Widget obrazu

Chcesz dodać obrazy do paska bocznego, stopki lub innych obszarów widżetów? WordPress nie pozwala na to od razu po wyjęciu z pudełka, więc potrzebujesz wtyczki takiej jak Image Widget. W naszej recenzji Widżetu Obrazu dowiedz się, czy wtyczka ma potrzebne funkcje i jak możesz jej używać do wyświetlania obrazów w swojej witrynie.


Przegląd widżetu obrazu

Dlaczego potrzebujesz wtyczki do widżetu obrazu

Można by pomyśleć, że wyświetlanie obrazu z biblioteki multimediów na pasku bocznym lub w stopce byłoby wbudowaną funkcją WordPress – ale tak nie jest!

Po wyjęciu z pudełka możesz używać widżetu Tekst i pisać własny kod HTML, aby wstawiać obrazy. Ale jeśli nie jesteś programistą, nie ma łatwego sposobu na zrobienie tego.

Dlatego wtyczka do widgetów graficznych jest niezbędna w większości witryn WordPress.

Według przedsiębiorcy i marketera Jeffa Bullasa artykuły ze zdjęciami uzyskują 94% więcej wyświetleń niż te bez. Obrazy przyciągają uwagę, pomagając przekazywać ważne informacje i utrzymywać zaangażowanie użytkowników w witrynie.

Wtyczka widżetu graficznego pozwoli ci szybko i łatwo skonfigurować widżety do wyświetlania profesjonalnego strzału w głowę na osobistej stronie, ręcznie skonfigurować banery reklamowe, tworzyć przyciągające wzrok linki i wezwania do działania, dzielić się opiniami i portfolio oraz wiele więcej – twoje kreatywność jest jedynym ograniczeniem.

Jak skonfigurować pierwszy widżet obrazu

Aby rozpocząć dodawanie obrazów do obszarów widgetów, zainstaluj i aktywuj wtyczkę Image Widget.

Nawigować do Wygląd »Widżety, gdzie zobaczysz nowy widżet dostępny.

Przegląd widżetu obrazu - Dodaj nowy widżet

Kliknij widżet i wybierz obszar widżetu, w którym chcesz go umieścić, lub przeciągnij i upuść widżet w obszarze widżetu po prawej stronie ekranu.

Kliknij Wybierz obraz przycisk.

Przegląd widżetu obrazu - wybierz obraz

Spowoduje to wyświetlenie domyślnego okna biblioteki multimediów WordPress, podobnie jak dodanie obrazu do posta lub strony. Możesz wybrać obraz z biblioteki multimediów lub załadować nowy i kliknąć Wstaw do widżetu przycisk.

Po wstawieniu obrazu możesz wypełnić poniższe opcje.

Przegląd widżetu obrazu - wypełnij opcje

Dostępne opcje to:

 • Tytuł: To tytuł widżetu, który będzie wyświetlany nad obrazem.
 • Alternatywny tekst: Tekst alternatywny jest wyświetlany, gdy użytkownik najeżdża myszką na obraz, a także czytany na głos przez czytniki ekranu dla użytkowników niedowidzących. Należy go użyć do opisania zawartości obrazu.
 • Związane z: Jest to atrybut „rel” linku. Możesz znaleźć listę wartości do użycia, klikając link pod polem.
 • Podpis: Wpisz tutaj podpis do zdjęcia. Podpisy do obrazów są często najczęściej czytanym tekstem na stronie, więc używaj ich, by wzbudzić zainteresowanie czytelników.
 • Połączyć: Dodaj adres URL, jeśli chcesz dodać link do swojego obrazu. Jeśli nie, zostaw puste.
 • Link ID: Dodaj identyfikator do swojego linku. Możesz użyć swojego identyfikatora, aby połączyć się z tym miejscem na stronie lub dostosować CSS linku. Identyfikatory powinny być unikalne – nie używaj tego samego identyfikatora dla więcej niż jednego elementu na stronie.
 • Zostań w oknie / Otwórz nowe okno: Wybierz, czy link ma się otwierać w tym samym oknie, czy nie.
 • Rozmiar: Wybierz jeden z rozmiarów skonfigurowanych w motywie lub wprowadź niestandardowy rozmiar obrazu. Jeśli wybierzesz „pełny rozmiar”, obraz automatycznie dopasuje się do szerokości paska bocznego, pasując do Twojego responsywny motyw.
 • Wyrównać: Wybierz wyrównanie obrazu. Wyrównanie nie dotyczy twojego tytułu ani podpisu, tylko obraz.

