10 najlepszych brokerów nazw domen 2020 (w porównaniu)


Zastanawiasz się, jak kupować i sprzedawać nazwy domen po uczciwej cenie?

Istnieją dwa popularne sposoby kupowania lub sprzedawania nazw domen.

 1. Witryny aukcyjne: Witryna aukcyjna to świetne miejsce do wyszukiwania nazw domen wymienionych przez właścicieli na sprzedaż. Kupujący mogą złożyć ofertę na wybrane przez siebie domeny i czekać na zakończenie licytacji. Jak wszystkie strony aukcyjne, sprzedaż trafia do licytującego, który zaoferuje najwyższą cenę. Możesz użyć tej platformy do zakupu domeny lub wystawienia swojej domeny na sprzedaż.
 2. Prawdziwa firma brokerska: Brokerzy nazw domen to agenci, którzy kontaktują się ze sprzedawcą nazwy domeny i negocjują uczciwą cenę w Twoim imieniu. Jeśli uda się osiągnąć porozumienie, brokerzy otrzymują prowizję od sprzedaży.

Obie opcje są równie dobre, jeśli chodzi o sprzedaż i zakup nazw domen. Jeśli jesteś doświadczonym sprzedawcą, witryny aukcyjne mogą być dla Ciebie lepszą opcją.

Jeśli jednak dopiero zaczynasz kupować i sprzedawać nazwy domen, możesz preferować firmy brokerskie z kilku powodów. Ale więcej o tym za kilka chwil.

W tym poście opowiemy o niektórych z najpopularniejszych witryn aukcyjnych na rynku oraz o tym, jak prawdziwe firmy brokerskie mogą pomóc Ci uzyskać domenę, którą chcesz mieć dla swojej firmy.

Najpierw jednak porozmawiajmy o tym, dlaczego firmy brokerskie mogą być najlepszym wyborem, jeśli dopiero zaczynasz.

Wybór firmy brokera nazw domen

Korzystanie z brokera przy zakupie lub sprzedaży nazw domen może przynieść wiele korzyści. Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym czy sprzedającym, jest to sytuacja korzystna dla wszystkich. Oto niektóre zalety korzystania z brokera.

 • Nigdy nie będziesz się martwić negocjacjami. Zadbają o wszystko dzięki swoim specjalistycznym umiejętnościom negocjacyjnym.
 • Jeśli jesteś sprzedawcą, brokerzy częściej znają potencjalnych nabywców i dobrze rozumieją, czego możesz się spodziewać.
 • Najbardziej renomowani brokerzy domen będą mieli dobre relacje z kilkoma właścicielami domen wysokiej jakości. Jako kupujący możesz mieć natychmiastowy dostęp do solidnej listy mailingowej bez żadnych zimnych połączeń.
 • Pomogą ci chronić twoją anonimowość jako klienta.
 • Zadbają o przeniesienie domeny i formalności.

A to tylko niektóre z zalet. Najważniejsze jest to, że wykonają za ciebie wszystkie ciężkie prace, abyś mógł skoncentrować się na kluczowych aspektach swojej firmy.

Teraz spójrzmy na niektóre witryny aukcyjne i firmy pośredniczące w nazwach domen, z których możesz wybierać.

Witryny pośrednictwa nazw domen

1. Domain.com

Domain.com

Domain.com to świetna platforma dla każdego, kto ma do czynienia z nazwami domen. Tutaj możesz łatwo wyszukiwać swoje domeny, znajdować nowe rozszerzenia domen, chronić swoją domenę i nie tylko.

Oferuje również bezpłatny Zaszyfrujmy SSL, która chroni Twoją domenę, blokując ją przed nieautoryzowanym transferem. W razie potrzeby nawet automatycznie przekieruje adresy e-mail w Twojej domenie na dowolny inny prawidłowy adres e-mail.

2. Pośrednictwo GoDaddy

Pośrednictwo chrzestne

GoDaddy Brokerage to świetna opcja na zdobycie swojej ulubionej domeny, jeśli jest już wymieniona pod nazwą kogoś innego.

