Recenzja WPML: Czy warto hype i pieniądze?

Chcesz, aby Twoja witryna WordPress była wielojęzyczna, aby umożliwić użytkownikom czytanie zawartości witryny w wybranym przez siebie języku? Jeśli przeprowadziłeś jakieś badania, prawdopodobnie znalazłeś wtyczkę WPML zalecaną przez kilka renomowanych blogów. WPML jest z pewnością popularną wtyczką do tłumaczenia WordPress; nie jest jednak rozsądne kupowanie wtyczki premium bez przeczytania odpowiedniej dogłębnej analizy.


W tym przeglądzie WPML przyjrzymy się bliżej jego funkcjom, funkcjom, cenom i innym, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to odpowiednia wtyczka dla Ciebie.

Informacje o wtyczce WPML

wpml-plugin-reviewed

WordPress Multilingual Plugin (WPML) to najpopularniejsza wtyczka WordPress do tworzenia wielojęzycznej strony internetowej. WPML pozwala łatwo przetłumaczyć zawartość WordPress na wiele języków i płynnie uruchamiać ją na Twojej stronie.

Korzystając z WPML, możesz zarządzać treściami w różnych językach w tej samej domenie za pomocą jednej instalacji WordPress. Pomaga to obsługiwać zróżnicowane grono odbiorców z jednej witryny bez konieczności instalowania WordPress w wielu domenach.

Wtyczka WPML działa z prawie wszystkimi motywami i wtyczkami WordPress dostępnymi na rynku. Jest przyjazny dla SEO i pozwala wybrać format adresu URL języka jako katalogi, subdomeny lub parametry. Dodatkowo działa dobrze z wtyczką Yoast SEO i innymi wtyczkami związanymi z SEO.

WPML jest tworzony i zarządzany przez OnTheGoSystems. Wtyczka jest dostępna od dawna, ale nadal oferuje regularne aktualizacje i dedykowane wsparcie dla swoich klientów.

Po co tworzyć wielojęzyczną witrynę WordPress?

Tworząc witrynę WordPress, udostępniasz swoje treści osobom mieszkającym na całym świecie, ale czy wszyscy użytkownicy Internetu na całym świecie naprawdę mogą się nią cieszyć? Prawdopodobnie nie. To dlatego, że język stanowi główną barierę!

Chociaż jest prawie niemożliwe, aby Twoja witryna była dostępna we WSZYSTKICH językach używanych na świecie, zdecydowanie możesz ją udostępnić dla języków najczęściej używanych przez odwiedzających. Dodanie do witryny dodatkowych tłumaczeń językowych sprawia, że ​​jest ona bardziej przyjazna dla użytkownika i zapewnia, że ​​więcej użytkowników stanie się klientami.

Tworząc wielojęzyczną stronę internetową, możesz łatwo dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Firmy dążące do wejścia na rynek międzynarodowy muszą w szczególności rozważyć stworzenie wielojęzycznej witryny.

Recenzja WPML: Pierwsze kroki z WPML

WPML to prosta i łatwa w użyciu wtyczka, którą można szybko skonfigurować, aby witryna była wielojęzyczna.

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki przeprowadzi Cię ona przez proces konfiguracji za pomocą kreatora instalacji krok po kroku.

wpml-setup-wizard

Po pierwsze, automatycznie wykryje aktualny język Twojej witryny. Możesz przejść do następnego kroku, jeśli nie chcesz tego zmieniać.

W drugim kroku możesz wybrać języki, które chcesz włączyć w swojej witrynie.

select-languages-wpml-setup

Trzeci krok pozwala skonfigurować i dostosować opcje przełączania języków.

Możesz ustawić kolejność języków i dodać przełącznik języka do menu nawigacji, obszaru widżetów lub obszaru stopki w swojej witrynie. Możesz wybrać styl przełącznika języków (menu rozwijane lub listę języków), co uwzględnić w przełączniku języków (flaga, nazwa języka, aktualny język), zmienić kolor przełącznika języków itp..

wpml-language-switcher-options

Po skonfigurowaniu opcji przełączania języków w kroku 3 musisz wprowadzić klucz witryny, aby zarejestrować się w celu automatycznych aktualizacji wtyczek. Możesz znaleźć klucz na swoim koncie na stronie WPML.

Po zakończeniu procesu konfiguracji wszystko będzie gotowe do tłumaczenia treści WordPress.

Łatwe tłumaczenie WordPress

Korzystając z WPML, możesz tłumaczyć prawie wszystko wewnątrz deski rozdzielczej WordPress. Pozwala tłumaczyć posty, strony, niestandardowe typy postów, tagi, kategorie, pola niestandardowe i treści utworzone za pomocą programów budujących strony, a także teksty motywów i wtyczek.

Aby rozpocząć tłumaczenie swoich postów, przejdź do Posty »Wszystkie posty. Tam zobaczysz całkowitą liczbę postów i liczbę postów w języku.

przetłumacz wszystkie przyciski

Dodatkowo zobaczysz Dodaj przyciski dla każdego języka wybranego obok wpisu. Możesz rozpocząć proces tłumaczenia, klikając 1 z nich.

Następnie otworzy nowy edytor postów z nazwą języka lub flagą (lub obydwoma) u góry i Language Meta box po prawej stronie.

new-traslation-post-wpml

Teraz możesz dodać przetłumaczoną treść do obszaru postów i opublikować. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz tłumaczyć, możesz użyć innych opcji tłumaczenia.

