Czy odwiedzający są sfrustrowani nieistotnymi wynikami podczas wyszukiwania w Twojej witrynie? Domyślna funkcja wyszukiwania WordPress jest tak podstawowa, że ​​nie może zindeksować całej treści, której szukają użytkownicy. W naszej recenzji SearchWP dowiedz się, w jaki sposób ta wtyczka może wzmocnić funkcję wyszukiwania i zapewnić odwiedzającym potrzebne wyniki.


Przegląd SearchWP

Dlaczego potrzebujesz SearchWP

W przypadku bardzo podstawowego bloga WordPress wbudowana funkcja wyszukiwania może wystarczyć.

Jednak wraz ze wzrostem popularności WordPress, podstawowe blogi są w mniejszości. Teraz, gdy WordPress jest uważany za pełny CMS (system zarządzania treścią), jest używany do wszystkich odmian witryn z wszelkiego rodzaju treściami.

Jeśli sprzedajesz produkty, używasz niestandardowych pól lub przesyłasz dokumenty PDF lub Word, prawdopodobnie zauważyłeś, że Twoi użytkownicy nie mogą znaleźć tych informacji za pomocą domyślnego wyszukiwania WordPress.

A jeśli Twoi goście nie będą mogli znaleźć tego, czego szukają, odejdą i będą szukać gdzie indziej.

Przy słabych wynikach wyszukiwania pozostawiasz ruch i przychody na stole.

SearchWP to wtyczka premium, która modyfikuje funkcję wyszukiwania WordPress, indeksując więcej treści, dzięki czemu może tworzyć trafniejsze wyniki.

W przeciwieństwie do natywnego wyszukiwania WordPress, wtyczka SearchWP będzie indeksować i przeszukiwać:

 • Pola niestandardowe
 • warunki taksonomii
 • Szczegóły i opisy produktów eCommerce
 • treść generowana przez skróty
 • nawet pliki PDF, Office i dokumenty

Dzięki lepszym wynikom wyszukiwania w Twojej witrynie użytkownicy będą mogli znaleźć potrzebne wyniki i uzyskać lepszą ogólną wygodę użytkowania.

Jak skonfigurować SearchWP

SearchWP jest bardzo łatwy w konfiguracji. Został zaprojektowany jako rozwiązanie wyszukiwania pod klucz, które nie wymaga żadnej rozbudowanej konfiguracji – wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę.

(Istnieją jednak bardziej zaawansowane opcje, jeśli jesteś programistą lub chcesz dostosować wyniki wyszukiwania – więcej na ten temat poniżej).

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki zobaczysz komunikat potwierdzający. Twoja treść jest teraz indeksowana.

Przegląd SearchWP - indeksowanie

To wszystko, co musisz zrobić! Wtyczka jest teraz skonfigurowana i działa.

Możesz kliknąć przeglądać postęp i ustawienia link, aby uzyskać więcej informacji i zobaczyć, kiedy zakończy się indeksowanie treści.

Możesz także przejść do ustawień na Ustawienia »SearchWP.

W tym miejscu możesz dostosować poziom priorytetu, tak aby każdy aspekt treści był wyświetlany w wynikach wyszukiwania, a nawet wykluczać niektóre rodzaje treści.

SearchWP Review - dostosuj

Możesz kliknąć niebieski Statystyka link u góry, aby wyświetlić wszystkie wyszukiwania dokonane w Twojej witrynie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat dostosowywania wyników wyszukiwania, przeczytaj post WPBeginner, Jak poprawić wyszukiwanie WordPress za pomocą SearchWP.

Dodatkowe wyszukiwarki

Co jeśli chcesz mieć różne wyszukiwarki w różnych obszarach swojej witryny?

Na przykład możesz mieć często zadawane pytania lub bazę wiedzy, którą użytkownicy mogą wyszukiwać, bez losowych treści, takich jak posty na blogu wyświetlane w wynikach.

Nie ma problemu. Możesz utwórz wiele formularzy wyszukiwania z SearchWP.

Na dole Ustawienia »SearchWP kliknij stronę Dodaj nowy silnik dodatkowy przycisk.

Przegląd SearchWP - uzupełnienie

Zaznacz rzeczy, które chcesz zaindeksować dla tego typu wyszukiwania, i kliknij Zapisz zmiany przycisk.

Teraz, aby faktycznie korzystać z tej wyszukiwarki w swojej witrynie, musisz utworzyć specjalny formularz wyszukiwania dla dodatkowego silnika. Możesz sprawdzić Baza wiedzy SearchWP po szczegółowy samouczek i przykłady kodu, jak to zrobić.