Większość opcji jest opcjonalna i można je pozostawić puste.

Po wybraniu ustawień kliknij Zapisać przycisk, a obraz zostanie uruchomiony.

Dokumentacja i wsparcie

Wtyczka Image Widget ma ograniczone funkcje, więc nie wymaga dużej dokumentacji. Instrukcje instalacji są dostępne na stronie WordPress.org, a ważne pola są oczywiste.

Jednak dla początkujących przydatna byłaby większa dokumentacja i objaśnienia, takie jak objaśnienia pól „Pokrewne” i „Identyfikator linku”.

Jeśli utkniesz lub potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemu, możesz pisać na forach pomocy WordPress.org. Jednak fora wtyczki Image Widget nie są bardzo aktywne, a większość wątków pozostaje nierozwiązana.

Image Widget vs. Jetpack Image Widget Module

Wtyczka Jetpack firmy Automattic ma dostępny moduł o nazwie Dodatkowe widżety paska bocznego. Obejmuje to widżet obrazu, a także widżety do wyświetlenia:

 • Najnowsze tweety
 • Facebook jak pudełko
 • Plakietka Google+
 • Profil Gravatar
 • Galeria obrazów
 • Dziesięć najnowszych postów WordPress (z Twojego bloga lub innego)
 • Ikony mediów społecznościowych
 • Informacje kontaktowe
 • Półka Goodreads

Jeśli masz zainstalowany i aktywowany Jetpack, możesz aktywować moduł dodatkowego paska bocznego, przechodząc do Jetpack »Ustawienia i kliknij link Konfiguruj obok nazwy widżetu.

Image Widget Review - moduł jetpack

Widżet obrazu Jetpack nie pozwala wybrać obrazu z biblioteki multimediów ani przesłać go z widżetu. Zamiast tego musisz wprowadzić adres URL, który możesz uzyskać, przeglądając obraz w galerii multimediów.

Poza tym Jetpack oferuje zasadniczo takie same opcje jak wtyczka Image Widget. Mają także linki do objaśnień każdego pola, których nie ma Widget obrazu.

Image Widget Review - opcje jetpack

Ale aktywacja wtyczki Jetpack i modułu dodatkowego paska bocznego aktywuje również wiele innych funkcji i funkcji, których możesz potrzebować lub nie..

Jeśli potrzebujesz tylko widżetu obrazu i nie będziesz używać innych funkcji Jetpack, zalecamy użycie wtyczki Widget obrazu.

Ale jeśli będziesz używać innych modułów Jetpack lub innych widżetów paska bocznego, możesz nie chcieć instalować dodatkowej wtyczki tylko dla widżetów graficznych, ponieważ jest ona już zawarta w Jetpack.

Nasz werdykt

Jako uniwersalna wtyczka Image Widget wykonuje zadanie. Jeśli potrzebujesz szybkiego i łatwego sposobu dodawania i konfigurowania obrazów w obszarach widżetów, jest to wtyczka dla Ciebie.

Początkujący mogą mieć trochę problemów ze zrozumieniem i konfiguracją zaawansowanych opcji, ponieważ brakuje dokumentacji i wsparcia.

Ale jeśli chcesz tylko wyświetlić prosty obraz bez wchodzenia w szczegóły techniczne ustawień linków lub jeśli masz doświadczenie z HTML i chcesz po prostu szybszego sposobu konfiguracji obrazów paska bocznego, wtyczka może być szybka i łatwa w użyciu.

Dajemy Image Widget 3 z 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pustaGwiazdka pusta 1,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Pobierz teraz widżet obrazu »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map