkę.

Krok 1: Zbuduj swój formularz

Nawigować do Formularze »Dodaj nowe.

Zobaczysz narzędzie do tworzenia formularzy, które wygląda jak zrzut ekranu poniżej. W kolumnie po lewej stronie zobaczysz kilka przycisków, które możesz kliknąć, aby dodać te pola do formularza.

Przegląd formularzy Ninja

Aby utworzyć prosty formularz kontaktowy, dodamy pola z nazwą użytkownika, adresem e-mail i wiadomością.

Kliknij Imię pod Informacje o użytkowniku patka.

Recenzja formularzy Ninja - dodaj nowy formularz

Tutaj możesz dostosować etykietę pola i tekst zastępczy. Możesz także ustawić zaawansowane opcje sprawdzania poprawności danych wejściowych, dodawania niestandardowych klas CSS i innych.

Przegląd formularzy Ninja - sprawdź poprawność pól

Recenzja formularzy Ninja - więcej opcji

Możesz kliknąć strzałkę u góry, aby zwinąć opcje.

W polu wiadomości kliknij Textarea i zmień etykietę na „Wiadomość”.

Pamiętaj, aby zaznaczyć pole wyboru „Wymagane” poniżej Ustawienia ograniczeń. Nie chcesz, aby użytkownicy mogli wysyłać Ci puste e-maile!

Nie zapomnij dodać Zatwierdź przycisk do formularza! To jest w Pola szablonów pudełko po lewej stronie. Ninja Forms nie dodaje przycisku przesyłania automatycznie.

Po zakończeniu wybierania pól kliknij 1 niebieski przycisk Zapisać przyciski u góry lub u dołu formularza.

Ninja Forms Review - zapisz formularz

W wyskakującym okienku wpisz nazwę swojego formularza.

Ninja Forms Review - formularz nazwy

Krok 2: Dodaj powiadomienia

Teraz musisz się upewnić, że wiadomość zostanie wysłana na Twój e-mail, gdy ktoś wypełni formularz. Kliknij na E-mail & działania kartę, a następnie kliknij Dodaj nowe.

Ta forma może być trochę nieintuicyjna dla początkujących. Oto jak to działa:

 • Pod Nazwa działania, po prostu wpisz coś dla swojego wewnętrznego odniesienia, na przykład „Wyślij do mnie e-mailem” lub „Wyślij e-mailem do zespołu”.
 • Pod Rodzaj, pozostaw to jako opcję „E-mail”. Zauważysz, że możesz także dodawać działania w celu przekierowywania użytkowników lub wyświetlać komunikat o powodzeniu.
 • Kliknij na Z nazwy pole, a pola formularza pojawią się jako opcje. Wybierz utworzone pole „Nazwa”.
 • Pod Z adresu wybierz pole formularza e-mail. Spowoduje to ustawienie, aby wiadomości kontaktowe pochodziły z adresu e-mail użytkownika.
 • Wpisz swój adres e-mail (i / lub osobę, której chcesz otrzymywać powiadomienia) w obszarze Do pole.
 • Wpisz wiersz tematu wiadomości e-mail.
 • w Wiadomość e-mail w polu, możesz kliknąć Wstaw wszystkie pola przycisk, aby dołączyć wszystkie informacje i wiadomość użytkownika do otrzymanego powiadomienia e-mail. Pamiętaj, aby przynajmniej dołączyć tutaj pole wiadomości, w przeciwnym razie otrzymasz puste powiadomienie.

Kliknij Zapisać skonfigurować powiadomienie.

Krok 3: Dodaj potwierdzenie dla użytkownika

Domyślnie po przesłaniu formularza użytkownik widzi pusty ekran.

Musisz dodać akcję, aby wyświetlić komunikat o powodzeniu lub przekierować ją na określoną stronę.

Aby to zrobić, wróć do E-mail & działania kartę i kliknij Dodaj nowe jeszcze raz.

Nazwij swoje działanie i poniżej Rodzaj wybierz „Komunikat o sukcesie”.

Wpisz wiadomość, którą chcesz wyświetlić w Wiadomość Pole poniżej.

Recenzja formularzy Ninja - wiadomość sukcesu

Krok 4: Opublikuj swój formularz

Aby opublikować formularz, potrzebujesz krótkiego kodu. Nawigować do Formularze »Wszystkie formularze i zobaczysz właśnie utworzony formularz.

ninja-form-review-shortcode

Skopiuj krótki kod i wklej go na stronie lub w poście, w którym chcesz wyświetlić formularz.

Przetestuj go, aby upewnić się, że działa tak, jak chcesz.

Rozszerz swoje opcje o dodatki

Darmowa wtyczka pozwala tworzyć podstawowe formularze, ale jeśli chcesz stworzyć coś bardziej skomplikowanego, potrzebujesz dodatków.