Rozszerzenia SearchWP

SearchWP oferuje również szereg rozszerzeń, które dodają jeszcze więcej funkcji do wyszukiwania, w tym:

 • Integracja bbPress: umożliwia odwiedzającym przeszukiwanie wątków na forum
 • Wyszukiwanie boolowskie: dodaj obsługę wykluczania wyników na podstawie słów kluczowych
 • Integracja współautorów Plus: indeksuje i wyszukuje autorów utworzonych w Automattic’s Współautorzy Plus podłącz
 • FacetWP: dodaje filtrowanie podobne do Amazon do dowolnej listy treści WordPress
 • Rozmyte dopasowania: obejmują wyszukiwane hasła, które są zbliżone w pisowni do wyszukiwanych terminów
 • …i więcej

Dokumentacja i wsparcie

Dokumentacja jest dostępna na stronie SearchWP, w tym wiele samouczków ze zrzutami ekranu, jak rozpocząć i skonfigurować wyszukiwanie. Istnieje również pomoc dla programistów, którzy chcą zagłębić się w dostosowywanie swoich instalacji SearchWP, w tym wielu haków i filtrów.

Uzyskiwanie pomocy wymaga zakupu licencji (więcej na ten temat poniżej).

Po uzyskaniu klucza licencyjnego przejdź do Ustawienia »SearchWP, i kliknij Wsparcie zakładka u góry. Kliknij Aktywuj licencję przycisk u góry i wprowadź swój klucz.

Możesz teraz otworzyć bilet pomocy technicznej bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego.

Przegląd SearchWP - wsparcie

Opcje licencji

SearchWP oferuje 3 plany cenowe. Możesz wybrać w zależności od liczby witryn, na których chcesz używać SearchWP. Dostępne plany to:

 • Standard planuj za 79 USD
 • Zawodowiec plan za 149 USD
 • Pro Plus planuj za 299 $

The Standard plan dotyczy 1 strony, Zawodowiec jest dla 5 witryn i Pro Plus jest dla nieograniczonej liczby stron. Jeśli więc prowadzisz jedną witrynę, możesz zarejestrować się w abonamencie standardowym. Możesz zaktualizować licencję wtyczki w dowolnym momencie, płacąc różnicę kosztów.

ceny wyszukiwania

Wszystkie licencje obejmują dostęp do wszystkich rozszerzeń oraz 1 rok wsparcia i aktualizacji. Licencje odnawiają się corocznie z 20% zniżką. Możesz kupić licencję w dowolnym momencie ze strony SearchWP.

SearchWP ma 14-dniową politykę pełnego zwrotu pieniędzy, dzięki czemu Twoja inwestycja jest gwarantowana. Jeśli okaże się, że wtyczka nie działa zgodnie z reklamą lub bilet pomocy technicznej pozostaje nierozwiązany, otrzymasz zwrot pieniędzy w 100%. Więc na co czekasz? Zacznij korzystać z SearchWP już dziś!

Wskazówka dodatkowa: dokładnie określ, czego szukają Twoi użytkownicy

Po dodaniu pól wyszukiwania w witrynie za pomocą SearchWP będziesz chciał zobaczyć dokładnie, czego szukają Twoi użytkownicy za pomocą pól wyszukiwania. To tam gdzie MonsterInsights przydaje się.

monsterinsights-plugin-wordpress

MonsterInsights to najlepsza wtyczka Google Analytics do WordPress, która zapewnia szczegółowe raporty dotyczące odbiorców witryny i ich zachowania. Za pomocą wtyczki możesz śledzić, w jaki sposób użytkownicy Twojej witryny korzystają z pól wyszukiwania.

Najpierw musisz zainstalować wtyczkę MonsterInsights i skonfigurować Google Analytics w swojej witrynie WordPress. Następnie możesz przejść do ustawień Google Analytics i włączyć wyszukiwanie w swojej witrynie. Oto szczegółowy przewodnik, jak to zrobić skonfiguruj śledzenie wyszukiwania w witrynie w WordPress za pomocą Google Analytics.

Następnie możesz dokładnie sprawdzić, jakie hasła użytkownicy wyszukują w Twojej witrynie, przechodząc do Zachowanie »Wyszukiwanie w witrynie» Wyszukiwane hasła w swoim profilu Google Analytics. To także pokazuje brak wyników wyszukiwane hasła, jeśli takie istnieją.

wyszukiwarka-terminów-danych-w-Google-Analytics

Korzystając z tego raportu wyszukiwania w witrynie, możesz określić, czego użytkownicy szukają w Twojej witrynie. Ponadto możesz odkryć nowe propozycje słów kluczowych dla swojej witryny.

Nasz werdykt dotyczący używania SearchWP do uaktualnienia domyślnego wyszukiwania WordPress

Jeśli frustrują Cię słabe wyniki wyszukiwania w Twojej witrynie i tracisz użytkowników, którzy nie mogą znaleźć tego, czego szukają, potrzebujesz wtyczki, aby poprawić wyniki wyszukiwania WordPress.

Uwielbiamy to, jak łatwa w użyciu jest wyszukiwarka SearchWP i jak wiele opcji konfigurowania i dostosowywania wyszukiwania.

Dajemy SearchWP 5 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Pobierz SearchWP teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me