10 najlepszych usług CDN w celu przyspieszenia Twojej witryny (2020)

najlepsze usługi CDN


Szukasz najlepszych usług CDN WordPress?

Sieci dostarczania treści (CDN) buforują zawartość Twojej witryny na wielu serwerach w różnych lokalizacjach geograficznych. Dostarcza treść odwiedzającemu witrynę za pośrednictwem najbliższego serwera.

W tym artykule udostępnimy jedne z najlepszych usług CDN dla WordPress, które pomogą Ci przyspieszyć twoją stronę.

1. StackPath CDN

StackPath

StackPath to jedna z najlepszych usług CDN dla stron internetowych WordPress. StackPath jest wcześniej znany jako MaxCDN. Ma inteligentny system buforowania, mechanizm natychmiastowego czyszczenia i niestandardowe reguły pamięci podręcznej w celu zwiększenia wydajności witryny. StackPath CDN posiada rozległą sieć serwerów na wszystkich kontynentach.

Zawiera analitykę w czasie rzeczywistym, niestandardowe reguły EdgeRule, opcję pobierania z podziałem na segmenty i funkcję skryptowania bez użycia serwera. Podstawowy plan może mieć do 1 TB miesięcznej przepustowości.

Cena £: Jego koszt zaczyna się od 20 USD miesięcznie. Usługa pierwszego miesiąca jest bezpłatna.

2. KeyCDN

KeyCDN

KeyCDN to jedna z najpotężniejszych sieci dostarczania treści, która ma 34 centra danych na całym świecie. Możesz zainstalować ich wtyczkę WordPress o nazwie CDN Enabler, aby łatwo zintegrować KeyCDN z witryną WordPress.

Najlepsze jest to, że wtyczka pozwala wyczyścić pamięć podręczną strefy CDN bezpośrednio od administratora WordPress. Oznacza to, że nie musisz logować się do pulpitu nawigacyjnego KeyCDN, aby wyczyścić pamięć podręczną.

Cena £: Posiada politykę płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem oraz opłaty za użytkowanie. KeyCDN oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

3. Sucuri

Sucuri

Sucuri to najlepsza usługa bezpieczeństwa, monitorowania i ochrony witryny. Oprócz bezpieczeństwa, oferują również rozwiązanie CDN do optymalizacji wydajności i szybkości witryny WordPress. Posiada wiele opcji buforowania dla wszystkich typów stron internetowych.

Ich CDN działa w sieci Anycast z globalną dystrybucją serwerów. Konfiguracja Sucuri CDN ma niestandardowe opcje maksymalizacji prędkości strony.

Możesz również sprawdzić recenzję Sucuri, aby uzyskać więcej informacji na temat ich usług.

Cena £: Podstawowy plan kosztuje 199,99 USD rocznie.

4. Cloudflare

Cloudflare

Cloudflare to doskonała wydajność sieci i usługa bezpieczeństwa. Ma największą platformę sieci chmurowej ze 180 centrami danych na całym świecie i zabezpiecza ponad 16 milionów domen. Możesz go użyć do przyspieszenia stron internetowych, aplikacji mobilnych i interfejsów API.

Oferuje bezpłatną wtyczkę i drastycznie poprawia wydajność stron WordPress przy minimalnej konfiguracji. Chroni również Twoją witrynę przed atakami DDoS i złośliwą zawartością.

Cena £: Profesjonalny plan zaczyna się od 20 USD miesięcznie. Oferują również bezpłatne konto z podstawowymi funkcjami.

5. Amazon CloudFront

Amazon CloudFront

Amazon CloudFront to zintegrowana z AWS usługa CDN, która zapewnia natychmiastowe wyświetlanie treści Twojej witryny. Sieć AWS zwiększa CDN za pomocą innych usług i oferuje wysoką prędkość transferu na całym świecie. To zaawansowana usługa dla programistów i programistów.

To powiedziawszy, będziesz musiał zmierzyć się z niewielką krzywą uczenia się, aby skonfigurować Amazon CloudFront.

