Yoast SEO Review 2020: Czy to najlepsza wtyczka SEO WordPress?

Czy porównujesz różne wtyczki SEO WordPress? Yoast SEO to jedna z najpopularniejszych wtyczek WordPress. Jest to również jedna z najlepszych wtyczek SEO dla stron internetowych opartych na WordPress. W tym Yoast SEO Review przyjrzymy się funkcjom i wydajności wtyczki.


Przegląd SEO Yoast

Dlaczego potrzebujesz wtyczki SEO do WordPress??

WordPress stosuje najlepsze praktyki kodowania i generuje czysty HTML zgodny ze standardami. To sprawia, że ​​to Przyjazny dla SEO po wyjęciu z pudełka.

Jednak tysiące witryn konkurują o najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania dla mniejszej liczby słów kluczowych. To sprawia, że ​​nieco trudniej jest nowym stronom internetowym osiągać lepsze wyniki w wynikach wyszukiwania.

Wtyczka SEO pomaga łatwo zoptymalizować stronę internetową, aby uzyskać lepsze wyniki wyszukiwania. Pomaga w szczegółach, w których WordPress niewiele może zrobić. Na przykład tworzenie treści, zarządzanie słowami kluczowymi, przesyłanie map witryn, korzystanie z narzędzi dla webmasterów itp.

Yoast SEO oferuje mnóstwo funkcji do optymalizacji witryny. Ma wbudowaną analizę treści, zarządzanie meta słowami kluczowymi i zarządzanie opisami, zarządzanie zduplikowanymi treściami, mapy witryn xml, funkcje społecznościowe, fragmenty rozszerzone, i wiele więcej.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na niektóre funkcje Yoast SEO, ceny i opcje pomocy technicznej.

Pisz lepsze treści dzięki Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO dodaje metaboks SEO Yoast na ekranie edycji postu. Ten metaboks umożliwia dodanie tytułu i opisu meta do wpisu na blogu. Umożliwia także wybranie słowa kluczowego do wpisu.

Jak tylko wybierzesz słowo kluczowe focus. Wtyczka Yoast SEO analizuje treść postu pod kątem tego słowa kluczowego fokus i przypisuje mu wynik SEO. Zaleca także kroki, które należy podjąć, aby poprawić ten wynik SEO.

Yoast SEO - Wynik SEO

Po kilkumiesięcznym korzystaniu z niego zaczniesz wykonywać te czynności bez sprawdzania wyniku SEO. Jednak posiadanie go pozwala sprawdzić zawartość pod kątem SEO przed naciśnięciem przycisku publikowania.

Ma wbudowaną analizę oceny czytelności, która pokazuje ocenę czytelności treści. Następnie możesz edytować zawartość, aby ułatwić jej przygotowanie dla użytkowników. Sprawdź ten przewodnik na Jak dodać i poprawić wynik w zakresie czytelności postów WordPress po więcej szczegółów.

Łatwo ukryj lub pokaż treść wyszukiwarkom

Chcesz utworzyć stronę docelową dla swojej kampanii reklamowej, ale nie chcesz być indeksowany w wyszukiwaniu? Yoast SEO pozwala ograniczyć wyszukiwarki, dodając brak indeksu do stron, których nie chcesz indeksować.

Pozwala także ukryć archiwa autora na blogach jednego autora, kategorie bez indeksu, tagi lub strony archiwum.

Zapobieganie powielaniu treści w Yoast SEO

Yoast SEO dodaje kanoniczne elementy linków w całej witrynie. Pomaga to wyszukiwarkom zrozumieć, które linki powinny indeksować. Na przykład strony archiwum zawierają treść postów. Yoast SEO pomaga Google zrozumieć, że post wymieniony na stronach archiwalnych ma kanoniczny link wskazujący na oryginalny post.

Mapy witryn XML i integracja Search Console

Dzięki wtyczce Yoast SEO do WordPress nie trzeba instalować kolejnej wtyczki do map witryn XML. Yoast SEO automatycznie generuje mapy witryn XML dla Twojej witryny i przesyła je do Google i Bing.

Możesz także ręcznie dodać mapy witryn XML do konta narzędzi dla webmasterów. Ale poczekaj, Yoast ma Search Console (dawniej konto Narzędzi dla webmasterów) zintegrowane również z pulpitem nawigacyjnym SEO Yoast. Pozwala to zobaczyć, jak Twoja strona działa w wynikach wyszukiwania, bez opuszczania pulpitu WordPress.

Chroń swój kanał RSS przed zgarniaczami treści

Jednym z głównych problemów, z którymi boryka się wiele witryn internetowych, jest to, że niektóre osoby utworzyły witryny z przeglądarkami.

