Recenzja UpdraftPlus: czy to najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress?

Szukasz kompletnej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress? Dzięki ponad milionowi aktywnych instalacji wtyczka UpdraftPlus jest oceniana jako najbardziej zaufana wtyczka do tworzenia kopii zapasowych w repozytorium WordPress.


W naszym przeglądzie UpdraftPlus przyjrzymy się jego funkcjom, dodatkom i tym, co odróżnia UpdraftPlus od konkurencji.

Czy potrzebujesz wtyczki kopii zapasowej WordPress?

Jako użytkownik WordPress bardzo ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych plików i baz danych WordPress w bezpiecznej lokalizacji. W przypadku utraty danych z powodu wypadku, złośliwego ataku lub innej katastrofy regularne tworzenie kopii zapasowych może uratować życie. W ten sposób możesz łatwo przywrócić pliki i bazy danych, nawet jeśli cała witryna zostanie zhakowana, uszkodzona lub skasowana.

Dobra wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie całej witryny WordPress. Powinno to również umożliwić wysyłanie plików kopii zapasowych do bezpiecznej zdalnej lokalizacji w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

W jaki sposób UpdraftPlus łączy się z konkurencją?

UpdraftPlus to najwyżej oceniana i najczęściej instalowana wtyczka kopii zapasowej w repozytorium WordPress. Ale czy to naprawdę najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress? W naszej recenzji UpdraftPlus sprawdziliśmy ich obietnice.

Przyjrzyjmy się bliżej programowi UpdraftPlus i temu, jak wyprzedza swoich konkurentów.

1. All-in-one WordPress Backup Plugin

UpdraftPlus to kompletna wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress dla Twojej witryny. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć wtyczkę kopii zapasowej, która wykonuje pełną kopię zapasową, przechowuje w chmurze i przywraca pliki WordPress i bazy danych za pomocą jednego kliknięcia, UpdraftPlus zapewnia Ci ochronę.

Podstawowa wtyczka zawiera wszystkie funkcje, których będziesz potrzebować od wtyczki zapasowej. W przypadku zaawansowanych funkcji, takich jak klonowanie i migracja, tworzenie kopii zapasowych plików innych niż WordPress i więcej, możesz zainstalować odpowiednie dodatki w swojej witrynie.

2. Łatwy w użyciu interfejs

Jedną z głównych zalet programu UpdraftPlus jest to, że zapewnia łatwy w obsłudze interfejs, który ułatwia tworzenie kopii zapasowych witryny WordPress, nawet jeśli jesteś absolutnym początkującym. Jeśli potrafisz czytać i klikać, możesz tworzyć kopie zapasowe, planować i przywracać pliki WordPress i bazy danych.

3. Jedyne w jednym rozmiarze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych dla WordPress

Niezależnie od tego, czy jesteś blogerem hobbystycznym, małą firmą, sprzedawcą eCommerce, czy publikacją online, program UpdraftPlus będzie niezwykle przydatny. Najlepiej nadaje się do witryn o dowolnej wielkości i budżecie.

Bezpłatna wtyczka zawiera mnóstwo wbudowanych funkcji tworzenia kopii zapasowych. Oznacza to, że nawet jeśli nie masz budżetu na rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, program UpdraftPlus zapewnia ci ochronę.

W rzeczywistości jest to system tworzenia kopii zapasowych „ustaw i zapomnij”. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zainstalować wtyczkę i zaplanować tworzenie kopii zapasowych w zdalnej lokalizacji.

Funkcje UpdraftPlus – zajawka

1. Wykonaj pełne, ręczne lub zaplanowane kopie zapasowe

Jedną z głównych zalet programu UpdraftPlus jest to, że umożliwia szybkie i łatwe wykonywanie kompletnych, ręcznych lub zaplanowanych kopii zapasowych.