WPML jest wyposażony w potężny Dodatek do zarządzania tłumaczeniami co pozwala współpracować z zespołem tłumaczy i usług tłumaczeniowych. Za pomocą tego dodatku możesz dodawać własnych tłumaczy lub korzystać z zewnętrznych usług tłumaczeniowych (lub obu) na swojej stronie.

Dodatki WPML

WPML zawiera pakiet dodatków wraz z podstawową wtyczką, Wielojęzyczny CMS WPML. Instalowanie podstawowej wtyczki jest zawsze konieczne, ale możesz zainstalować inne dodatki zgodnie z własnymi wymaganiami.

Niektóre z najbardziej przydatnych dodatków WPML to:

1. Zarządzanie tłumaczeniami WPML

Za pomocą tego dodatku możesz poprawnie zarządzać tłumaczeniem w swojej witrynie. Możesz dodać własnych tłumaczy, dać im Tłumacz rolę i przydziel im tłumaczenie. Możesz także korzystać z różnych usług tłumaczeniowych, ponieważ WPML integruje się z wiodącymi usługami tłumaczeniowymi w Internecie.

2. Tłumaczenie ciągów WPML

Ten dodatek pozwala tłumaczyć ciągi interfejsu bezpośrednio z WordPress bez użycia plików .mo. Możesz tłumaczyć nie tylko teksty statyczne, ale także teksty generowane przez użytkowników poza postami, w tym slogan i dane SEO.

3. Tłumaczenie mediów WPML

Dzięki temu dodatkowi możesz korzystać z galerii multimediów WordPress w różnych językach. Pozwala kontrolować, które obrazy mają być wyświetlane dla każdego języka.

4. WooCommerce Multilingual

Korzystając z tego dodatku, możesz zbudować wielojęzyczną witrynę eCommerce. Umożliwia łatwe tłumaczenie wszystkich treści WooCommerce, w tym produktów, odmian, kategorii, pól i atrybutów.

5. BuddyPress Multilingual

Możesz przetłumaczyć swoją stronę BuddyPress i stworzyć wielojęzyczną stronę sieci społecznościowej z tym dodatkiem.

Możesz dowiedzieć się o wszystkich dodatkach WPML, odwiedzając oficjalną stronę WPML.

Wtyczka WPML: Ceny i wsparcie

WPML to wtyczka premium z 3 opcjami wyceny: Blog wielojęzyczny, Wielojęzyczny CMS, i Agencja wielojęzyczna.

wpml-pricing

Plany cenowe to właściwie różne kombinacje podstawowej wtyczki WPML z dodatkami.

Pierwszy plan, Blog wielojęzyczny, to ekonomiczne rozwiązanie dla wielojęzycznych blogów WordPress z podstawowymi funkcjami kontroli tłumaczeń i kilkoma dodatkami. Ten plan pozwala zainstalować WPML tylko na 1 stronie. Możesz to kupić za 29 USD.

Drugi plan, Wielojęzyczny CMS, to kompletne rozwiązanie dla wielojęzycznych stron WordPress, które zawiera wszystkie dostępne dodatki. Pochodzi z 3 licencjami witryny. Jest dostępny w cenie 79 USD.

Trzeci plan, Agencja wielojęzyczna, to nieograniczony plan licencji odpowiedni dla agencji budujących wiele witryn. Jest wyposażony w te same funkcje i dodatki przewidziane w planie CMS. Jego cena to 159 USD. Możesz więc wybrać plan CMS lub agencję dla zaawansowanych funkcji tłumaczenia, w zależności od liczby witryn, na których chcesz używać WPML.

Wszystkie plany są dostarczane z rocznym bezpłatnym uaktualnieniem i wsparciem premium. Jeśli wtyczka nie działa zgodnie z obietnicą, możesz ubiegać się o zwrot w ciągu 30 dni od zakupu.

Nasz werdykt dotyczący używania wtyczki WPML w Twojej witrynie

WPML to najbardziej zaawansowana i bogata w funkcje wielojęzyczna wtyczka WordPress dostępna na rynku. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, które pozwalają całkowicie przetłumaczyć witrynę WordPress na wiele języków.

Interfejs wtyczki jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Pomysł dodatków jest fajny, ponieważ możesz zainstalować tylko te, których naprawdę potrzebujesz. W ten sposób możesz zachować lekkość swojej witryny.

Ponadto jest kompatybilny z dowolnym motywem i wtyczkami WordPress, dzięki czemu możesz swobodnie instalować swoje ulubione aplikacje internetowe na swojej stronie i tłumaczyć je. Jest to przyjazna dla SEO wtyczka, która sprawia, że ​​Twoja witryna wygląda dobrze zarówno dla ludzi, jak i botów wyszukiwarek.

Uważamy, że WPML jest z pewnością najlepszą wtyczką do tłumaczenia WordPress do tworzenia wielojęzycznej witryny. Jest to idealny wybór dla wszystkich typów wielojęzycznych stron internetowych, w tym blogu, firmy, witryny eCommerce lub serwisu społecznościowego.

Powinieneś także sprawdzić recenzję TranslatePress. TranslatePress jest alternatywą dla WPML.

Dajemy mu 4,5 na 5 gwiazdek. Oto podział naszego wyniku recenzji:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullOcena Gwiazda Połowa 4,5 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Pobierz WPML teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map