Dostępnych jest wiele wtyczek premium, które umożliwiają:

 • dodaj do formularzy zaawansowane opcje, takie jak logika warunkowa, przesyłanie plików lub formularze wielostronicowe
 • zintegruj z biuletynem poczty e-mail, w tym Campaign Monitor, AWeber, Constant Contact, który jest doskonałą alternatywą dla MailChimp i nie tylko.
 • akceptuj płatności i śledź swoją księgowość za pomocą Paypal, Freshbooks, Stripe lub innych dodatków.
 • śledź potencjalnych klientów i przejdź do sprzedaży dzięki integracji Zoho, Batchbook lub Insightly
 • zautomatyzuj swój biznes za pomocą Zapiera, haków internetowych, WebMerge i innych narzędzi.

Każda wtyczka, sprzedawana osobno, może stać się dość droga; ale istnieje kilka pakietów dostępnych po obniżonych cenach.

Formy Ninja Plusy i minusy

Poniżej znajduje się kilka zalet korzystania z formularzy Ninja na swojej stronie.

Plusy

 1. Wolny: Wtyczka rdzenia jest zawsze darmowa. Musisz tylko kupić wersję Pro, jeśli chcesz rozszerzyć wtyczkę o dodatki.
 2. Łatwość użycia: Jest wyposażony w narzędzie do przeciągania i upuszczania, które pozwala łatwo zbudować formularz.
 3. Elastyczność: Ninja Forms pozwala ulepszyć formularz kontaktowy o dodatki premium bez konieczności kupowania kosztownego pakietu. Wymagane dodatki można kupić osobno.

Cons

Teraz spójrzmy na wady Form Ninja.

1. Wtyczka Core nie ma funkcji

Podstawowa wtyczka ma ograniczony zestaw funkcji. Na przykład jeśli chcesz tworzyć dynamiczne formularze na podstawie wyborów użytkowników, musisz zainstalować dodatek do logiki warunkowej za 49 USD. Jednak ich konkurenci, jak WPForms, oferują logikę warunkową z wersją podstawową, nie są wymagane żadne dodatki.

2. Kosztowne

Na początku kupowanie dodatków osobiście może wydawać się fajną strategią, ponieważ musisz tylko płacić za to, czego potrzebujesz. Jednak wraz ze wzrostem twoich potrzeb, Formy Ninja staną się droższe niż ich konkurenci.

Formy Ninja vs. Inne wtyczki formularzy kontaktowych

Istnieje wiele wtyczek formularzy, w tym moduł formularza kontaktowego Jetpack, formularz kontaktowy 7 i formularze grawitacyjne.

Jeśli musisz utworzyć formularze z kontrolami warunkowymi i innymi zaawansowanymi funkcjami, takimi jak przesyłanie postów przez użytkowników, zalecamy Formularze Grawitacyjne. Oceniliśmy to na 5 gwiazdek w naszej recenzji Gravity Forms. Jest bardziej przyjazny dla użytkownika i intuicyjny niż Formy Ninja.

Jeśli szukasz najbardziej przyjaznej dla początkujących wtyczki formularza kontaktowego – takiej, która pozwoli ci szybko i łatwo stworzyć piękną formę, bez konieczności manipulowania kodem lub mnóstwem opcji – zalecamy WPForms. Dzięki szablonom i łatwemu interfejsowi możesz utworzyć formularz w kilka minut. Ponadto, forma wygląda świetnie po wyjęciu z pudełka.

Aby rozpocząć korzystanie z WPForms, zapoznaj się z tym samouczkiem na temat tworzenia formularza kontaktowego w WordPress (krok po kroku).

Nasz werdykt dotyczący używania formularzy Ninja w Twojej witrynie

Ninja Forms to popularna i wysoko oceniana wtyczka do formularzy. Działa dobrze i ma wiele dodatkowych wtyczek dostępnych w celu rozszerzenia jego funkcji i tworzenia wszelkiego rodzaju zaawansowanych formularzy.

Jednak interfejs użytkownika nie jest idealny dla początkujących. Stwierdziliśmy, że to dziwne, że przyciski przesyłania nie są dodawane automatycznie i że nie ma domyślnego komunikatu o powodzeniu. Początkujący może łatwo utworzyć formularz bez przycisku przesyłania lub formularz, który wyświetla pustą stronę po przesłaniu formularza. Niektóre opcje zaawansowane również nie mają sensu w przypadku pól formularza.

Chociaż dodatki znacznie zwiększają funkcjonalność wtyczki, koszt wszystkich tych dodatków szybko się sumuje.

Dajemy Formy Ninja 4 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Uzyskaj formularze ninja teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map