Cena £: Ma model płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem i pobiera opłaty tylko za usługę, z której korzystasz. Dzięki AWS otrzymasz także bezpłatne wersje próbne na krótki okres.

6. CacheFly

CacheFly

CacheFly jest jedną z najstarszych sieci dostarczania treści na rynku. Oparte na sieci Anycast, pomagają poprawić prędkość witryny i szybko dostarczają treść. Ta usługa CDN przesyła strumieniowo filmy i podcasty z błyskawiczną prędkością.

Ilekroć potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z ich doskonałym zespołem wsparcia, który może odpowiedzieć na twoje ważne pytania dotyczące CDN.

Cena £: Koszt początkowy dla małych planów biznesowych wynosi 245 USD miesięcznie wypłacanych rocznie. W przypadku przedpłaty otrzymasz także 2 miesiące bezpłatnej usługi.

7. Rackspace

Rackspace

Rackspace to wysokiej jakości usługa przetwarzania w chmurze, która korzysta z sieci Akamai i przesyła treści do 200 lokalizacji na całym świecie.

Obsługuje sklepy eCommerce, strony WordPress, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne i wiele innych. Jest to nieco zaawansowana technicznie usługa i wymaga zaawansowanej wiedzy, aby ją skonfigurować.

Cena £: Jest to usługa typu pay-as-you-go, więc możesz płacić tylko za zużywane pasmo. Usługa jest w pełni skalowalna do obsługi dowolnego obciążenia ruchem.

8. Google Cloud CDN

Google Cloud CDN

Google Cloud CDN to tania usługa sieciowa dostarczania treści. Dzięki 90 serwerom na całym świecie zapewnia najszybsze dostarczanie treści użytkownikom w dowolnej lokalizacji. Zapewnia szybkie ładowanie strony i zwiększa zaangażowanie użytkowników w Twojej witrynie. Google Cloud CDN zapewnia jeden adres IP wszystkim użytkownikom i nie potrzebuje regionalnego DNS.

Jest wyposażony w bezpłatny SSL, aby Twoja strona była bezpieczna. Jest zintegrowany z Google Cloud Platform i możesz włączyć CDN za pomocą jednego pola wyboru.

Cena £: Musisz zarejestrować się w Google Cloud Platform, aby uzyskać dostęp do CDN. Koszt Google Cloud Platform zależy od sposobu użytkowania.

9. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure CDN

Jeśli szukasz bezpiecznej i niezawodnej sieci dostarczania treści, to Microsoft Azure CDN jest idealnym wyborem. Ma globalny zasięg i ogromną skalowalność w zakresie dostarczania treści. Integruje się ze wszystkimi usługami platformy Azure, dzięki którym rozwiązanie CDN jest bardziej przydatne.

Azure CDN skraca czas ładowania strony, oszczędza przepustowość i przyspiesza strony internetowe. Działa świetnie z witrynami internetowymi, aplikacjami i oprogramowaniem do gier.

Cena £: Działa na modelu płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.

10. Imperva

Imperva

Imperva jest jedną z najlepszych usług CDN, które korzystają z inteligentnego buforowania, szybkiego przechowywania i narzędzi optymalizacyjnych. Jest wyposażony w zaawansowaną technologię uczenia maszynowego do dynamicznego buforowania. Możesz natychmiast wyczyścić pamięć podręczną i ma niestandardowe opcje kontroli pamięci podręcznej.

Centra danych są strategicznie rozmieszczone we wszystkich regionach na całym świecie, aby obsługiwać zawartość z serwera, który jest bliżej użytkowników. Imperva optymalizuje zawartość, automatyzuje kompresję i robi dużo więcej jak usługa CDN premium.

Cena £: Musisz poprosić o wycenę.

To wszystko.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze usługi CDN dla Twojej witryny WordPress. I pamiętaj o przeprowadzeniu testu szybkości witryny po wdrożeniu wybranej usługi. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me