Te skrobaczowane witryny twierdzą, że wyszukują treści z całej sieci za pomocą kanałów RSS. Mają zainstalowane skrypty, które automatycznie pobierają zawartość z innych stron internetowych za pomocą ich kanałów RSS, a następnie publikują je.

Może to być niebezpieczne dla Twojej witryny, ponieważ wyszukiwarki mogą zacząć od rankingu tych witryn w pierwszej kolejności.

Yoast SEO rozwiązuje ten problem, dodając link do własnego artykułu do każdego kanału RSS. To informuje wyszukiwarki o lokalizacji oryginalnego artykułu i skutecznie bije skrobaki w rankingach wyszukiwania.

Zoptymalizuj kanały RSS za pomocą Yoast SEO

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących zapobiegania skrobaniu, zobacz to Przewodnik dla początkujących po zapobieganiu skrobaniu zawartości bloga w WordPress.

Łatwa edycja robotów i plików .htaccess

Czasami może być konieczne edytowanie lub sprawdzenie plików .htaccess lub robots.txt witryny. Pliki te znajdują się w katalogu głównym witryny i zwykle trzeba je połączyć z klientem FTP, aby je zobaczyć.

Yoast SEO ma wbudowane narzędzie do tego, które pozwala zobaczyć twoje pliki .htaccess i robots.txt. Możesz także edytować te pliki bezpośrednio z pulpitu WordPress. Zalecamy jednak ostrożność podczas edytowania tych plików.

Edytuj narzędzia we wtyczce Yoast SEO

Ceny i opcje wsparcia dla wtyczki Yoast SEO

Yoast SEO to jedna z tych wtyczek, z których można korzystać za darmo, bez konieczności kupowania wersji premium wtyczki. W rzeczywistości jest obecnie zainstalowany na milionach witryn internetowych na całym świecie.

Jedynym minusem jest to, że darmowa wtyczka nie jest obsługiwana. Głównie dlatego, że nie byłoby możliwe odpowiadanie na zapytania od setek i tysięcy użytkowników z całego świata za darmo.

Dostępna jest obszerna dokumentacja i samouczki dotyczące wtyczki Yoast SEO. Wtyczka zawiera instrukcje ekranowe dla każdej funkcji w obszarze administracyjnym. Funkcje i koncepcje SEO są również wyjaśnione na stronie autora. Yoast SEO to jedna z najczęściej używanych wtyczek WordPress, dzięki czemu łatwo znajdziesz tutoriale i przewodniki tworzone przez innych użytkowników w całej sieci.

Zobacz szczegółowy przewodnik krok po kroku na jak zainstalować i skonfigurować wtyczkę Yoast SEO.

Nie oznacza to, że wsparcie nie jest dostępne. Możesz kupić licencję na jedną stronę za jedyne 69 USD rocznie. Wersja premium wtyczki daje również dostęp do dodatkowych funkcji i wsparcia premium od osób stojących za Yoast SEO.

Nasz werdykt w sprawie Yoast SEO jako najlepszej wtyczki SEO WordPress

Yoast SEO oferuje szeroki zakres funkcji niezbędnych do właściwej optymalizacji strony internetowej. Jako kompletny pakiet dla SEO uważamy, że Yoast SEO out wykonuje wszystkie inne wtyczki WordPress SEO na rynku. Jest także jednym z najczęściej wybieranych przez naszych ekspertów narzędzi SEO do zwiększania ruchu w witrynie.

Jeśli chodzi o łatwość użycia, uważamy, że Yoast SEO bardzo ułatwia użytkownikom konfigurację. Wtyczka ma wbudowaną prezentację wbudowaną, wbudowane komunikaty pomocy obok każdej opcji oraz wyczerpujące instrukcje wbudowane w samą wtyczkę. Jednak biorąc pod uwagę, że wiele z tych funkcji jest dość technicznych i może wydawać się zastraszające dla wielu początkujących użytkowników.

Wszystkie niezbędne funkcje wtyczki są dostępne za darmo, co jest dobrą rzeczą. Licencje na wsparcie nie są zbyt drogie dla firm i osób prywatnych. Jednak początkujący użytkownicy darmowej wtyczki mogą mieć trudności ze znalezieniem wsparcia, jeśli napotkają problem.

Wierzymy, że Yoast SEO jest z pewnością najlepszą wtyczką SEO WordPress na rynku i słusznie zasługuje na swoje miejsce jako jedna z najważniejszych wtyczek WordPress, które powinieneś mieć na wszystkich swoich stronach WordPress. Dajemy mu 4,5 na 5 gwiazdek, oto podział naszego wyniku recenzji:

Ogólnie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullOcena Gwiazda Połowa 4,5 / 5,0

funkcje
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wydajność
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Wsparcie
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Łatwość użycia
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

cennik
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 5,0 / 5,0

Uzyskaj teraz Yoast SEO »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map