Usługa brokera domen w GoDaddy zrobi wszystko, co możliwe, aby skontaktować się z bieżącym rejestrującym nazwę domeny i spróbować negocjować jego zakup. Agenci mają maksymalnie 30 dni na sfinalizowanie umowy.

3. Rynek Uniregistry

Uniregistry, brokerzy domen

Uniregistry Market jest rejestratorem domen i dostawcą usług dla profesjonalistów, w którym możesz kupować, sprzedawać i parkować nazwy swoich domen. Nie dołączasz do żadnych dodatkowych opłat. Możesz po prostu zarejestrować się i natychmiast rozpocząć sprzedaż.

Obsługuje również różne opcje płatności, takie jak PayPal, Przelew i inne. Zakup nazwy domeny w Uniregistry jest całkowicie prosty. Możesz nawet wynegocjować umowę z obecnym właścicielem dowolnej domeny. Po uzgodnieniu ceny możesz przejść do bezpiecznej sprzedaży, a następnie przenieść nową domenę.

4. Namecheap

NameCheap, brokerzy domen

Namecheap to kolejny wysokiej jakości broker nazw domen, który pozwala sprzedawać i kupować domeny dla Twojej firmy. Namecheap oferuje również rozsądną cenę za rejestrację domeny i przedłużenie ważności.

Pozwala także klientom, którzy kupili od nich nazwę domeny, wyliczyć domeny na sprzedaż po ustalonej cenie. Z tego powodu nie są pobierane żadne dodatkowe koszty. Jeśli wymieniona domena jest sprzedawana, będziesz musiał zapłacić 10% ceny Namecheap jako prowizję. Jest to niski poziom w porównaniu do tego, co wielu innych brokerów nazw domen pobiera od swoich użytkowników.

5. Sedo

Sedo,

Sedo to kolejny popularny broker nazw domen, który pozwala kupować, sprzedawać lub parkować nazwy domen z mnóstwem dodatkowych usług, takich jak bezpłatny transfer, bezpłatny parking i tak dalej. Możesz wystawić swoje nazwiska na sprzedaż bez opłaty rejestracyjnej.

Jednak, podobnie jak wszyscy inni brokerzy domen, oni również będą naliczać prowizję za każdą dokonaną sprzedaż. W Sedo prowizja, którą płacisz, będzie zależeć od rodzaju aukcji i zarobionej TLD. Idealnie może wynosić od 10% do 20%.

6. DomainAgents

DomainAgents

Tak jak sugeruje nazwa Agenci domeny specjalizuje się w kupnie i sprzedaży nazw domen. Oferuje niezawodną platformę dla sprzedawców i kupujących do sprzedaży lub zakupu nazw domen w sposób uczciwy dla obu stron.

Dzięki agentom Doman możesz kupić domenę na dwa różne sposoby: albo składając ofertę, albo bezpośrednio kupując domenę Kup Teraz nazwa z rynku. Gdy potencjalny nabywca jest zainteresowany dokonaniem zakupu, może wykupić kredyt agentów domeny i zidentyfikować nazwę domeny, którą jest zainteresowany. Następnie skontaktują się z właścicielem domeny, aby złożyć ofertę w imieniu kupującego. Właściciel zostanie powiadomiony o ofercie i można rozpocząć negocjacje.

7. Zasoby domenowe

Zasoby domenowe ułatwia kupowanie, sprzedawanie i ocenianie nazw domen. Jeśli chcesz kupić nazwę domeny, możesz zatrudnić eksperta branżowego, który ją znajdzie.

Z drugiej strony, jeśli chcesz sprzedać domenę, możesz skontaktować się z Domain Holdings, wypełniając formularz kontaktowy. Wyświetla także listę najwyższych sprzedaży domen w historii. Możesz sprawdzić je pod kątem inspiracji.