Aby skonfigurować kopię zapasową, wystarczy kliknąć Utwórz kopię zapasową teraz przycisk. Następnie zostaniesz zapytany, czy chcesz wykonać kopię zapasową baz danych lub plików, czy obu tych elementów (łączona kopia zapasowa).

szybka kopia zapasowa updraftplus

Możesz wybrać ręczne tworzenie kopii zapasowej lub zaplanować tworzenie kopii zapasowej w regularnych odstępach czasu. Wtyczka zapewnia również opcję wyboru liczby planowanych kopii zapasowych, które można zachować. Domyślnie element ustalający jest ustawiony na 2 zaplanowane kopie zapasowe.

2. Utwórz kopię zapasową w zdalnej lokalizacji

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową witryny w zdalnej lokalizacji, musisz ją skonfigurować w Ustawienia pierwszy.

backup harmonogramu updraftplus

Zdecydowanie zaleca się wybranie opcji zdalnej kopii zapasowej zamiast przechowywania kopii zapasowych na serwerze internetowym, na którym znajduje się witryna. Pomaga zabezpieczyć dane przed ryzykiem na całym serwerze.

Dzięki dodatkowi premium możesz wysłać kopię zapasową do więcej niż jednego miejsca docelowego.

3. Łatwo klonuj i migruj swoją witrynę WordPress

Możesz migrować swoją witrynę WordPress za pomocą dodatku Migrator. Dodatek migrujący wykonuje bezpośrednią migrację między witrynami. Dodatek zawiera również kilka przydatnych funkcji, które będą potrzebne podczas migracji witryny, w tym wyszukiwanie i zamianę.

Jeśli chcesz sklonować witrynę internetową do testowania lub musisz zbudować witrynę niestandardową w domenie lokalnej lub tymczasowej, a następnie przenieść ją do witryny na żywo później, możesz wypróbować dodatek.

4. Przywróć kopię zapasową nawet z innych wtyczek

Jeśli obecnie korzystasz z bezpłatnej wtyczki kopii zapasowej, która nie ma opcji przywracania, możesz użyć UpdraftPlus wraz z jego dodatkiem do importera. Importer pomaga przywrócić witrynę z innych wtyczek kopii zapasowych.

5. Inne przydatne funkcje

Kompatybilność z wieloma witrynami: Panel sterowania tworzenia kopii zapasowych / przywracania jest dostępny na pulpicie sieci. Umożliwia to łatwe zarządzanie kopiami zapasowymi WordPress różnych witryn z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Twórz kopie zapasowe plików i baz danych innych niż WordPress: Możesz także wykonać kopię zapasową podstawowych plików WordPress, plików innych niż WordPress i baz danych.

Zarządzaj, którzy użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do kopii zapasowych: Dzięki dodatkowi Blokuj ustawienia możesz zablokować dostęp do UpdraftPlus za pomocą hasła. W ten sposób możesz zagwarantować, że tylko odpowiedni użytkownicy będą mieli dostęp do kopii zapasowych.

Uruchom z WP-CLI: Zaawansowani użytkownicy WordPress mogą zarządzać UpdraftPlus poprzez WP-CLI (interfejs wiersza poleceń). Zarządzając wtyczką za pomocą interfejsu wiersza poleceń, użytkownicy mogą przyspieszyć proces tworzenia WordPress.

Planowanie: Wtyczka podstawowa pozwala zaplanować tworzenie kopii zapasowej witryny w oparciu o twoje preferencje. Możesz zaplanować automatyczne tworzenie kopii zapasowych co 4, 8 lub 12 godzin. Jeśli nie chcesz konfigurować wielu harmonogramów w ciągu jednego dnia, możesz wybrać kopie zapasowe dzienne, tygodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne.

Rozbudowane opcje zdalnego przechowywania: Zdecydowanie zaleca się utworzenie kopii zapasowej w zdalnej lokalizacji, aby uniknąć ryzyka na całym serwerze. UpdraftPlus zapewnia najszerszy zakres opcji zdalnego przechowywania, takich jak Dropbox, Dysk Google, Amazon S3 itp.

