WP Super Cache Review 2020: Czy to najlepsza wtyczka buforowania WordPress?

Szukasz wtyczki pamięci podręcznej do swojej witryny WordPress? WP Super Cache to popularna darmowa wtyczka buforująca dla użytkowników WordPress. W tej recenzji WP Super Cache przyjrzymy się jej wydajności i funkcjom. Porównamy go również z innymi popularnymi wtyczkami buforującymi.


Recenzja WP Super Cache

Co sprawia, że ​​WordPress Caching Plugin jest świetny?

Istnieje kilka świetnych wtyczek do obsługi stron z pamięci podręcznej w witrynie WordPress. Wiele czołowych firm hostingowych WordPress oferuje wbudowane rozwiązania buforowania z zarządzanym hostingiem WordPress.

Jeśli korzystasz z hosta zarządzanego, takiego jak WP Engine, nie musisz instalować wtyczki buforującej.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z hosta współdzielonego, takiego jak BlueHost, musisz zainstalować wtyczkę buforującą dla swojej witryny WordPress.

Wtyczka buforująca musi generować buforowaną wersję stron bez nadmiernego zużycia zasobów serwera. Większość wtyczek buforujących generuje buforowany plik, gdy strona jest żądana po raz pierwszy. Następnie przechowują te pliki przez określony czas.

Musi również dobrze współpracować z Twoim motywem WordPress, wtyczkami i wszelkimi usługami innych firm, z których możesz korzystać.

Buforowanie jest procesem zaawansowanym, wtyczka musi ułatwiać nawet użytkownikom nietechnicznym. Opcje mogą być szerokie, ale muszą być przedstawione z przejrzystym interfejsem użytkownika i mnóstwem wyjaśnień.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na WP Super Cache i jak to działa.

Konfigurowanie wtyczki WP Super Cache

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę. Po aktywacji, po prostu przejdź do Ustawienia »WP Super Cache strona, aby skonfigurować wtyczkę.

Włącz buforowanie strony za pomocą WP Super Cache

Wybierz opcję „Buforowanie włączone”, a następnie kliknij przycisk statusu aktualizacji. WP Super Cache włączy buforowanie. Możesz teraz kliknąć przycisk testowej pamięci podręcznej, aby sprawdzić, czy działa.

WP Super Cache pobierze twoją witrynę WordPress dwa razy i porówna znaczniki czasu obu stron. Jeśli oba znaczniki czasu są zgodne, oznacza to, że buforowanie działa teraz w Twojej witrynie.

Spójrz na ten przewodnik na jak zainstalować i skonfigurować WP Super Cache po szczegółowe instrukcje.

Udostępnianie plików pamięci podręcznej przy użyciu PHP vs mod_rewrite z WP Super Cache

WP Super Cache może obsługiwać buforowane pliki przy użyciu dwóch metod. Domyślna metoda korzysta z PHP, który może wymagać dużych zasobów, szczególnie w dzielonych środowiskach hostingowych.

Jeśli korzystasz z hosta współdzielonego, zalecamy skorzystanie z mod_rewrite. Po prostu kliknij kartę Zaawansowane w ustawieniach wtyczek i wybierz opcję „Użyj mod_rewrite do obsługi plików pamięci podręcznej”.

Udostępnianie buforowanych plików przy użyciu PHP vs mod_rewrite

Używanie kompresji z WP Super Cache

Jeśli przetestujesz witrynę za pomocą narzędzia Google Page Speed, zauważysz, że zaleca ona włączenie kompresji.

Za pomocą kompresji serwer WWW może wysyłać użytkownikom skompresowane pliki. Te skompresowane pliki są następnie wyodrębniane przez przeglądarkę użytkownika i wyświetlane na ekranie. Zwiększyło to czas reakcji i poprawiło ogólną szybkość strony.

WP Super Cache domyślnie nie włącza kompresji. Musisz go włączyć, odwiedzając kartę Zaawansowane w ustawieniach wtyczek. Po prostu zaznacz opcję „Kompresuj strony, aby szybciej wyświetlały się odwiedzającym”.

Włączanie kompresji za pomocą WP Super Cache

Obsługa CDN w WP Super Cache

WP Super Cache działa dobrze z CDN. Po prostu kliknij kartę CDN w ustawieniach wtyczek i dodaj adres URL CDN. Możesz także dodać dodatkowe CNAME, aby poprawić wydajność.

Obsługa CDN w WP Super Cache

CDN (sieć dostarczania treści) umożliwia podawanie statycznych treści, takich jak obrazy, CSS, JavaScript, z serwerów na całym świecie. Zwiększa to czas ładowania strony i zmniejsza obciążenie serwera.

Zobacz ten przewodnik na dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress po więcej informacji.

Zalecamy korzystanie z MaxCDN, który jest jedną z największych usług CDN. Używamy go na wszystkich naszych stronach internetowych i pomaga nam to zwiększyć szybkość strony.

WP Super Cache vs W3 Total Cache

WP Super Cache i W3 Total Cache to dwie najpopularniejsze wtyczki buforujące dla WordPress. Obaj mają ogromną bazę użytkowników, którzy z pasją bronią swojej ulubionej wtyczki.

Obie wtyczki oferują podobne funkcje. Oba mają nieco trudne ustawienia, ale WP Super Cache znacznie uprościł interfejs użytkownika. Obie wtyczki są dostępne za darmo z ograniczoną obsługą.

Jednak witryny WordPress są hostowane na wielu różnych platformach. Wydajność wtyczki buforowania może się różnić w zależności od środowiska hostingowego i konfiguracji WordPress. Możesz także uruchomić własne testy prędkości po skonfigurowaniu obu wtyczek, aby sprawdzić, która z nich przyspiesza działanie witryny.

Używamy W3 Total Cache na wszystkich naszych stronach i często uważamy, że jest szybszy niż WP Super Cache.

Nasz werdykt

Uważamy, że WP Super Cache jest bardzo przydatną wtyczką WordPress. Wykonuje skomplikowaną pracę dla tysięcy witryn WordPress na całym świecie.

Może to wyglądać nieco onieśmielająco z powodu złożonych opcji konfiguracji i języka technicznego użytego w instrukcjach instalacji. Jednak przy odpowiednich wskazówkach możesz go skonfigurować w ciągu kilku minut.

Wsparcie społeczności jest dostępne za pośrednictwem forów pomocy WordPress, ale jest ograniczone i nie jest gwarantowane.

Dajemy WP Super Cache 4 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pustaGwiazdka pusta 3,0 / 5,0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Uzyskaj WP Super Cache teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map