Witryny aukcyjne nazw domen

1. Aukcja GoDaddy

Aukcja domen, brokerzy domen

Aukcja GoDaddy jest popularnym wyborem, jeśli chodzi o kupowanie i sprzedawanie nazw domen dla Twojej firmy. Możesz dołączyć do tego rynku, płacąc niewielką opłatę rejestracyjną w wysokości 4,99 USD rocznie. Gdy jesteś członkiem, możesz licytować i kupować nazwę domeny lub wystawiać nazwy domen na sprzedaż bez żadnych dodatkowych opłat.

Po wystawieniu swojej domeny na sprzedaż możesz:

 • Ustaw cenę Kup teraz
 • Przeprowadzić aukcję i upublicznić ją przez 1 tydzień
 • Zaakceptuj lub odrzuć oferty od kupujących lub złóż kontrofertę

Jeśli Twoja domena sprzedaje się po cenie poniżej 5000 USD, GoDaddy naliczy prowizję w wysokości od 15% do 20%. Ale jeśli możesz go sprzedać po wyższym koszcie 5001 USD – 25000 USD, prowizja wyniesie 1000 USD plus 15% od kwoty powyżej 5000 USD.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli kupujesz od nich domenę, nie musisz się martwić o żadne z tych prowizji.

Dowiedz się więcej o GoDaddy tutaj.

2. Flippa

flippa, brokerzy domen
Flippa jest jednym z wiodących rynków kupna i sprzedaży różnych usług internetowych, takich jak nazwy domen, strony internetowe i aplikacje dla małych i dużych przedsiębiorstw.

Jeśli kupujesz nazwę domeny, możesz filtrować wyszukiwanie według ceny, wieku i rozszerzenia domeny, aby uzyskać najlepsze wyniki. Nazwy domen są wymienione w szerokim zakresie cen. Nazwy te są dostępne na aukcji lub w sprzedaży bezpośredniej.

Niektóre z nich mogą kosztować nawet 1 USD.

Możesz oglądać domeny, które Cię interesują, śledzić aukcje lub brać udział w aukcji, licytując nazwy domen. Jeśli Twoja oferta zostanie zaakceptowana, możesz postępować zgodnie z wytycznymi Flippa dotyczącymi płatności.

Umieszczanie nazw domen na sprzedaż w Flippa jest łatwe. Możesz zacząć sprzedawać swoją domenę zaraz po utworzeniu konta w Flippa.

3. eBay

Domeny eBay, brokerzy domen

EBay jest jednym z najbardziej znanych internetowych serwisów aukcyjnych na świecie. Nie powinno zatem dziwić, że eBay ma specjalną sekcję dotyczącą nazw domen, w której można kupować lub sprzedawać swoje domeny. Aby kupić nazwę domeny, musisz najpierw zarejestrować bezpłatne konto. Nie musisz płacić żadnych dodatkowych cen za zakup domeny.

Jeśli jesteś sprzedawcą, możesz mieć do 50 bezpłatnych ofert na swoim bezpłatnym koncie. Ale jeśli chcesz sprzedać więcej niż 50 domen, musisz uaktualnić do planu sklepu w serwisie eBay. Będą pobierać opłatę w wysokości 27,95 USD miesięcznie za podstawowy plan, który wymaga corocznego przedłużenia. Niezależnie od tego, czy masz subskrypcję sklepu w serwisie eBay, czy nie, za każdą domenę, którą sprzedajesz w serwisie eBay, będziesz musiał zapłacić prowizję w wysokości 10%.

Oto niektórzy brokerzy nazw domen i witryny aukcyjne, które możesz sprawdzić, jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub sprzedażą nazw domen. Tymczasem możesz również chcieć wiedzieć, jak zarejestrować nazwę domeny za darmo.

A jeśli kupujesz domenę, prawdopodobnie następnym krokiem będzie zbudowanie nowej witryny. W tym celu zapoznaj się z tym przydatnym zasobem, który nauczy Cię, jak utworzyć stronę internetową.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny, a jeśli tak, podziel się nim z przyjacielem.

Czy masz jakieś przydatne wskazówki dotyczące kupowania lub sprzedawania nazw domen, których nie omówiliśmy w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map