Przechowywanie UpdraftVault: Jeśli masz dość korzystania z opcji zdalnego magazynu innej firmy, możesz zdecydować się na pamięć UpdraftVault. Zaletą jest to, że UpdraftVault jest w pełni zintegrowany z wtyczką, dzięki czemu możesz zarządzać kopią zapasową za pomocą kilku kliknięć.

Kopia zapasowa o wysokim poziomie bezpieczeństwa: UpdraftPlus umożliwia szyfrowanie kopii zapasowych bazy danych w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Zaawansowane funkcje raportowania i monitorowania: UpdraftPlus zapewnia także zaawansowane narzędzie do raportowania, które wyświetla stan trwających kopii zapasowych i ostrzega w przypadku błędów i ostrzeżeń.

Związane z: Łatwo wykonaj kopię zapasową witryny WordPress.

Cennik UpdraftPlus

UpdraftPlus najlepiej nadaje się do stron internetowych wszystkich rozmiarów, niezależnie od budżetu.

Wersja Lite jest dostępna do pobrania za darmo w repozytorium WordPress. Wersja Lite jest dla Ciebie wystarczająca, jeśli chcesz skonfigurować lub zaplanować pełną kopię zapasową witryny. Możesz także szybko przywrócić witrynę na wypadek utraty danych. Wersja Lite umożliwia także konfigurowanie zdalnych kopii zapasowych na Dropbox, Google Drive, Amazon S3, UpdraftVault, Rackspace Cloud, FTP, DreamObjects, Openstack Swift i e-mail.

Ceny wersji premium zaczynają się od 70 $ za 2 licencje. W wersji premium uzyskasz dostęp do wszystkich dodatków, bezpłatną pomoc techniczną i aktualizacje przez rok, a także 1 GB przestrzeni dyskowej na subskrypcję UpdraftVault.

cennik aktualizacji

Istnieją 4 różne plany płatności dla UpdraftPlus.

 • Osobisty: 2 licencje za 70 USD.
 • Biznes: 10 licencji za 95 USD.
 • Agencja: 35 licencji za 145 USD.
 • Przedsiębiorstwo: Nieograniczone licencje za 245 USD.

Jeśli potrzebujesz użyć tylko określonego dodatku bez konieczności subskrypcji jakiegokolwiek kosztownego planu premium, możesz zakupić niezbędne dodatki indywidualnie.

Wsparcie dla UpdraftPlus

Obszerna dokumentacja dostarczona przez UpdraftPlus pomaga zapoznać się z każdym aspektem korzystania z wtyczki UpdraftPlus.

Wsparcie udzielane jest za pośrednictwem forów wsparcia. Zespół UpdraftPlus prowadzi dwa fora: forum WordPress dla użytkowników darmowej wtyczki oraz forum obsługi klienta dla klientów premium. Jeśli nie jesteś płatnym klientem, możesz kupić pakiet wsparcia, aby uzyskać pomoc.

Jeśli jednak wykupisz pakiet pomocy technicznej dotyczący incydentu, który okaże się związany z błędem, otrzymasz pełny zwrot pieniędzy.

Nasz werdykt w sprawie UpdraftPlus jako najlepszej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress

Dzięki ponad milionowi aktywnych instalacji, UpdraftPlus jest najpopularniejszą wtyczką do tworzenia kopii zapasowych w repozytorium WordPress. Pod względem funkcji jest to jedna z najbardziej wszechstronnych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

UpdraftPlus ułatwia konfigurację i przywracanie kopii zapasowej nawet dla absolutnie nowych użytkowników. Obsługuje więcej opcji tworzenia kopii zapasowych w chmurze niż większość innych wtyczek.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, które nie wpływa negatywnie na szybkość, UpdraftPlus jest najlepszym wyborem. Ponieważ jest wysoce zoptymalizowany pod kątem wydajności serwera, zużywa mniej zasobów serwera w porównaniu z większością konkurentów.

Można powiedzieć, że UpdraftPlus jest jedną z najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress na rynku.

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Uzyskaj teraz UpdraftPlus »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map